Намерены ли вы забирать депозиты из банков?

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Депозити для фізичних та юридичних осіб, короткострокові банківські вклади, найвигідніші депозити в банках України.
  #<1234 ... 31>

Намерены ли вы забирать депозиты из банков?

Намерены ли вы забирать депозиты из банков? 2.2 5 308
Да буду забирать
24%
75
Нет - буду ждать пока закончится срок депозита
48%
147
Я уже забрал
13%
41
Буду смотреть по обстановке и быть на готове :)
15%
45
Всього голосів : 308
Повідомлення Додано: Пон 13 жов, 2008 10:02

Началось \":evil:\"
НБУ "ЗАМОРОЗИТЬ" БАНКИ ЗАРАДИ ЇХ ПОРЯТУНКУ?
Нацбанк ухвалив постанову, покликану утримати банківську систему від краху, після того як за тиждень населення вилучило $3 млрд внесків.

Як стало відомо "Комерсант-Україна", з 13 жовтня НБУ забороняє банкам достроково видавати депозити і збільшувати кредитування, заморозивши розмір їхніх активів.

Для зниження панічних настроїв НБУ запропонує президенту створити з прибутку НБУ стабілізаційний фонд, що збільшить гарантії вкладників з 50 тис. грн до 200 тис. грн.

Постанову, яка жорстко обмежує діяльність банків, НБУ ухвалив після консультацій у п'ятницю з президентом Віктором Ющенком, представниками Кабінету міністрів і менеджментом найбільших банків країни, з якими голова Нацбанку Володимир Стельмах спілкувався ще й у суботу, повідомили газеті учасники зустрічей.

Останні події

Ющенко заспокоїв, що грошей на вибори вистачить
За суддю, БЮТ і вибори взялася прокуратура


Перший заступник голови НБУ Анатолій Шаповалов підтвердив ухвалення такої постанови, але відмовився розкривати деталі. За даними видання, постанова схожа на заходи, вжиті під час кризи в листопаді-грудні 2004 року, і, як і тоді, не зареєстрована в Мін'юсті. Документ Нацбанк повинен оприлюднити в понеділок.

Головне обмеження нинішньої постанови НБУ – шестимісячний мораторій на дострокове зняття депозитів вкладниками і приріст кредитного портфеля.

"Обсяг активів заморожений станом на 13 жовтня. Банки зможуть кредитувати, але в межах погашення, або знижувати частку цінних паперів у портфелі", - пояснило джерело газети в НБУ.

У НБУ відзначають, що в постанові не написали прямо – "заборонити видавати депозити", бо, відповідно до Цивільного кодексу, вкладник має право достроково забрати свій депозит.

"Але ми прописали, що "не допускається виконання банками зобов'язань за угодами про залучення коштів до закінчення терміну повного виконання зобов'язань незалежно від категорії контрагента". Тобто незалежно від того, у кого взяли гроші, в Україні чи за кордоном, забороняється виконувати ці зобов'язання достроково", - сказало інше джерело.

У випадку зменшення пасивів банків, їхнє керівництво повинне буде звертатися в першу чергу до акціонерів, а вже потім у НБУ – за рефінансуванням.

До рішучих дій НБУ підштовхнула паніка серед населення, яке почало масово знімати депозити з усіх банків, посилена інформаційною атакою на Промінвестбанк, у який НБУ змушений був увести тимчасову адміністрацію.

За даними одного з учасників зустрічі у Стельмаха, тільки за вісім останніх днів депозитні портфелі банків зменшилися на $3 млрд (на 1 жовтня портфель складав 340,1 млрд грн, або $69,96 млрд).

Банкіри, опитані газетою, вважають, що, якби НБУ не вжив екстрених заходів, могло б статися банкрутство величезної кількості банків. Утім, дія постанови може бути зупинена вкладниками чи контрагентами банків.

Як повідомили в НБУ, постанова буде обговорюватися в понеділок РНБО і стане основою указу президента "Про додаткові держгарантії заощаджень населення".

"Ми беремо на себе створення спеціального фонду в рамках держбюджету, - сказало газеті джерело в НБУ. - Ми пропонуємо, щоб з перевищення доходів над витратами НБУ формувався фонд. І щоб гроші цього фонду ФГВФО міг використовувати на доплати всім громадянам додаткових 150 тис. грн у рамках гарантування внесків. ФГВФО буде оператором цих грошей".
DrAlex
 
 
Повідомлення Додано: Пон 13 жов, 2008 11:37

А у меня такой вопрос... Банки, вероятно, будут поднимать процентные ставки по депозитам. Смогу ли я переоформить свой депозитный договор под новые проценты, если срок окончания вклада еще не подошел? Ведь для переоформления необходимо сначала закрыть договор, а потом открыть новый.
AZTECA
 
 
Повідомлення Додано: Пон 13 жов, 2008 11:54

AZTECA написав:А у меня такой вопрос... Банки, вероятно, будут поднимать процентные ставки по депозитам. Смогу ли я переоформить свой депозитный договор под новые проценты, если срок окончания вклада еще не подошел? Ведь для переоформления необходимо сначала закрыть договор, а потом открыть новый.


Читайте договор - там все прописано...
Если вклад не акционный, то обычно при досрочном расторжении проценты пересчитывают по уменьшенной ставке (по какой-опять-же, см. договор).
Только некоторые банки могут повышать ставку, если договор долгосточный (укрсоц, финики).
Savvatiy
 
 
Повідомлення Додано: Пон 13 жов, 2008 12:02

С чего им это делать. Старые клиенты никуда не денутся (мораторий), а новые не прийдут ни под какие проценты. Но если даже они повысят проценты по новым договорам они не будут повышать их по замороженным, хотя технически это можно сделать в виде допсоглашения к существующему договору об изменении процентной ставки. Но никто на это не пойдет, банки же не благотворительная организация.
mik12345
 
 
Повідомлення Додано: Пон 13 жов, 2008 12:05

Savvatiy написав:Читайте договор - там все прописано...
Если вклад не акционный, то обычно при досрочном расторжении проценты пересчитывают по уменьшенной ставке (по какой-опять-же, см. договор).
Только некоторые банки могут повышать ставку, если договор долгосточный (укрсоц, финики).

Все тонкости по пересчету процентов при досрочном снятии денег я знаю. Вопрос в другом: срок депозита - 1 год (сентябрь, 2009), через 2 месяца произойдет капитализация процентов и при досрочном снятии я не должен потерять заработанные проценты. Через эти 2 месяца, после капитализации, я хочу закрыть этот договор и сразу же открыть новый на других условиях. Позволит ли банк мне это сделать, ведь это досрочное закрытие договора?
AZTECA
 
 
Повідомлення Додано: Пон 13 жов, 2008 12:11

AZTECA написав:
Savvatiy написав:Читайте договор - там все прописано...
Если вклад не акционный, то обычно при досрочном расторжении проценты пересчитывают по уменьшенной ставке (по какой-опять-же, см. договор).
Только некоторые банки могут повышать ставку, если договор долгосточный (укрсоц, финики).

Все тонкости по пересчету процентов при досрочном снятии денег я знаю. Вопрос в другом: срок депозита - 1 год (сентябрь, 2009), через 2 месяца произойдет капитализация процентов и при досрочном снятии я не должен потерять заработанные проценты. Через эти 2 месяца, после капитализации, я хочу закрыть этот договор и сразу же открыть новый на других условиях. Позволит ли банк мне это сделать, ведь это досрочное закрытие договора?


Обычно не позволяют :roll:
Savvatiy
 
 
Повідомлення Додано: Пон 13 жов, 2008 12:14

AZTECA
Мараторием НБУ ограничил выдачу наличности при досрочном расторжении депо. Насчет перевклада Вам могут ответить в вашем отделении - могут сослаться на мараторий а могут и пойти на уступки при условии не изъятия нала, нарушать мараторий или ГК это уже дело конкретного банка.
banxer
 
 
Повідомлення Додано: Пон 13 жов, 2008 14:43

AZTECA написав:А у меня такой вопрос... Банки, вероятно, будут поднимать процентные ставки по депозитам. Смогу ли я переоформить свой депозитный договор под новые проценты, если срок окончания вклада еще не подошел? Ведь для переоформления необходимо сначала закрыть договор, а потом открыть новый.

Про другие не знаю про "Киев" могу сказать что переоформят, если бы переоформляли до объявления НБУ о моратории то даже % бы свои не потеряли бы...
теперь ситуация не ясна...
NBK
 
 
Повідомлення Додано: Пон 13 жов, 2008 14:58

NBK написав:если бы переоформляли до объявления НБУ о моратории то даже % бы свои не потеряли бы...

А в чём потеря банка? Деньги-то остаются! Тем более, что это выгодно банку.
mortimer
Аватар користувача
 
Повідомлень: 36347
З нами з: 25.07.08
Подякував: 2441 раз.
Подякували: 2811 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Пон 13 жов, 2008 15:34

Кто не успел, тот опоздал

До господа, теперь мораторий и будем надеятся что те банки где остались деньги доживут до срока завершения депозитов. Кто знает ситуацию - насколько решение НБУ законно? Я собирался вынимать деньги на один проект, теперь - облом ... Что с моими конституционными правами, утраченной выгодой и не говоря о моральном ущербе????
uaban
 
 
  #<1234 ... 31>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей
Модератори: Ірина_, ShtormK, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
Депозиты в фунтах 1, 2
Anonymous » Вів 06 кві, 2010 14:07
11 18547
Переглянути останнє повідомлення
Вів 16 сер, 2022 14:19
Victor8
1 18347
Переглянути останнє повідомлення
Сер 04 лис, 2020 14:03
vitaliy_berdinskikh
50 42963
Переглянути останнє повідомлення
П'ят 24 січ, 2020 10:55
Karrambas
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама