Корупція в КНТУ - другий судовий випадок за рік

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Форум Освіта в Україні та світі. Обговорюються питання освіти: куди піти вчитися на фінансові спеціальності, ліцеї, коледжі, вузи, а також обговорення тренінгів, семінарів та курсів, навчання, MBA, друга фінансова освіта.
Повідомлення Додано: Сер 12 гру, 2012 15:05

Корупція в КНТУ - другий судовий випадок за рік

Кіровоградський національний технічний університет підтверджує свою "славу" одного з найкорумпованіших вузів країни. Інформація про черговий кричущий випадок з'явилася на декількох інтернет-сайтах Кіровограду та у поважному регіональному тижневику "Україна-Центр" (оскільки посилання розміщувати заборонено, приводжу текст одного з повідомлень повністю):

Доцента Кіровоградського національного технічного університету (КНТУ) Віталія Баранова визнано винним у порушенні обмежень щодо використання службового становища, яке полягало в тому, що в травні цього року він отримав від студентки 2400 грн. за успішний захист магістерської роботи. Про це йдеться у постанові апеляційного суду Кіровоградської області, текст якого потрапив у розпорядження редакції сайту.

У постанові детально описані подробиці справи. Далі приводимо уривок з тексту з деякими виключеннями (опущені особисті дані потерпілої і третіх осіб, та деякі незначні подробиці):

«Як вбачається із матеріалів справи, Баранов В.В., перебуваючи на посаді старшого викладача кафедри економіки праці та менеджменту Кіровоградського національного технічного університету, будучи доцентом цієї кафедри та науковим керівником кваліфікаційної магістерської роботи …, студентки 5 курсу, тобто особою юридичного і публічного права, в середині березня 2012 року, за успішний захист вказаної магістерської роботи вимагав від … 900 доларів США.

Проте, спочатку вимагав надати йому 200 доларів США, вказану суму Баранов В.В. озвучив шляхом набору на клавіатурі свого власного мобільного телефону. Іншу частину грошових коштів у сумі 700 доларів США Баранов В.В. вимагав принести йому пізніше, але ж точну дату не повідомив. У зв'язку з безвідхідністю … була вимушена погодитись та надала останньому в кінці березня 2012 року у власному автомобілі Баранова В.В. біля гіпермаркету «Плазма», першу частину грошових коштів у сумі 200 доларів США.

Баранов В.В. повідомив ..., що вказані кошти необхідно покласти у підлокітник автомобіля, що … і зробила. Після чого Баранов В.В. запевнив останню, що магістерська робота буде позитивно захищена та жодних питань до неї не виникатиме якщо ... пізніше додасть решту обговорених коштів.

... запитала у Баранова В.В., чи не можна зменшити суму до 500 доларів США, так як, у ... таких коштів не має і так як, вона сама писала магістерську роботу. Баранов В.В. погодився. Після чого, остання знову запитала його, що 200 вже відала, то ще необхідно додати 300 доларів США, на що Баранов В.В. погодився.

Протягом квітня - початку травня 2012 року Баранов В.В. неодноразово телефонував ... на мобільний телефон, та питав коли вона принесе йому грошові кошти, та коли бачив її у КНТУ також питав, де його гроші.

16.05.2012 року близько 12 год. З0 хв., у приміщенні КНТУ за попередньою домовленістю Тлуста ... знову зустрілась з Барановим В.З., та останній запитав, що чому вона «ходить кругами», що має додати другу частину грошових коштів.

Зустріч, при якій ... мала б передати другу частину грошових коштів у розмірі 300 доларів США, Баранов В.В. знову назначив їй у своєму власному автомобілі поблизу гіпермаркету «Плазма».

З даного приводу ... звернулась із письмовою заявою до правоохоронних органів: ... надала власні кошти у сумі 2400 гривень для огляду, копіювання та помітки спеціальною невидимою речовиною, яку видно лише при ультрафіолетовому випромінюванні.

Після цього, за попередньою домовленістю, ... зустрілась з викладачем кафедри економіки праці та менеджменту КНТУ Барановим В.В., де на вимогу Баранова В.В. сіла до його власного автомобіля.

В ході розмови, вона повідомила, що на даний час у неї коштів у сумі 300 доларів США немає, але їй вказані кошти повинні підвести протягом години, на що Баранов В.В. повідомив, що ... повинна розуміти, що якщо вона не надасть решту коштів у сумі 300 доларів США, то він подивиться як вона буде захищати магістерську роботу, при цьому повідомив їй, що усі студенти вже захистили свої роботи, і що ... вже було зроблено скидку на 50% дешевше ніж решті, так як, інші платили по 600-700 доларів США. ... повідомила Баранову В.В , що вона ж 200 доларів США вже віддала раніше. На це Баранов В.В. відповів, що ... може іти з вказаною магістерською роботою на захист, при цьому, якщо вона не надасть йому решту коштів у сумі 300 доларів США, то відповідно і пройде захист її роботи у негативі, так як Баранов В.В. являється її науковим керівником при написанні магістерської роботи і що останній підписує (допускає) роботу до захисту і ставить рекомендовану оцінку.

Після вказаної розмови приблизно у 19 годині 20 хвилин 16.05.2012 року ... показала наявні кошти у сумі 2400 грн. і повідомила, що кошти у гривнях, на що Баранов В.В. не заперечував та наказав Тлусті Т.В. покласти їх до бардачку автомобіля, що Тлуста Т.В. за протиправною вимогою Баранова В.В. і зробила.

В ході огляду місця події 16.05.2012 року слідчий прокуратури М.Кіровограда Кіровоградської області, в зв'язку з отриманням повідомлення від працівників УДСБЕЗ УМВС України в Кіровоградській області про скоєння злочину прибув на місце скоєння злочину для проведення огляду місця події, після чого на 31 хвилині огляду в бардачку автомобіля Баранова В.В. виявлено грошові кошти номіналом 200 грн. в кількості 12 купюр загальною сумою 2400 грн. Дані кошти поміщені до паперового конверту та запечатані в присутності учасників огляду місця події».

Дослідивши матеріали справи, на своєму засіданні 5 листопада 2012 року апеляційний суд Кіровоградської області визнав Баранова винним за ст. 172-2 ч.1 КУпАП (Порушення обмежень щодо використання службового становища), та закрив провадження у справі у зв’язку з закінченням строків давності притягнення до адміністративної відповідальності.

Нагадаємо, у квітні низка кіровоградських ЗМІ повідомляла про те, що доцент кафедри експлуатації та ремонту машин Кіровоградського національного технічного університету (КНТУ) Віктор Русскіх повністю визнав свою вину під час судового засідання по кримінальній справі про хабарництво.

За наявною інформацією, і Русскіх, і Баранов наразі продовжують працювати в вузі.


А тепер увага, питання: куди дивиться міносвіти? Адже про низьку якість підготовки фахівців, що їх випускає КНТУ, вже давно говорять та пишуть, навіть в об'явах про працевлаштування ("диплом КНТУ не пропонувати")
kirov_city_economist
 
 
Повідомлення Додано: П'ят 14 гру, 2012 14:14

КНТУ, похоже, загнивает

Да этого везде хватает, в приципе. Но тут уже перебор, навскидку в сети немало на тему находится, вот, например, поюс более ранняя аналитика, собственно, источник исходного сообщения и т.д. Жаль, хороший технический вуз был при Союзе. Наших, винницких, спецов там немало училось в свое время.
vin_agregat
 
 
Повідомлення Додано: Чет 10 січ, 2013 17:08

  kirov_city_economist написав:
За наявною інформацією, і Русскіх, і Баранов наразі продовжують працювати в вузі.Это как же? Разве не должны были им запретить заниматься преподавательской деятельностью??
Noah Katz
 
 
Повідомлення Додано: П'ят 27 вер, 2013 09:07

  Noah Katz написав:Это как же? Разве не должны были им запретить заниматься преподавательской деятельностью??


Уволили со скрипом.

Вот пишут, что еще веселее все в КНТУ:

Дехто з людей, що останнім часом мали стосунки з університетським "істеблішментом", стверджують, що своїми очима бачили листи академічних заборгованостей (так звані «хвостовічкі») деяких студентів з усіх предметів сесії на одному аркуші (чого бути в принципі не має), причому «ноги» цим «оптовими хвостовічкам» прилаштовують не самі студенти, а люди Солових (наприклад , голова профкому), а відмітки в них далеко не завжди ставлять викладачі, які вели відповідні курси. По суті, мова йде про можливу масову підробку документів, необхідних для отримання дипломів про вищу освіту.

Більше того, говорять і про можливе зарахування на заочну форму навчання людей, які зовсім не мають підстав для вступу до вузу, тобто документів про освіту. У цьому випадку використовується підроблений диплом іншого вузу, який знищується по закінченні терміну «навчання» заочника і вручення йому вже повністю легального, хоча, знову ж таки, нічим не обгрунтованого диплома КНТУ, - стверджують деякі з колишніх "заочників". У той же час, копії «липових» документів повинні зберігатися в університетському архіві, а значить, зловживання може розкрити будь-яка серйозна перевірка - потрібно тільки знати, що шукати, і хотіти це знайти.
vin_agregat
 
 
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей
Модератори: Ірина_, Модератор
Топ
відповідей
Топ
користувачів
Реклама