Інвестуємо в нерухомість закордоном

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Ринок нерухомості. Ціни на квартири та земельні ділянки, аналітика, прогнози. Купівля та продаж нерухомості, оренда квартир та офісів, пропозиції комерційної нерухомості. Ріелтори та агентства нерухомості в Україні
  #<1 ... 680681682683684 ... 888>
Повідомлення Додано: Суб 08 кві, 2023 14:22

akurt
Я вам так скажу - півмільйона баксів що 20 років тому, що 10 що зараз - непогані гроші щоб жити не в Беверлі-Гіллс звісно і їх ще треба заробити - і вкласти ці гроші в нерухомість Анталії - це треба бути повним дурнем, а на рахунок що не будуть будувати в Туреччині дешево - будуть із гівна і палок як тепер - що і довів недавній землетрус
cherchiltank
Аватар користувача
 
Повідомлень: 1408
З нами з: 31.05.20
Подякував: 0 раз.
Подякували: 208 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Суб 08 кві, 2023 14:34

Сказали «А», то скажіть і «Б» - де побудовано так якісно, що особисто ви інвестували.
akurt
Аватар користувача
 
Повідомлень: 9628
З нами з: 12.02.09
Подякував: 3575 раз.
Подякували: 1262 раз.
 
Профіль
2
Повідомлення Додано: Суб 08 кві, 2023 14:44

  akurt написав:Сказали «А», то скажіть і «Б» - де побудовано так якісно, що особисто ви інвестували.

Майже ніде - але це не відміняє того що Турція зараз в плані інвестицій то срака повна - хіба жити там )
cherchiltank
Аватар користувача
 
Повідомлень: 1408
З нами з: 31.05.20
Подякував: 0 раз.
Подякували: 208 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Суб 08 кві, 2023 15:08

  cherchiltank написав:Ви все правильно розписали, додам ще один нюанс турецької нерухомості - якщо оренда довгострокова, то орендар добре захищений і можедосить довго не платити, а ще може наприклад зіпсувати ремонт - ви звісно можете судитися - з турками у турецькому суді)


Ви маєте рацію, але не все так просто - і в справі здачі квартир в оренду є багато нюансів і досвідчені лендлорди наприклад, з Київської гілки, це прекрасно знають. Звісно, при здачі в оренду нерухомості за кордоном є певні нюанси.
Наприклад, троє моїх приятелів мають нерухомість в Іспанії, то ті, що сподівалися отримувати прибуток від здачі в оренду, практично нічого не мають (не більше 1500€ за рік) і самі своєю нерухомістю не користуються, бо треба попереджати обслуговуючу компанію за 6 (!!!) місяців до власного візиту. А це досить важко в наші впдкі часи спланувати день в день ща 6 місяців наперед.

Ну, другі багаті, то не здають і бувають у своїй чудовій але дуже маленькій квартирі, купленій років п’ять тому за 140 000€, не більше тижня за три роки (правда зараз саме там).

Дійсно в Туреччині, як і в багатьох країнах світу, права орендаря є вищими за права орендодавця. І вони захищаються Законами країни і формально викладаються в Договорі, який укладається в присутності нотаріуса.
Без згоди орендаря орендодавець не має права відвідувати квартиру, навіть в поистутності орендаря, ключів не має. Особові рахунки - як правило - відкриває у постачальників послуг ОРЕНДАР.
І дійсно теоретично в разі проблем орендар може жити і 10 років, і нічого не платити взагалі. Є варіант виселення орендаря через суд, але станом на сьогодні суди забиті справами про виселення на рік вперед (офіційні дані).
- орендодавець отримує від орендаря депозит в сумі не менше 1 місяця, як і в Україні, але в більшості випадків - депозит в сумі 2-6 місяців.
Як правило, цей депозит орендар при виселенні не отримує, орендодавець пояснює це необхідністю виконання косметичного ремонту та генерального прибирання.
Саме з цього приводу позавчора мені дзвонили для консультації наші люди. Налаштовані були розірвати орендодавця на частини, але я порадив провести перемовини, з‘ясувати претензії, спробувати усунути недоліки та досягти компромісу. Здається, получилося (більше не дзвонили).

Саме в ці дні починається черговий акт «мармезонського балету»: нашим українцям орендар вирішив підняти орендну плату з 5 500 лір (ціна минулого року в сумі близько 450$) до 21 000 лір (1000€) - майже звичайна ціна оренди квартир 2+1 станом на квітень 2023 року, але трохи завищена для того мікрорайона міста і того ЖК.
Ми розглянули три варіанти дій орендаря.
Він сам вибрав варіант 3: платити як і платив - у відповідності до діючого Договору 5 500 лір (близько 275€).
Забави додає той факт, що власник квартири проживає постійно в Парижі. Замість нього колотиться голова ОСББ (гадаю, він в долі з 21000 лір).
Грозивмя не власник, а голова ОСББ вчора відключити електрику та воду (але лицьові рахунки відкриті на орендаря, тут до лічильників мають доступ виключно компанії - надавані послуг).
«Будєм посмотрєть».
Ну а так погоджуюсь / і я тут не самий великий знавець - головні леви та тигри здачі в оренду квартир на іншій гілці - здача вилренду - справа клопітка…
Востаннє редагувалось akurt в Суб 08 кві, 2023 17:51, всього редагувалось 2 разів.
akurt
Аватар користувача
 
Повідомлень: 9628
З нами з: 12.02.09
Подякував: 3575 раз.
Подякували: 1262 раз.
 
Профіль
2
Повідомлення Додано: Суб 08 кві, 2023 15:11

  cherchiltank написав:Майже ніде - але це не відміняє того що Турція зараз в плані інвестицій то срака повна - хіба жити там )

Дякую за обґрунтовану конкретну відповідь.
Не повірите, але я її буква в букву знав заздалегідь.
Ще студентом її чув в трохи іншій інтерпретації:
«Не читав роман, але не цікавий. Фільм не дивився, але сюжет ніякий. Яєшню не дали в гуртожитку поїсти, але підсмажена погано».
akurt
Аватар користувача
 
Повідомлень: 9628
З нами з: 12.02.09
Подякував: 3575 раз.
Подякували: 1262 раз.
 
Профіль
2
Повідомлення Додано: Суб 08 кві, 2023 17:20

  akurt написав:
  cherchiltank написав:Майже ніде - але це не відміняє того що Турція зараз в плані інвестицій то срака повна - хіба жити там )

Дякую за обґрунтовану конкретну відповідь.
Не повірите, але я її буква в букву знав заздалегідь.
Ще студентом її чув в трохи іншій інтерпретації:
«Не читав роман, але не цікавий. Фільм не дивився, але сюжет ніякий. Яєшню не дали в гуртожитку поїсти, але підсмажена погано».

Ну ось дивіться я живу в Києві і здаю в Києві - хай не дорого але навіть однокімнатна приносить мені 3600 доларів в рік, проблем з неплатежами орендаря немає бо не платить - зразу на мороз, і ці проблеми разом з іншими які виникають іноді дуже часто я можу оперативно день в день вирішити, комунальні я плачу сам - тобто не виникне ситуація коли орендар щось не заплатив за світло та тепло і зʼїхав (в Туреччині я так поняв в кінці кінців компанія буде щемити власника а орендар може сидіти в квартирі півроку без електрики але там і так тепло) - який сенс мені брати такуж однокімнатну в Анталії тисяч за 100 якщо в сухому остатку я буду отримувати ті ж гроші а злітати в Анталію це мʼяко кажучи недешево да і зараз неможливо)
cherchiltank
Аватар користувача
 
Повідомлень: 1408
З нами з: 31.05.20
Подякував: 0 раз.
Подякували: 208 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Суб 08 кві, 2023 17:54

cherchiltank
"У всякого свой вкус: кто любит дыню, а кто арбуз, а кто — свиной хрящик" (прислів"я).
akurt
Аватар користувача
 
Повідомлень: 9628
З нами з: 12.02.09
Подякував: 3575 раз.
Подякували: 1262 раз.
 
Профіль
2
Повідомлення Додано: Нед 09 кві, 2023 11:54

"Знал бы прикуп - жил бы в Сочи!"
(з ностальгічного згадування про студентські роки, коли грали в преферанс до третьої ночі: якщо би знати карти "прикупу", то можна виграти з великою вірогідністю)

В мене цікаве хобі - я реально на ньому ніколи нічого не намагався заробити - але ось якось так залізло в мозок - і не виходить... Останніми місяцями реально дивуюся карколомним темпам будівництва житла в Анталії.

Зверніть вагу: я висловлюю думки тільки про те місце на Земній кулі, де сам є інвестором, і де сам мешкаю. Ну а теоретики трохи забавляють...

Ще 1 чи 2 роки тому я писав, що в "пристойних для інвестицій" мікрорайонах вже немає місць під забудову, всі ділянки зайняті: Забудовники освоюють вже не дуже цікаві края...
Цю фразу наче прочитала мерія Анталії та за останні 1/2 року видали Забудовникам або свої вільні ділянки, або Забудовники викупили приватні ділянки на аукціонах (старт ціни на ділянку в одному був близько 10 000 000 доларів США - кінцеву ціну покупця не оприлюднювали).

Свого роду це ділянки землі, які можна сміливо називати "смаколиками", бо все в одному: досить престижний мікрорайон+розвинена інфраструктура з чудовим транспортним сполученням+близькість до Середземного моря (близько 1000 м).

Раніше ці ділянки були на диво реально порожні: вони належали або мерії міста, або приватним особам, які вирощували там городину на продаж. Частково землі були зайняті покинутими садами - помаранчі та гранати: якщо не лінуватися, то за один візит можна було легко нарвати 10 кіло гранатів.
Приватні власники землі дочекалися свого часу: ціни на землю тут виросли до карколомних цифр.
Поки що міцно тримається одна турецька родина - чоловік та жінка тримають реально чудово майстерно доглянутий сад помаранчів та лимонів, і торгують тим прямо на винос перед своїм будинком та садом. Такий собі "сімейний бізнес"... не відходячи від хати...
Дивимося мапу:
Зображення
- червоним кольором я показав місця масового будівництва;
- синім кольором - місце будівництва хмарочоса ЖК Fenix Centre від групи SWISS Otel (це там на етапі котловану в 2020 році можна було інвестувати в квартиру 0+1 54 000 доларів, а в ці дні перекупи виставляють за ціною в 330 000 доларів, здача в цьому році);
- помаранчевим кольором викуплена в 2020 році еміром Катару військова база відпочинку під яхт-клуб еміра (поки немає ніяких рухів - та територія зараз заповнена "будинками на колесах");
- зеленим кольором - вже побудовані ангари під яхти від дуже відомого виробника яхт (назву зараз не пам’ятаю).
- праворуч червоним кольором Гугл написав ONKEL - там престижний ЖК, де в наші дні українці орендують квартири за ціною не менше ніж в 1000 євро.

Довгий час не було ніякої фнформації про те, що будується - чутки ходили, що мерія вирішила побудувати бібліотеку, а також великий ТЦ.
Нарешті з’явилися плакати з інформацією про об’єкти забудови: ЖИТЛОВА і - як можна зрозуміти по крихтам інформації - НЕ дешева.
Зазначений на плакатах сайт ще не працює, але на сайтах рієлторів вже деяка інфа з’явилася: ПРЕМІУМ-клас...
Зображення
Ось оголошення від рієлторів...
https://antalyahomes.com/tr/ilan/ayt-36 ... ptZnr_201A
Ось переклад з турецької:
Елітні квартири розташовані в проекті, що складається з двох чотирьох поверхових блоків на земельній ділянці площею 2435 м². У проекті є квартири типу студія, 1+1, 2+1 та 3+1 дуплекс. На ділянці, де розташовані пільгові зручності, є басейн, дитячий басейн, ліфт, дитячий майданчик, фітнес, сауна, ігрова кімната, більярдна, камелія та цілодобова відеоспостереження.

Учасники групи можуть ще не збирати валізи з грошима, бо є велика особливість: ЖК розташований в так званому "закритому" для іноземців мікрорайоні.
"Закритий" він в тому смислі, що при купівлі тут нерухомості ВНП в країні не можна отримати (заборона з 1 липня 2022 року - хто не встиг, той запізнився).
Квартири тут будуть однозначно НЕ дешеві і скоро з’являться оголошення від рієлторів: "Підходить для отримання громадянства" - при інвестиціях в нерухомість за ціною від 400 000 доларів за Актом незалежної експертизи громадянство отримує ВСЯ родина.

Ну а я відразу подзвонив товаришу - повідомив, що він тепер буде жити серед багатіїв - в нього за моєю "наводкою" куплена квартира в травні 2018 року в ста або в двохстах метрах від таких ЖК.
Ех, травень 2018 року - цей розділ форуму - рекомендація інвестувати 50 000 гидомирно-зелених, зіпрілих та щойно викопаних з попід груші доларів в нове готове "під ключ"...
Були часи для інвестицій... Ех...

P.S. Нікого нікуди не агітую інвестувати. Сам з цікавістю подивився вчора на YouTube репортаж від однієї пані про варіанти інвестицій в нерухомість в Болгарії: вона там розказує про купівлю будинків від 5 000 €.
Звісно, щось на березі моря - наприклад, в Бургасі, де я був тиждень тому - вже 50 000…100 000€.
На наступному тижні планую відвідати черговий раз Румунію, глянути що там новенького…
akurt
Аватар користувача
 
Повідомлень: 9628
З нами з: 12.02.09
Подякував: 3575 раз.
Подякували: 1262 раз.
 
Профіль
2
Повідомлення Додано: Сер 12 кві, 2023 09:31

Що впливає на ринок нерухомості в світі? Які прогнози?

(текст вилалено, щоби не заважати фахівцям з інвестицій ділитися своїм досвідом)
Востаннє редагувалось akurt в Сер 12 кві, 2023 20:46, всього редагувалось 3 разів.
akurt
Аватар користувача
 
Повідомлень: 9628
З нами з: 12.02.09
Подякував: 3575 раз.
Подякували: 1262 раз.
 
Профіль
2
Повідомлення Додано: Сер 12 кві, 2023 09:42

Re: Інвестуємо в нерухомість закордоном

  cherchiltank написав:Ну ось дивіться я живу в Києві і здаю в Києві - хай не дорого але навіть однокімнатна приносить мені 3600 доларів в рік, проблем з неплатежами орендаря немає бо не платить - зразу на мороз, і ці проблеми разом з іншими які виникають іноді дуже часто я можу оперативно день в день вирішити, комунальні я плачу сам - тобто не виникне ситуація коли орендар щось не заплатив за світло та тепло і зʼїхав (в Туреччині я так поняв в кінці кінців компанія буде щемити власника а орендар може сидіти в квартирі півроку без електрики але там і так тепло) - який сенс мені брати такуж однокімнатну в Анталії тисяч за 100 якщо в сухому остатку я буду отримувати ті ж гроші а злітати в Анталію це мʼяко кажучи недешево да і зараз неможливо)

А що у Вас в договорі прописано, згідно неплатоспроможності орендаря?
BIGor
Аватар користувача
 
Повідомлень: 8883
З нами з: 19.09.10
Подякував: 1330 раз.
Подякували: 1731 раз.
 
Профіль
1
  #<1 ... 680681682683684 ... 888>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей
Модератори: Faceless, Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
24785 16549581
Переглянути останнє повідомлення
Чет 25 кві, 2024 00:23
cherchiltank
10012 6254830
Переглянути останнє повідомлення
П'ят 19 кві, 2024 12:22
Bolt
6 379223
Переглянути останнє повідомлення
Сер 10 сер, 2022 14:45
Bolt
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама