|
Валютний ринок в контексті ДС |
+ Додати тему
|
Відповісти на тему
|
Валютний ринок України. Курс валют: Євро, Долар, рубль. Обмін валют, прогноз курсу долара, євро, рубля, аналітика.
Додано: Чет 12 гру, 2024 11:43
Ірина_ написав:Богдан ДанилишинУ листопаді рівень річної інфляції підвищився до 11,2% порівняно з 9,7% у жовтні.
- Зростання вартості витрат штовхає ціни вгору незалежно від розміру ключової процентної ставки НБУ. - Бізнес в Україні покладається не на кредитне плече банків, а переважно фінансується за рахунок власних коштів (працюючі кредити бізнесу складають лише 7% ВВП). - Уряд не збирається скорочувати оборонні видатки у відповідь на підвищення облікової ставки і переважно покриває брак коштів на їх фінансування з зовнішніх джерел, а не з коштів внутрішнього позикового ринку.
Стримувати інфляцію підвищенням облікової ставки немає сенсу, оскільки природа нинішньої інфляції - ріст вартості витрат і девальвація гривні, а не фактори підвищення зарплат чи попиту. Інфляція витрат перекладається у ціни реалізації незалежно від процентної ставки, а девальвація гривні в теперішніх умовах структурного дефіциту валюти та гнучкого обмінного курсу залежить від обсягу інтервенцій НБУ, а не від рівня його процентної ставки.
Врахуйте, що дописи пана Богдана слід розглядати перш за все як альтернативну точку зору, але ні в якому випадку не як "алгоритм дій які потрібно зробити". Критикуєш - пропонуй.А що можна запропонувати, якщо ціль єдина - критика. У нас шалений дефіцит бюджету. Сам автор підтверджує, що ми покриваємо його за рахунок донорських коштів. Але бувають касові розриви. І ці розриви покриваються за рахунок ОВДП. А привабливість ОВДП прямопропорційно залежить від облікової ставки. Також не слід забувати що облігації додатково стерилізують вільну гривню. Давайте уявимо, що на вимогу автора ставку знизять до рівня інфляції (приблизно 12%) Як ви думаєте, будуть охочі купити облігації із такою дохідністю чи вся ця гривня піде на валютний ринок і запустить ракету в космос? А історія про те, що висока облікова ставка вбиває наш бізнес - це казка. По-перше сам автор підтверджує, що бізнес давно адаптувався і розвивається "за свої", а по-друге (і це головне), для того щоб розвиватись - потрібні ринки збуту. У нас же ж не комунізм, що виробляємо для досягнення плану. А збут - це вже окреме, унікальне питання. І якщо цей збут є, то і гроші (кредити) для розвитку бізнесу з'являться. А якщо збуту не має, то давай кредити хоч за 2-3%, це не допоможе. Он свіжий приклад із Івано-Франківськцемент (я із Франківська і знаю про що говорю). Поляки вже плачуть, що треба квотувати імпорт цементу бо їхні заводи можуть залишитись без роботи. Тому ринок збуту - має бути на першому місці. Ситуація складна. Як завжди, ми вибираємо рішення по принципу - "менше із двох зол". тому звичайно, що при такому підході завжди можна знайти за що критикувати. Девальвація буде - це аксіома. Наша мета, щоб вона була не більша за інфляцію (різницю інфляції). А оскільки курс у нас вже не 20 а поза 40, то навіть 5% зміни курсу - це вже не 1 грн, а цілих дві! Пора вже привикати, що коливання курсу в 20-30 копійок - це звичайне "дихання ринку"
-
Realist
-
-
- Повідомлень: 1782
- З нами з: 23.01.09
- Подякував: 3065 раз.
- Подякували: 2203 раз.
-
-
Профіль
-
-
1
2
1
1
Додано: Чет 12 гру, 2024 14:03
Realist написав:Врахуйте, що дописи пана Богдана слід розглядати перш за все як альтернативну точку зору, але ні в якому випадку не як "алгоритм дій які потрібно зробити". Критикуєш - пропонуй.А що можна запропонувати, якщо ціль єдина - критика. У нас шалений дефіцит бюджету. Сам автор підтверджує, що ми покриваємо його за рахунок донорських коштів. Але бувають касові розриви. І ці розриви покриваються за рахунок ОВДП. А привабливість ОВДП прямопропорційно залежить від облікової ставки. Також не слід забувати що облігації додатково стерилізують вільну гривню. Давайте уявимо, що на вимогу автора ставку знизять до рівня інфляції (приблизно 12%) Як ви думаєте, будуть охочі купити облігації із такою дохідністю чи вся ця гривня піде на валютний ринок і запустить ракету в космос? А історія про те, що висока облікова ставка вбиває наш бізнес - це казка. По-перше сам автор підтверджує, що бізнес давно адаптувався і розвивається "за свої", а по-друге (і це головне), для того щоб розвиватись - потрібні ринки збуту. У нас же ж не комунізм, що виробляємо для досягнення плану. А збут - це вже окреме, унікальне питання. І якщо цей збут є, то і гроші (кредити) для розвитку бізнесу з'являться. А якщо збуту не має, то давай кредити хоч за 2-3%, це не допоможе. Он свіжий приклад із Івано-Франківськцемент (я із Франківська і знаю про що говорю). Поляки вже плачуть, що треба квотувати імпорт цементу бо їхні заводи можуть залишитись без роботи. Тому ринок збуту - має бути на першому місці. Ситуація складна. Як завжди, ми вибираємо рішення по принципу - "менше із двох зол". тому звичайно, що при такому підході завжди можна знайти за що критикувати. Девальвація буде - це аксіома. Наша мета, щоб вона була не більша за інфляцію (різницю інфляції). А оскільки курс у нас вже не 20 а поза 40, то навіть 5% зміни курсу - це вже не 1 грн, а цілих дві! Пора вже привикати, що коливання курсу в 20-30 копійок - це звичайне "дихання ринку"
ви підняли багато питань, обговорювати які можна довго. але є декілька технічних моментів. ОВДП не прибирають гривню від слова зовсім. гривня спочатку йде в казначейство, але потім, через деякий час, повертається в банківську систему. гривню прибирають або валютні інтервенції, або через девал кількість гривні вирівнюється з кількістю товарів та послуг. й велика ставка - таки вбиває виробництво. за свої ти можеш розвивати торгівлю. якщо кажемо про виробництво, то зазвичай будь яке дороге обладнання купується в кредит, бо немає стільки оборотних коштів. так робить весь світ. а для ринків збуту треба що? - конкурентні переваги, в тому числі низькі ціни. а низькі ціни за рахунок чого забезпечуються - через девал та дешеву валюту країни
-
Shaman
-
-
- Повідомлень: 7966
- З нами з: 29.09.19
- Подякував: 713 раз.
- Подякували: 1581 раз.
-
-
Профіль
-
-
1
3
5
Додано: Чет 12 гру, 2024 14:45
Shaman написав:ОВДП не прибирають гривню від слова зовсім. гривня спочатку йде в казначейство, але потім, через деякий час, повертається в банківську систему. гривню прибирають або валютні інтервенції, або через девал кількість гривні вирівнюється з кількістю товарів та послуг.
Все так. Ви праві. Але ж це коло можна розіврвати на етапі Казначейство-банківська система, а далі не в нове коло через ОВДП, а на валютний ринок Поюс у нас війна. Тому тут якась часка гривні через ОВДП-Мінфін-ЗСУ розчиняється у повітрі у вигляді розірваної кулі/гранати/артснаряду/безпілотника/ракети і т.п. Shaman написав:й велика ставка - таки вбиває виробництво. за свої ти можеш розвивати торгівлю. якщо кажемо про виробництво, то зазвичай будь яке дороге обладнання купується в кредит, бо немає стільки оборотних коштів. так робить весь світ.
тут ви теж праві. Але знову таки, в масштабі України є невелика поправка. Левова частка обладнання якщо не іноземного виробництва, то на іноземних комплектуючих. Все це в жорсткій прив'язці до курсу валюти. Тому, щоб бізнес вкладав в обладнання, потрібно не тільки, щоб буди дешеві кредити, але щоб і девальвація мінімальна. А це протирічить наступній вашій фразі. Тому наш бізнес адаптувався і акумулює кошти та вкладається в обладнання "за свої". Таким чином мінімізує ризики. Або відкриває виробництва в Європі та на них бере кредити та купляє обладнання. Представництво закордоном також дає валютну виручу. (компенсація ризиків) Shaman написав:а для ринків збуту треба що? - конкурентні переваги, в тому числі низькі ціни. а низькі ціни за рахунок чого забезпечуються - через девал та дешеву валюту країни
Дивлюсь я на поляків і потроху впевнююсь, що це лицемірство, коли у сусідів війна, а вони перш за все про себе думають - не таке вже і лицемірство. Нам потрібно вчитись захищати свого власного виробника. Але саме виробника. Подивіться що зараз відбувається у торгових мережах. У всіх власний імпорт. Власні торгові марки. У нас у виробництві харчових продуктів моду зараз диктує не виробник чи покупець, а продавець (супермаркет). Про легрпром сказати не можу бо не дотичний. Ну а товари тривалого використання - це майже все виключно імпорт.
-
Realist
-
-
- Повідомлень: 1782
- З нами з: 23.01.09
- Подякував: 3065 раз.
- Подякували: 2203 раз.
-
-
Профіль
-
-
1
2
1
1
Додано: Чет 12 гру, 2024 15:06
Ставка 13,5%. Трохи неочікувано
-
Радіо
-
-
- Повідомлень: 12493
- З нами з: 02.05.18
- Подякував: 3336 раз.
- Подякували: 7219 раз.
-
-
Профіль
-
-
16
8
1
4
Додано: Чет 12 гру, 2024 15:07
-
Realist
-
-
- Повідомлень: 1782
- З нами з: 23.01.09
- Подякував: 3065 раз.
- Подякували: 2203 раз.
-
-
Профіль
-
-
1
2
1
1
Додано: Чет 12 гру, 2024 15:12
Amat написав:В наших реаліях жодні підстави не можуть бути об'єктивними Тому і апитую, чи є ще хтось, чи я один такий "ждун" ?
Є "ждуни" але не готівка, а держоблігації. Ну й звісно гривня - то якась частина.
-
Denik
-
-
- Повідомлень: 3357
- З нами з: 23.02.09
- Подякував: 693 раз.
- Подякували: 1172 раз.
-
-
Профіль
-
-
2
1
Додано: Чет 12 гру, 2024 15:16
Realist написав:Дивлюсь я на поляків і потроху впевнююсь, що це лицемірство, коли у сусідів війна, а вони перш за все про себе думають - не таке вже і лицемірство. Нам потрібно вчитись захищати свого власного виробника. Але саме виробника. Подивіться що зараз відбувається у торгових мережах. У всіх власний імпорт. Власні торгові марки. У нас у виробництві харчових продуктів моду зараз диктує не виробник чи покупець, а продавець (супермаркет). Про легрпром сказати не можу бо не дотичний. Ну а товари тривалого використання - це майже все виключно імпорт.
Відповідь, чому так, ви й самі знаєте - відсутність дешевого фінансування. Коли вартість оборотного капіталу становить 20%+ річних, то в private label проекти з імпортом гратися можна, а у виробництво свого продукту - ні
-
Радіо
-
-
- Повідомлень: 12493
- З нами з: 02.05.18
- Подякував: 3336 раз.
- Подякували: 7219 раз.
-
-
Профіль
-
-
16
8
1
4
Додано: Чет 12 гру, 2024 15:28
Правління Національного банку України ухвалило рішення підвищити облікову ставку на пів відсоткового пункту – до 13,5%.
Про це повідомив голова НБУ Андрій Пишний під час пресбрифінгу з питань монетарної політики, який відбувся 12 грудня.
"НБУ бачить необхідність у посиленні процентної політики для розвороту інфляційного тренду та приведення інфляції до 5% цілі на горизонті політики. Підвищення облікової ставки сприятиме збереженню контрольованості інфляційних очікувань та підтримає реальну дохідність гривневих інструментів", – повідомив Пишний.
Разом з обліковою ставкою зростуть й інші ключові для банківської системи ставки: ставка за кредитами рефінансування з 16% до 16,5%, а також ставка за розміщення банками коштів на депозитних сертифікатах овернайт – з 13% до 13,5%.
Своє рішення Нацбанк ухвалив на тлі швидших темпів зростання інфляції. У листопаді ціни в Україні зросли на 11,2% порівняно з листопадом попереднього року. Крім цього, у Нацбанку очікують, що у найближчі місяці темпи росту цін продовжуватимуть зростати.
"Однак надалі інфляція має сповільнитися на тлі поступового поліпшення ситуації в енергосекторі й нарощування урожаїв. Цьому також сприятимуть заходи монетарної політики НБУ й очікуване послаблення зовнішнього цінового тиску", – додали у Нацбанку.
Також у Нацбанку повідомили, що продовжать підвищувати облікову ставку у разі, якщо інфляційний тиск зберігатиметься.
-
jump
-
-
- Повідомлень: 4513
- З нами з: 18.08.09
- Подякував: 102 раз.
- Подякували: 1312 раз.
-
-
Профіль
-
-
Додано: Чет 12 гру, 2024 16:29
Тиждень тому в банку перевіряв валюту, із доларами майже все добре було, тільки 9 шт по 100$ забракували, бо видно було грибок на ультрафіолеті. І було 5000€, візуально без жодних проблем, без грибку, але був трохи запах вогкості. На моє запитання до касира чи прийняла б вона їх, сказала, що ні. Поміняв без жодних проблем на гривню в обмінці поруч. Тому цікаво, чи має право касир відмовити у прийомі валюти через запах і чи є грибок, який видно тільки через ультрафіолет, легальною причиною для відмови у прийнятті.
-
Striker
-
- Форумчанин року
-
- Повідомлень: 3181
- З нами з: 15.02.20
- Подякував: 3661 раз.
- Подякували: 5908 раз.
-
-
Профіль
-
-
38
20
38
Додано: Чет 12 гру, 2024 17:19
Striker написав:Тиждень тому в банку перевіряв валюту, із доларами майже все добре було, тільки 9 шт по 100$ забракували, бо видно було грибок на ультрафіолеті. І було 5000€, візуально без жодних проблем, без грибку, але був трохи запах вогкості. На моє запитання до касира чи прийняла б вона їх, сказала, що ні. Поміняв без жодних проблем на гривню в обмінці поруч. Тому цікаво, чи має право касир відмовити у прийомі валюти через запах і чи є грибок, який видно тільки через ультрафіолет, легальною причиною для відмови у прийнятті.
По наличию грибка (а особенно его количество) на банкнотах - смогут прокомментировать эксперты: есть ли соответствующее распоряжение НБУ о запрете приема таких банкнот валюты от клиента. Но, грибок окружает нас (людей) повсюду. Даже есть на коже человека... А уж тем более на деньгах. Любых деньгах, которые некоторое время были в обороте. И то, что в кассе кто-то "находит грибок" на валюте под ультрафиолетом - это просто неимоверное достижение науки. Это, как найти кислород или азот в атмосфере Земли.
-
Victor8
-
-
- Повідомлень: 1044
- З нами з: 27.11.14
- Подякував: 59 раз.
- Подякували: 206 раз.
-
-
Профіль
-
-
1
2
|
+ Додати тему
|
Відповісти на тему
|
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість
Модератори:
Ірина_, Модератор
Схожі теми
|
|
35227 |
37345999 |
|
|
2078 |
13372607 |
|
|
7978 |
23277480 |
Суб 23 гру, 2023 00:55 Hotab
|
|
Топ відповідей
Топ користувачів
Найкращі відповіді за минулий тиждень
|
|
|