Куди вкладати гроші під час кризи?

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Основи інвестування і допомога інвестору-початківцю. Як вкладати гроші в цінні папери? Портфельні інвестиції в акції та цінні папери та інвестиційний менеджмент в Україні.
  #1234>
Повідомлення Додано: Вів 02 чер, 2015 21:44

Куди вкладати гроші під час кризи?

На це традиційне питання ви отримаєте зовсім не традиційну відповідь. Коротко, вона полягає в тому, щоб підтримувати і ні в якому разі не переривати докризові грошові потоки. На крайній випадок, їх можна зменшити, компенсувавши це зменшення підвищенням частоти. Не завадить також, створення нових потоків.

Не йдеться виключно про грошові потоки. За своєю сутністю, всі вони – енерго-інформаційні, а ми, на жаль, не так добре розуміємось на їхніх відмінностях, щоб впевнено обирати одні, відкидаючи інші. Тому, маємо прагнути до найширшого їх використання.

За визначенням Михайла Булгакова, криза у нас в головах. Зайнявши свою свідомість потоками, ми просто не залишимо їй місця. Хочемо спробувати? Тоді читаймо статтю, і – вперед: http://pensioneriya.blogspot.com/2015/06/blog-post.html
pensionerija
Аватар користувача
 
Повідомлень: 166
З нами з: 11.04.15
Подякував: 0 раз.
Подякували: 5 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Нед 14 чер, 2015 16:14

Питання на Фейсбуці-34. Бізнес, як панацея від кризи.

Сергей Соколов Сергей, вы всë ещë верите нашей финансовой системе? 10 т. гривен я вложил в своë дело- купил инструмент и благодаря ему увеличил свой доход и кризис мне не страшен. Заказов много, людей набираю. А банки и вообще финансовая система нашего государства... Ну, это вообще не серьезно. Государство может нас только обмануть и забрать все наши деньги. Так что не верю ни кому кроме себя.

Радію за вас, Сергію, і одночасно співчуваю вашим помилкам, які ймовірно дадуться взнаки пізніше.

Бізнес – це краща гра, кращий спосіб розвитку і краща інвестиція, але він має свої недоліки.

По-перше, більшість людей не мають схильності до бізнесу і тому не спроможні на значні в ньому успіхи. Це доводить проста статистика. Ваш шлях їм не підходить, то що ж їм робити?

По-друге, вічних бізнесі не буває; рано чи пізно всі вони закінчуються. Часто – на негативній ноті, бо входячи у бізнес, мало хто планує майбутній з нього вихід.

По-третє, нерозумно тримати всі свої активи виключно в бізнесі, безперервно реінвестуючи його прибуток. Частину прибутку необхідно з бізнесу вилучати, а розвиток вести на залучені (на фінансовому ринку) кошти. Вилучений прибуток треба десь зберігати, накопичувати, можливо, примножувати, бо він згодиться і на майбутнє споживання, і на нові проекти, і на скрутний час, і на непередбачувані витрати. Тримати його в домашньому сейфі безглуздо, тож уникнути послуг фінансової системи навряд чи вдасться.

В-четвертих, час, коли ви не захочете, або не зможете вести бізнес, теж прийде, і тут вам знову знадобиться фінансова система з її послугами.

Фінансова система, яку ви так не любите, існує в державі і завдяки державі. Добре, що ви цього не помічаєте, але погано, що не знаєте. Вас дурить і грабує держава, а ваш бізнес при цьому процвітає? Та ні, це без держави вас миттєво обдурять, пограбують, і ви подякуєте, якщо при тому не покалічать.


Припускаю, що вам не подобаються окремі фінансові інструменти. То ви мабуть просто не вмієте ними користуватись. Це – справа наживна: читайте фінансові статті (хоча б тут: http://pensioneriya.blogspot.com/), ставте питання фахівцям, набувайте власного досвіду, і ваше бачення зміниться.
pensionerija
Аватар користувача
 
Повідомлень: 166
З нами з: 11.04.15
Подякував: 0 раз.
Подякували: 5 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Нед 16 сер, 2015 16:56

Чому у нас не вистачає коштів для інвестування.

Зовні, ідея інвестування виглядає дуже привабливою. Заробляти гроші власною працею не так легко, а тут вони примножуються самі по собі, за рахунок часу, складних відсотків і якихось внутрішніх, не зовсім зрозумілих нам процесів. Більш того, зважаючи на деякі з цих процесів, інвестувати нам просто необхідно, бо інакше ми вимушені переплачувати за буквально всі споживчі товари і послуги. Про це – окрема стаття «Зачем нам надо инвестировать?»: http://pensioneriya.blogspot.com/2014/0 ... _8812.html.

Проте, незважаючи на весь позитив, коли справа доходить до конкретики, знаходяться аргументи проти. Одним з найпоширеніших є відсутність вільних (зайвих, будь-яких) коштів, саме для інвестування. На інші потреби знаходяться, а для запуску механізмів примноження – ні. Один з аспектів цього парадоксу я вже описував минулого року у матеріалі «Где взять деньги для инвестирования?»: http://pensioneriya.blogspot.com/2014/0 ... ost_7.html. Зараз хочу висвітлити інший, на мій погляд, більш важливий.

Гроші для інвестування з’являються не раніше початку самого процесу інвестування. Власне, він їх і створює, чи то приносить в наше життя. Про це існує безліч афористичних виразів, на які ми зазвичай не надто зважаємо, бо на наш погляд, то просто слова. Що ж, в такому разі, я спробую дати пояснення з точки зору енергетики.

Можливо, ви звертали увагу на те, що найбільші досягнення, успіхи, прибутки, задоволення, приходять до нас завдяки не разовим, а повторюваним діям, операціям, процесам. Це не випадково, бо у Всесвіті взагалі не існує нічого поодинокого, одноразового, унікального, все побудовано на потоках і циклічності, повторюваності, дуплікації.

На кожне повторення будь-якої дії чи процесу, завчасно виділяється певна порція енергії, завдячуючи котрій, ця дія і відбувається. Коли мова йде про людину, подібний викид енергії, вона відчуває, як задоволення, щастя, приплив творчої наснаги. Саме цим пояснюється існування певних ритуалів перед початком робочого дня або по його закінченні.

Склянка чаю, кава з сигаретою, фізична зарядка, прогулянка по інтернету, п’ятихвилинка у керівництва, тощо, дають особливий заряд бадьорості на день. А позбавлення одного зі звичних атрибутів, навпаки, віднімає енергію і призводить до знесилення, немотивованої втоми, роздратованості, стресу. До речі, рекомендації щодо відмови від шкідливих звичок, часто включають заміщення звичних дій чимось подібним, аби не втратити багато енергії.

Подібні речі помітні, як на дрібному побутовому рівні, так і на більш високому виробничому, творчому, життєвому. Чому вихід на пенсію, безробіття, хвороба, вимушена бездіяльність швидко ведуть людину до деградації, знесилення і навіть смерті? Тому що звичне коло роботи, турбот, циклічних дій розірвалось, а відповідної заміни їм не знайшлось.

Повернімося до інвестування. Варто лише розпочати цей процес, і енергія (ті ж гроші) для його продовження і розвитку знайдеться сама. Чому не розпочинаємо? Від страху і невігластва. Страх долається простою приказкою: очі бояться, а руки роблять, а задля ліквідації невігластва я і пишу ці рядки.

Звідки береться енергія, з чого вона починається? ЇЇ джерелом є цілі. Цілі народжують функцію – внутрішній зміст процесу, він в свою чергу створює (підбирає) зовнішню форму – інструмент (в даному разі, інвестиційний). Зазвичай, буває навпаки. Спочатку нам пропонують інструмент, і ми довго крутимо його в голові, намагаючись наповнити сенсом. Сенс підказують продавці інструменту, на їхній погляд, - це гроші. В результаті, отримуємо неприродні штучні ланцюжки з причини (інструменту) і наслідку (грошей), а повноцінне коло (мета – функція – форма – досягнення мети) не створюється і не замикається.

Насправді, визначити мету не так просто, цей процес вимагає додаткової енергії. Тому в поточному житті існує її замінник – дія. Циклічні дії заради не грошей, а самих дій, в процесі свого повторення викликають приплив енергії і набувають певного самостійного сенсу. Головна ж мета з‘являється пізніше, як результат усвідомлення самого процесу.

Можливо, мої слова видаються важкими для сприйняття. В такому разі, прийміть їх на віру і просто спробуйте. Почніть інвестувати незначні суми у банківський депозит з можливістю поповнення або відкрийте пенсійний рахунок в НПФ. Сформуйте маленький, але постійний грошовий потік і спостерігаючи за ним, прислухайтесь до своїх відчуттів. Якщо щастя додасться, значить ви на вірному шляху, якщо ні, внесіть певні корективи. Наприклад, зробіть внески більш частими. Кому доводилось отримувати зарплатню, не раз-два на місяць, а частіше, той знає, яке це насправді задоволення. А природа його така ж сама: повторення дій викликає викид енергії.

Розуміючи цю природу, я по-іншому сприймаю не вельми зрозумілі раніше слова з біблейської притчі про таланти: «Бо хто має, тому дасться, і він надто буде мати; а в того, хто не має, заберуть і те, що має». (Мв. 13:12).

В перекладі на синусний момент, це означає: хто знайде кошти на інвестування, той матиме прибуток, а хто пожалкує, той втратить і те, що має.
pensionerija
Аватар користувача
 
Повідомлень: 166
З нами з: 11.04.15
Подякував: 0 раз.
Подякували: 5 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Суб 22 сер, 2015 19:15

Як інфляція спалює нашу свідомість.

Все так, - написав один читач у відповідь на інноваційні пенсійні ідеї: Відповіді на питання про недержавні пенсійні фонди (НПФ)., - все так, крім одного: гіперінфляція спалює не тільки складні відсотки, але і базові… .
Я сказав би, що інфляція насамперед, вщент випалює поле нашої свідомості, не залишаючи місця паросткам інших ідей і аргументів. В чому ж її сила? Думаю, - в енергії, якою ми її підгодовуємо.

Алгоритм розвитку досить простий. Це такий собі шлях від задуму до дії. Спочатку на рівні відчуттів (підсвідомості) виникає ідея. Переходячи на рівень розуму (свідомості), вона обростає словами і формулюється у вигляді мети. Мета породжує план втілення, план визначає засоби (інструменти) і необхідні ресурси для свого виконання. В загальному плані, ресурси – це енергія. Де її взяти?

Коли голодний Остап Бендер щось плів васюкінським шахістам про рушійну силу плідної дебютної ідеї, він був не такий вже і неправий. Дійсно, первинну енергію несе в собі сама ідея, і дилогія Ільфа і Петрова дає масу тому підтверджень: http://pensioneriya.blogspot.com/2015/0 ... st_22.html
pensionerija
Аватар користувача
 
Повідомлень: 166
З нами з: 11.04.15
Подякував: 0 раз.
Подякували: 5 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: П'ят 28 сер, 2015 13:26

Як технічно долати інфляцію.

Продовження. Початок тут: Як інфляція спалює нашу свідомість.

Технічні засобі подолання інфляції лежать на поверхні, вони нівелюють її силу і створюють енергію для більш важливих внутрішніх змін.

Не треба демонізувати інфляцію, визначаючи її, як глобальне знецінення грошей. Насправді, це просто поступове підвищення цін на окремі товари і послуги. На мій погляд, подібне підвищення є показником і наслідком розвитку суспільства, зростання добробуту і споживчих стандартів населення. Уявімо, що всі ціни залишаються стабільними. Як, за таких умов, підвищити доходи населення, чим забезпечити матеріальну мотивацію до сумлінної праці? Моральна, як це було в СРСР, не змогла забезпечити продуктивність праці на рівні з капіталістичними країнами.

Тепер – до діла.

1. Шукаємо нові можливості і додаткові джерела доходу, за рахунок котрих підвищуємо власні доходи випереджаючими темпами по відношенню до інфляції. Раджу завести облік всіх доходів, а також, розділити їх на активні (від праці) і пасивні (від інвестицій).

2. Інвестуємо гроші в активи, здатні забезпечити прибуток на рівні інфляції. Це можуть бути банківськи депозити, орендна нерухомість, цінні папери (акції і облігації), інститути спільного інвестування (інвестиційні і пенсійні фонди, накопичувальне страхування життя), а в першу чергу – бізнес.

3. Індексуємо пенсійні, інвестиційні, страхові внески у відповідності до інфляції, тобто регулярно збільшуємо їх на відсотки зростання цін. Це компенсує зменшення купівельної спроможності наших накопичень за рахунок інфляції.

4. Купляємо пасиви, що за нашими розрахунками, мають збільшитись в ціні (певна нерухомість, вироби мистецтва, предмети антикваріату і колекцювання).

5. Регулюємо споживання, але не в плані його обмеження і економії. Наша мета - збільшити відношення пасивних (інвестиційних) доходів до загальних витрат: http://pensioneriya.blogspot.com/2014/0 ... _8812.html.

6. Зважено і помірковано створюємо товарні запаси, враховуючи терміни їх зберігання, власні норми споживання, моральне і матеріальне старіння.

7. Складаємо і регулюємо власний споживчий кошик. Безперечно, він буде відрізнятись від держстатистичного. Регулювання полягає в тому, щоб оперативно заміщувати дорожчі товари більш дешевими аналогами.

8. По можливості, переводимо грошові розрахунки у бартерні (обмінні) операції. В Україні існують банки часу, де широко використовується обмін годинами.

9. Оптимізуємо податки, при нагоді, застосовуємо податкові пільги. Наприклад, - такі: http://pensioneriya.blogspot.com/2015/05/2015.html.

10. Опановуємо перспективні професії, затребувані ринком праці, прогнозуємо і яких галузях господарства, зростання рівня оплати праці буде найбільшим.

По великому рахунку, ми могли б обмежитись першим пунктом, бо він найважливіший. Ціни не можуть зростати без відповідного зростання прибутків. Проблема в тому, що ціни зростають більш-менш рівномірно і для всіх, а прибутки ростуть у тих, хто не чекає їх збільшення, а робить це самотужки.

Просіть і буде вам дано, шукайте і знайдете, стукайте і відчинять вам, бо кожен, хто просить одержує, хто шукає знаходить, а хто стукає відчинять йому. (Від Матвія 7:7,8)
В першу чергу, це стосується інвестицій. Створюючи первинні грошові поток інвестиційних внесків, ми саме шукаємо, стукаємо і просимо, отримуючи у відповідь вторинні потоки енергій у вигляді зростання наших статків.

Що дуже важливо, відбувається це зростання на індивідуальній основі, безвідносно до загальної ситуації в суспільстві і державі.
pensionerija
Аватар користувача
 
Повідомлень: 166
З нами з: 11.04.15
Подякував: 0 раз.
Подякували: 5 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: П'ят 18 вер, 2015 20:47

четверг, 27 февраля 2014 г.

Куда (во что) вложить деньги?

Вопрос актуальный? Да, и это радует, потому что означает, что деньги у людей есть. И все-таки, куда вложить то, что есть?

Как говорит известный бизнесмен и политик,

Позиция номер один. Во что бы мы ни вложили, это всегда будет бизнес: http://pensioneriya.blogspot.com/2014/0 ... ost_3.html. В таком случае, лучший вариант, - это бизнес собственный. Только в этом случае, мы сможем полноценно контролировать свои деньги.

Позиция номер два. Если вкладывать в чужой бизнес, то – не напрямую его владельцу, а – через посредника. Обмануть могут оба, но если инвесторы уйдут, то бизнес первого останется, а у второго бизнеса уже не будет. Посредник больше заинтересован в доверии инвесторов.

Позиция номер три. Хорош посредник профессиональный. Он не наделает глупостей. Хорош посредник крупный. У него больше возможностей и меньше накладных расходов. Но лучший посредник – открытый. Больше открытости – это больше честности. Потому что не так важно то, сколько он заработает, как важно то, сколько он отдаст инвестору.

Позиция номер четыре. Специализация посредника важна, а если его рынок растет, то и хороша. Но финансовых рынков много, их взлеты и падения не совпадают. Чтобы всегда оставаться на гребне, надо уметь быстро переходить из одних рынков в другие. Поэтому лучший посредник знает и инвестирует во все рынки.

Позиция номер пять. Для выполнения всех предыдущих позиций, нужен соответствующий инструмент. Такой инструмент есть, и в Украине он практически единственный. Это Негосударственный пенсионный фонд (НПФ). Что это такое, в чем его сила и слабость, читайте на сайте «Пенсионный капитал».
pensionerija
Аватар користувача
 
Повідомлень: 166
З нами з: 11.04.15
Подякував: 0 раз.
Подякували: 5 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Нед 27 вер, 2015 10:17

Як нашу свідомість знищують гарантії ФГВФО.
.
«Нищие моляться
Моляться на
То, что их нищета
Гаранти-рова-на»
Ілля Кормільцев «Скованные одной цепью».
.

За повідомленнями ЗМІ, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) заявив, що власниками, керівниками і співробітниками збанкрутілих банків вкрадено більше 116 мільярдів гривень. Аби розрахуватись з вкладниками, цю суму вимушена буде компенсувати держава.

Подібна ситуація не випадкова. Вона є закономірним наслідком того, що завжди сприймалося нами, як велике досягнення. Мова йде про ФГВФО. Його існування, на мій погляд, і є першопричиною глибоких негараздів, які не завжди лежать на поверхні, саме тому, що вони глибинні, фундаментальні.

Раніше я вже писав про те, як нашу свідомість спалює інфляція, що є невід’ємною частиною фінансової системи, створеної багатими на користь багатим: http://pensioneriya.blogspot.com/2015/0 ... st_22.html. Здається, що ФГВФО створений на користь бідним, але насправді, він теж працює на багатих. Переконаємось в цьому, збудувавши просту модель.

Задля її спрощення, уявімо суспільство з 10 осіб: 1 банкір, 1 бізнесмен, 1 державний чиновник, 1 великий вкладник, 1 маленький вкладник і 5 пересічних громадян, що не є вкладниками банку.

Уявний порядок дій відображено в таблиці: http://pensioneriya.blogspot.com/2015/0 ... st_26.html

1. Спочатку гарантії Фонду мотивують вкладників нести гроші до банку.
2. Деякий час імітується бурхлива діяльність і вкладникам нараховуються відсотки.
3. Потім банкір разом з іншими учасниками корупційної афери - бізнесменом і чиновником, ділять їх між собою. Банк виголошується банкрутом.
4. Держава збирає податки, аби компенсувати втрати вкладникам. Звичайно, що збирають з усіх порівну.
5. Вкладники отримують компенсацію.
6. Підсумкові розбіжності вражають: багаті знову збагатилися, бідні знову збідніли.


Підсумки наступні.

1. Багаті учасники корупційної афери збільшили статки на 200. Бідні, що не мали грошей для вкладів, збідніли на 100 кожний. Висновок повністю співпадає з біблейським (з притчі про таланти): «Бо кожному, хто має, дасться йому та й додасться, хто ж не має, - забереться від нього й те, що він має» (Мв. 25:30). І це означає не випадковість того, що сталося.

2. Середній, так би мовити клас, вважає, що залишився при своїх і навіть дещо заробив, але насправді він втратив. Втратив обернено пропорційно до рівня своїх статків, тобто, бідніші втратили більше. І це ще раз нагадує нам, нащо потрібно інвестувати: http://pensioneriya.blogspot.com/2014/0 ... _8812.html.

А тепер – про свідомість. Шановні вкладники (і я в тому числі), ми і досі вважаємо, що наша держава разом з ФГВФО мають гарантувати нам банківські вклади за рахунок загалом всіх, переважно бідніших від нас, українців? В такому разі, своєю викривленою свідомістю, ми схвалюємо і благословляєте подібні, але більш масштабні дії з боку багатих. Засуджуючи їх, ми одночасно прагнемо стати ними. Статистично (перегляньмо таблицю), це неможливо. Максимум, чого ми здатні домогтися – це зменшити свої втрати. Звичайно, я не рахую тих, хто розштовхавши ліктями корупціонерів, стане між ними або, завдяки своїм талантам, досягне багатства чесним шляхом.

Вважаю, що є інший, більш прийнятний шлях. На матеріальному рівні – спиратись на власні сили і обмежувати споживацтво; на духовному рівні – розробляти нові фінансові системи з якісно новими гарантіями; на рівні душі – нарощувати любов і позбавлятись залежностей.

Дещо про це вже було, але розмову буде продовжено: http://pensioneriya.blogspot.com/2014/0 ... _3823.html.

А поки що достатньо переставати дивитись на світ «широко заплющеними очима».
pensionerija
Аватар користувача
 
Повідомлень: 166
З нами з: 11.04.15
Подякував: 0 раз.
Подякували: 5 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Нед 27 вер, 2015 10:53

pensionerija

Куда вкладывать? Надо подумать еще .... Ну уж точно не в банки этой гнилой украинской системы.
Фонд Гарантирования Вкладов = Фонд Грабежа Вкладов.
rasmus
 
Повідомлень: 1354
З нами з: 23.04.09
Подякував: 853 раз.
Подякували: 246 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 07 жов, 2015 20:00

6 основных правил инвестирования.

Роберт Кийосаки не устает повторять основные постулаты инвестиционной науки. По правде говоря, хотелось бы услышать от него что-то новенькое, но с другой стороны, он прав. Разве мы усвоили сказанное им ранее? Значит, требуется повторение.
Очередная запись в его блоге называется "6 основных правил инвестиций".

Многие коллеги упрекают Роберта в том, что его правила не работают в других странах. Частично, я с этим согласен, но кроме того, думаю, что не для всех людей они работают одинаково. Что ж, попробуем в этом разобраться на примере последней записи.

Инвестирование - это игра, - говорит Кийосаки. Приступая к любой игре, мы изучаем правила и берем уроки. Делаем ли мы это перед вложением денег? Пусть каждый спросит себя.


Основное правило № 1: Знайте, ради какого дохода вы работаете: http://pensioneriya.blogspot.com/2014/05/6.html
pensionerija
Аватар користувача
 
Повідомлень: 166
З нами з: 11.04.15
Подякував: 0 раз.
Подякували: 5 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 08 жов, 2015 09:55

Главный вопрос насчёт хорошего вложения во время кризиса - это количество средств, которые вы собираетесь вкладывать.

Если вы обладаете значительной суммой, то лучшим вложением будет недвижимость, жил. площадь, земля. Во время кризиса цены на них падают, так как не хватает ликвидности. Если сейчас пересчитать цены на квартиры в Киеве с учётом доллара, инфляции и всех других факторов, то увидим, что они очень подешевели, если сравнивать с началом того же 2013го года. При этом, любой кризис рано или поздно закончится, а вот спрос на жильё и землю будет всегда. Тем более, что покупка недвижимости - это уже залог хорошего пасивного дохода, так как её можно сдавать в аренду.

Если у нас средняя сумма на руках, то тут всё гораздо сложнее. Так как вкладывать в проэкты во время кризиса достаточно рисковано, тем более, если вы не прирождёный бизнесмен. Нести деньги в банк.. ну такое себе занятие с учётом, что проценты не перекрывают инфляцию. Как вариант, всё та же недвижимость, с прицелом на сдачу в аренду, но при этом вам придётся взять кредит. Главное прикинуть насколько это будет выгодно с учётом будущего дохода от сдачи в аренду. Засколько вы погасите кредит и так далее. Важно помнить, что дорогие приобритения в кризис - самые выгодные, так как фактическая цена ниже, чем обычно.

Если же вы не обладаете значительными деньгами, то лучшее вложение - в себя. Самообразование, возможно какие-то курсы - языки, новые профессии. Поддержка своего здоровья. Не обладая внушительным стартовым капиталом, очень многие стараются найти как бы быстро и дёшево приумножить деньги. В итоге эта масса людей склонна попасть на развод очередных Хайпов, касс взаимопомощи, псевдоинвестиционных проэктов и так далее. В итоге даже те копейки теряются, а это сильный удар по психологическому здоровью. Как я уже говорил - кризис рано или поздно закончится и нужно к этому быть готовым.
Windrunner
Аватар користувача
 
Повідомлень: 12
З нами з: 13.07.15
Подякував: 0 раз.
Подякували: 1 раз.
 
Профіль
  #1234>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість
Модератори: Ірина_, Модератор
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама