ULANUSA: ПРОГНОЗ КУРСА ДОЛЛАРА НА 2022 ГОД (UAH/USD)

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Форум містить персональні теми форумчан ділової спрямованості. Теми, що користуються популярністю в цьому розділі, можуть бути перетворені на окремі підфоруми.
  #<1 ... 657658659660661 ... 1738>
Повідомлення Додано: Чет 22 чер, 2017 23:11

orest
Дякую Орест за змістовну відповідь, і хотілося би виходячи з духу вашої відповіді запитати ваш прогоноз по долару, а саме -- можливий камбек на 25.9, чи дно як каже дехто пройдено.
Viktor1
 
Повідомлень: 8
З нами з: 21.06.17
Подякував: 2 раз.
Подякували: 0 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: П'ят 23 чер, 2017 08:08

  Viktor1 написав:orest
Дякую Орест за змістовну відповідь, і хотілося би виходячи з духу вашої відповіді запитати ваш прогоноз по долару, а саме -- можливий камбек на 25.9, чи дно як каже дехто пройдено.


не Орест, но выражу свою мысль...
25,95 не будет, если остановимся на 2 недели уровне 26,05-26,10 -будет приемлемо...как бы еще не время для бурного роста
prodigy
 
Повідомлень: 11014
З нами з: 03.12.13
Подякував: 3239 раз.
Подякували: 3297 раз.
 
Профіль
1
3
1
Повідомлення Додано: П'ят 23 чер, 2017 09:51

Viktor1 Я думаю, що пройшли. На аргументи не маю часу. Вони (аргументи) всі є тут на останніх сторінках. Крім того, я не виключаю імовірності кількох вартих уваги хвиль ще до кінця року, повязаних з "великою приватизацією" (навіть Одеський НПЗ підготували додатково). Також, писав про можливий варіант піку цього року в жовтні чи листопаді і відкату в грудні та викладав чинники та умови. Ну і описував сценарій відкату та стабілізації на 25 наступного року. Знайти усе тут не важко.
orest
Аватар користувача
10

Форумчанин року
 
Повідомлень: 4199
З нами з: 10.03.14
Подякував: 7392 раз.
Подякували: 6632 раз.
 
Профіль
3
14
1
19
Повідомлення Додано: П'ят 23 чер, 2017 12:49

http://taxfree12.livejournal.com/1211812.html
См. последний график и коммент к нему.Где-то так.
Парой волн-горок до конца года уважить 29 с возможностью похода к лету 2018 на 24,70.
Тихон
 
Повідомлень: 2809
З нами з: 19.02.14
Подякував: 131 раз.
Подякували: 898 раз.
 
Профіль
3
3
Повідомлення Додано: П'ят 23 чер, 2017 13:38

Re: ULANUSA: ПРОГНОЗ КУРСА ДОЛЛАРА НА 2017 ГОД (UAH/USD)

За 24,70 и 25 количество тапок полетит гораздо большее, когда выяснится несбыточность сей шутки.Дело у тому, ШО минпин против и никуда не попрёшь.Сегодняшние 26 вполне вписываются в среднегодовые 27,2-8.А вот ваши около 25 ну никак не впишутся в 29,3.Я конечно не стану утверждать на все 100, т к это дело не благодарное.Главное через годик не забыть и прокомментировать подобные закидоны. :D
Vitl
Аватар користувача
 
Повідомлень: 15989
З нами з: 04.05.10
Подякував: 853 раз.
Подякували: 1900 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: П'ят 23 чер, 2017 21:46

Vitl Ну це один з можливих сценаріїв. Статися це може, якщо будуть проведені всі необхідні реформи, МВФ дасть все, що має, зніметься тягар зовнішніх виплат в наступному році, підуть гроші на землю, зовнішні інвестиції та піде активний розвиток сг сектору і супутніх і обслуговуючих підприємств. Я це все описував. І приблизну імовірність.
orest
Аватар користувача
10

Форумчанин року
 
Повідомлень: 4199
З нами з: 10.03.14
Подякував: 7392 раз.
Подякували: 6632 раз.
 
Профіль
3
14
1
19
Повідомлення Додано: П'ят 23 чер, 2017 23:17

  orest написав:Vitl Ну це один з можливих сценаріїв. Статися це може, якщо будуть проведені всі необхідні реформи, МВФ дасть все, що має, зніметься тягар зовнішніх виплат в наступному році, підуть гроші на землю, зовнішні інвестиції та піде активний розвиток сг сектору і супутніх і обслуговуючих підприємств. Я це все описував. І приблизну імовірність.


Орест, я не возражаю.Ты очень прав том, что с определённой вероятностью может случиться всё что угодно.И такой слишком оптимистический вариант возможен.Согласись, что сейчас в текущей ситуации он почти и есть.Т е имеем и внешнюю поддержку и повышенный экспорт.При желании курс мог бы рухнуть не то. чтобы к 25 но и ниже.А я как раз и обращаю внимание на то, что курсу не дают рухнуть ниже по определённым причинам... и расчётным в т ч.И нынче мы остановились на 26.Поэтому не совсем уместно в сл году при повышении расчётного уровня курса на 1,5 гривни...так эдак просесть летом сл года ещё круче чем сейчас.Теоретически всё возможно.Но если усреднить цифры и графики, то логичнее и с большей вероятностью будет выглядеть следующая схема - рост в холодный период до 30+ и откат к лету до 27-28.Т о сохранятся пропорции.Конечно, это всё без новых вводных, любая из которых может внести коррективы.
Vitl
Аватар користувача
 
Повідомлень: 15989
З нами з: 04.05.10
Подякував: 853 раз.
Подякували: 1900 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Суб 24 чер, 2017 11:16

  Vitl написав:
  orest написав:Vitl Ну це один з можливих сценаріїв. Статися це може, якщо будуть проведені всі необхідні реформи, МВФ дасть все, що має, зніметься тягар зовнішніх виплат в наступному році, підуть гроші на землю, зовнішні інвестиції та піде активний розвиток сг сектору і супутніх і обслуговуючих підприємств. Я це все описував. І приблизну імовірність.


Орест, я не возражаю.Ты очень прав том, что с определённой вероятностью может случиться всё что угодно.И такой слишком оптимистический вариант возможен.Согласись, что сейчас в текущей ситуации он почти и есть.Т е имеем и внешнюю поддержку и повышенный экспорт.При желании курс мог бы рухнуть не то. чтобы к 25 но и ниже.А я как раз и обращаю внимание на то, что курсу не дают рухнуть ниже по определённым причинам... и расчётным в т ч.И нынче мы остановились на 26.Поэтому не совсем уместно в сл году при повышении расчётного уровня курса на 1,5 гривни...так эдак просесть летом сл года ещё круче чем сейчас.Теоретически всё возможно.Но если усреднить цифры и графики, то логичнее и с большей вероятностью будет выглядеть следующая схема - рост в холодный период до 30+ и откат к лету до 27-28.Т о сохранятся пропорции.Конечно, это всё без новых вводных, любая из которых может внести коррективы.

Вітл, дякую за критику. Я не один раз говорю, що тільки в конструктивному, аргументованому і сміливому діалозі без лишніх емоцій можна знайти правду чи ідею дуже близьку до неї. З твого дозволу, я також себе трохи покритикую, якщо більше бажаючих немає. Стабілізації ні на якому рівні поки що і найближчі роки бути не може. Нагадаю, що цього року писав про сезонність:
Не буду рухати політики і решти контексту тих періодів, гляну тільки на економіку і експорт. Крім с/г і металургії, які працюють зараз і дають левову частку експорту, працювала хімічна промисловість, машинобудування, яке виробляло купу всякого непотребу, який реалізувався в парашу і решта тайожний союз, працювали нафтопереробні заводи, які певним чином забезпечували внутрішній попит на 92 і дизель, в стабільній економіці при прогнозованих факторах було більше дрібного легпрому і тд. Експорт ішов в той таки тайожний союз і був значно більшим (навіть с/г продукції евенки-буряти-чукчі споживали більше ніж зараз ЄС і всякі азійські країни), крім того, експортних товарів було значно більше і вони покривали весь рік без значних сезонних провалів.
яскраво сезонність проявляється з 2014 року. При чому, сезонність 2014 року була більше пов’язана з нехваткою валюти і дирою бюджету а потім з надходженням валютних позик і зняттям проблеми. Отже, чисту сезонність можемо спостерігати два роки (пішов третій). Як на мене, часу замало, щоб виділяти аксіоми і тренди. Більше того, у нас немає чистих імпортерів чи експортерів (практично кожен експортер закупляє імпортне обладнання-технології, сировину, енергоносії і тд) і ми маємо ІТ, яке значно росте постійно і немає сезонності. Але можна спробувати. Для чистоти досліду відкинемо валютні виплати по боргах та інвестиції-позики, оскільки вони не носять сезонного характеру, або, дуже часто, перетворюються в 0 (відбувається банальне перепозичення) та не будемо брати до уваги легпром, проводи і сидіння для іномарок і тд, яке виробляється і експортується приблизно однаково протягом року.
Отже, не менше 80% експорту зараз – метал та зерно. Метал (через технології 20-го століття) низькоякісний, який використовується здебільшого в будівництві, яке триває з квітня по серпень. Через відсутність достатньої кількості обладнаних зерносховищ (адже навіть дуже багато площ кукурудзи збирають весною, оскільки кукурудза – культура, яка може перезимувати на стеблі в полі), більшість зерна іде з поля на експорт, тобто, липень-жовтень. Виробництво металу сировинно і енергоємне, тому гроші за його експорт вертаються швидко (думаю 30-60 днів), с/г виробникам не дуже тисне, тому вони можуть чекати і 90 (а зараз і 120) днів.

viewtopic.php?p=3954105#p3954105 (там ще є аргументи)
Навіть якщо здійсняться всі речі, про які я фантазую (а це складно, на днях спостерігали спробу Гройсмана у відсутність Порошенка підім’яти парламент і самостійно оприходувати мільярд баксів. Це йому не вдалося, але значну підтримку в парламенті ми побачили (деталі протистояння основних фігур з клану вінницьких я описував пару дописів тому)) повноцінного експортоорієнтованого виробництва у нас не зявиться так швидко. Крім часових і фінансових причин цього є ще й фактор нехватки робочої сили. Адже зараз маємо ситуацію, коли працювати за кордон виїхало ддддууууужжжеее багато людей. У Львові навіть «Фуджикура» не може забезпечити виробництво і змушена співпрацювати з тюрмою і підвозити в’язнів для того щоб не зупиняти конвеєри. Полякам, чехам і тд наша робоча сила буде потрібна і вони за неї будуть боротися. І тут проявляється вся сутність бізнесу – якщо середня зарплата в країні 5-7 тис грн., жодна фуджикура не хоче платити більше (хоч для них це копійки).
Отже, якщо навіть все почне виправлятися, курс може стабілізуватися чи трохи зменшитися, але сезонні коливання нікуди не пропадуть.
А курс може опускатися і нижче наступний рік, адже це сезонне опускання курсу є основним знаряддям ефективного видоювання матрасів, з однієї сторони, і основним аргументом мінстецівських 2006 в заганянні на грндепозити, хоча необхідно розуміти, що доцільність грндепозитів треба оцінювати реальною річною споживчою інфляцією (яка минулого року була не менше 30% і цього року буде на тому ж рівні чи й вище) і рівнем підскоку вартості валютних заощаджень в період зимових комунальних платежів. Про що не раз говорив.
П.С. По курсовій ситуації зараз на готівці. Підозрюю, маємо результат поганих врожаїв ягід і кісточкових (черешня-персик і тд), в додаток до всього сказаного і написаного раніше. Минулі роки ми мали свій врожай на ринку і адекватні ціни частину врожаю йшла на експорт (офіційний чи контрабанда) і приносила додаткову валюту, не вся грн конвертувалася у валюту, щось витрачалося в нацвалюті. Цього року маємо додатковий імпорт, який миттєво конвертується у ВКВ.
orest
Аватар користувача
10

Форумчанин року
 
Повідомлень: 4199
З нами з: 10.03.14
Подякував: 7392 раз.
Подякували: 6632 раз.
 
Профіль
3
14
1
19
Повідомлення Додано: Суб 24 чер, 2017 18:47

orest

От меня то не критика, а точно конструктивный диалог. Что то он заглох у нас в теме в последнее время.Не хватает движения для бурных обсуждений.Ничего, будет нам движение.Тучки сгущаются http://news.finance.ua/ru/news/-/404770 ... stvo-stali
Vitl
Аватар користувача
 
Повідомлень: 15989
З нами з: 04.05.10
Подякував: 853 раз.
Подякували: 1900 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Пон 26 чер, 2017 19:06

Я предполагал, что вверх ещё рано.Так и есть.Благо и гривна не вся потрачена...
Vitl
Аватар користувача
 
Повідомлень: 15989
З нами з: 04.05.10
Подякував: 853 раз.
Подякували: 1900 раз.
 
Профіль
1
  #<1 ... 657658659660661 ... 1738>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей
Модератори: Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
5 28720
Переглянути останнє повідомлення
Суб 17 лип, 2021 19:23
Alex2007
2 12511
Переглянути останнє повідомлення
Сер 10 лют, 2016 14:15
anna_krav
7 15083
Переглянути останнє повідомлення
Пон 01 лют, 2016 10:45
Anna_Kravchenko
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама