Как законно вернуть свои деньги с депозита.

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Депозити для фізичних та юридичних осіб, короткострокові банківські вклади, найвигідніші депозити в банках України.
  #123>

Вы забрали досрочно свой депозит после Постановления НБУ №319?

Как законно вернуть свои деньги с депозита. 1.9 5 35
Да
14%
5
Нет
86%
30
Всього голосів : 35
Повідомлення Додано: Нед 16 лис, 2008 14:44

Как законно вернуть свои деньги с депозита.

Уважаемые форумчане у меня депозит в гривне в ПриватБанке, деньги дйствительно понадобились, а досрочно расторгнуть зась. Написал заявление получил письменный ответ мол Постановление НБУ 319 нельзя! Собираюсь написать ещё письмо с разъяснениями если не поможет буду обращаться в суд. Вот то письмо прочитайте и выскажите своё мнение. И посоветуйте как грамотно поступить в этой ситуации.
Керівнику Первомайського відділення
ЗАТ КБ «ПриватБанк»
***********************
*************************

Шановний ************!

На моє звернення №********************. щодо дострокового розірвання депозитного договору № *********************** від *************. було отримано відповідь №*****************. у якій написано що Ви не в змозі виконати свої забов’язання згідно п.6 депозитного договору № ************************ від ****************, а саме достроково повернути мені гроші з депозитного рахунку. Ви пишите що це заборонено п. 2.5. Постанови Правління НБУ від 11.10.08р. №319 «Про додаткові заходи щодо діяльності банків».
Я цілком розумію Вашу позицію, але вимушений не погодитись з цим рішенням, а саме:
посилання банку на п. 2.5. Постанови Правління НБУ від 11.10.08р. №319 «Про додаткові заходи щодо діяльності банків». (далі Постанова №319) як на підставу неповернення депозитного вкладу за договором є неправомірним виходячи з наступного. Постанови Правління НБУ є підзаконними нормативно-правовими актами, що приймаються на виконання положень законів, тобто вони не повинні їм суперечити, оскільки закони мають більшу юридичну силу. Однак Постанова №319 суперечить нормам Цивільного кодексу України. Так, п.2.5 Постанови №319 «Виконувати свої зобов’язання за всіма типами договорів із залучення коштів у будь-якій валюті лише в разі настання строку завершення зобов’язань, незалежно від категорії контрагентів», суперечить п.2 ст. 1060 ЦК України, де йдеться про обов’язок банку видати вклад за договором банківського вкладу незалежно від його виду на першу вимогу вкладника.
Крім того, згідно пунктів 1-3 Указа Президента України «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади» від 03.10.92р. №493:
- Нормативно-правові акти, які видаються міністерствами, іншими органами виконавчої влади, органами господарського управління та контролю і які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, підлягають державній реєстрації.
- Державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю здійснює Міністерство юстиції України.
- Ці нормативно-правові акти набувають чинності через 10 днів після їх реєстрації, якщо в них не встановлено пізнішого строку надання їм чинності.
Крім того, ст.56 Закону України «Про Національний банк України» від 20.05.99р. №679 також встановлено наступне:
- Національний банк видає нормативно-правові акти з питань, віднесених до його повноважень, які є обов'язковими для органів державної влади і органів місцевого самоврядування, банків, підприємств, організацій та установ незалежно від форм власності, а також для фізичних осіб.
- Нормативно-правові акти Національного банку, в тому числі й постанови Правління Національного банку, не можуть суперечити законам України та іншим законодавчим актам України та підлягають обов'язковій державній реєстрації в Міністерстві юстиції України та набирають чинності відповідно до законодавства України.
Так як Постанову Правління НБУ №319 не зареєстровано Міністерством юстиції України, то вона не набула чинності. Та таким чином у мене є підозра, що її застосування є неправомірним.
Так склалися обставини, що гроші з мого депозитного рахунку потрібні саме зараз, до тогож я вже декілька років клієнт Вашого банку і сподіваюсь, що разом ми зможемо знайти компроміс у вирішенні мого питання щодо повернення грошей. Неповернення грошей саме зараз поставлять мене у досить скрутне становище і я буду змушений подати судову позику для повернення моїх коштів та процентів
з депозитного рахунку, а також моральної компенсації щодо порушення моїх громадянських прав. Прошу Вас з розумінням віднестись до ситуації, що склалася. Я впевнений що до суду ця справа не потрапить, і ми разом зможемо вирішити всі питання. Сподіваюсь на Ваше розуміння та чекаю на відповідь.
asmfox
 
 
Повідомлення Додано: Нед 16 лис, 2008 16:28

Идея в том, что Постановление Нацбанка не было должным образом зарегистрировано?

Не знаю, насколько это верно - не разбирался, но я так полагаю, что в суд необходимо подавать на Нацбанк, который своим Постановлением нарушил гражаднские права ВСЕХ вкладчиков, вне зависимости от того, собираются ли они досрочно расторгать депозитный договор.

А банк, по идее, может сослаться на пункт договора, где говорится о форс-мажорной ситуации "действия властей", от которых он полностью зависит.

По идее, необходимо составить групповой иск к Нацбанку и собрать десяток миллионов подписей пострадавших (а это ВСЕ без исключения вкладчики), чтобы у государства отпало желание устраивать ограничение гражданских прав. И ещё Нацбанк будет денег должен за моральный ущерб, причём ВСЕМ вкладчикам, а не только тем, кому срочно понадобилось досрочно закрыть депозит.

Если кто-то за это возьмётся, то и пользу принесёт стране в итоге, и сам заработает (или денежный капитал, или хотя бы политический, если этим займётся какая-нибудь партия).
johndoe
 
 
Повідомлення Додано: Пон 17 лис, 2008 08:05

Вы думаете, что Вам отказывают потому что что-то не знают? Поэтому вы им поясняете и ожидаете что начальник какого-то отделения пойдет против воли босса и выдаст вам депозит после пояснения? :)
Вы довольно оптимистично смотрите на мир, надо сказать.

Рекомендую немедленно обращаться в суд.
Gev
 
 
Повідомлення Додано: Пон 17 лис, 2008 10:08

Не теряйте времени. Можете зарегистрировать еще и это письмо и немедленно с ним обращайтесь в суд. После принятия искового заявления суд направит запрос в банк (на ответ у вашего банка есть до 45 дней). А потом - закон на Вашей стороне.
june
 
 
Повідомлення Додано: Пон 17 лис, 2008 10:45

johndoe написав:Не знаю, насколько это верно - не разбирался, но я так полагаю, что в суд необходимо подавать на Нацбанк, который своим Постановлением нарушил гражаднские права ВСЕХ вкладчиков, вне зависимости от того, собираются ли они досрочно расторгать депозитный договор.

По идее, необходимо составить групповой иск к Нацбанку и собрать десяток миллионов подписей пострадавших (а это ВСЕ без исключения вкладчики), чтобы у государства отпало желание устраивать ограничение гражданских прав. И ещё Нацбанк будет денег должен за моральный ущерб, причём ВСЕМ вкладчикам, а не только тем, кому срочно понадобилось досрочно закрыть депозит.

Если кто-то за это возьмётся, то и пользу принесёт стране в итоге, и сам заработает (или денежный капитал, или хотя бы политический, если этим займётся какая-нибудь партия).


Какую пользу? :shock: Где деньги возьмут на выплаты? Печатные станки включат? Неужели не ясно, к чему это приведёт?!
Завада
 
 
Повідомлення Додано: Пон 17 лис, 2008 10:52

Завада написав:Какую пользу? :shock: Где деньги возьмут на выплаты? Печатные станки включат? Неужели не ясно, к чему это приведёт?!


Это не проблема владельцев депозитов.

А к чему приведет - к реальному курсу разноцветного фантика - "гривны".
Uncle Joe
 
 
Повідомлення Додано: Пон 17 лис, 2008 13:09

Неповернення грошей саме зараз поставлять мене у досить скрутне становище і я буду змушений подати судову позику для повернення моїх коштів та процентів


Попробуйте в заявлении хорошо укрепить именно эту часть. Потеря заработка у вас или членов семьи ,непредвиденные расходы, долги и т.д.(необходимость крупной покупки на конец).
МММ
 
 
Повідомлення Додано: Пон 17 лис, 2008 13:38

Хочу отметить довольно важную вещь.
Если дело доходит до суда, с банков надо требовать БОЛЬШУЮ СУММУ.
Иначе получается, что банки выигрывают 2-3 месяца и ничего при этом не теряют.
Они рассчитывают на это ибо ничего не теряют.

Поэтому нужно в одном и том же иске требовать выплаты компенсации за моральный и материальный ущерб, примерно в половину суммы депозита.
Неважно удастся получить из или нет. Но суд в любом случае будет это дело рассматривать. И вполне возможно накажет банк.
Gev
 
 
Повідомлення Додано: Вів 18 лис, 2008 10:18

http://www.urist.in.ua/showthread.php?t=8276
сдесь чувак описывает как судился с Укрсоцом в 2004
какие документы надо собрать. Правда судился 11 мес Smile
но дело выграл и сумел сбить с банка упущеную прибыль
2bas
 
Повідомлень: 107
З нами з: 23.07.08
Подякував: 0 раз.
Подякували: 3 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: П'ят 21 лис, 2008 16:11

У меня депозит в "Крещатике" на 3 года; с пересмотром ставки раз в 6 мес...Может кто подскажет, - это получается я смогу забрать деньги через 3 года, или все-же через 6 месяцев? Спасибо.
salmon
 
 
  #123>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість
Модератори: Ірина_, ShtormK, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
330 133514
Переглянути останнє повідомлення
Нед 22 січ, 2023 06:37
Pavlenko Borys
3 18682
Переглянути останнє повідомлення
Сер 05 січ, 2022 19:29
presskov777
0 24174
Переглянути останнє повідомлення
Чет 11 чер, 2020 20:57
konark666
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама