Котельня, якій не потрібен природний газ

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Інше та Різне для тем, які не підходять для жодного з Форумів. Популярні тут теми можуть бути винесені в окремі Форуми.
Повідомлення Додано: П'ят 09 січ, 2015 10:35

Котельня, якій не потрібен природний газ

Як зекономити мільйони? Котельня, якій не потрібен природній газ

Четвертий рік поспіль Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України (м. Київ, вул. Клінічна,25) не використовує для опалення власних корпусів та відомчого житлового фонду жодного кубометра природного газу.

Унікальну технологію та твердо - паливний котел нового покоління, розроблені спільно з ТОВ «Екотех», науковці запропонували напередодні опалювального сезону 2010 року. Почесним гостем презентації альтернативної котельні нового покоління на запрошення директора установи академіка Миколи Роїка був посол Норвегії в Україні. Дипломат був у захваті від реалізації ідеї київських науковців та перспектив, які відкриваються в результаті використання паливних гранул - пелет – екологічно чистого твердого палива.

У короткі терміни у Київській області збудували перший завод з виробництва пелет. Нині за продукцією підприємства постійно шикується довга черга з вітчизняних та закордонних замовників. До речі, величезний попит і на котел моделі КВу – 0,5 (м) потужністю 500 кВт, який здатен обігріти приміщення площею до 6 тисяч м2.

- Наші витрати на обігрів інститутських корпусів та житла скоротились на мільйон гривень за опалювальний сезон, - розповідає Микола Роїк.- Тепер у нас завжди тепло, незважаючи на суворі зими. А раніше люди постійно скаржились. Та головна перевага у тому, що тепер ми почуваємось абсолютно впевненими, не залежимо від поставок природного газу.

За чотири роки досвідом Інституту скористались сотні підприємств та приватних осіб. Пелети та котли з успіхом експортуються до багатьох європейських країн.

-Втім ця технологія , незважаючи на її очевидні перспективи, не може глобально вирішити для України проблему залежності від російських енергоносіїв,- зауважив Микола Володимирович. – Пелети – це дуже добре. Для виготовлення гранул використовуються такі біоенергетичні культури , як міскантус, свічграс, верба, а також лушпиння, солома, відходи деревообробної промисловості. Втім для роботи потужних котелень, які подають тепло на великі житлові масиви, промислових потреб потрібні інші джерела енергії.

Наразі науковцями нашого інституту розроблена і презентована концепція виробництва в Україні біогазу із біоенергетичних культур. Економічний ефект від її реалізації колосальний. Втім останнє слово - за державою. Якщо до нашої думки прислухаються, вже незабаром Україна зможе виробляти потрібну кількість дешевого та екологічно чистого газу для комунальних та промислових потреб і тим самим позбутись газової залежності від Росії, - наголосив Микола Роїк.

МІЛЬЯРДИ КУБІВ БІОГАЗУ ІЗ …КУКУРУДЗИ, СОРГО І БУРЯКІВ – ЦЕ НЕ УТОПІЯ

Проблема енергетичної безпеки нашої держави виникла не тільки тому, що північний сусід у черговий раз оголосив нам газову війну. На жаль, питанням освоєння нетрадиційних і відновлювальних джерел енергії в Україні на державному рівні, поки була можливість безперебійно отримувати дешевий російський природний газ, майже не займались.

Сьогодні ситуація кардинально змінилась. Освоєння виробництва біогазу може за короткий термін раз і назавжди вирішити проблему енергетичної безпеки країни. При цьому навіть не потрібно, так би мовити, вигадувати власний велосипед. У ряді країн Європейського Союзу, на який зорієнтована Україна, вже напрацьований гарний досвід з виробництва та використання біогазу. Взяти хоча б Німеччину. Альтернативне джерело енергії там продукують майже 8 тисяч біогазових установок . До слова, з їх появою було створено ще й тисячі нових робочих місць, що в умовах зростаючого у нас безробіття також дуже актуально.

Що ж пропонують науковці? Які висновки зроблені у результаті ретельних досліджень і розрахунків в українських реаліях?

-Для розуміння широкою читацькою аудиторією хочемо підкреслити, що біогаз може застосовуватись як на місці його виробництва для отримання електроенергії та тепла, так і після очищення та збагачення подаватись до загальної газотранспортної мережі,- говорять кандидат технічних наук Олександр Ганженко та головний спеціаліст Мінагрополітики Віктор Тимощук. - Це горюча субстанція, основним компонентом якої є газ метан. Вона утворюється в результаті природного процесу мікробного розкладання органічної маси у вологому середовищі за відсутності кисню. Сировиною для біогазових установок можуть бути рідкий та стійловий гній, традиційні для України енергетичні культури кукурудза, цукровий та кормовий буряк, цукрове сорго, міскантус, а також побічні продукти переробної промисловості, органічні відходи комунального господарства, рослинні продукти лісових господарств, які не використовуються для виготовлення продуктів харчування та кормів. Іншими словами, це відтворювана сировина, яка гарантовано може забезпечити безперебійну роботу біогазових установок.

Українські вчені у своїх висновках орієнтуються на показники виходу біогазу (біометану) з сировини біоенергетичних культур. Найбільш перспективними серед них є цукрове сорго, кукурудза на силос, цукрові та кормові буряки. Вирощування їх на площі 3,5 млн.га дозволить замінити 27,4 млрд. м3 природного газу. Для щорічної переробки такої кількості біомаси потрібно буде побудувати у сільській місцевості близько 28 тисяч біогазових установок потужністю 5,2 тис. м3 біогазу на добу. В результаті майже півмільйона мешканців сіл отримають роботу.

Українські вчені переконані: виробництво біогазу не тільки дозволить відмовитись від імпорту російського природного газу, але й уникнути переобладнання тепло- і електрогенеруючих потужностей, які працювали на ньому, на інші енергоносії. Залишки від процесу ферментації з біогазових установок містять значну кількість легкодоступного для рослин азоту, фосфору, калію та мікроелементів. Відтак їх сміливо можна використовувати як мінеральні біодобрива для підтримання родючості грунтів. При цьому майже утричі зменшується викид парникових газів у атмосферу порівняно із застосуванням традиційних мінеральних та органічних добрив.

Звісно ж, біогаз – не панацея від усіх проблем, які потрібно вирішувати Україні в енергетичній галузі. Втім у нинішній критичній ситуації не використати цей унікальний шанс в країні, яка має такі потужні земельні ресурси – злочин. Часу для роздумів у нас вже немає.

Наталя Білей
ecotown.com.ua/news/YAk-zekonomyty-milyony-Kotelnya-yakiy-ne-potriben-pryrodniy-haz/
https://mycredit.in.ua
ТупУм
Аватар користувача
Критикан
 
Повідомлень: 5345
З нами з: 25.01.06
Подякував: 24 раз.
Подякували: 443 раз.
 
Профіль
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість
Модератори: ТупУм, Ірина_, Модератор
Топ
відповідей
Топ
користувачів
Реклама