Експертний погляд про накопичувальне страхування життя (НСЖ)

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Все про страхування: медичне страхування, страхування майна і ризиків, автострахування КАСКО та ОСЦПВ.
  #<12
Повідомлення Додано: Чет 10 вер, 2015 15:58

Порівнюємо НПФ і накопичувальне страхування-2.


Початок тут, а тепер пройдемося по основних показниках інвестиційних інструментів, до яких належать прибутковість, надійність і ліквідність. Почнемо з прибутковості.

Природно, що всі фінансові компанії, які працюють з нашими грошима, прагнуть продемонструвати високу прибутковість. Тому, державі доводиться стримувати їхні рекламні пориви, аби вони не вводили в оману не надто грамотне у фінансовому відношенні населення.

Так, страховим компаніям життя дозволено гарантувати прибутковість на рівні не вище 4% річних. Недержавним же пенсійним фондам заборонено і це. Вони не мають права гарантувати або навіть просто обіцяти будь-яку прибутковість. Дозволено лише інформувати про дохідності попередніх періодів, не забуваючи при цьому підкреслювати, що минула прибутковість ніяк не пов'язана з майбутньою.

Таким чином, про реальну прибутковість, отриманої в минулому році або кварталі, розповідають і СК, і НПФ. Достовірність цих цифр перевіряє держава через своїх регуляторів. Клієнти СК зробити це самостійно не можуть, а учасники НПФ (не всіх), маючи доступ до інвестиційного портфелю КУА, можуть вирахувати доходність і самі.

Офіційно, ні страхові компанії, ні пенсійні фонди не ставлять своїм завданням надвисокі інвестиційні доходи. Головне для них - це зберегти купівельну спроможність заощаджень, подолавши інфляцію. Обидва інструменти вважаються консервативними, для яких важливіше надійність, ніж прибутковість.

Проте, змагання в дохідності все ж таки йде, як усередині кожного інструменту, так і між ними. СК зазвичай оголошують про річної прибутковості на рівні середніх депозитних банківських ставок. Такою вона приблизно і є, оскільки основні їхні інвестиції - це банківські депозити.

НПФ більше орієнтуються на фондовий ринок, тому їх прибутковість сильно залежить від його поточного стану. У період зростання фондового ринку, прибутковість окремих НПФ може в два і більше разів перевищити депозитні ставки, а в період його падіння, прибутковість може бути навіть негативною. У той же час, існують НПФ з досить консервативною стратегією інвестування. Їх прибутковість порівнянна із прибутковістю СК.

Є думка, що КУА більш професійні у справі інвестування, ніж СК, для яких ця діяльність не є основною. Але краще орієнтуватися не на думки, а на факти, якими в даному випадку, залишаються конкретні результати. До речі, деякі страхові компанії наймають для управління активами ті ж КУА і, мабуть, правильно роблять.

Оцінити професіоналізм КУА в НПФ легше, оскільки там публікуються щоквартальні звіти в національну комісію з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР). Якщо щось не подобається, НПФ можна поміняти на інший. Зі страховою компанією складніше, вибирати її треба заздалегідь, до укладення договору. Після цього, вже нічого не змінити.

Деяка плутанина при порівнянні може виникнути від того, що в НПФ інвестуються 100% пенсійних внесків, а в СК істотна частина страхових платежів йде на власне страхування, та участі в інвестуванні не приймає. Так що, за рівними внесками та рівній прибутковості, результати будуть різними. Одного разу, в статті Такий собі лист про страхування, я вже показував, що з 5000 гривень щорічного страхового платежу, в інвестиційний фонд СК потрапляють лише 3750 гривень. Це значить, що при прибутковості в 10% річних, застрахована особа отримає +375 гривень, а учасник НПФ отримає +500 гривень.

Однак, ці цифри потребують деякого уточнення: http://pensioneriya.blogspot.com/2014/10/2.html
pensionerija
Аватар користувача
 
Повідомлень: 166
З нами з: 11.04.15
Подякував: 0 раз.
Подякували: 5 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 23 вер, 2015 12:35

В чому слабкість страхування життя?

1. Непрозорість. Внутрішня кухня страховика ретельно охороняється від чужого ока. Навіть співробітники досить високого рангу знають дуже мало подробиць. Про менеджерів з продажу і говорити годі. Вони працюють за усталеними шаблонами. Чесно кажучи, - це не минуле, а позаминуле сторіччя. Подібне ставлення до себе, сучасна людина дуже скоро перестане сприймати, і ми станемо свідками падіння продажів усіх страховиків, без винятку. Хіба що, хтось з них порозумнішає.

2. http://pensioneriya.blogspot.com/2014/1 ... ost_8.html
pensionerija
Аватар користувача
 
Повідомлень: 166
З нами з: 11.04.15
Подякував: 0 раз.
Подякували: 5 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 01 жов, 2015 22:22

Порівнюємо НПФ і накопичувальне страхування-3.


Зазвичай, страхові внески робляться раз на рік. Іноді їх можна розбити на 2 (раз на півроку), 4 (раз на квартал), 12 (раз на місяць) платежів. Розбивка буде коштувати на кілька відсотків дорожче. Коли дату чергового внеску прострочено, дія страхового полісу призупиняється. Якщо з застрахованою особою в цей час станеться страхова подія, ймовірніше всього, страхової виплати не буде. Тому порушувати строки не бажано. Це положення достатньо сильно дисциплінує страхувальника, хоч і накладає на нього доволі жорсткі зобов’язання. Але вибору немає.

В скрутній фінансовій ситуації, страхувальник може звернутись до СК з проханням дещо змінити в договорі страхування. Варіантів змін може бути декілька. Серед них – зупинка чи закінчення дії договору, кредит за рахунок викупної суми, тощо. Всі вони несуть з собою додаткові втрати. У всякому разі, ці зміни вимушені і нікому не вигідні: http://pensioneriya.blogspot.com/2014/10/3.html
pensionerija
Аватар користувача
 
Повідомлень: 166
З нами з: 11.04.15
Подякував: 0 раз.
Подякували: 5 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Вів 13 жов, 2015 21:11

Питання фінансовому експерту. У чому полягає бізнес страхової компанії життя?


Як я розумію, будь-які інвестиції це певний ризик. І якщо СК каже: «Не переживай, навіть якщо ми інвестували твої гроші невдало, то від цієї невдачі, ми все одно, перестрахувалися в іншій СК», то НПФ каже, що держава заборонила йому оголошувати себе банкрутом. А якщо він все-таки невдало інвестує мої накопичення і вони пропадуть, де він їх візьме, щоб віддати мені? Роз'ясніть цей момент, будь ласка.

Дякую за цікаве питання, - побільше б таких. Багато хто соромляться питати про подібне, а ви - молодець.

Я вже писав якось, що за будь інвестицією коштує бізнес: http://pensioneriya.blogspot.com/2014/0 ... ost_3.html Це було коротко і, мабуть, не зовсім зрозуміло. Давайте поговоримо докладніше про бізнесах СК і НПФ. Це буде перший мій відповідь на ваше запитання.

Як ми розуміємо фразу «перестрахуватися в іншій СК»? Підозрюю, що - по-різному. Я дам свій варіант відповіді на це питання. І це буде другий моя відповідь на ваше запитання.

Третім відповіддю стане розмова про банкрутство. Чому банки банкрутують досить часто, чому страховики кажуть, що за 200 років не збанкрутувала жодна зі страхових компаній життя і чому НПФ не може стати банкрутом за визначенням.

Відповіді з'являться послідовно, але не відразу, а поступово. Можливо, в розгорнутому вигляді я опублікую їх на своїх сайтах «Пенсійний капітал» http://pensioneriya.blogspot.com/.


У чому полягає бізнес страхової компанії життя?

Мій бізнес - не гамбургери, а нерухомість, - каже власник McDonald's Рей Крок. Це не випадковий парадокс. Щось подібне могли б сказати багато бізнесменів. Могли б багато, але не багато хто говорить, а інші й самі не здогадуються.http://pensioneriya.blogspot.com/2014/12/111.html
pensionerija
Аватар користувача
 
Повідомлень: 166
З нами з: 11.04.15
Подякував: 0 раз.
Подякували: 5 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 22 жов, 2015 18:50

Як я розумію, будь-які інвестиції це певний ризик. І якщо СК каже: «Не переживай, навіть якщо ми інвестували твої гроші невдало, то від цієї невдачі, ми все одно, перестрахувалися в іншій СК», то НПФ каже, що держава заборонила йому оголошувати себе банкрутом. А якщо він все-таки невдало інвестує мої накопичення і вони пропадуть, де він їх візьме, щоб віддати мені? Роз'ясніть цей момент, будь ласка.

Спасибі за цікаве питання, - побільше б таких. Багато соромляться питати про подібне, а ви - молодець.

Я вже писав якось, що за будь інвестицією коштує бізнес: http://pensioneriya.blogspot.com/2014/0 ... ost_3.html Це було коротко і, мабуть, не зовсім зрозуміло. Давайте поговоримо докладніше про бізнесах СК і НПФ. Це буде перша моя відповідь на ваше запитання.

Як ми розуміємо фразу «перестрахуватися в іншій СК»? Підозрюю, що - по-різному. Я дам свій варіант відповіді на це питання. І це буде другий моя відповідь на ваше запитання.

Третім відповіддю стане розмова про банкрутство. Чому банки банкрутують досить часто, чому страховики кажуть, що за 200 років не збанкрутувала жодна зі страхових компаній життя і чому НПФ не може стати банкрутом за визначенням.

Відповіді з'являться послідовно, але не відразу, а поступово.


Першу частину відповіді опубліковано тут: http://pensioneriya.blogspot.com/2014/12/111.html

Другу частину відповіді — тут: http://pensioneriya.blogspot.com/2014/12/112.html


Що нам дає перестрахування?

По своїй суті, перестрахування – це страхування в складчину. Коли у однієї страхової компанії (СК) не вистачає ресурсів для забезпечення певного потоку страхових полісів, вона долучає для допомоги колег. Не вистачати може багато чого: грошей, фахівців, продуктів, інфраструктури, досвіду, авторитету, адміністративного ресурсу, реклами, тощо.

У найпростішому випадку, СК ділиться з перестрахувальником одержаними страховими внесками, а взамін одержує страхове покриття відповідних ризиків. У крайніх випадках,СК може покласти майже весь процес страхування на перестрахувальника, залишаючись при ньому лише центром продажу (агентом, брокером), або віддати на перестрахування мізерну частину свого страхового портфелю, аби лише мати право користатись його гучним ім’ям, у справі побудови власного іміджу. Тому, в кожному окремому випадку, можна поцікавитись у СК, як саме вона перестрахує ваш поліс і яку частину своєї відповідальності віддасть, так би мовити, субпідрядникам. А то може вийти, як у давній мініатюрі Аркадія Райкіна «Хто пошив костюм»?: https://www.youtube.com/watch?v=heUq31_Zyd0

Перестрахування відкриває перед спільнотою страховиків досить широке поле можливостей, як законних (а хто ті закони пише?), так і тіньових схем. На мій погляд, тут присутні риси глобальної картельної змови страховиків проти страхувальників. При цьому, страхувальники одержують підвищення надійності за рахунок не зовсім відповідного збільшення ціни. Питання у тому, а чого, власне, прагнемо ми, рядові страхувальники, - зниження цін на послуги, чи підвищення їхньої якості. Практично, у своєму житті ми вже бачили і те, і інше, не завжди, правда, уміючи розрізняти їх одне від одного.

Можна припустити, що люди з достатком будуть готові переплачувати за якість, а менш забезпечене населення воліло б розумного балансу. У даному випадку, терези схиляються у бік заможніших. Страховики, звичайно, це розуміють, тому здороження своїх послуг особливо не афішують, виставляючи не перший план збільшення надійності.

Але істинна надійність страхування з залученням перестрахувальника не в тому, про що каже реклама, повторена автором питання. Вона – в корпоративній солідарності страховиків, що в разі необхідності, рятує їх від негараздів. За рахунок страхувальників, звичайно.

Я вже зазначав у ранішніх матеріалах, що майстерність інвестування не є сильною рисою страхових компаній, а тому не дуже коректно порівнювати, як рекламні посилання СК і НПФ, так і результати їхньої інвестиційної діяльності, бо принципи заробітку у них різні.


Перейматись вибором між СК і НПФ для цілей пенсійного забезпечення, теж не обов’язково; краще мати у своєму портфелі і те, і інше. Обидва ці інструменти надійні, просто – кожен по-своєму.
pensionerija
Аватар користувача
 
Повідомлень: 166
З нами з: 11.04.15
Подякував: 0 раз.
Подякували: 5 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Пон 26 жов, 2015 18:16

Мій товариш всіма методами пробує переконати мене укласти договір з ПРИВАТНИМ АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «КЛАСІК СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ» по накопичувальній програмі.
Хотів отримати поради від вас. Чи робити такий крок? Накопичувальні програми вартують уваги?


Бажання вашого товариша заробити комісійну винагороду від страхової компанії, можна тільки вітати. Але що вам до його заробітків? У вас повинна бути своя голова на плечах і свої фінансові плани на життя. На жаль, справи з фінансовою освітою в Україні доволі кепські, тож для підвищення рівня фінансової грамоти, треба докласти і своїх зусиль.
Останнім часом, з’явився перспективний, на мій погляд, освітянський проект «Гроші є» («Деньги есть»), заснований двома чарівними жінками. Мариною і Оленою: https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hp ... 2385_n.jpg?
oh=e493ff055a8a09f4ee35d6d117175e7e&oe=56BBCDB0. Влітку вони вже провели в Києві великий тренінговий фестиваль, а у листопаді готують ще один, ігровий. Можливо, я теж долучусь до цього проекту. Зверніть на нього увагу і ви: https://www.facebook.com/events/1604899183061180/.

Будь-якій фінансовий інструмент має свої цілі, своїх прихильників і продавців. Чи співпадають вони з вашими особистими цілями? Якщо так, то свого часу, ви прийдете до них більш логічним і послідовним шляхом поступового фінансового розвитку. Якщо ні, то нащо вам чужі цілі?

Накопичувальне страхування життя (НСЖ) має захистити вас від втрати працездатності, а вашу родину – від втрати годувальника. Окремою (не головною) опцією, до страхової програми долучено накопичувальну. Її мета – зробити пакет програм більш привабливимв очах потенційних страхувальників. В радянські часи існували святкові продуктові набори, до складу яких входив один дефіцитний товар у поєднанні з кількома нікому не потрібними неліквідами. Тоді це спрацьовувало, але зараз ситуація зовсім інша. Нічим не гірші (а на мою думку, кращі) пенсійні накопичувальні програми, пропонують, наприклад, недержавні пенсійні фонди (НПФ). Вони більш гнучкі, прозорі і прибуткові.

Якщо ваша увага зупиниться таки на НСЖ, не варто обмежуватись однією компанією, - на страховому ринку є чималенький вибір. З приводу надійності, вони заслуговують нашої довіри і не надто відрізняються одна від одної, але наповнення конкретних програм мають різне.

Роблячи вибір, варто виходячи з своїх потреб, а для того, їх треба знати і усвідомлювати. Як бачите, тут ми знову повертаємось до питання фінансової освіти.
Докладніше про накопичувальні програми НСЖ і НПФ можна прочитати на сайті «Пенсійний капітал» у відповідних розділах: http://pensioneriya.blogspot.com/.
pensionerija
Аватар користувача
 
Повідомлень: 166
З нами з: 11.04.15
Подякував: 0 раз.
Подякували: 5 раз.
 
Профіль
  #<12
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей
Модератори: Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
0 2488
Переглянути останнє повідомлення
Нед 18 лют, 2024 03:25
D2
1 4485
Переглянути останнє повідомлення
Суб 19 сер, 2023 12:33
Дюрі-бачі
Медичне страхування
Ірина_ » Чет 15 лип, 2021 10:41
8 26457
Переглянути останнє повідомлення
Чет 27 кві, 2023 23:20
Raymond
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама