Кармелюк написав:Шановний Квестор. Є одне запитання. Але перед тим як його задати хочу намалювати невеличку апокаліптичну картинку.
Я з дитинства захоплююсь історією. Тому дуже добре знаю, що відбувається в суспільстві, якщо довший час бажання влади та більшості населення не співпадають (наприклад, в сфері економіки, культури, релігії, прав людини, справедливості правосуддя і т.п.). Ось яскраві приклади: повстання Спартака, успішне повстання рабів о. Сицілії проти всемогутнього на той час Риму (вони навіть створили власну державу, де раб Євн став царем Антіохом), англійська революція, вінцем якої була страта короля Карла I, Велика Французька Революція, що завершила життєвий шлях далеко не найгіршого короля Людовіка XVI та його дружини Марії Антуанетти на гільйотині, зовсім недавні події 1989 року у Румунії з розстрілом подружжя Чаушеску, та й на нашій землі були не менш криваві постання та війни під проводом Северина Наливайка, Богдана Хмельницького, Івана Гонти та Максима Залізняка, Олекси Довбуша, Устима Кармелюка, Нестора Махна, славна Холодноярська республіка і на кінець УПА. І якщо хтось вважає, що дух до спротиву уже зламано назавжди, то я маю таку підозру, що він дуже помиляється. Мабуть ні перед виборами до Верховної Ради, ні після них великих потрясінь не буде (ще не зовсім відійшли від розчарування прихильники «помаранчевих», а «голубих» від гіпнозу партії регіонів). А от у період до, або після виборів президента, а також у випадку їх відміни, перенесення, або взагалі зміни Конституції щодо виборів президента парламентом можуть відбутися досить трагічні події, особливо якщо й надалі нічого не зміниться в політиці нині правлячої еліти (якщо її так можна назвати). Бо навіть зараз знайдуться десятки, а може й сотні тисяч охочих з надзвичайним задоволенням наробити шкоди деяким одіозним «покращувачам життя вже сьогодні» - когось викупати у баюрі з багнюкою (це м*який варіант), комусь залити горлянку квартою киплячої смоли, когось посадити голим задом на розпечену чару, комусь встромити габлі між ребра чи вкинути до здоровенного слоїка з сірчаною кислотою, щоб і сліду на цій землі не залишилось (менш гуманні варіанти). Звичайно такі дії можуть спровокувати громадянську війну.
Тепер саме запитання: а що тоді буде з банками і як це відобразиться на долі вкладів населення в них?
Якщо війна буде короткостроковою (3-5 днів), я думаю банківська система вистоїть і втрати для населення будуть не значні. А якщо (не дай боже), буде щось схоже до лівійського або сирійського сценарію. Може володієте інформацією, що сталося із збереженнями громадян на рахунках у банках, окремими банками та й самою банківською системою цих країн.
Буду вдячний за відповідь.
1) РИЗИК масових громадських заворушень, в середньостроковій перспективі, оцінюю як -МІНІМАЛЬНИЙ. Але, навіть у випадку його реалізації "перша"
дюжина банок має усі шанси продовжити своє існування...

2) РИЗИК громадянської війни , в середньостроковій перспективі,
оцінюю як - НУЛЬОВИЙ. І навіть НЕ хочу думати про такий жах.
3) Детальної інформації не маю, але я не зустрічав повідомлень
про проблєми , наприклад Паріба в Тунісі, який там широко
присутній...
