|
Лекції від будівельника про все що стосується будівництва і |
+ Додати тему
|
Відповісти на тему
|
Авторська тема користувача budivelnik. Форум Будівельник завжди правий на Finance.UA. Ринок будівництва і будівельних матеріалів, обговорення зміни цін на ринку житла. Аналітичні дані, прогнози і тенденції, вартість будівельних матеріалів.
Додано: П'ят 30 бер, 2012 16:05
Мені часто приходиться читати про ціни на курортах ( Майямі, Флоріда , Болгарія ,туреччина) які на думку тих хто приводить ці ціни повинні показати неадекватність цін в Києві.Давайте спробуємо розібратись в чому помилковість цих тверджень . 1 Частенько використовуються некоректні порівняння. Адже наприклад ціни на житло у Варні - не коректно порівнювати не те що з цінами столиці з 2,5-3 млн населенням , а й навіть з такою ж перлиною Чорного моря як Одеса( близько 1 млн ). І все це по тій простій причині , що Київ/Одеса це не тільки курорти , а й потужні промислові центри , в яких дохід від курортної діяльності дай бог щоб становив 10-20% від загального доходу міста. Як на мене ціни у Варні найоптимальніше можна порівнювати з цінами таких собі Сак чи Скадовська ,можна навіть додати Миколаїв . 2 Для того щоб відійти від теорії - поглянемо таке собі практичне порівняння. У Закарпатській області є райцентр Свалява і село Поляна на відстані в 15 км від цього райцентру.Ціни в Сваляві приблизно в 1,5 рази нижчі ніж ціни в Поляні Особливістю с.Поляна є наявність мінеральних джерел Поляна Квасова і наявність санаторіїв /готелей . Розповсюдженою практикою мешканців Поляни є здача свого житла туристам з одночасним зніманням житла в оренду в Сваляві ( і це при тому що робочі місця в них також в Поляні ) Можна розповісти про зажравшихся  будівельників Поляни , або про ангелів будівельників Сваляви ( які тримають в рази нижчі ціни ) але при цьому не можна буде забути що це одні і ті ж самі люди. Можна звичайно розповісти про корупцію при видачі землі , але при цьому потрібно буде згадати що : а - голова сільради є родичем як мінімум половини Поляни б - всім місця на відстані в 1-5 км від джерел не вистарчить , а вже на відстані в 15 км - ця земля нікого не цікавить Висновок: а - Таким чином , вартість житла в кожній точці є адекватною для тієї людини яка це житло купила і не адекватною для тієї людини яка не змогла купити б - для всіх 45 млн населення не можливо надати житло в межах одного міста , а тому єдиним справедливим критерієм розподілу житла між бажаючими - є ціна.
-
budivelnik
-
-
- Повідомлень: 26122
- З нами з: 15.01.09
- Подякував: 266 раз.
- Подякували: 2916 раз.
-
- Профіль
-
1
Додано: П'ят 30 бер, 2012 16:48
Мене хвилює повна анархія в головах тутешніх економістів в питаннях прикладної економіки . Дуже часто , молоді та ранні , вихоплюють фразу (такого самого фахіфця як і самі)журналіста і навіть не пробують отриману інформація прогнати через елементарний аналіз на достовірність, після якої стають твердо переконані що у нас погано бо нам не доплачують . Помилка №1 Відсоток заробітної плати потрібно обчислювати не до кінцевої вартості продукту , а тільки до частки створенної конкретним працівником. В елементарному виразі це виглядає слідуючим макаром Людина - купила напівфабрикат за 100 , вклала в нього свою працю і отримала кінцевий продукт який продає за 150 . Так як ми розглядаємо тільки законні методи ( тобто вкрав-випив-в тюрьму - нас не цікавлять ) то: Брудний прибуток людини - 50 одиниць ( 150 - 100 = 50) Згідно з чинним законодавством з цих 50 одиниць , в залежності від обраного типу оподаткування( єдиний/фіксований не розглядаємо ) нас цікавить тільки платник ПДВ чи ні ця людина , у випадку коли людина хоче всі кошти направити на виплату заробітної плати , то ця людина отримає Платник ПДВ-8,25ПДВ+4,50Прибутковий+10,75Пенсійний+26,50(на руки) Не платник ПДВ - 6,00 Прибутковий + 13,00 Пенсійний + 31,00( на руки)
Таким чином з 50 грн( або інших одиниць ) створенного працівник максимально може отримати від 26,50 до 31 на руки , або у відсотках ( від 53 до 62% )
Внаслідок того що як правило всі кошти у вигляді зарплати не виплачуються , то можна розглянути більш реальний варіант створили 50 одиниць , з яких 25 пішло на зарплату , а 25 пішло у вигляді прибутку. Для себе спробуємо зрозуміти а що таке прибуток? Я пропоную прибуток розглядати як вкладення в покращення своїх умов праці які в майбутньому приведуть до повищення продуктивності праці. Так як оподаткування прибутку ще легше ніж оподаткування зарплати то : 25 на зарплату з якої: 4 ПДВ+2Прибутковий+5 Пенсійний+14 на руки 25 на прибуток з якого: 5 прибутковий + 20 на закупку того що в подальшому покращить продуктивність . Таким чином ми бачимо що рівень зарплати на руки в Україні колишеться в межах 50% від величини створенного людиною.
Внаслідок того , що у нас низька продуктивність праці , то не зважаючи на високий рівень зарплати в собівартості в відсотках , абсолютний розмір зарплати є набагато нижчим ніж в інших ( особливо розвинутих ) країнах.
-
budivelnik
-
-
- Повідомлень: 26122
- З нами з: 15.01.09
- Подякував: 266 раз.
- Подякували: 2916 раз.
-
- Профіль
-
1
Додано: Суб 31 бер, 2012 20:46
Поляну із Свалявою порівнювати це добре, а якщо порівняти Стрий-Моршин, Дрогобич - Трускавець,співвідношення збережеться? Платник ПДВ-8,25ПДВ+4,50Прибутковий+10,75Пенсійний+26,50(на руки) Не платник ПДВ - 6,00 Прибутковий + 13,00 Пенсійний + 31,00( на руки)
а можна якесь підтвердження саме таких розрахунків?
-
vasul_lviv
-
-
-
-
-
Додано: Пон 07 тра, 2012 13:40
budivelnik написав:повна анархія в головах тутешніх економістів в питаннях прикладної економіки . Дуже часто , молоді та ранні , вихоплюють фразу (такого самого фахіфця як і самі)журналіста і навіть не пробують отриману інформація прогнати через елементарний аналіз на достовірність, після якої стають твердо переконані що у нас погано
Полностью с Вами солидарен. И это касается не только "тутешніх економістів", но и профессиональных экономистов... Сколько встречалось статей в научных журналах, где "ученые" ссылались на мнение журналистов или риелторов, которые делали какие-то выводы в области дальнейших перспектив цен на рынке жилья, их адекватности и причин недоступности... Чем больше понимаю эту страну, тем больше убеждаюсь, что экономической школы у нас нет
-
Indigo
-
-
- Повідомлень: 292
- З нами з: 15.07.09
- Подякував: 124 раз.
- Подякували: 4 раз.
-
- Профіль
-
-
Додано: П'ят 11 тра, 2012 21:10
Деякі фахівці широкого профілю , дуже часто приводять терміни , які по іншому як лохотрон не назвеш . Одним з цих термінів є дихаючі стіни і все що з цим повязано ( як правило це вентиляція приміщень і вміст вологи в приміщенні ) На хлопський розум Через вентиляцію в годину проходить до 15 м3 повітря ( швидкість повітряного потоку через стандартний вент отвір 10 х 10 см = 1,5 км за годину ( 0,4 м/сек) Точно така сама кількість повітря потрапляє в приміщення ззовні ( в противному разі з часом ми отримаємо в приміщенні або надлишковий тиск або вакум) Зимою в повітрі ( внаслідок нижчої температури ніж температура повітря в приміщенні ) знаходиться набагато менше вологи ( різниця між 0 градусів і 20 градусами - приблизно 20 разів ) , тому отримуючи зовнішнє повітря з температурою в 0 градусів і вмісом вологи в 1 грам/м3 , при нагріванні цього повітря до 20 градумів 1 м3 в стані забрати з собою до 20 грам вологи , тому в годину з приміщення виводиться до 300 грам вологи ( в залежності від величин повітрообміну ) , а ця волога поступає в повітря приміщення внаслідок діяльності людини ( дихання , нагрівання води , то що )
Через стіни ( на відміну від вентканалів ) проходить приблизно 0,002% повітря до того яке проходить через вентканали , тому зміна так званої дихаючої стіни на недихаючи може бути компенсована зміною розміру вентканалу на 0,002% від попереднього . В абсолютних цифрах , стандартний вентканал = 10 х 10 см = 10 000 мм2 Замінивши його на вентканал розміром в 10 000,2 мм2 - ми компенсуємо заміну одного типу стіни на інший.
-
budivelnik
-
-
- Повідомлень: 26122
- З нами з: 15.01.09
- Подякував: 266 раз.
- Подякували: 2916 раз.
-
- Профіль
-
1
Додано: П'ят 11 тра, 2012 21:25
Дуже часто мені приходиться зустрічатись з недобросовісною рекламою деяких матеріалів утеплення . Розглянемо фізичні процеси Візьмемо для прикладу пінопласт ( можна мінвату ) обємною вагою в 15-50 кг/м3 і мінеральний утеплювач на будь якій основі ( вермикуліт , керамзит, перліт ) і так далі з обємною вагою в 400-600 кг/м3
Розрахувати теплопровідність цих матеріалів дуже складно , але якщо взяти за мету отримати точність 90% , то цей процез спрощується в рази . Йдемо по кроково Крок №1 Всі ці матеріали складаються з повітря ( яке знаходиться в порах або між волокнами цих матеріалів ) і самого матеріалу . У пінопласту ( мінвати ) вміст повітря в м3 приблизно 1 кг , вміст полістиролу 20 кг , у наприклад умки вага повітря 1 кг , вага вяжучого ( пісок+глина ) 300 кг знаючи обємні ваги цих матеріалів можна отримати двошаровий композит теплопровідність якого буде дуже близькою до нашого вихідного матеріалу. Отже у нас буде Пінопласт ___________- 99% повітря + 1% полістирол Мінеральний утеплювач- 85% повітря + 15% пісок + глина Так як ми знаємо з фізики що якщо взяти за 1 теплопровідність повітря , то теплопровідність інших матеріалів (полістирол , пісок і так далі ) приблизно в 30 разів вища. Таким чином розраховуємо Пінопласт - (99% х 1 + 1% х 30)/100 =1,29 одиниць теплопровідності Альтернатива (85% х 1+15%х30)/100 = 5,35 одиниць теплопровідності .
Висновок Таким чином , масовий матеріал утеплення який на сьогодні використовується в будівництві , має тим кращі теплоізоляційні властивості чим ближче його вага знаходиться до ваги повітря.
ПС Правда при цьому стійкість матеріалу тим менша чим нижча його обємна вага , тому з власного досвіду я особисто не радив би використовувати матеріали обємна вага яких випадає за межі діапазону 20-60 кг/м2 ( для самонесучих матеріалів) Для несучих матеріалів обємна вага повинна становити 100-300 кг/м3 , якщо проектується матеріал з вищою обємною вагою , то доцільніше замість одношарового матеріалу отримати двошаровий , кожен з шарів якого виконує своє призначення Перший 20-60 кг/м3 - як утеплювач Другий 200-600-1800 кг/м3 - як несуча конструкція.
-
budivelnik
-
-
- Повідомлень: 26122
- З нами з: 15.01.09
- Подякував: 266 раз.
- Подякували: 2916 раз.
-
- Профіль
-
1
Додано: Пон 04 чер, 2012 22:29
Найбільша проблема при зміні житлом власника - це соціальна справедливість . Я думаю що ніхто не був би проти , якби спочатку ( рік  ) житло продавали по дико дорогим цінам - найбагатшим , а потім щорічно знижуючи ціну і збільшуючи обєми - менш багатшим і так далі. В реалі це виглядає дещо по іншому 1 СпадщинаЯк це не прикро , але щорічно , у всіх регіонах/територіях держави йде з життя приблизно 600 000 - 700 000 осіб , при чому смерть не звертає уваги на місце проживання особи . Таким чином , щорічно в спадок передається від 10 до 12 млн м2 житла . Ця передача проходить ( як на мене ) абсолютно справедливо і тільки родині. 2 НовобудовиЩорічно в державі будується приблизно 9 млн м2 , в слідуючих цінових категоріях 1 млн м2 - 1500-2000 доларів/м2 1 млн м2 - 1000-1500 доларів/м2 1 млн м2 - 800 - 1000 доларів/м2 3 млн м2 - 600 - 800 доларів/м2 1 млн м2 - 500 - 600 доларів м2 2 млн м2 - 400-500 доларів м2 ( для себе без виставляння на продаж ) 3 ВторинкаЩорічно на вторинному ринку продається приблизно 15 млн м2 в межах держави А тепер простий аналіз1 Вторинка це як правило бартерна операція заміни одного житла на інше з певною доплатою . Так як несправедливість ціни впливає тільки на доплату ( а доплата рідко буває більшою від 30% виставленого на продаж ) , то в категорію несправедливого соціального обміну може потрапити максимально 30% від 15 млн м2 = 4,5 млн м2 2 а - З первинки , те житло яке будується для власного споживання і не потрапляє на ринок продажі - це абсолютно справедливий розподіл ( людина за свої гроші , з використанням своєї праці . отримує те що хотіла і там де хотіла) б - житло , яке потрапляє в цінову категорію 500-800 доларів , також відноситься до справедливого розподілу . адже поняття собівартість в цьому світі ще ніхто не відміняв 3 СпадщинаТут 99,99% житла розподіляється по абсолютно справедливому і прозорому принципу родинних звязків . Таким чином : - абсолютно справедливо в цій державі , щорічно розподіляється- 11 млн м2 спадщини+10 млн м2 вторинки+2 млн м2 збудованого для себе+4млн м2 первинки в ціновій категорії 500-600 доларів м2 = 27 млн м2- відносно не справедливо ( можливо завищені прибутки продавців вторинки або виробників первинки 4,5 м2 на вторинці + 3 млн м2 в ціновій категорії 800-2000 = 7,5 млн м2А тепер спробуйте зрозуміти ці цифри , бажано не писати відгуки відразу на емоційному всплеску
-
budivelnik
-
-
- Повідомлень: 26122
- З нами з: 15.01.09
- Подякував: 266 раз.
- Подякували: 2916 раз.
-
- Профіль
-
1
Додано: П'ят 08 чер, 2012 19:19
В нас вартість автомобілів теж завищена. для того щоб це зрозуміти, достатньо зайти на польський Allegro.
але ж це не є наслідок собівартості, спадщини чи успішностсті. просто не ту країну назвали Гондурасом....
в будівельному бізнесі все аналогічно.
-
vasul_lviv
-
-
-
-
-
Додано: Суб 14 лип, 2012 07:50
1945-1955 рік - держава в розвалинах , 90% живе в бараках/землянках, 9 % живе в комуналках , 1% живе в сталінках. Щось потрібно робити і приймається рішення про будівництво хрущовок ( гівнохрущ в очах сьогоднішніх молодих і ранніх) Кухня - 2,5-3 м2 , туалет/ванна - 2 м2, кімната10-12 м2 Пройшло 55 років, в самому житлі змінились три покоління - а воно ще має залишковий ресурс поміцності - ще років на 50. питання - так це було неякісно збудовано , чи просто смаки людей помінялись ? відповідь - і збудовано було добре і смаки помінялись . Тоді знову запитання а що не влаштовує в конструкції ? відповідь - планування питання - чи правильним було планування на той момент коли будувалась хрущовка відповідь - правильним , адже найголовнішим питанням яке вирішувалось це дати максимальну кількість індивідуальних квартир в найкоротші терміни запитання - чи можна було в 1955 році запроектувати так щоб житло відповідало смакам які виникнуть в 2000-2012 відповідь - ні , бо тоді смаки були іншими питання - а що переробляється в конструкції хрущовки відповідь - штукатурка , внутрішнє убранство, мережі запитання - чи є відповідальність у тих хто будував в 1955 , за речі які вийшли з ладу в 2010 відповідь - все вище перечисленне обладнання не відноситься до основного конструктиву , а являється планово розхідними матеріалами , тому звинувачувати будівельників в неякісних роботах - не можна.
-
budivelnik
-
-
- Повідомлень: 26122
- З нами з: 15.01.09
- Подякував: 266 раз.
- Подякували: 2916 раз.
-
- Профіль
-
1
|
+ Додати тему
|
Відповісти на тему
|
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей
Модератор:
Ірина_
Схожі теми
|
|
130 |
55913 |
|
|
1 |
43565 |
|
|
Топ відповідей
Топ користувачів
Найкращі відповіді за минулий тиждень
|
|
|