Еміграція, заробітчанство

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Ринок нерухомості. Ціни на квартири та земельні ділянки, аналітика, прогнози. Купівля та продаж нерухомості, оренда квартир та офісів, пропозиції комерційної нерухомості. Ріелтори та агентства нерухомості в Україні
  #<1 ... 764765766767768 ... 2062>
Повідомлення Додано: Суб 03 чер, 2023 19:23

Re: Еміграція, заробітчанство

  Faceless написав:Причому остання і не світить мігрантам середнього віку


Українці, що працюють у Польщі, мають право на отримання пенсії. Мінімальний розмір виплати становить 1 544 злотих (приблизно 14 тис. грн). Однак для цього чоловік мусить мати не менш як 20 років стажу, а жінка — 15 років.
Важливе зауваження: періоди праці у двох країнах не мають накладатися. Тобто якщо ви працювали у двох країнах одночасно, стаж за цей час не подвоюється.
А якщо стаж — 24,5 року (робота в Україні) і 6 місяців (робота в Польщі)? Так, ви теж можете отримувати польську пенсію. https://thepage.ua/ua/news/polska-pensi ... a-otrimati

Ну пенсія еквівалент 14 тис. грн краще ніж менше 3 тис, причому у зв'язку із зростанням вимог до стажу для багатьох навіть така стала проблематичною.
Я от маю старших знайомих, які поїхали в Польщу зваблені можливістю доробитись до пенсії, а тепер до них ще і дочка з дітьми під'їхала, як прибільшують допомогу на дітей.
Ой+
Аватар користувача
 
Повідомлень: 6620
З нами з: 19.04.12
Подякував: 101 раз.
Подякували: 1018 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Суб 03 чер, 2023 21:12

  rjkz написав:Кстати, Медикер (именно медикер, не медикейд) можно купить. Где-то 600 долларов в месяц. Даже если не работал. Только там надо разбираться - есть парт А, парт В и парт С. Амбулатория, госпитальный план и фармацевтическая часть. Каждый по отдельности - примерно 500 долларов, но можно через страховую взять Эдвентедж плэн за 600 долларов все 3 части вместе. Это в месяц.

Наша нынешняя страховка в Kaiser Permanente - 38 долл в месяц на двоих :mrgreen: , стоматология 49 долл, чем и привлекательны. И наш out-of-pocket за 11 месяцев оказался всего 1900 долл (да, без расходов на стоматологию и лекарства, но уже с учетом будущей операции). Не вижу никакого смысла платить 600 в месяц на одного.

И бегать по инстанциям я вряд ли буду, я и в 20-30 лет таким энергичным, как вы, не был. Единственное место, в которое я буду обращаться (если и когда с нас снимут пособия) - это какой-то отдел в SSA. В который я даже когда-то апплицировался, но не пошел.
Starikan
2
 
Повідомлень: 19762
З нами з: 12.10.11
Подякував: 2606 раз.
Подякували: 3155 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Суб 03 чер, 2023 21:20

  Faceless написав:Об'єктивно кажучи, що мінімальна українська, що середня українська, що мінімальна польська в Польщі, і навіть середня польська в Польщі - приблизно однаково безперспективні. Причому остання і не світить мігрантам середнього віку

Вже писав: після 30 років праці мені з поточною не космічною зарплатнею світить пенсія щось там коло 4 тис. злотих нетто (800-900 євро). Важкувато буде, але якось проживу.
Gastarbaiter
 
Повідомлень: 3170
З нами з: 26.02.18
Подякував: 670 раз.
Подякували: 531 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Суб 03 чер, 2023 21:23

Re: Еміграція, заробітчанство

з 50 хв про еміграцію
flyman
Аватар користувача
 
Повідомлень: 34758
З нами з: 09.03.14
Подякував: 1580 раз.
Подякували: 2771 раз.
 
Профіль
3
Повідомлення Додано: Суб 03 чер, 2023 21:32

  Faceless написав:Та причому тут силовики з чиновниками, просто біла ЗП розміром в кілька середніх і вище.

Пенсии 2-3 тыс - от маленького стажа, от работы в черную или в серую с з/п пол-минималки. У многих бюджетников пенсии достаточно высокие именно из-за белой зарплаты и большого стажа.
Starikan
2
 
Повідомлень: 19762
З нами з: 12.10.11
Подякував: 2606 раз.
Подякували: 3155 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Суб 03 чер, 2023 21:39

  San написав:Оу, кто-то в розовых очках и думает, что у него будет достаточная пенсия в Украине? Кто будет платить пенсию в стране, где пенсионеров становится больше, чем работников, где пока система, что трудоспособные платят пенсии пенсионерам? Где огромный дефицит при минималках и стаже в 35 лет? Где в итоге просто обязан быть сдвиг в накопительную пенсию, и будет геп в доходах пенсионного фонда?

Я просто уверен, что Николай или Бигор будут жить в своих странах на пенсии лучше, чем 95% тех форумчан, что останутся в Украине

Кстати, это одна из самых основных причин, которая заставляет меня задуматься о том, что может стоит таки остаться за рубежом.
Моя мать - имеет медаль ветерана труда, работала всю жизнь, а пенсия чуть больше 3000 грн, в магазине боится лишнюю луковицу купить.
Немецкие же пенсы в ее возрасте заезжают на парковку супермаркета на свеженьких авто и без проблем загружают под завязку багажники продуктами, сидят по вечерам в кафе и ездят на море. И это небольшой райцентр депрессивного по меркам Германии региона.
antey1969
Аватар користувача
1

 
Повідомлень: 12319
З нами з: 30.11.11
Подякував: 1695 раз.
Подякували: 3631 раз.
 
Профіль
2
2
1
Повідомлення Додано: Суб 03 чер, 2023 22:05

Re: Еміграція, заробітчанство

Gastarbaiter написав:
  Faceless написав:Об'єктивно кажучи, що мінімальна українська, що середня українська, що мінімальна польська в Польщі, і навіть середня польська в Польщі - приблизно однаково безперспективні. Причому остання і не світить мігрантам середнього віку

Вже писав: після 30 років праці мені з поточною не космічною зарплатнею світить пенсія щось там коло 4 тис. злотих нетто (800-900 євро). Важкувато буде, але якось проживу.
Та за вас я й не переживаю
Faceless
Аватар користувача
Модератор
 
Повідомлень: 34779
З нами з: 24.01.12
Подякував: 1443 раз.
Подякували: 7973 раз.
 
Профіль
4
7
3
Повідомлення Додано: Суб 03 чер, 2023 22:06

Re: Еміграція, заробітчанство

  antey1969 написав:Моя мать - имеет медаль ветерана труда, работала всю жизнь, а пенсия чуть больше 3000 грн, в магазине боится лишнюю луковицу купить.
Мать моей невестки - тоже ветеран труда, тоже работала до 70 лет, в медицине на уровне лаборантки - пенсия 7000. Одноклассница - ветеран труда, работала всю жизнь на уровне канцелярии и машинисткой на разных заводах и учреждениях, пенсия 5000. Жена - ветеран труда, работала всю жизнь, и на кинофабрике, и лаборантом в НИИ и вузе, и зав.лаб в вузе без степени и звания - пенсия 6000. О себе не говорю, только упомяну, что начинал с работы ст.лаборантом с з/п 90 рэ. Значит, есть какие-то детали, помимо "работала всю жизнь"?
Востаннє редагувалось Starikan в Суб 03 чер, 2023 22:17, всього редагувалось 1 раз.
Starikan
2
 
Повідомлень: 19762
З нами з: 12.10.11
Подякував: 2606 раз.
Подякували: 3155 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Суб 03 чер, 2023 22:07

  Ой+ написав:
  Faceless написав:Причому остання і не світить мігрантам середнього віку


Українці, що працюють у Польщі, мають право на отримання пенсії. Мінімальний розмір виплати становить 1 544 злотих (приблизно 14 тис. грн). Однак для цього чоловік мусить мати не менш як 20 років стажу, а жінка — 15 років.
Важливе зауваження: періоди праці у двох країнах не мають накладатися. Тобто якщо ви працювали у двох країнах одночасно, стаж за цей час не подвоюється.
А якщо стаж — 24,5 року (робота в Україні) і 6 місяців (робота в Польщі)? Так, ви теж можете отримувати польську пенсію. https://thepage.ua/ua/news/polska-pensi ... a-otrimati

Ну пенсія еквівалент 14 тис. грн краще ніж менше 3 тис, причому у зв'язку із зростанням вимог до стажу для багатьох навіть така стала проблематичною.
Я от маю старших знайомих, які поїхали в Польщу зваблені можливістю доробитись до пенсії, а тепер до них ще і дочка з дітьми під'їхала, як прибільшують допомогу на дітей.

Кажуть Україна та Польща домовилась про взаєморозрахунку стажу - не знаю як практично це робити, бо ще не час, але наприклад якщо є стаж умовно 15 років в Україні - його можна докинути до польського стажу.
BIGor
Аватар користувача
 
Повідомлень: 8854
З нами з: 19.09.10
Подякував: 1325 раз.
Подякували: 1729 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Суб 03 чер, 2023 22:27

  BIGor написав:Кажуть Україна та Польща домовилась про взаєморозрахунку стажу - не знаю як практично це робити, бо ще не час, але наприклад якщо є стаж умовно 15 років в Україні - його можна докинути до польського стажу.

Стаж додається, а пенсія призначається пропорційно відпрацьованому у кожній країні.
Gastarbaiter
 
Повідомлень: 3170
З нами з: 26.02.18
Подякував: 670 раз.
Подякували: 531 раз.
 
Профіль
  #<1 ... 764765766767768 ... 2062>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей
Модератори: Faceless, Ірина_, Модератор
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама