Ми просто так скаржимось (за звичкою), чи ми дійсно бідні?

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Макроекономіка України, розвиток регіонів і макроекономічні показники: індекс цін, платіжний баланс, експорт, імпорт, рівень промислового виробництва, ВВП, торговельний баланс і рівень безробіття. Політика, що межує з темою бізнесу та фінансів. Політика яка пов`язана з грошима - аспекти політики у грошовому контексті. Політекономія. Корупція. Хабарі.
  #<1 ... 2021222324 ... 26>
Повідомлення Додано: Вів 27 вер, 2022 13:51

Faceless

Не дам. :)
Самі собі зробіть. ;)
Bobua
Аватар користувача
 
Повідомлень: 2058
З нами з: 24.08.10
Подякував: 111 раз.
Подякували: 135 раз.
 
Профіль
3
Повідомлення Додано: Вів 04 жов, 2022 13:54

#Війна
і
#ЩоДеннаРубрика
#ЗубоЖіння
#ЗубоЖителі
#ВсеПропало :)


і
#Книги

Елізабет Ґілберт
„Місто дівчат”

-- книга про часи довкола ІІ світової. Про війну -- лише побіжні згадки. Вона не в центрі сюжету.
Але дивовижно, як багато схожого на наші часи. Так, ніби хрось дуже зекономив на програмуванні „Матриці”...:

"
японці щойно атакували американський флот у Перл-Гарбор.
До ранку ми вступили у війну.
Джим не мусив іти до війська.
Він міг ухилитися від служби з багатьох причин. По-перше, у його віці мобілізація могла його й не зачепити. По-друге, він був єдиним годувальником овдовілої матері. По-третє, він обіймав високу посаду на шахті, де видобували залізну руду, а під час війни ця промисловість була дуже важлива.
Причин для відтермінування було до кольóру, до вибóру – досить було зупинитися на котрійсь одній.
Але Джим Ларсен мав такий характер, що не міг дозволити, аби інші хлопці йшли воювати замість нього. Його «викували» не так. І тому дев’ятого грудня

,..

Воєнні роки найдужче запам’яталися мені якимось всеохопним відчуттям брутальності. Ми, у Нью-Йорку, не страждали так сильно, як тисячі людей у всьому світі, але у нас більше не залишилося нічого вишуканого: ні масла, ні дорогої м’ясної вирізки, ні якісної косметики, ні модного одягу з Європи. Не залишилося нічого ніжного. Жодних делікатесів.
Війна була гігантським зажерливим колóсом, який відбирав у нас все: не тільки час і зусилля, а й олію, гуму, метал, папір, вугілля. А нам залишав самі рештки. Я чистила зуби кухонною содою. До останньої пари панчіх ставилася так дбайливо, наче ті були передчасно народженими немовлятами. (А коли їх таки спіткав кінець у середині 1943 року, я плюнула й почала щодня ходити у штанах.) У мене з’явилося стільки справ – а шампунь було так важко роздобути, – що я коротко постриглася (дуже подібно до стильної стрижки Едни Паркер Вотсон, скажу чесно) і вже ніколи волосся не відпускала.
Саме під час війни я врешті-решт стала нью-йоркеркою.
Нарешті я навчилася орієнтуватися в місті.
...
Чоловік Едни нічого не вмів. Ні грати – він навіть своїх слів запам’ятати не міг! – ні співати. («Його спів дарує рідкісну нагоду позаздрити глухим», – висловив свій вердикт дядько Біллі.)
...
Розділ двадцять п’ятий
1944 рік добігав кінця. Мені виповнилося двадцять чотири.
Я далі від ранку до ночі працювала на військовій корабельні. Не пам’ятаю, щоб я брала бодай один вихідний.
Я відкладала добрі гроші зі своєї платні, але падала з ніг від утоми, та й витрачати їх не було на що. У мене заледве вистачало сил, щоб грати вечорами в кункен із тіткою Пеґ та Олів. Не раз, добираючись додому з корабельні, я засинала й прокидалася аж у Гарлемі.
Усі вже ледве дихали. Сон перетворився на дорогоцінний скарб, про який усі мріяли, але ніхто його не мав.
Ми знали, що виграємо війну, бо всюди тільки й говорили про те, якого прочухана наші давали німцям і японцям, але не знали, коли вона скінчиться. Та це, звісно, нікого не зупиняло від безкінечних теревенів, даремних пліток і здогадів.
Війна закінчиться до Дня подяки, казали всі довкола.
До Різдва, казали всі довкола.
Та вже настав 1945 рік, а війна все ще тривала.
У нашому театрі при кафетерії «Семмі» ми далі по десять разів на тиждень вбивали Гітлера під час пропагандистських спектаклів, але йому це, схоже, зовсім не заважало.
Не хвилюйтеся, казали всі, до кінця лютого війна скінчиться.
,..

(Флот не міг так просто відправляти хлопців з півдня Тихого океану аж до Брукліну, тож багато вояків роками не бачилися з рідними.) Три Різдва поспіль Френк зустрів на авіаносці.
,..
– Я досі пам’ятаю, як Том тільки прийшов на корабель, – продовжував Френк. – Коли точно то було, не згадаю, навіть не питай. По-моєму, на початку сорок четвертого. Прийшов просто з ферми. Хлопака зі села. Міським було важко, а сільським то взагалі. Більшість із них росли в такій бідності, що годі було навіть уявити. Я думав, що то я бідний, але до тих хлопців мені було далеко. Вони ніколи не бачили стільки харчів, як на кораблі. Мотали за обидві щоки, ніби з голодного краю приїхали. Перший раз у житті не ділили вечерю з десятьма братами. Дехто з них взуття навіть не мав, ходив босий. Акценти різні, я таких навіть не чув. Ледве розумів, що вони говорять. Але в бою вони були як ті чорти. Навіть коли нас не обстрілювали, чорти чортами. Цілий час то кулаками один на одного махали, то пащекували до морпіхів, які адмірала охороняли, коли той був на борту. Вони нічого в тому житті не знали, лиш махати кулаками, розумієш?
,..
– Ми зараз не сперечаємось, Вівіан. Я кажу тобі, що був. Нас тоді вже не перший місяць обстрілювали. Я більше не міг. Я вже давно не міг. ... Я терпіти не міг звуків стрілянини, Вівіан. А це ж навіть не в мене стріляли. Отоді я й став таким, як зараз. Нервуватися почав, сіпатися. Хлопці називали мене Шарпаним.
...
І знаєш, що це означає? Нічого. Просто так склалося. Світ неправильний – ти сам так сказав. Тієї першої ночі. То й стався до свого життя так, як ти кажеш. Світ неправильний. Кожна людина має свій характер – і все. З людьми різне стається. І таке, щó вони не здатні контролювати. Війна з тобою просто сталася. А ти не народжений для того, аби воювати, – і що з того? Нічого.
"


От все один в один!
І ухилятися було (і є) просто. Досі ухилені десь так >90%(95% якщо рахувати лише фронти) працездатних чоловіків. Бо от наразі замість того, аби щомісяця на фронт заїздили нові вояки, а попередні їхали додому, на ~11міс відпустки -- чомусь на фронті одні й ті ж...
Ага, ще ж Тетяна Чорновол воює. І Сігурні Вівер. А ні. Це вже не наша...

І світові нині непросто. От, коли вікриваю канадські сухпайки, то ті харчі, що таки з нормально проставленою датою, мають 2020-2021рр ВВ, або от шведські печивка з 2018-2019 ВВ -- то одразу розумію, що світ дає нам свої найостанніші припаси. НайНеДоторканіші... І це ще й по дружбі! В Канаді -- діаспора, а у Швеції, мабуть, і досі сильні спогади як одностайно укр.народ боровся за волю, коли Мазепа випросив таки у шведів допомогу...
І нарешті я зрозумів, чому деякі військові понавікривали купу британських сухпайків (ці ще з майбутніми датами ВВ!), а потім поховали то все в ямку. З мішком хлібів (він не вижив...) Отже, то було "про запас". А не так просто...

А скільки у нас таких "Шарпаних"... У книзі -- один, а тут бачу зовсім не одного, який смикається навіть від далеких вибухів. І так день за днем. А ротацій нема, і, схоже, й не буде. Що з цього всього вийде? І невже аж 23 (чи 24, чи 24.***...) з 25 чоловіків країни нині "не народжені аби воювати"? І навіть у Московії, хоч там ще з дитинства остаточно мізки виїдають (і без того психопатам) -- а от, теж є проблеми з мобілізацією...

От я лише одного не знав -- що й у тилах у нас так само всім важко. Мабуть. Бо розмови про "клуб50к" (чи вже й "клуб100к"!??) з його ~50% річних прибутку (у валюті!) при всього лиш <30% інфляції (у гривні!), а якщо рахувати у валюті, то це ж може буде навіть і дефляція) -- ці чудеса трошечки ускладнюють сприйняття реальності.. Вона стає якось аж зовсім карикатурною, або навіть і сюрною...



Читайте книги, люди!
От вони навчать вас правильно скаржитись. Аби аж на сльозу пробивало.
"... ні дорогої м’ясної вирізки, ні якісної косметики, ні модного одягу з Європи." -- аж мороз по шкірі.. Неймовірні звірства.

А от ви, панове українці, наразі скаржитесь якось непереконливо...
Bobua
Аватар користувача
 
Повідомлень: 2058
З нами з: 24.08.10
Подякував: 111 раз.
Подякували: 135 раз.
 
Профіль
3
Повідомлення Додано: Пон 05 гру, 2022 22:47

#Війна

Цього року скарги були, на жаль, також і справжні -- руйнування, катування, вбивства... :( Увесь спектр "творчості" від москволоти.

Тому, як нам переламати хребет московії -- питання, що цікавить безліч людей в усьому світі. І це зрозуміло, бо з переламаним хребтом вони більше не створюватимуть купи проблем. В ідеалі -- може почнуть читати книги. Хай навіть і свої, гнилотні. Або ж традиційно пиячитимуть. Втім, всім вже буде байдуже.

Але питання не таке просте, як може здатись на перший погляд. Передусім тому, що наразі неясно, чи ж він існує, отой здогадний, гіпотетичний хребет! Багато ознак вказують, що все оте одоробало, вся ракова пухлина на Землі -- якась безхребетна... Погодьтесь, що переламати те чого й нема -- то далеко не просте, не тривіальне завдання...

Втім, пробувати таки треба.

І, можливо, краще було би це робити руками самих москвинів. Їм буде простіше намацати в тому всьому багні залишки хребта і здати його в брухт. За пляшку.
Але треба враховувати, що ідея прямого бунту для москвинів ще страшніша, мабуть, аніж, напр., для [колишніх] білорусів. Отже, потрібна якась хитрість.
От, напр., якщо вкинути в те болото думки, що по залізничних коліях приїдуть "бєндєровци", і підкріпити це незначними інвестиціями в пункти приймання брухту -- то вони самі розберуть, поріжуть, і здадуть ті колії. Якщо натякнути, що нафтобазу підірвуть -- то самі все вичерпають і сховають по гаражах. А потім і підірвуть -- приховати сліди розкрадання. І т.д.
Особливо активним особам, якщо вони ще й мають українське коріння (Кубань, Поволжя) -- можна пообіцяти укр.громадянство.
А якщо десь там, в "странє широкай..." і досі живуть громадяни України (кілька мільйончиків?, мдя...) -- то навпаки, позбавляти їх громадянства, дистанційно, з єдиною умовою його повернення -- якщо зроблять там щось суттєво корисне і матимуть потім фото-відео докази.
В ідеалі московія ще й бамкне по цих ДРГ ядрьоною бомбою. ±123км... Похибочка. На своїй території -- несуттєва. Типу хай бояться надалі.
Отак, зовсім незначними інвестиціями, як мені здається, можна було би повернути їх всіх у середньовіччя. І там і залишити. Назавжди... Все як і хотіли.




...але, наразі таки сподіваюсь, що незворотні втрати України нечисленні.
Та й світ нам неабияк допомагає.

Отже,

#ЩоДеннаРубрика
#ЗубоЖіння
#ЗубоЖителі
#ВсеПропало

Бо надумані скарги цьогоріч таки урізноманітнились.

На жаль, не всі зміг почути, порпаючись у донбаській землі, та відстрілючи необачних тупиків. Тих, що москвини.
Але навіть і почуті -- не витримують критики.

Критика -- див. нижче.
Після стрілки.
Одразу.


l
l
l
l
\/
\/
\/



ЇЖА
На їжу витратив (за 11/12 цього року) менше аніж будь-коли від початку ведення ел.таблиці. І до кінця року, схоже, так і не матиму нагоди вийти навіть на рівень 2013року... От недарма таки прогнали Овоча! :)
Втім, це все ще таки не дефляція, на жаль. Просто держава й волонтери годували від березня. І гарно годували. Настільки, що в одному з госпіталів, я прочитав у своїй медичній картці "вгодованість хороша". Дивно, що вони так це формулюють... Напружує ;)
Але ще дивніше, що черги #зубожителів на фронт, по дармову їжу (та ще й величезну зарплату) -- чомусь не було. Крім тих, що бачив ще в березні до військомату. А у наступні місяці, коли вже треба була би заміна -- то вже ні... :(
Отже, не такі вже й голодні, я так розумію?


ТЕПЛО
А от цю цікаву тему (щодо зими, опалення і т.п.) -- неможливо було не почути.
Вона "з кожної праски" ж. :)
Втім, глянув свої записи за минулий рік, і суть проблеми все одно здається незрозумілою.
За зиму 21-22рр я потратив на опалення 40м² менше тисячі кВт*год. Що за нічним тарифом електрики становило менше 700₴. Середня температура була понад 14°С. Що градусів десь так на 20... більше аніж нині в окопах. Тобто -- то було дуже тепло.
Якщо нема електрики, то газом буде по ~9кВт*год/м³, отже, ~111м³==1111₴. І тоді все навіть і простіше, бо можна палити цілий день і не треба думати як зберегти тепло з ранку до ночі.
І це для 40м². А якщо вже протупили і викинули старий котел (той, що працював без автоматики й електрики), то тепер будете опалювати, мабуть, саму лише кухню. Газова плита + баняк з водою. Нехай 18м² площі. Отже, треба 50м³ газу на всю зиму. Це 500₴. І це 50/90д/24год=0.023м³/год -- що трохи складнувато, бо може бути меншим аніж мінімум одного пальника газової плити. Доведеться або жити у спеці, або вимикати час від часу. От і живіть тепер з цим...
До речі, цікаво, скільки нині коштуть хати з печами? Торік на ПриКарпатті (рівнинному) було і по 5к$ (для порівняння -- квартири в IF починались від 12к$). Наразі складно глянути -- інет на донбасах паплюжний...

ЕЛЕКТРИКА (й інфопотік)
Та електрика, що для телефонів, смартфонів, і т.п.
Тут мені особливо складно збагнути скарги, бо у походах горами я жив без 220В і місяць, і навіть два. Притому, що читав щодня книги зі смарта. І Gps часто вмикав.
А мав лише маленьку сонячну батарейку на 1Вт. Взимку треба більшу, та й по всьому -- навіть якщо електрики не буде тижнями. Всього лише навчіться читати книги, бо на іграх смарт надто ненажерливий.
Їжа без тепла, електрики й вогню -- це теж просто. Напр., досить лише замочити коричневу гречку і до ранку вже буде схожа на варену. Зелена гречка ще цікавіша -- добре смакує навіть і сухою-сирою.


Тобто, цього року створені всі умови для мандрів у нірвану...
Яким завгодно шляхом.
Хоч на фронті, встеляючи шлях трупами покидьків, що мріяли про новий геноцид, але насправді розплачуються за минулі. За ГолодоМор.
Хоч вдома. Де вже будь хто не нявкатиме і не паплюжитиме нікчемними припущеннями ніби-то ви ліниві. Бо світла нема, тепла нема -- то вони зі спальників і не вилазитимуть.
Хоч у берлозі (як знайдете вільну від ведмедів). Й у товстелезному спальнику. А краще двох :)


О, як хтось ще не знав, то вона отака:
"
нірва́на
-и, ж.
За уявленнями буддистів – блаженний стан спокою людської душі та повної внутрішньої гармонії, що досягається шляхом повної відмови від усіх життєвих турбот, чуттєвих бажань.
|| Місце, де перебувають душі в такому стані.
|| перен. Стан спокою, блаженства.
Пори́нути у нірва́ну — віддатися стану повного спокою, блаженства.
"
Bobua
Аватар користувача
 
Повідомлень: 2058
З нами з: 24.08.10
Подякував: 111 раз.
Подякували: 135 раз.
 
Профіль
3
Повідомлення Додано: Вів 06 гру, 2022 12:30

Re: Ми просто так скаржимось (за звичкою), чи ми дійсно бідн

Цікаво пишете!
Хай Бог береже!!!


  Bobua написав:сонячну батарейку на 1Вт.

Яка модель? Де купували?
V2
4
 
Повідомлень: 8281
З нами з: 03.07.09
Подякував: 294 раз.
Подякували: 1362 раз.
 
Профіль
1
1
Повідомлення Додано: Вів 06 гру, 2022 13:09

Re: Ми просто так скаржимось (за звичкою), чи ми дійсно бідн

Колись давно - ще в зовсім мирні часи мене оце якраз формулювання (як назва теми ) дуже зацікавила . І читав різне , і питав - навіть тут на форумі ( все-таки економісти-фінансисти) - але ніхто не зміг сформулювати навіть дійсний зв"язок теоретичного статистичного ВВП і реального добробуту людей . Нібито просте запитання - а що буде , якщо просто взяти і підняти всім зарплату в валюті у 2 чи там 5 разів - приводило всіх в ступор . І починали плюватся в монітор ...
А зараз якось порівняння чи не найбіднішої країни Європи ( це ми ) з багатою (ніби-то ) московією - викликає купу питань по рівню життя населення не в столиці - скрізь ...
А багата Європа , яка зараз плачеться , що не можуть оплатити рахунки за газ ? То це вони бідні , чи багаті - якось стає незрозуміло ... Німці он грозяться витратити 300 млрд євро на оплату газу для населення ( тобто на шару ) - і це чи не найбагатша країна зі всім забезпеченим населенням - типу шикарно живуть ? Тоді якось незрозуміло ...
Puente
 
Повідомлень: 3696
З нами з: 12.08.09
Подякував: 0 раз.
Подякували: 418 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Вів 06 гру, 2022 13:55

Re: Ми просто так скаржимось (за звичкою), чи ми дійсно бідн

  Puente написав:А багата Європа , яка зараз плачеться , що не можуть оплатити рахунки за газ ? То це вони бідні , чи багаті - якось стає незрозуміло ... Німці он грозяться витратити 300 млрд євро на оплату газу для населення ( тобто на шару ) - і це чи не найбагатша країна зі всім забезпеченим населенням - типу шикарно живуть ? Тоді якось незрозуміло ...

Так ця "бідна" Європа зараз нам дає мільярди доларів в місяць на підтримку штанів.
В нас до війни в регіоні за опалення на 2-к квартиру капало більше 100 доларів за місяць, це вкрай дорого для регіона з середьньою ЗП біля 7-8 тис грн.
BIGor
Аватар користувача
 
Повідомлень: 8853
З нами з: 19.09.10
Подякував: 1325 раз.
Подякували: 1729 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Вів 06 гру, 2022 18:31

  V2 написав:Цікаво пишете!
Хай Бог береже!!!


  Bobua написав:сонячну батарейку на 1Вт.

Яка модель? Де купували?


Дякую.

Купував давно. Ще на аукро якомусь. А потім паяв.

Нині вже є багато готових.
На промі, чи розетці, чи ще десь задати пошук "сонячна батарея з usb виходом".
5Вт десь 800-900₴ коштувала місяць-два тому.
На сонці має видавати 1А.

І отаке корисне (якщо нема мультиметра):
ChargerDoctor
https://m.olx.ua/d/uk/obyavlenie/doktor ... JvytV.html
дивитись струм. Має бути обіцяний ампер... Під ідеал.сонцем. І кут якнайкраще виставляти.
Bobua
Аватар користувача
 
Повідомлень: 2058
З нами з: 24.08.10
Подякував: 111 раз.
Подякували: 135 раз.
 
Профіль
3
Повідомлення Додано: Вів 06 гру, 2022 18:42

Bobua

по вашій лінці щось інше -

USB флеш накопичувач
90 грн.
greenozon
 
Повідомлень: 16178
З нами з: 01.06.14
Подякував: 426 раз.
Подякували: 1592 раз.
 
Профіль
1
1
3
Повідомлення Додано: Сер 07 гру, 2022 12:06

greenozon

Посилання не свіже.
Інет на Донбасі убогий, то взяв зі старих записів.
Але на фото не те, що мало би бути судячи з тексту посилання. Ох же ж ці кумедні обмеження олх на кількість оголошень...

ChargerDoctor. Багато де продають.

Ще несвіже посилання.
Соняч.батарея: https://rozetka.com.ua/ua/316277068/p316277068/
І хтось має увесь час приєднувати нові речі на заряджання.
Або... Велика павербанка постійно приєднана -- а вже від неї одночасно заряджати все решту? Хоча тут я не певен, що так найвигідніше. Бо х.з. чи павербанка не робитеме конвертацій напруги (від входу і до виходу). А при цьому будуть втрати ККД...




  Puente написав:Колись давно - ще в зовсім мирні часи мене оце якраз формулювання (як назва теми ) дуже зацікавила . І читав різне , і питав - навіть тут на форумі ( все-таки економісти-фінансисти) - але ніхто не зміг сформулювати навіть дійсний зв"язок теоретичного статистичного ВВП і реального добробуту людей . Нібито просте запитання - а що буде , якщо просто взяти і підняти всім зарплату в валюті у 2 чи там 5 разів - приводило всіх в ступор . І починали плюватся в монітор ...
А зараз якось порівняння чи не найбіднішої країни Європи ( це ми ) з багатою (ніби-то ) московією - викликає купу питань по рівню життя населення не в столиці - скрізь ...
А багата Європа , яка зараз плачеться , що не можуть оплатити рахунки за газ ? То це вони бідні , чи багаті - якось стає незрозуміло ... Німці он грозяться витратити 300 млрд євро на оплату газу для населення ( тобто на шару ) - і це чи не найбагатша країна зі всім забезпеченим населенням - типу шикарно живуть ? Тоді якось незрозуміло ...


Більша зарплата у валюті == більші ціни у валюті. Для любителів жити "від зарплати до зарплати" може й змін не буде.
Але у нас не вийшло би, мабуть, -- бо не лишиться маржі для "транфертного ціноутворення" експортерам. Зобидяться...
Для людей із залишками в 1му світі -- відкритіша решта Землі (багато дешевших для життя країн, як-от наша донедавна, та і нині, мабуть).
А для третього світу перші два закритіші -- їхнім у рази нижчим коеф.паритету. Не хочуть, мабуть, аби всякі 3ті шастали ;)

Про німців і на першій сторінці було.
Але на мене зубожителі там зобидились, коли я помножив нас на коеф.паритету і прирівняв, масово, до небожителів. Лютий розрив шаблонів :)

А на московії зовсім унікальні дебіли, що мали ВВП на особу на рівні Польші-Португалії, і втричі більше за наше, але не мали мужності спитати у влади куди то все зникає. Нині он здихають за крихти, намагаючись розжалобити кулемети. Але ж за кулеметами люди, які так чи інак, а чули про ГолодоМори...
Bobua
Аватар користувача
 
Повідомлень: 2058
З нами з: 24.08.10
Подякував: 111 раз.
Подякували: 135 раз.
 
Профіль
3
Повідомлення Додано: П'ят 30 гру, 2022 11:49

Bobua

Останній робочий день в надважкому 2022-му..

Традиційно попрошу вас викласти фінальні спогади-думки-враження за 2022 рік!
дуже цікаво вас читати
Можливо навіть у вас є бачення-прогноз на 23ій?..

Дякую наперед!
greenozon
 
Повідомлень: 16178
З нами з: 01.06.14
Подякував: 426 раз.
Подякували: 1592 раз.
 
Профіль
1
1
3
  #<1 ... 2021222324 ... 26>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей
Модератори: Ірина_, Модератор
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама