Все о том же Осаго, Скидки, Бонус-малус

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Все про страхування: медичне страхування, страхування майна і ризиків, автострахування КАСКО та ОСЦПВ.
Повідомлення Додано: Пон 27 лют, 2012 18:14

Все о том же Осаго, Скидки, Бонус-малус

Продовження курсу загальноосвітньої програми направленого на боротьбу з демпінгом, обманом довірливих, заощадливих клієнтів та іншим безпределом. Для матьорих спеціалістів ця інформація не буде новою та цікавою.

Болюча тема для багатьох учасників страхового ринку це визначення та застосування коефіцієнту бонус-малус при розрахунку вартості полісу ОСЦПВ. Загалом бонус-малус - це справедливий коригуючий (підвищуючий / понижуючий) коефіцієнт в залежності від наявності / відсутності страхових випадків протягом певного періоду. Але в наших реаліях застосування даного коефіцієнту перетворено в один з механізмів демпінгу та надання необґрунтованих знижок.

Зловживання відбувається на етапі розрахунку, оформлення та підписання полісу, де інформація стосовно наявності чи відсутності страхових випадків не перевіряється, а фіксується зі слів страхувальника (клієнта) чи взагалі не потребує і цього.
І є одним із найулюбленіших способів заманювання клієнтів знижками 30-40%.

Але це не означає, що інформацію про відсутність страхових випадків не перевірять в подальшому, особливо при настанні страхового випадку і зверненні постраждалої особи по відшкодування до СК.
Цю інформацію можуть не лише перевірити, а й відмовити у страховому відшкодуванні при її не підтвердженні. Підставами для цього слугують ЗУ «Про страхування» та «Цивільний кодекс України»

«Закон України «Про страхування»
Стаття 26 «Відмова у страхових виплатах або страховому відшкодуванні»
Підставою для відмови страховика у здійсненні страхових виплат або страхового відшкодування є:
3) подання страхувальником свідомо неправдивих відомостей про предмет договору страхування або про факт настання страхового випадку;

«Цивільний кодекс України»
Стаття 989. Обов'язки страхувальника (клієнта)
1. Страхувальник зобов'язаний:
2) при укладенні договору страхування надати страховикові інформацію про всі відомі йому обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, і надалі інформувати його про будь-які зміни страхового ризику;
Стаття 991. Відмова від здійснення страхової виплати
1. Страховик має право відмовитися від здійснення страхової виплати у разі:
3) подання страхувальником завідомо неправдивих відомостей про об'єкт страхування або про факт настання страхового випадку;

Перевірити правдивість інформації про відсутність страхових випадків СК може по внутрішніх каналах (бази даних інших СК), бази ДАІ, МТСБУ

Підсумок. Не намагаючись переконати страхувальників, що необґрунтовані знижки це зло та свідомий самообман, раджу по перше повідомляти достовірну інформацію стосовно наявності / відсутності страхових випадків за попередніми полісами та за період в якому Ви впевнені. А по друге перевіряти цю, відображену в полісі, інформацію п.9 К(бонус-малус).
За кожен рік беззбитковості Законом передбачена знижка 5% (знижка накопичується). Наприклад за 4 роки придбання полісів ОСЦПВ та при відсутності за цими полісами страхових випадків, знижка складає 20%, тобто коефіцієнт 0,8. І якщо хтось пропонує знижку 30% за рахунок коефіцієнта бонус-малус 0,7, то вимагайте зазначення в полісі достовірної інформації, а знижку готівкою, чи квитанцію про внесення повного платежу. Інакше наслідки можуть бути дуже сумними і не відповідати заощадженим 100грн.

А вгамованим, поміркованим клієнтам рекомендую придбавати поліса ОСЦПВ надійних СК (через агентів, брокерів, в центрах продажів СК) за передбачену законом вартість, адже страхування дійсно працюючий механізм захисту себе та інших учасників дорожнього руху від непередбачуваних подій.
В певній мірі це може підтвердити незалежний аналіз страхових виплат за 2011р.
vip_vladimir
 
 
Повідомлення Додано: Сер 14 бер, 2012 13:29

Re: Все о том же Осаго, Скидки, Бонус-малус

Очень грамотно и мотивировано все описали!
abc1
 
 
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей
Модератори: ТупУм, Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
22 25902
Переглянути останнє повідомлення
П'ят 21 кві, 2017 10:50
СК Альбатрос
4 4797
Переглянути останнє повідомлення
Нед 22 тра, 2016 16:59
CostaS
В какой компании дешевле оформить ОСАГО? 1 ... 4, 5, 6
Anonymous » Суб 30 лип, 2011 10:35
55 41445
Переглянути останнє повідомлення
Пон 16 тра, 2016 19:31
stefan1983
Топ
відповідей
Топ
користувачів
Реклама