Потрапити у міжнародну компанію і залишитися там працювати?

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Де шукати роботу? Як знайти хорошу роботу? Як правильно написати резюме та поради як пройти співбесіду.
Повідомлення Додано: Сер 08 лют, 2017 15:23

Потрапити у міжнародну компанію і залишитися там працювати?

Як знайти вихід з безвихідної ситуації

Сьогодні все більше міжнародних компаній пропонують пройти стажування на своїй базі, у реальних бізнесових умовах і з отриманням зарплатні. У Bosch такі набори на програму стажування проводять регулярно. Її учасниками можуть стати студенти 5-6 курсів. І для них це непоганий шанс отримати перший досвід роботи.

Внутрішня політика компанії побудована таким чином, що команда спеціалістів ділиться з новачками професійними знаннями, допомагає набути нових вмінь та навичок, оскільки у перспективі сьогоднішній стажист завтра може стати колегою.

Зазвичай інформацію про набори для стажистів можна знайти на веб-сайті та сторінці компанії у Facebook, а також на спеціалізованих сайтах для пошуку роботи.

Як потрапити на програму стажування?

Чинна програма стажування у Bosch була запроваджена у 2014 році. Набір ведеться за такими спеціальностями: міжнародна економіка, економіка підприємства, менеджмент, маркетинг, логістика, ІТ, інженерія, бухгалтерський облік та аудит.

Спочатку кожен кандидат, котрий попередньо відгукнувся на оголошення про набір студентів та надіслав своє резюме, проходить ряд співбесід, починаючи з телефонного інтерв’ю. Далі його чекає розмова з HR-спеціалістом, після якої кандидат зустрічається з керівником відділу, де є відкрита посада стажиста. Фіналіст проходить співбесіду з генеральним директором.

Секрети колишнього стажиста

Катерина Кураченко, в минулому учасник програми стажування, розповідає про свій досвід:

«9 років тому, ще студенткою без досвіду роботи, я обрала Bosch, тому що ця компанія завжди була чудовим місцем для старту кар'єри для будь-якого фахівця-початківця. Коли ти студент без досвіду роботи, у тебе два варіанти: влаштуватися на низькооплачувану роботу (бо знань недостатньо) у невідомій компанії, на незрозумілі посади або пройти на стажування в компанії зі світовим ім'ям, зробити крок і піднятися на першу сходинку у розвитку кар'єри.

Я обрала другий шлях. Моє тодішнє стажування у відділі бухгалтерії Bosch переросло у постійну роботу в штаті на позиції бухгалтера. Сьогодні я займаю посаду внутрішнього аудитора».

Історія Катерини є реальним прикладом для тих, хто дійсно прагне розвиватись професійно і отримувати нові знання.

Чому варто пройти стажування

Очевидними перевагами такої програми є можливість отримати досвід роботи у рамках майбутньої спеціальності, застосувати теоретичні знання на практиці, проявити потенціал, беручи участь у проектах компанії. Це чудова можливість дізнатися зсередини, як працює бізнес на міжнародному рівні, отримати кваліфіковану пораду і оцінку своїй діяльності. По завершенню стажування студент отримує рекомендаційний лист та запис у трудовій книжці про роботу в компанії. І це величезний плюс у пошуках роботи для випускника вишу.

Серед інших привабливих сторін стажування та роботи у міжнародних компаніях:

чітка організаційна структура з відповідальними за кожний напрям роботи;
регульовані правила;
вчасна зарплатня;
можливість кар’єрного зростання без знайомств та корупції;
доступ до унікальних передових розробок, інновацій в галузі.

HR-спеціаліст: труднощі адаптації — явище тимчасове

Для студента програма стажування — це не тільки можливість застосувати теорію на практиці. Тут можна розкрити потенціал, проявити ініціативу і навіть знайти своє покликання.

«Що стосується труднощів, то міжнародні корпорації працюють дуже чітко, відповідно до прописаних правил, стандартів і процедур. Новому співробітнику потрібен час, щоб прийняти правила гри. Але це нормально для старту кар’єри», — розповідає фахівець відділу по роботі з персоналом в компанії Bosch Ольга Ільєнко.

Вимоги до посади стажиста формують спеціалісти HR-відділу спільно з керівниками підрозділів. Серед традиційних вимог для більшості вакансій в компанії зустрічаються спеціалізована освіта, достатні знання комп’ютерних програм (Excel, Access тощо) та рівень знань іноземної мови, вищий за середній.

«Практика показує, що складнощі виникають, коли необхідно знайти фахівця на посаду з технічною освітою і розмовною англійською. Тому знання англійської мови (рівень Intermediate і вище) для роботи в міжнародній компанії — must have, обов'язкова вимога до співробітників», — підсумовує Ольга.

Як створити конкурентоспроможне резюме?

Перше, на що має звернути увагу студент, який хоче працювати у міжнародній компанії, — це резюме. Співробітники Bosch проаналізували поширені серед кандидатів недоліки при складанні CV, які заважають отримати бажану посаду стажиста:

Некоректне фото. Знімок має відповідати даному виду документа. Кандидат повинен правильно підібрати, дрес-код (діловий, офіційний) і навіть вираз обличчя — серйозний та доброзичливий.
Занадто довге резюме. Рекомендована кількість сторінок — одна, максимум дві.
Неповна інформація про освіту та досвід роботи. Вся вказана інформація має бути підтверджена (дати навчання, сертифікати, дипломи, рекомендаційні листи тощо).
Вказування рівня знань іноземних мов, який не відповідає дійсності.

Під час самої співбесіди потрібно відкрито та чесно відповідати на поставлені питання, не пробувати на собі чужу роль, оскільки досвідчений HR-спеціаліст завжди побачить, якщо кандидат щось замовчує чи приховує.


Більше варіантів

Work.ua також звертає вашу увагу на те, що не тільки компанія Bosch відкриває робочі місця для стажистів. На нашому сайті є багато пропозицій для студентів та випускників ВНЗ, які не бажають гаяти часу та прагнуть вже зараз будувати свою кар'єру.

Серед них вакансії від Lifecell, UKRSIBBANK, Danone, BDO, Райффайзен Банк Аваль та інших компаній. Тож не зволікайте та використовуйте можливості ще під час навчання.


Взято здесь:
http://www.work.ua
https://mycredit.in.ua
ТупУм
Аватар користувача
Критикан
 
Повідомлень: 5345
З нами з: 25.01.06
Подякував: 24 раз.
Подякували: 443 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Пон 13 лют, 2017 16:15

Если работать на перспективу, то лучшего варианта не сыскать!
AndrewNor
Аватар користувача
 
Повідомлень: 20
З нами з: 11.01.17
Подякував: 0 раз.
Подякували: 0 раз.
 
Профіль
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей
Модератори: ТупУм, Ірина_, Модератор
Топ
відповідей
Топ
користувачів
Реклама