Кого шукали у банківському секторі

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Вакансії фінансових спеціальностей: бухгалтер, економіст, фінансист, касир, головний бухгалтер, фінансовий директор. Завжди свіжі вакансії!
Повідомлення Додано: Сер 06 лют, 2013 15:07

Кого шукали у банківському секторі

Банківський сектор - один з найбільш нерівних секторів ринку праці. З одного боку, банкам постійно потрібні фахівці по роботі з клієнтами. З іншого - в посткризові роки банки-роботодавці вельми нестабільно почувають себе на ринку. Так, навесні 2012 спостерігалося зростання кількості резюме банківських працівників. Восени 2012 року з'явилася інформація про нову хвилю скорочень у банках, але на кількості резюме це не відобразилося. До таких висновків дійшли в ході дослідження на сайті hh.ua.

У 2012 році динаміка ринку праці в банківській сфері була негативною. Втім, падіння було не дуже значним: у порівнянні з попереднім роком кількість вакансій зменшилася лише на 5%. Однак навіть з такими показниками ця галузь ринку праці є найбільш продуктивною: за кількістю пропозицій вона щомісяця потрапляє в ТОП-5 найбільш активних сфер.

У 2012 році на сайті HeadHunter Україна було опубліковано 5907 оголошень про роботу для банківських співробітників . Це становить 6% від загальної кількості всіх вакансій на сайті.

Варто також додати, що інформація про осінні скороченнях в банках не підтверджена статистикою hh.ua. За нашими даними кількість вакансій в останньому кварталі 2012 року була на тому ж рівні, що і в інші періоди минулого року – 450-500 нових вакансій на місяць.

У середньому на одну вакансію відгукувалося 16 пошукачів. За цим параметром банківська сфера посідає 8-е місце серед всіх профобластей.

У порівнянні з іншими професійними напрямками, ринок праці в банківській сфері добре розвинений в регіонах . Це відбувається в силу специфіки бізнесу: відділення банків є у всіх регіонах країни. Тим не менш, у процентному співвідношенні Київ традиційно лідирує з великим відривом. Варто зауважити, що більшість вакансії в регіонах – це вакансії в секторі роботи з клієнтами, у той час як столичні пропозиції про роботу стосуються всіх сфер банківської справи . Більшість вакансій для кандидатів, які будуть шукати клієнтів або працювати з ними.

http://hh.ua/file/10646084.jpg

* в діаграмі вказані лише ті регіони, де кількість вакансій становить більше 1% від усіх вакансій. В інших регіонах цей показник дорівнює 1% або менше 1%.

Найбільшу кількість вакансій пропонують:

Приватбанк


66

Укрсиббанк


58

Фінанси та Кредит


48

Альфа-Банк


41

Піреус Банк


29

ОТР


28

Сбербанк Росії


26

Правекс банк


26

Райффайзен банк Аваль


21

Дельта банк


19

За даними hh.ua рівень заробітних плат протягом року практично не змінювався. Спостерігалася незначна негативна динаміка, середній рівень зарплати в цьому секторі знизився на 4%. Загалом роботодавці неохоче вказують рівень зарплат. Лише 16-18% оголошень містять інформацію про можливу винагороду, і в більшості з них вказані не фіксовані умови оплати, а класична схема «мінімальна ставка + бонус». Ще частина вакансій дублюються, пропонуючи одні й ті ж посади в різних регіонах країни. У таких вакансіях зарплату вказують часто, і майже завжди цифри знаходяться на одному рівні, незалежно від регіональної специфіки.

Середня зарплата в банківській сфері – 6 тис. грн. – одна з найнижчих середніх зарплат серед усіх галузей ринку.

Рівні оплати :

• лінійний банківський фахівець – 3-4 тис. грн., зарплатний максимум 5-6 тис. грн.;

• менеджер середньої ланки, керівник філії (регіони) – 6-7 тис. грн., зарплатний максимум – 8 тис. грн;

• для інших категорій співробітників банківські відділи персоналу воліють не вказувати рівень зарплат в описі вакансії.

Кількість резюме в цій сфері – 12 076. Це 5% від загальної кількості резюме на сайті. Пошукачі не такі активні, як роботодавці: за кількістю резюме галузь на 9 місці. Ринок праці активно насичується: в 2012 приріст склав 17% у порівнянні з 2011 роком.

Найчастіше пошукачі пишуть про себе як про співробітників комерційних банків, спеціалістів по роботи з кредитами, економістів, аналітиків, спеціалістів по роботі з роздрібним бізнесом.

http://hh.ua/file/10646085.jpg

У 2012 році hh.Індекс (співвідношення кількості резюме до кількості вакансій) склав 1,5. Це означає, що на дві вакансії претендує три кандидати.

У переважній кількості випадків банкам потрібен персонал нижньої і середньої ланки в сфері банківського обслуговування – касири, спеціалісти по роботі з клієнтами, кредитні аналітики, директори і співробітники регіональних представництв. Всі ті фахівці, які займаються розробкою, продажем і підтримкою банківських послуг. Таких вакансій 95-98%.

Сьогодні в сфері обслуговування клієнтів найбільш затребувані лінійні менеджери, в той час як ринок перенасичений менеджерами середньої і вищої ланки (керівники відділів, структурних підрозділів).

Ситуація на банківському ринку праці схожа з багатьма іншими професійними областями, де необхідно продавати складні продукти за не дуже високу зарплату – людей багато, а працювати нікому.

З іншого боку кількість необхідного персоналу така, що вимоги просто не можуть бути високими. У сфері банківського обслуговування пропонують роботу для людей з невеликим досвідом, досвідом в іншій сфері і без досвіду взагалі, багато різних стажувальних програм .

Сфери банківської роботи, що не стосуються роботи з клієнтами, були і залишаються дуже специфічною областю ринку праці. Вакансій в цьому секторі мало, але досвідчених претендентів без роботи ще менше. До таких сфер належать, наприклад, робота з валютою, есет-менеджмент, банківський маркетинг, андеррайт, фінанси (фінансові аналітики діяльності банку) тощо.

Банки пред'являють досить специфічні вимоги до своїх службовців . Наприклад, на відміну від інших сфер, фінансистам та економістам в банківській сфері не принципове знання МСФЗ. З іншого боку основні вимоги до банківських працівників в сфері фінансів – вміння на дуже хорошому рівні працювати з великими базами даних (Excel, Acces), знання банківських продуктів і майже завжди досвід роботи в банку.

Таким чином, для того, щоб претендувати на вакансію в одній з цих сфер банківської діяльності пошукач повинен бути дійсно професіоналом у своїй справі. Найчастіше банки хочуть бачити на таких позиціях досвідченого співробітника. У разі, якщо вільних пошукачів на ринку праці немає, роботодавці готові «переманити» вже працюючих фахівців за допомогою кращих умов праці та оплати. Зараз hh.Індекс для досвідчених фахівців – 0,9, що говорить про їх кількісний та якісний дефіцит.

Аналіз здійснено на основі бази даних вакансій Міжнародного кадрового порталу hh.ua в Україні в січні 2013 року.

http://hh.ua
https://mycredit.in.ua
ТупУм
Аватар користувача
Критикан
 
Повідомлень: 5345
З нами з: 25.01.06
Подякував: 24 раз.
Подякували: 443 раз.
 
Профіль
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість
Модератори: ТупУм, Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
0 876
Переглянути останнє повідомлення
Чет 01 лют, 2018 16:17
kateryna90
Топ
відповідей
Топ
користувачів
Реклама