Укрпошта закупила кассовые аппараты в два раза дороже

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Перелік фінансових компаній, які були під підозрою в шахрайстві. Фінансові піраміди та лохотрони в Україні. Все, що пов'язано з фінансовими схемами, націленими на обман довірливих учасників.
Повідомлення Додано: П'ят 19 гру, 2014 16:04

Укрпошта закупила кассовые аппараты в два раза дороже

«Укрпошта» прислала «Нашим грошам» листа, у які пояснила, навіщо переплатила 10 мільйонів за касові апарати фірмі часів Арбузова.
Кілька днів тому виявилось, що «Укрпошта» уважно моніторить Youtube. Як тільки там з’явився телесюжет «Наших грошей», «Укрпошта», не очікуючи виходу його в ефір, надіслала редакції листа. Напевно, сама «Укрпошта» протрактувала його як спростування, але ми воліємо його називати просто листом.
Річ у тому, що важко зрозуміти, що саме хотіли спростувати державні менеджери. Можливо, це зрозуміють читачі. Так що будемо вважати, що це такий собі квест. Але перш, ніж перейдемо до епістолярного жанру, опишемо про що йшлося в сюжеті. Тим паче, що учора в ефір він, зрозуміло, вийшов. Незважаючи на невдоволення поштарів. Отож.
17 листопада «Укрпошта» уклала угоду на закупівлю 3200 касових апаратів Datecs Neon W з компанією «Систем груп Україна» на суму майже 21 млн. грн. Є підстави вважати, що половина цієї суми – переплата.

Журналісти телепрограми «Наші гроші» (ZIK) з’ясували, що навіть після тендеру – наприкінці листопада – SystemGroup вказувала на своєму сайті роздрібну вартість такого апарату – 3390 грн. Тобто той самий апарат, який «Укрпошта» оптом закупила в «Систем груп Україна» за 6,5 тис. грн., вроздріб коштував вдвічі дешевше в самої SystemGroup.

Щоб переконатися в актуальності цін, журналісти зателефонували в офіс компанії як потенційні покупці. Дмитро Лисенко, регіональний менеджер SystemGroup повідомив, що роздрібна вартість з урахуванням курсових коливань зросла до 4783 грн., однак на партії обсягом 1 тис. апаратів оптова ціна становитиме 3100 грн./шт.
«Систем Груп Україна» входить до групи компаній «Система». Разом з ДП «Atlas», Торговим домом «Система» та низкою інших фірм. Серед українських засновників групи називають Володимира Стоєцького та Ігоря Лазарєва. Вони починали касовий бізнес в Україні зі співпраці з болгарським виробником Datecs. З часом стосунки із закордонним партнером ускладнилися і, за даними програми «Наші гроші», завершилися розлученням. Але в SystemGroup лишилися права на торгову марку Datecs.

Зараз «Систем груп Україна» належить лондонській System Group International Limited, та – офшору з Белізу IFC investment ltd. Володимир Стоєцький відмовився говорити про фактичних власників і навіть підтвердити публічні згадки про те, що сам є співвласником.

«Систем груп Україна» почала вигравати тендери «Укрпошти» не зараз, а одразу після так званої «касової реформи» Арбузова-Клименка-Колобова.
У 2013 році вона спершу допомогла фірмі «Інфотакс плюс», заснованій Асоціацією платників податків Валентини Арбузових, виграти на тендері «Укрпошти» 21,24 млн грн., адже виявилася єдиним допущеним конкурентом. А незабаром і сама отримала касове замовлення від поштарів на 14,24 млн грн. І ось вже за нової влади «Систем груп Україна» маж нове замовлення від «Укрпошти» на 20,77 млн грн.
Конкурентом «Систем груп Україна» на цьогорічних торгах була компанія «УБС Лтд». Власним виробництвом касових апаратів вона не займається. Судячи з сайту – продає фіскальну техніку винятково марки Datecs. Виробляє такі – лише SystemGroup. Тож шансів програти на тендері в «Систем груп Україна» не було. Її апарати конкурували з її ж апаратами, тільки виставленими на продаж через іншу юрособу.

Окрім того «Систем груп Україна» не так давно мала ту ж юридичну прописку, яку нині вказує її спаринг-партнер «УБС Лтд» – Київ, Залізничне шосе, 47. А співзасновниця «УБС» Олена Гуденко раніше взагалі працювала в Торговому домі «Система» – складовій SystemGroup.
За поясненнями відносно цьогорічних цінових розбіжностей журналісти звернулися до співзасновника SystemGroup Володимира Стоєцького. Тривалий час він був президентом компанії, а нині назвався директором з розвитку. Він зазначив, що існують дві різні комплектації апарату Datecs Neon W – одна для підприємств торгівлі, інша – для «Укрпошти».
«Ми ж для «Укрпошти» робили виріб, який повністю відповідає їхнім вимогам, – розповідає Володимир Стоєцький. – Вимоги складали біля шести-дев’яти місяців. Тому так, маркетингова назва однакова, що може вводити в оману, але сам виріб різний. Там і потужність інша, і абсолютно різні компоненти, там різні класи. Можна зробити порівняльну таблицю, ви самі побачите».
Прес-служба компанії порівняльну таблицю не надала. Але в Держреєстрі РРО (реєстраторів розрахункових операцій) є лише одна версія моделі Datecs Neon W. Реєстр затверджує Державна фіскальна служба. Використання апаратів, яких немає в цьому документі, в Україні незаконне. Тому або SystemGroup порушила закон і продає апарат, якого немає в реєстрі. Або і торговим мережам, і «Укрпошті» поставляють один і той самий касовий апарат Datecs Neon W.
Цю версію підтверджує і те, що коли в компанії з’ясували, що озвучили ціну в 3100 грн. за апарат журналістам, на сайті ціна на цей касовий апарат змінилася на 7 тис. грн (наразі ціни з сайту взагалі зняли). Це навіть трохи більше, ніж коштував апарат для поштарів, що суперечить версії компанії-виробника про те, що ціна для «Укрпошти» начебто має бути вища через конструктивну складність апарату у порівнянні з версією для торгівлі.

«Максимальна вартість, яку би ми запропонували, це могло би бути 3 тисячі гривень у випадку, якщо обсяг складав би більше двох тисяч штук», – стверджує Наталія Тихонова, генеральній директор ТОВ «Експотрейд».
Компанія «Експотрейд» багато років була монопольним постачальником касової техніки «Укрпошті». У цьогорічному тендері «Експотрейд» участь взяти не змогла. Як і майже всі інші виробники. Бо саме для цієї закупівлі пошта чомусь вирішила поставити умову у вигляді застави. З’явилася ця вимога не одразу, а лише у другому варіанті тендерної документації – коли Наталія Тихонова повідомила «Укрпошту» про плани взяти участь в тендері.
«Вони змінили тендерну документацію – поставили необхідність застави під конкурсну пропозицію – 625 тис. грн., щоб учасник кожний перерахував на рахунок пошті, – пояснює Наталія Тихонова. – А також ще і гарантію банку в розмірі 3% від договірної вартості».
Так «Укрпошта» відсікла охочих продати касові апарати по три тисячі гривень, аби закупити їх вдвічі дорожче.
Армен Арутюнян, директор Департаменту інфраструктури інформаційних технологій «Укрпошти» звернув увагу на те, що компанія «Експотрейд» не має зареєстрованої в Державному реєстрі моделі касового апарату з вбудованим модемом. А з 2015 р. законодавство зобов’язує встановлюватися лише такі апарати. Реєстрація «Експотрейдом» касового апарату з вбудованим модемом справді не закінчена, хоча й перебуває на завершальному етапі.
Та головне, якби «Укрпошта» раптово не змінила правила участі, то могла б обирати між багатьма моделями касової техніки. Адже касові апарати з вбудованими модемами, окрім «Систем груп Україна», на момент проведення тендеру реалізовували ще щонайменше чотири компанії – «Юнісистем», «Екселліо Трейд», «Електронмаш», «Фіскальні системи». Середня роздрібна ціна на них в грудні становила 3,5-4 тис. грн.
Окрім того, журналісти з’ясували, що на дослідну експлуатацію до виробничо-вимірювальної лабораторії «Укрпошти» касовий апарат Neon W потрапив лише через місяць після акцепту пропозиції та навіть після підписання договору з переможцем. Хоча мав би вивчатися заздалегідь. На випробування апарату, за твердженням працівників лабораторії, відводився тиждень. Ще тиждень виробнику лишався на виправлення можливих недоліків у понад трьох тисячах апаратів. Це дає підстави говорити про формальність перевірки.
Цією закупівлею в «Укрпошті» командував Андрій Марєєв. Він повідомив журналістам, що не вважає ціну завищеною. Пан Марєєв та низка його колег близькі до процесу закупівель касової техніки «Укрпоштою» ще з часів «касової реформи» Арбузова-Клименка-Колобова. Після зміни влади вони просто трохи помінялися один з одним посадами. Нове керівництво «Укрпошти» своїх тендерників змінювати не поспішає.

На цій закупівлі «Укрпошта» не зупинилася. Придбавши 3200 апаратів, тендерний комітет провів нові торги – ще на 16 млн. грн (1290 касових реєстраторів). На них знов не було нікого, крім «Систем груп Україна» та нечужої їй «УБС Лтд».

http://nashigroshi.org/2014/12/17/ya-ne ... ukrposhta/
ТупУм
Аватар користувача
Критикан
 
Повідомлень: 4928
З нами з: 25.01.06
Подякував: 25 раз.
Подякували: 451 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Пон 29 гру, 2014 07:45

Re: Укрпошта закупила кассовые аппараты в два раза дороже

Куда смотрит правительство:)
Toha
 
Повідомлень: 99
З нами з: 22.12.14
Подякував: 1 раз.
Подякували: 9 раз.
 
Профіль
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей
Модератори: Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
3 10799
Переглянути останнє повідомлення
Вів 21 лют, 2012 14:49
Модератор
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама