Ми просто так скаржимось (за звичкою), чи ми дійсно бідні?

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Макроекономіка України, розвиток регіонів і макроекономічні показники: індекс цін, платіжний баланс, експорт, імпорт, рівень промислового виробництва, ВВП, торговельний баланс і рівень безробіття. Політика, що межує з темою бізнесу та фінансів. Політика яка пов`язана з грошима - аспекти політики у грошовому контексті. Політекономія. Корупція. Хабарі.
  #<1 ... 1920212223 ... 26>
Повідомлення Додано: Суб 27 сер, 2022 21:53

Re: Ми просто так скаржимось (за звичкою), чи ми дійсно бідн

  Bobua написав:От справді -- як у нас може бути інфляція по їжі, якщо ми завалені зерном по горло, і х.з. чи вивеземо хоч цьогорічний врожай, не кажучи вже про минулорічний?

Подобається ваш оптимізм і взагалі позиція. І те що не побиваєтесь публічно принаймі як конвертуватись пошвидше і по вигіднішому курсу. Але крім зерна вживаємо в їжу ще багато чого, а воно все дорожче і дорожче.
Ой+
Аватар користувача
 
Повідомлень: 6618
З нами з: 19.04.12
Подякував: 101 раз.
Подякували: 1018 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Суб 27 сер, 2022 22:17

Re: Ми просто так скаржимось (за звичкою), чи ми дійсно бідн

  Bobua написав:От справді -- як у нас може бути інфляція по їжі, якщо ми завалені зерном по горло

Корм для домашніх пташок ТМ "Природа" - купляю один і той самий - ціна за рік виросла з 25 грн до зараз 45 грн. Вітчизняний виробник. Інфляція 80%. Сир до війни купляли радамер польський 210/кг грн, зараз 355 грн/кг - інфляція 69%.
Сет суши (місцева доставка) - лютий 2022 - 370 грн, зараз 710 грн, інфляція 92%.
BIGor
Аватар користувача
 
Повідомлень: 8853
З нами з: 19.09.10
Подякував: 1325 раз.
Подякували: 1729 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Вів 20 вер, 2022 13:07

Re: Ми просто так скаржимось (за звичкою), чи ми дійсно бідн

#ЩоДеннаРубрика
#зубоЖіння
#зубоЖителі
#ВсеПропало
:)

Ще раз уточнив офіц.інфляцію (сподіваюсь, що востаннє :))
Раніше я необачно вносив в таблицю сумарні дані ДержСтату "Індекс споживчих цін / Consumer price indices"
Але зрештою зрозумів, що треба інша (часткова) колонка: "Продукти харчування та безалкогольні напої/ Food and non-alcoholic beverages", бо саме по цьому даю "свою" інфл.

Мої витрати на їжу (гривневі):
2013 – базовий (відносно нього рахую сумарну інфляцію ("сумарн." і "разів").
рік; інфляція моїх витрат // офіційна інфл.; сум.зростання
2014 +15% (+15%сум) // 12.2% 1.12 разів
2015 +24% (+43%сум) // 45.9% 1.64 разів
2016 +14% (+63%сум) // 9.0% 1.78 разів
2017 +19% (+94%сум) // 12.9% 2.01 разів
2018 +14% (121%сум) // 11.1% 2.24 разів
2019 +7.0% (137%сум) // 8.0% 2.42 разів
2020 +2.3% (142%сум) // 2.7% 2.48 разів (148%сумарно)
2021 -2.4% (136% сум) // 10.8% 2.75 разів

У результаті -- за всі ці роки разом їжа для ДержСтату подорожчала в 2.75разів (а не в 2.96, як ото всі витрати вкупі, хоч в окремо взяті роки розбіжність не була велика).
А для мене -- в 2.36 разів (їжа).
Це за 8 років (21-13=8р).
За 7 років -- взагалі ідеальна збіжність. 2,42 і 2,48 рази відповідно. 2,5% відносне відхилення.
А от у 2021 ДержСтат схоже не встояв під натиском хору зубожителів. І написав їм оті аж 10.8% інфляції. Втім, це він дарма, їм не вгодиш...
І все одно дедалі більше маю підстав вірити ДержСтату хай він навіть інколи й морально нестійкий. Відносна розбіжність наших зростань за 8 років -- 15%. #ДержСтат , чувак, ти молодець. Так і продовжуй. Вір у свої сили. Числа не брешуть. Правда -- понад усе.
І ти знаєш чого всі насправді (в глибині душі) хочуть (підказка: стабільну дефляцію 1% щороку). Навіть коли якісь дивні люди пишуть з екстатичним придиханням "за місяць все подорожчало вдвічі" -- не вір їм. Не піддавайся. Вони всі, всі як один, як оцей кіт на фото...:
Зображення

А взагалі й у цілому -- цей рік найцікавіший в розрізі ефективності боротьби зі всілякими зубожіннями.
Спочатку у країні понавідкривали купу вакансій з величезними зарплатами. У війську. І раптом чомусь виявилось, що зубожілих у країні майже й нема -- бо лише ~1% населення на фронті. Гаразд, не рахуватимемо дітей, і пенсіонерів, і зовсім хвореньких, тоді ~2% від всіх працездатних-дієздатних на фронтах. Добре, добре, забудьмо всі ті довоєнні казки про гендерну рівність, ми не в Ізраїлях, у нас не для окопів квіточки ростили, хоча вони і самі ростуть прямо зі стінок (принаймні, зелені листочки були, колись може й квіточки будуть), тоді ~4% від усіх працездатних-дієздатних чоловіків на фронтах. Лише кожен 25... А раніше, мабуть, всі 24 з 25 казали, що геть вкінець зубожілі, щойно починались розмови про неохідність ринкових цін ЖКП і т.п...
Десь половина нашої роти, наприклад, беззмінно вже пів року на фронті... І всі тут вже давно хотіли би додому, до хати, піти спочивати, але... Нема нині у країні зубожілих. Нема, і край. Не хочуть працювати неквапливими землерийками за якихось там 112700₴/міс.

Інший цікавий прояв боротьби із зубожінням -- 50% річних у валюті(!) для панства з "клубу 50к" (загальнодоступний клуб).
Це ті бідні люди, що й досі мають менше 100тис валюти, і горять бажанням отримати ще 50тис за рік. Тут розрахунки: Напад росії і білорусі на Україну
50% річних у валюті... Йой. Це більше за всі можливі інфляції. Крім уявних, коли люди навмисно вишукують, чи уявляють(?), що подорожчало найбільше, округлють "як годиться", ділять подумки "як годиться", а потім чіпляють увесь цей "comme il faut" на транспаранти (навіть віртуальні) і влаштовують тематичні історичні паради на тему "зубожіння вічне -- крізь віки, від прадідів і до нас..."

Хоча це вже схоже на "як мед, так і ложкою..."
Всі (мабуть) мріють про нульову інфляцію, а тут такі відсотки для простих інвестицій, захищених ФГВФО, Заходом, Ленд-Лізами... І отими 1%, чи 2%, чи 4%, що таки чомусь пішли на фронти. Диво.
Bobua
Аватар користувача
 
Повідомлень: 2058
З нами з: 24.08.10
Подякував: 111 раз.
Подякували: 135 раз.
 
Профіль
3
Повідомлення Додано: Вів 20 вер, 2022 13:21

Re: Ми просто так скаржимось (за звичкою), чи ми дійсно бідн

Брехня!
Знаете сколько пакет Града стоит?
Так гляньте, какое богатство к нам в огород летит)
antey1969
Аватар користувача
1

 
Повідомлень: 12319
З нами з: 30.11.11
Подякував: 1695 раз.
Подякували: 3631 раз.
 
Профіль
2
2
1
Повідомлення Додано: Вів 20 вер, 2022 14:43

Re: Ми просто так скаржимось (за звичкою), чи ми дійсно бідн

Цікаво, чи я "просто скаржусь" про зростання ціни і занепад свого бізнесу, чи це просто сон? :)
  vitaliian написав:Аккуратно выскажусь, война не только на востоке и юге но и в экономике. Беднеющий народ, безработица, топливо по 50, бутылка воды 20, медикаменты сделали х3, стройматериалы х2 от довоенных значений - это всё удавка на шее пэрэсичного, кого не достали путинские ракеты, достанут нищета и инфляция

Так я теж, дискутуючи з будівельником, навів йому приклад що-до свого товару(який зараз намагається продавати мій тато, бо я - самі знаєте де знаходжусь) - то я сам прозрів!!! :shock:
  Успіх написав:
  budivelnik написав:4 Чи багато тут присутніх вважає падіння націнки з 50-60% на доларовий товар - до 30-40% під час росту курсу на 50% - критичним?
Тобто гривнева ціна продажу залишилась незмінною під час війни на товар не першої необхідності?

Як то ви так рахували що у вас вийшло - "гривнева ціна продажу залишилась незмінною"?

І не з 50-60% на 30-40%, а з 60-80% на 30-40%! І це націнка в гривні!
А товар - доларовий і вже двічі зріс за 6міс. в доларі!(перший раз приблизно на 10-15% і другий раз теж десь так)

Тож, дістаємо ваш улюблений калькулятор і робимо підрахуя))
Наприклад, товар до першого подорожчання коштував 10дол.(по курсу 29) тобто 290грн - тож, після двох подорожчань(беремо по мінімуму) став коштувати 12дол.(по курсу 42) тобто 504грн!
Йдемо далі))
Коли товар коштував 290грн + накрутка 60% = 464грн(174грн дохід)
Тепер товар коштує 504грн(вже Карл!!!- дорожче, ніж пів року тому продавалось) + накрутка 30% = 655грн(151грн дохід) - вже помічаєте різницю?
Скажете - тюююю, всього лиш на 23грн менше заробляється, типу "не кретично"!
А отут я вже скажу грубо - нікуя!
Так як я казав, що каси +/- ті самі(а інколи і гірші) - але нехай... беремо ті самі каси:
Для простоти - за 2 вихідних дні пів року тому продавалось скажімо тих 10 речей по 464грн що = 4640грн(дохід 1740грн) і тепер каса - тих самих 4640грн!(дохід = куйня собача)

Ну, як вам математика?

Бізнес Долярчика/Успіха - поради
Успіх
Аватар користувача
 
Заблокований
Повідомлень: 6275
З нами з: 18.03.21
Подякував: 220 раз.
Подякували: 898 раз.
 
Профіль
3
8
1
1
Повідомлення Додано: Вів 20 вер, 2022 17:51

Успіх

Не зовсім вловив суть проблеми, але маю враження, що все це -- не лише перехідний період внаслідок великої війни, але й ще один прояв сучасного "зубажіння".
От мені вело не надто подобаються (крісло замале :)), але вряди-годи не проти проїхатись. І інколи це було би таки краще аніж громад.транспорт. Або електросамокат.
Але ж погляньте скільки чотириколісного "зубожіння" на вулицях.
І біля такого я точно їхати не хочу... І тому далі думки про вело не рушу. Хіба що надумаюсь їздити у лісах біля міста, якщо там є умови.

Гарний шанс на розвиток велобізнесу (в т.ч. і вітчизняного, який не залежатиме від курсу) може бути лише у цивілізованих містах. Де людям не дозволять "зубожіти" надто вже нахабно. Де місто -- для людей, а не для авто... Тобто -- десь на Заході. Там, де не лише зробили велодоріжки, а вже й запланували заборонити приватні авто в містах. Бо то громадський простір (має бути), а не газова камера влаштовувана власниками автівок...
Bobua
Аватар користувача
 
Повідомлень: 2058
З нами з: 24.08.10
Подякував: 111 раз.
Подякували: 135 раз.
 
Профіль
3
Повідомлення Додано: Суб 24 вер, 2022 18:40

Re: Ми просто так скаржимось (за звичкою), чи ми дійсно бідн

  Bobua написав:Не зовсім вловив суть проблеми...

От мені вело не надто подобаються

Так бо суть не в вело))
Це стара/заіржавіла легенда))
По новій легенді - сантехніка/електрика/посуд... ;)
Але суть ще ширша))
Суть в тому, що за 7міс. товар, який доларовий (імпортний) - подорожчав на 20-30% в ДОЛАРІ + курс зріс з 29 на 42!
А купівельна спроможність впала!
Ще й я сказав татові ще раніше, щоб ціни переклеїв - щоб накрутка була 30-40%(а на слабоходові речі, то 10-20%), а не як раніше 60-80!
А так, як курс ще підріс, то деякі речі виходять тепер по собівартості!

Але суть в тому - що все одно черги немає/товар не розбирають!!!
Тож питання стоїть ще в кінці допису великим шрифтом))

От нові дані додались👉
viewtopic.php?f=85&p=5489736#p5489736
  Успіх написав:
  budivelnik написав:4 Чи багато тут присутніх вважає падіння націнки з 50-60% на доларовий товар - до 30-40% під час росту курсу на 50% - критичним?
Тобто гривнева ціна продажу залишилась незмінною під час війни на товар не першої необхідності?

Як то ви так рахували що у вас вийшло - "гривнева ціна продажу залишилась незмінною"?

І не з 50-60% на 30-40%, а з 60-80% на 30-40%! І це націнка в гривні!
А товар - доларовий і вже двічі зріс за 6міс. в доларі!(перший раз приблизно на 10-15% і другий раз теж десь так)

Тож, дістаємо ваш улюблений калькулятор і робимо підрахуя))
Наприклад, товар до першого подорожчання коштував 10дол.(по курсу 29) тобто 290грн - тож, після двох подорожчань(беремо по мінімуму) став коштувати 12дол.(по курсу 42) тобто 504грн!
Йдемо далі))
Коли товар коштував 290грн + накрутка 60% = 464грн(174грн дохід)
Тепер товар коштує 504грн(вже Карл!!!- дорожче, ніж пів року тому продавалось) + накрутка 30% = 655грн(151грн дохід) - вже помічаєте різницю?
Скажете - тюююю, всього лиш на 23грн менше заробляється, типу "не кретично"!
А отут я вже скажу грубо - нікуя!
Так як я казав, що каси +/- ті самі(а інколи і гірші) - але нехай... беремо ті самі каси:
Для простоти - за 2 вихідних дні пів року тому продавалось скажімо тих 10 речей по 464грн що = 4640грн(дохід 1740грн) і тепер каса - тих самих 4640грн!(дохід = куйня собача)

Ну, як вам математика?

Полазив по різних сайтах - подивився на ціни на мій товар у Львові....
Ще раз кажу - то ппц!!!
Наприклад речі, які коштують в мене(заокруглю) 700, 900, 1100грн... - то на різних сайтах/в інет магазинах - на 100, а частіше - то на 200грн ДОРОЖЧЕ, ніж в мене!!!
І черги за моїм товаром - не стоять!!!

От з татом недавно по Вайберу переписувався, то каже, що сьогодні продав дві дуже слабоходві речі - на які я, вже місяць тому, скинув ще ціну і + курс долара зіграв своє(а товар цей закуплявся в доларі) - то товар вийшов по собівартості!!!
Товар продався по собівартості!!!

Так, мені то і так вигідно позбутись такого товару... - але як іншим "торгашам" виживати при отакій торгівлі???!
Успіх
Аватар користувача
 
Заблокований
Повідомлень: 6275
З нами з: 18.03.21
Подякував: 220 раз.
Подякували: 898 раз.
 
Профіль
3
8
1
1
Повідомлення Додано: Вів 27 вер, 2022 12:04

Успіх


Всі ці розпачливі колупання в числах продажів можна сприймати й інакше. :)

Нинішній рівень споживання, якщо він знизився -- то саме він і є правильним.
А раніше було неправильно, коли 8млрд люду працювали як прокляті на наповнення сміттєзвалищ, а "день екологічного боргу" наставав посеред літа... :(

Втім, якісь товари людям таки треба.
Але завдання виробників-продавців -- лише забезпечити те, що справді потрібне. А не нав'язати зайве чи неякісне,
яке скоро зламається... :(

Якщо обіг малий -- то й добре.
Перейти на інет торгівлю. Крамницю (для покупців, що хочуть помацати товар) -- винаймати одну на багатьох продавців аби не простоювала.
І мати купу вільного часу, а не оте от все, що було раніше...

Мало буде грошей якимось продаванам, то й це не проблема,
-- в ЗСУ зарплати великі. :)
Bobua
Аватар користувача
 
Повідомлень: 2058
З нами з: 24.08.10
Подякував: 111 раз.
Подякували: 135 раз.
 
Профіль
3
Повідомлення Додано: Вів 27 вер, 2022 12:22

Re: Ми просто так скаржимось (за звичкою), чи ми дійсно бідн

  Bobua написав:..........Диво.

Що я тіки що прочитав? :o Якійсь помиї графомана.
BIGor
Аватар користувача
 
Повідомлень: 8853
З нами з: 19.09.10
Подякував: 1325 раз.
Подякували: 1729 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Вів 27 вер, 2022 12:46

Re: Ми просто так скаржимось (за звичкою), чи ми дійсно бідн

Bobua написав:Успіх


Всі ці розпачливі колупання в числах продажів можна сприймати й інакше. :)

Нинішній рівень споживання, якщо він знизився -- то саме він і є правильним.
А раніше було неправильно, коли 8млрд люду працювали як прокляті на наповнення сміттєзвалищ, а "день екологічного боргу" наставав посеред літа... :(

Втім, якісь товари людям таки треба.
Але завдання виробників-продавців -- лише забезпечити те, що справді потрібне. А не нав'язати зайве чи неякісне,
яке скоро зламається... :(

Якщо обіг малий -- то й добре.
Перейти на інет торгівлю. Крамницю (для покупців, що хочуть помацати товар) -- винаймати одну на багатьох продавців аби не простоювала.
І мати купу вільного часу, а не оте от все, що було раніше...

Мало буде грошей якимось продаванам, то й це не проблема,
-- в ЗСУ зарплати великі. :)
Даєш неолуддизм та дауншифтинг
Faceless
Аватар користувача
Модератор
 
Повідомлень: 34778
З нами з: 24.01.12
Подякував: 1443 раз.
Подякували: 7973 раз.
 
Профіль
4
7
3
  #<1 ... 1920212223 ... 26>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей
Модератори: Ірина_, Модератор
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама