Капітали, інвестиції і спадщина.

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Інше та Різне для тем, які не підходять для жодного з Форумів. Популярні тут теми можуть бути винесені в окремі Форуми.
Повідомлення Додано: Суб 11 кві, 2015 17:36

Капітали, інвестиції і спадщина.

Сподіваюсь, ми всі тут цікавимось фінансами, а значить, щось з ними робимо, тобто не просто витрачаємо, а консервуємо, капіталізуємо чи інвестуємо. Робимо це для їх збереження і примноження, щоб потім вирішувати власні життєві питання. Але не тільки. Ще ми сподіваємось залишити дещо дітям. Може не всі, але, думаю, більшість.

Традиційно дітям лишається наше житло разом з внутрішньою барахолкою. Чи цього достатньо?
Що ми хотіли б отримати в спадок від батьків, і що отримали? Що ми хочемо передати дітям, а чого прануть вони самі? А інвестиції? Хіба не треба завчасно готувати їх до передачі в інші рідні руки? Чи враховуємо ми фактор спадщини у власній інвестиційній діяльності, а якщо враховуємо, то як саме?

Правда цікаві питання? Мені сподобався сам поворот теми: на словах всі живуть для дітей, а насправді, є сумніви.

Прошу ділитися думками.
pensionerija

Подякував: 0 раз.
Подякували: 4 раз.

Профіль
Повідомлення Додано: Суб 25 кві, 2015 16:28

Re: Капітали, інвестиції і спадщина.

Думаю, більшість хоче успадкувати готівку, щоб потім самостійно нею порядкувати. З точки зору батьків, це дурниця, бо їм завчасно відомо, яким буде те порядкування. Тому вони сподіваються, що батьківську хату розтринькати буде складніше. Орендна нерухомість теж буде негайно продана і поділена. Бізнесом треба керувати, до керування треба мати хист, тому лишати його можна тількі в разі, коли нащадки - в темі. А буває таке не завжди, бо у них свої уподобання. То що краще?
pensionerija

Профіль
Повідомлення Додано: Нед 28 чер, 2015 13:19

Про мій приклад планування і створення спадщини.

Так чи інакше, всі ми (принаймні, більшість) залишимо спадщину своїм нащадкам (дітям, онукам, іншим близьким людям). Якою вона буде? Якою вона має бути? Якою вона взагалі може бути?

Нарахувати можна немало: спогади, світогляд, визнання, приклад власного життя, творчі надбання, матеріальні і нематеріальні активи, фінансовий капітал. Питання в іншому: ми дійсно напрацьовуємо свої здобутки для нащадків, чи просто не маємо змоги забрати все своє з собою у домовину? Ми справді прагнемо продовжити свій рід, чи наша мета – це особисте щастя, пов’язане з задоволенням власних потреб, власних планів, власних амбіцій?

Великого протиріччя може і не бути: жити заради дітей – один з різновидів щастя, і не найгірший, як на мене. Тут справа у пропорціях, балансі, гармонії. «Що занадто, то не здраво» - правило загальне і давнє, за якими б лаштунками його не ховали.
Не бачу ніякої доблесті в посмертній передачі дітям того, чим при житті не встиг скористатись сам. Разом з тим, не бачу користі, на довгі роки залишатись при дорослих дітях нянькою. Волів би за краще, завчасно не афішуючи, підстрахувати їх на крайній випадок втрати здоров’я і працездатності. Волів би, маючи відповідний ресурс, напрацьований поколіннями мудрих предків. Тобто – сімейний капітал, фінансовий фундамент роду. Саме він мав би утримувати на близьких орбітах юні обдарування, що прагнуть гайнути подалі від родового гнізда. Блудні діти – не вирок; вони неодмінно повертаються, якщо є куди повертатись.

Минулі родові капітали розвіялись часами лихоліть, сучасні вигорають сьогоденням, тож саме час подбати про майбутні. Чому не зосередитись на виживанні? Тому, що виживання – це зупинка, це консервація існуючого стану, це відсутність потоків. Так, все (насамперед, розвиток) вирішують потоки енергії:http://pensioneriya.blogspot.com/2015/03/blog-post_15.html Плануючи спадщину, варто про них пам’ятати.

Піддавши аналізу відомі мені можливості, я вирішив, не ігноруючи інші активи, зосередитись на недержавних пенсійних фондах (НПФ). Чому ж, - саме на них?
Пенсійний капітал: http://pensioneriya.blogspot.com/
pensionerija

Профіль
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей
Модератори: Ірина_, ТупУм, Модератор