Купуємо для здачі в ОРЕНДУ Львівську Нерухомість!

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Ринок нерухомості. Ціни на квартири та земельні ділянки, аналітика, прогнози. Купівля та продаж нерухомості, оренда квартир та офісів, пропозиції комерційної нерухомості. Ріелтори та агентства нерухомості в Україні
  #<1 ... 433434435436437 ... 1002>
Повідомлення Додано: Сер 13 лис, 2019 13:57

Re: Купуємо для здачі в ОРЕНДУ Львівську Нерухомість!

  Coder написав:Згрубша ніби і все. Криптовалюти, спекуляції з нерухомістю - це спекулятивні інструменти (тобто більш агресивні ніж агресивні ), їх не завжди відносять до інвестицій, я в таке не бавлюся - I'm too old for this shit p2p-кредитування - не вивчав.


дякую за відповідь.
По доларових депозитах - мав досвід не дуже приємний, відповідно за 2-3% річних не бачу сенсу з того стресу (отримуванню доларового депозиту потім в гривні а не в доларі по курсу котрий був Х місяців до того), приріст настільки не суттєвий - що якщо просто лежать в готівці то якось комфортніше.

Гривневі облігації - цікаво було, раніше. Зараз курс гривні через дуже активну продаж ОВГЗ так просів що дуже легко може стати на 10-14% вищий ніж є сьогодні в межах року, відповідно весь приріст відносно валюти буде рівно 0.

Криптовалюта такий самий інструмент як і інші, акції теж можна продавати що 5 хвилин, але я туди трохи вніс, диверсифікував, і роки за 3-5 гляну що вийде :)
за минулий період - приріст вийшов + 1000%, відповідно забрав вкладене з суттєвим прибутком і частинку залишив на майбутні роки - навіть якщо впаде в 0 то вже не дуже розстроюсь.

Поки виглядає що найбільше є сенс акції на довгий термін, і нерухомість (але комерційна) - бо мурашників клепають дуже багато і сумнівно що попит дуже буде великий через Х років, та й деякі виглядають не краще ніж старі хрущовки.
dinozavrik
 
Повідомлень: 1380
З нами з: 24.11.13
Подякував: 304 раз.
Подякували: 341 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 13 лис, 2019 15:33

Re: Купуємо для здачі в ОРЕНДУ Львівську Нерухомість!

  dinozavrik написав:і нерухомість (але комерційна) - бо мурашників клепають дуже багато і сумнівно що попит дуже буде великий через Х років

... так, то воно так..... але..
- поріг входу - далеко не 5-10К!(про які писали), а значно.... а, місцями, значно-значно вище, ніж купити однуху! :)
- а ще кажуть, що це дуже геморно - здавани комерцію...
- а ГОЛОВНЕ - якщо НЕ вгадаєте з локацією - можна вилитіти в трубу з такою інвестицією!
... ну, але якщо є бажання - потрібно пробувати!
Долярчик
Аватар користувача
 
Заблокований
Повідомлень: 9719
З нами з: 19.10.15
Подякував: 593 раз.
Подякували: 633 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 13 лис, 2019 15:41

Re: Купуємо для здачі в ОРЕНДУ Львівську Нерухомість!

  dinozavrik написав:за минулий період - приріст вийшов + 1000%, відповідно забрав вкладене з суттєвим прибутком


Доброго дня, а підкажіть як саме виглядав цей процес з точки зору банкінгу?
Ви відправили swift на закордонний рахунок брокера, потім отримали переказ від нього тим же swift-ом, який це був укр банк? отримували на свій індивідуальний рахунок, чи на рахунок підприємця, що з податками виходить, банк не задає питання від кого гроші, це було до 150к грн?

Я пробував те робити через aval, залишився незадоволеним, без фінансових втрат але з суттєвими втратами часу та нервів, гроші затримали на 5 тижнів, і кожного тижня доводилось їх підганяти, носити якісь нові документи, виписки з рахунків і звіти податкової, і в кінці кінців написати папірець що надходження не повязане з підприємницькою діяльністю (рахунок на який я виводив не ФОП - і слава богу). Це було 8к$, починав там з вводу за кордон 5к$. Торгував агресивно але не завжди вдало ...
В мене починається паніка, коли я думаю, що може бути при спробі вивести хоча б ті ж 50к$ ...
+ важливий момент, якщо в нас або в світі щось станеться, то ймовірність отримати свої кошти одномоментно взагалі -> 0. Згадайте, Надру і її 100грн в день, а оскільки в кінці кінців гроші перед тим як попасти в кишеню приходять в укр банк то це по ризиковості +-= овдп/депозиту, але по дохідності вище в декілька (десятків) разів.
Diego
 
Повідомлень: 153
З нами з: 14.01.15
Подякував: 46 раз.
Подякували: 11 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 13 лис, 2019 15:49

Re: Купуємо для здачі в ОРЕНДУ Львівську Нерухомість!

  Coder написав:Які інструменти використовувати?

дякую, було корисно, люблю коли думка подається системно та з аналізом переваг та недоліків кожного методу
Diego
 
Повідомлень: 153
З нами з: 14.01.15
Подякував: 46 раз.
Подякували: 11 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 13 лис, 2019 16:00

Re: Купуємо для здачі в ОРЕНДУ Львівську Нерухомість!

  Diego написав:Доброго дня, а підкажіть як саме виглядав цей процес з точки зору банкінгу?
Ви відправили swift на закордонний рахунок брокера, потім отримали переказ від нього тим же swift-ом, який це був укр банк? отримували на свій індивідуальний рахунок, чи на рахунок підприємця, що з податками виходить, банк не задає питання від кого гроші, це було до 150к грн?

Доброго, це я про криптовалюту мав на увазі. Там було все готівкою, комісія за ввід/вивід в крипту 2-3% у Львові
dinozavrik
 
Повідомлень: 1380
З нами з: 24.11.13
Подякував: 304 раз.
Подякували: 341 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 13 лис, 2019 16:03

  Diego написав:
  dinozavrik написав:за минулий період - приріст вийшов + 1000%, відповідно забрав вкладене з суттєвим прибутком


Доброго дня, а підкажіть як саме виглядав цей процес з точки зору банкінгу?
Ви відправили swift на закордонний рахунок брокера, потім отримали переказ від нього тим же swift-ом, який це був укр банк? отримували на свій індивідуальний рахунок, чи на рахунок підприємця, що з податками виходить, банк не задає питання від кого гроші, це було до 150к грн?

Я пробував те робити через aval, залишився незадоволеним, без фінансових втрат але з суттєвими втратами часу та нервів, гроші затримали на 5 тижнів, і кожного тижня доводилось їх підганяти, носити якісь нові документи, виписки з рахунків і звіти податкової, і в кінці кінців написати папірець що надходження не повязане з підприємницькою діяльністю (рахунок на який я виводив не ФОП - і слава богу). Це було 8к$, починав там з вводу за кордон 5к$. Торгував агресивно але не завжди вдало ...
В мене починається паніка, коли я думаю, що може бути при спробі вивести хоча б ті ж 50к$ ...
+ важливий момент, якщо в нас або в світі щось станеться, то ймовірність отримати свої кошти одномоментно взагалі -> 0. Згадайте, Надру і її 100грн в день, а оскільки в кінці кінців гроші перед тим як попасти в кишеню приходять в укр банк то це по ризиковості +-= овдп/депозиту, але по дохідності вище в декілька (десятків) разів.


Ви правильно все написали про якщо щось станеться - то шанси 0,як із бітком.
А Надру згадую по 100гр.,мені тоді повезло в Мінску по 200$ знімав,в Москві по 100$ і потім ще по 50. Повезло, що був по роботі там.
По банках наших скажу так- поки Альфа і Моно не задають питань,але вивожу з різних рахунків до 3000К(разово на рахунок і бажано в місяць на різні),інакше можна нарватися і на західний моніторинг.
Ethereum
 
Повідомлень: 1570
З нами з: 11.02.18
Подякував: 9 раз.
Подякували: 127 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Сер 13 лис, 2019 16:46

... по слідах Р. Кіосаки, Б. Шефера, Долярчика...)))

  Coder написав:
  dinozavrik написав:Цікавлять варіанти малих інвестицій, по 5-10 тис уе, депозити в грн - доволі ризиково, в уе - нема сенсу взагалі, крипта - вже високоризикові є, збільшувати відсоток не дуже хочеться


  Квесторе_поверніться написав:КУди інвестувати імяреку з вільних сум до 50000 грн в місяць...саме в листопаді місяці року 2019? І які ризики при цьому враховувати?


Давайте спробую. Відразу disclaimer:
- в мене немає фінансової освіти, я самоучка (якщо бачите якісь неточності, буду вдячний за виправлення)
- я не є професійний фінансовий консультант, тому мені важко бути об'єктивним (в мене фонить зайва консервативність, яка мені інколи шкодить, тому деякі тези можуть виглядати дещо дивно)
- дуже багато інформації я брав з західних джерел, тому в нас буде дуже різний погляд на цифри. Читаючи форум, складається враження, що 90% тут менше ніж за 10% з дивану не злізуть. Для мене хорошими є інструменти з 3.5-4% дохідності (так, в мене були депозити 10%+ в валюті, під час кратної девальвації гривні, але я розумів, що "все так не буде").

Питання дуже схожі, але вони не такі прості:
- насправді, на такі питання дати коректну відповідь неможливо, оскільки воно неповне (dinozavrik сформулював питання трішки повніше, але цього все одно замало), жоден хороший фінансовий консультант на таке питання відповідати не буде. Скорше задасть з десяток зустрічних питань, основним з яких буде "Для чого Ви інвестуєте?". Відповідь "Щоб примножити капітал" не буде прийнята. Нижче поясню детальніше.
- питання звучить "Як зробити?", прямої відповіді на таке питання я уникаю, тому що у фінансах ризики присутні завжди, і я не хочу приймати рішення за Вас, щоб потім Ви на мене переклали відповідальність за нього. Я приймаю свої рішення, деколи вдалі, деколи не дуже. Тому все, що я можу зробити - це розповісти про певні фінансові інструменти, їх плюси-мінуси, ризики, але прийняття рішення залишу Вам, оскільки це Ваші гроші.

Чому неможливо дати відповідь?

Фінансових інструментів багато, але обирати їх не визначивши цілі немає сенсу. Для відкладання коштів на автомобіль, який Ви плануєте придбати наступного літа, чи для відкладання на пенсію, на яку Ви плануєте вийти через 15-20 років, потрібні різні інструменти.

Тому перший крок, як правило, це створення персонального фінансового плану. Це документ, який описує Ваші фінансові цілі, і способи їх досягнення. Окрім того, потрібно зробити оцінку початкового стану - скласти Ваш фінансовий баланс (активи, пасиви).

Якщо Ви ніколи не переймалися обліком персональних фінансів, Ви скорше за все не зможете це зробити з першого разу - не вистачить інформації. В першу чергу, середнього рівня щомісячних доходів (з цим, як правило, просто) і витрат (тут складніше). Тут є два варіанти:
- прикинути ці цифри і скласти план, але практика показує, що за 2-3 місяці план потрібно коригувати, тому що часто забувають про якісь витрати
- зробити крок №0 - вести облік доходів витрат протягом 2-3 місяців, для того, щоб зрозуміти можливий рівень заощаджень щомісяця (або їх відсутності, тоді аналіз витрат покаже ресурс для заощаджень, так званий "ефект лате") і після цього повернутись до створення фінансового плану

З цілями, в принципі, все просто. Вони повинні бути чіткими (конкретні цифри і дати):
- придбати автомобіль вартістю $18000 до 1го липня 2020 року
- придбати квартиру в Туреччині вартістю $50000 до 1го січня 2025 року
- сформувати капітал, що генеруватиме пасивний дохід (пенсію) розміром $2000 на місяць до 1го січня 2030 року
тощо. Можуть бути і інші цілі: відпустка, освіта дітей, і т. ін. Цілі ділять на короткострокові, середньострокові, і довгострокові. Вам потрібен список всіх ваших цілей.

Далі оцінюємо стартову точку, складаємо баланс. Тут є декілька різних підходів. Хтось до, активів відносить лише ті активи, які генерують дохід (депозити, цінні папери, нерухомість під оренду), хтось відносить до них і нерухомість, в якій Ви живете, автомобіль, витвори мистецтва (оскільки це має вартість, його можна продати і отримати за це кошти). Пасиви, це відповідно борги, кредити і т. ін.

Тепер можна спробувати скласти інвестиційну стратегію, яка задовільнятиме всі цілі. Не факт, що вона існуватиме. Якщо у Вас іпотека на наступні 20 років, кредит на авто ще на 5, і споживчий кредит на iPhone під 55% і Ви щомісяця ледве дотягуєте до зарплати (тому що 70% доходу йде на виплати по кредитах), а в планах через 5 років вийти на пенсію і жити в Туреччині у власній квартирі... то мабуть це нереально. В такому випадку, потрібно буде коригувати цілі (наприклад, вийти на пенсію через 25 років, або через 5 але квартиру в Туреччині замінити на будинок в Турці ).

Загалом, є певні правила, щодо формулювання цілей:
- ціль №0 - позбутися боргів (тут є певні нюанси, хтось говорить, що бувають здорові кредити, наприклад, іпотека, але я не прихильник цієї теорії, особливо в наших умовах)
- ціль №1 - це "фінансовий резерв" - це мінімум 3, краще 6 місяців Ваших витрат, що зберігаються в легкодоступній формі (готівка, депозит з вільним зняттям/поповненням, ще є стратегія "депозитная лестница").
- і лише після цього йдуть всі інші цілі (відпустка, автівка, квартира, освіта дітей, пенсія).

Отже для того, щоб дати відповідь на Ваше питання потрібно дійти до цієї точки. Якщо ми можемо виходити з того, що у Вас немає боргів (якщо є, то гасіть їх якомога швидше) і вже є фінансовий резерв, тобто, в разі втрати джерела доходу ви зможете прожити без втрати якості життя 3-6 місяців (якщо не можете, то збирайте фінансовий резерв), тоді можемо говорити про інвестування, тобто формування капіталу, що генеруватиме пасивний дохід.

Які інструменти використовувати?

Дуже залежить від багатьох факторів: цілей, Вашого віку, поточного інвестиційного портфелю і т. ін. Але є декілька загальних принципів, яких варто дотримуватись (це моменти побудови фінансової стратегії).

1. Диверсифікація - "не складати все в одну корзину". Диверсифікація може бути по різних критеріях: валюта (долар-євро-гривня), тип активів (депозити-цінні папери-нерухомість-бізнес), географія (Україна-США/Європа-країни, що розвиваються), тощо.
2. Ще один важливий критерій - ризиковість інвестицій. Розглядають: консервативні, помірковані, агресивні. Власне dinozavrik, вже окреслив свій портфель, коли сказав, що агресивних йому більше не потрібно (хоча підозрюю, ми вкладаємо в цей термін різний зміст, про криптовалюти буде нижче). Дехто оцінює рівнем можливих коливань/втрати капіталу (0%, 10%, 25% відповідно). Дехто за дохідністю (<6%, 6-8%, >8%). Тут два важливих моменти:
- правило "100 - вік" - відсоток агресивних інвестицій в портфелі не має перевищувати 100 - Ваш вік. Тобто якщо Вам 40, то не тримайте в портфелі більше 60% акцій.
- ризик країни - консервативними інвестиціями можуть вважатися депозити, бонди, облігації країн/установ, що мають рейтинг (Fitch, Moody) не нижче А. Рейтинг фінансових установ країни не може бути вищим за суверенний рейтинг цієї країни, тобто забуваємо про всі uaAAA, згадуємо, що Україна має рейтинг B, і розуміємо, що навіть наші депозити і ОВДП - це, як мінімум, помірковані, а то й агресивні інвестиції, незважаючи на всі гарантії держави.

З огляду на це, стратегія Долярчика завершити ремонт і влізти в іпотеку на інвестиційну квартиру відверто слабка:
- резервний фонд відсутній
- недиверсифікований портфель (лише один актив, і він дещо агресивний, оскільки в неспокійній країні). Бажано, щоб доля нерухомості не перевищувала 20-25%, тобто якщо у Вас портфель $200K, то квартира за $40-50К в ньому - це ОК, а 100%, ще й в іпотеку - це не ОК.
- немає ліквідних активів, тобто за термінової потреби в грошах, потрібно буде або скидати актив з дисконтом, або лізти в дорогий кредит


Цих правил має бути достатньо, щоб згрубша сформувати свою стратегію. Тепер під неї можна вибирати інструменти:
1. Депозити - це найпростіше, на невеликих сумах, можливо єдиний варіант. Це спосіб первинного накопичення капіталу, тому, як правило, стартуємо з нього. Та й не такий великий вибір, щоб крутити носом.
2. Цінні папери - про ринок ЦП в Україні, або добре, або нічого. З 2017 року українці отримали можливість інвестувати за кордоном (до 50К євро на рік, що для озвучених сум має бути цілком достатньо). Операції з ЦП доступні через брокерів. З українцями працюють Interactive Brokers і Exante. Exante, може бути дещо простішим в користування, але з огляду на їх походження і реєстрацію, краще IB (тут потрібно знати англійську). Донедавна IB мав поріг входу $10K, зараз вони його зняли, але враховуючи комісії, я б туда з меншою сумою не ліз. Про ЦП можна писати книги. Я пасивний інвестор, мені подобається займатись тим, чим я займаюсь, тому я хочу звести роботу в терміналі до мінімуму (годину в квартал, при потребі перебалансувати портфель). Якщо Ви хочете спекулювати, і отримати вигоду вже завтра - я Вам нічого не підкажу. Для мене ЦП - це пенсія, тобто горизонт інвестування - 10-15-20 років. Скласти портфель, і докидати щороку певну суму, перебалансовуючи відповідно до обраної стратегії (поступово зменшуючи частку акцій на користь облігацій). Тобто, якщо Ви наступного року купуєте автомобіль, або через 3 роки дитина закінчує школу, і стоїть питання платного навчання, то пасивне інвестування в ЦП - це навряд чи хороший варіант.
3. Нерухомість - не з такими сумами. Хтось бавиться в гаражі, ну але я там щось профіту не бачу. Щодо житлової, то там потрібні інші суми (можна і за озвучені гроші щось купити, але вона навряд чи буде прибутковою). В мене ситуативно є певна нерухомість в оренді, але це більше випадково, тому експертом себе не вважаю, тут на сусідніх гілках експертів хоч греблю гати, тому з такими питаннями краще до них.
4. Інвестування в бізнес - деколи трапляються проекти, з цікавими бізнес-планами. Є інвестиційне проекти, які готові працювати з невеликими інвестиціями, в пару тисяч доларів. В мене в портфелі інвестицій в інші бізнеси зараз немає, але я моніторю цю тему, і, ймовірно, наступного року там дещо з'явиться.
5. Накопичувальне страхування життя - популярна річ на Заході. Декілька років тому, я її вивчав в Україні (навіть, штормив австрійський офіс Grave, але вони відмовились страхувати людину, що не є резидентом ЄС). Прийшов до висновку, що самостійне інвестування + ризикове страхування буде вигіднішим.

Згрубша ніби і все. Криптовалюти, спекуляції з нерухомістю - це спекулятивні інструменти (тобто більш агресивні ніж агресивні )), їх не завжди відносять до інвестицій, я в таке не бавлюся - I'm too old for this shit ) p2p-кредитування - не вивчав.

Можна пробувати давати більш детальні рекомендації, наприклад, спробувати накидати інвестиційну стратегію, але для цього потрібно більше інформації. В принципі, можна взяти якийсь синтетичний, приклад, але це потрібно буде декілька годин часу, тому не обіцяю відповісти швидко.

... плюсанув, що приділили стільки свого часу і сформулювали своє бачення тут!
...от тільки......... так, як я не вчора народився :D і не перший рік цікавлюсь фінансами, то..... - я все це вже чув у різних аудіо-книгах і на ютуб-роликах!

п. с.
.... і ще, що-до мого бажання пірнути в іпотеку... :D
- я там писав, що чим раз, тим більше згасає це бажання....

- але, давайте більш конкретно пофантазуємо/змоделюємо мою ідею "інвестиційної" іпотеки :mrgreen:

- наприклад: давайте придумаємо, що в мене на літо виявиться 400тис.грн "вільних" коштів...
- давайте придумаємо, що знайду однуху на котловані в хорошій локації за 750тис. грн.
- давайте придумаємо, що візьму іпотеку під 18%річних на 5-10р.(чи під скільки % тепер дають іпотеку в Приваті/чи іншому банку? - бо, останнім часом не дививсь)
- давайте придумаємо, що перший внесок буде 30% і в іпотеку візьму лише 500тис.грн.
- давайте придумаємо, що відповідно, в мене залишиться 150тис.грн. на депо - так звана "подушка безпеки"
- давайте придумаємо, що до здачі будинку пройде 2р. і я, знявши отих 150тис.грн (% залишу) для буд матеріалів і техніки, - і знову "своїми руками" зроблю ремонт для здачі в оренду...
- давайте придумаємо, що на ремонт піде ще пів року(разом 2,5р)
- давайте придумаємо, що мої орендарі, будуть повністю покривати мою іпотеку.....

- а тепер увага питання: чи вигідно і на скільки(бо ще сам не підраховував - бо Вам пишу :mrgreen: ) така "інвестиційна" іпотека на 5 і на 10р.?

п. с. 2
...також буде цікава думка усіх форумчан!
Долярчик
Аватар користувача
 
Заблокований
Повідомлень: 9719
З нами з: 19.10.15
Подякував: 593 раз.
Подякували: 633 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 13 лис, 2019 17:03

Re: Купуємо для здачі в ОРЕНДУ Львівську Нерухомість!

  Долярчик написав:- давайте придумаємо, що візьму іпотеку під 18%річних на 5-10р.(чи під скільки % тепер дають іпотеку в Приваті/чи іншому банку? - бо, останнім часом не дививсь)

на котловані нема сенсу в іпотеку, просто розтермінування взяти в забудовника можна, деякі фіксують в гривні (квітка на буйка) з розтермінуванням на 17 місяців
dinozavrik
 
Повідомлень: 1380
З нами з: 24.11.13
Подякував: 304 раз.
Подякували: 341 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 13 лис, 2019 17:27

  Долярчик написав:так, як я не вчора народився :D і не перший рік цікавлюсь фінансами

ну, орел))) Уорен Баффет разом з Джорджем Соросом)))
Мабуть, ті теж тут пасуться, плигають з форуму на форум - збирають інформацію, як зелений козлик((((

Пора переходити від торгівлі велосипедами до торгівлі "Мерседесами" і "Боїнгами"))))
Frant
Аватар користувача
 
Повідомлень: 23828
З нами з: 12.09.11
Подякував: 1660 раз.
Подякували: 2536 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 13 лис, 2019 21:29

  dinozavrik написав:
  Долярчик написав:- давайте придумаємо, що візьму іпотеку під 18%річних на 5-10р.(чи під скільки % тепер дають іпотеку в Приваті/чи іншому банку? - бо, останнім часом не дививсь)

на котловані нема сенсу в іпотеку, просто розтермінування взяти в забудовника можна, деякі фіксують в гривні (квітка на буйка) з розтермінуванням на 17 місяців

.... Ви вважаєте, що на Буйка - це хороша локація? :mrgreen:
+ мурашник на мурашнику! :mrgreen:
  Долярчик написав:- давайте придумаємо, що знайду однуху на котловані в хорошій локації за 750тис. грн.
Долярчик
Аватар користувача
 
Заблокований
Повідомлень: 9719
З нами з: 19.10.15
Подякував: 593 раз.
Подякували: 633 раз.
 
Профіль
  #<1 ... 433434435436437 ... 1002>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей
Модератори: Faceless, Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
Інвестуємо в нерухомість закордоном 1 ... 881, 882, 883
Anonymous » Вів 02 чер, 2009 10:24
8829 6923049
Переглянути останнє повідомлення
Суб 20 кві, 2024 03:19
akurt
24758 16542373
Переглянути останнє повідомлення
Вів 16 кві, 2024 14:36
Ірина_
548 222339
Переглянути останнє повідомлення
Сер 07 лют, 2024 00:32
zerocool
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама