Валютний ринок в контексті ДС

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Валютний ринок України. Курс валют: Євро, Долар, рубль. Обмін валют, прогноз курсу долара, євро, рубля, аналітика.
  #<1 ... 27902791279227932794 ... 11379>

Який курс долара Ви прогнозуєте на 01.05.2024?

Опитування проводиться до Сер 01 тра, 2024 16:44

Валютний ринок в контексті ДС 7.2 5 104
36,00-36,50
3%
3
36,50-37,00
0
0
37,00-37,50
2%
2
37,50-38,00
4%
4
38,00-38,50
10%
10
38,50-39,00
13%
14
39,00-39,50
18%
19
39,50-40,00
35%
36
40,00-40,50
7%
7
40,50-41,00
1%
1
41,00-41,50
1%
1
41,50-42,00
2%
2
Більше 42
5%
5
Всього голосів : 104
Повідомлення Додано: Нед 24 лис, 2019 22:43

  headshaker написав:
  orest написав:Вибачте, але це "махрова популістська джинса" :wink: Реальність наступна
1. За 9 місяців 2019 року експорт товарів становив 37,093 млрд доларів, або 107,4% порівняно із 9 місяцями 2018 року. Крім того, більшість експортерів є і імпортерами та мають реалізацію на внутрішньому ринку, при чому не міняють цін. Через що, у звязку з суттєвим зміцненням грн, мають серйозний виграш на імпорті та продажі на внутрішньому ринку.


Якщо не йти шляхом тієї самої "махрової популістської джинси", то треба додати, що майже аесь зріст був отриманий за рахунок сільськогосподпрської продукції (див. http://www.ukrstat.gov.ua/express/expr2018/12/187.pdf, Продукти
рослинного походження - зріст 35.9%, що обумовило 6.4% з тих самих 7.4% що Ви вказали). Але ж з точи зору впливу на курс долара це можна здебільшого характеризувати як Act of God - в буквальному сенсі, а коротко перекладаючи на рідну мову - "так сталося". Це не досягнення економіки, це сприятлива погода, що може повторитися, а може і ні. Досягнення економіки привели до величезного зростання аж у 1%.

До того ж є ще одна стаття "експорту", яка із зрозумілих причин не входить до вищезгаданих таблиць. Заробітчани теж, у певному сенсі, і експортери, і експортний товар. Але на відміну від того, що Ви згадали, вони лише генерують імпорт, самі не будучи імпортерами, і відтак не маючи жодного зиску із зміцнення гривні. З одного боку, може здаватися, що це стимулюватиме збільшення валютних надходжень за рахунок того, що збереження існуючого рівня споживання їх родин вимагатиме більших переказів. Але на цьому шляху є дві тенденції, які на дають розглядати це явище як стале. По-перше, зниження фактичної ефективності заробітчанства призведе до повернення певної частини заробітчан додому (що з інших причин може розглядатися як позитивне явище). По-друге, певному заробітчанину може виявитися дешевше з'єднатися з родиною за межами України (доречі, чим корисніший з економічної точки зору заробітчанин, тим вірогідніше такий сценарій). У обох випадках валютний струмок припинеться, і припинеться назавжди.

То ж, при усій повазі, це ще тільки початок аналізу.

Чим експорт сг гірше ніж експорт металургійної продукції? Коли ми експортували руду,чавун, металобрухт і решта низькоякісну, енергомістку продукцію, яка йшла у світі на переробку чи в бетон на будівництвах – це було чимось значно краще сг? Руда – це експорт і ще й хороший, а зерно чи ягоди чи яйця-кури – це не експорт чи він поганий? До речі, ось ці чавун, металобрухт, руда і склали цьогорічний фантастичний ріст експорту в Китай. Вже нікому не треба, а Китай бере. Тепер ще, щоб забезпечити роботу наших меткомбінатів необхідно імпортувати газ і вугілля. В цьому році це головна імпортна стаття, також більша ніж завжди. При цьому, маючи виграш на вагомому імпорті через зміцнення нацвалюти, вони це скромно замовчують і розказують про біду і втрати, про необхідність оптимізуватися і тд.
Я б дуже добре порахував чи нам потрібен цей експорт допотопно-викопної металургії, чи краще зменшити імпорт на їх газ-вугілля і збільшити експорт електроенергії, якої вони також споживають надміру.
Крім того, росте ІТ, а ріст сг забезпечує ріст обслуговуючих і суміжних галузей, росте енергетика - Ахметов освітлює пів Європи.
Є певні питання по машинобудуванню і хім. промисловості, але скільки доданої вартості було в тому машинобудуванні при технологіях і обладнанні початку минулого століття? А хімпром був тісно пов'язаний з імпортом і ще не зрозуміло чого було більше: втрат чи виграшу.
Щодо заробітчан, я їх рідко згадую, оскільки родом з Західної України і знаю дуже багато не з книжок а з родинного досвіду про міграцію початку 20 століття, в період 40-50 років. На початку 90-х виїздило значно більше ніж тепер. Це велика людська трагедія дуже часто (розбиті сімї, покоління яке виросло без батьків і не знає що тепер з своїми дітьми робити). Але з початку 90-х це безперервний процес і їх гроші були весь час і були періоди, коли вони ще більше рятували країну ніж зараз. Зловживати цим чинником і переоцінювати його вагу я б не радив. Зараз його використовують, як на мене, для відволікання уваги чи формування негативних емоцій, як колись питання мови…
П.С. З превеликим задоволенням почитаю Ваш аналіз більш повний, глибокий і досконалий. :wink:
orest
Аватар користувача
10

Форумчанин року
 
Повідомлень: 4199
З нами з: 10.03.14
Подякував: 7392 раз.
Подякували: 6632 раз.
 
Профіль
3
14
1
19
Повідомлення Додано: Нед 24 лис, 2019 22:51

Re: Валютный рынок в контексте ДС

Очень трудно возразить Оресту в чем -либо...
Но, будем стараться.... :wink: :!:
дарий
Аватар користувача
 
Повідомлень: 1832
З нами з: 21.01.17
Подякував: 1061 раз.
Подякували: 294 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Нед 24 лис, 2019 22:52

  orest написав:Чим експорт сг гірше ніж експорт металургійної продукції? Коли ми експортували руду,чавун, металобрухт і решта низькоякісну, енергомістку продукцію, яка йшла у світі на переробку чи в бетон на будівництвах – це було чимось значно краще сг? Руда – це експорт і ще й хороший, а зерно чи ягоди чи яйця-кури – це не експорт чи він поганий? До речі, ось ці чавун, металобрухт, руда і склали цьогорічний фантастичний ріст експорту в Китай. Вже нікому не треба, а Китай бере. Тепер ще, щоб забезпечити роботу наших меткомбінатів необхідно імпортувати газ і вугілля. В цьому році це головна імпортна стаття, також більша ніж завжди. При цьому, маючи виграш на вагомому імпорті через зміцнення нацвалюти, вони це скромно замовчують і розказують про біду і втрати, про необхідність оптимізуватися і тд.

Наконец кто то об этом начал писать..
Вон в австралии 80% экспорта - это продажа руды, уголя и зерна в китай.
И никто не ноет.

А чугуний, кстати, с их зарплатами и требованиями по защите окружающей среды тоже что то невыгодно плавить..
escobar
Аватар користувача
 
Повідомлень: 489
З нами з: 30.05.19
Подякував: 20 раз.
Подякували: 116 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Нед 24 лис, 2019 23:13

  flyman написав:який з незрозумілих причин поїхав на червоне світло світлофора.

А что непонятного?

Видать это была нормальная практика у этого конкретного чудака на букву м.
В этот раз как в анекдоте - не прокатило.
Его не жалко, жалко детей, которые пострадали из-за папаши торопыги.
Удар пришелся в левый бок, пассажирский. Боюсь старший, который вероятно сидел на переднем рядом с папкой - не жилец :(
curiousobro
 
Повідомлень: 2800
З нами з: 21.07.17
Подякував: 56 раз.
Подякували: 432 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Нед 24 лис, 2019 23:18

Re: Валютный рынок в контексте ДС

  reef написав:... ледоруба...

Вроде и синонимы, однако холодок в душе гораздо круче!
дарий
Аватар користувача
 
Повідомлень: 1832
З нами з: 21.01.17
Подякував: 1061 раз.
Подякували: 294 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Нед 24 лис, 2019 23:22

Re: Валютный рынок в контексте ДС

  orest написав:Чим експорт сг гірше ніж експорт металургійної продукції?

Він не гірший, але принципово інший. СГ надто залежить від примх природи, і той самий Act of God, що я згадував, іншим разом може з легкістю подіяти у протилежному напрямку. Якби не це, то я б був готовий погодитися, що він навіть кращий за експорт металів, принаймні, з екологічних міркувань (ріпак прохання не згадувати :D ).

P.S. На власний детальний аналіз я не зазіхаю. Я тільки натякаю, що Вам ще лишається що сказати, ця тема майже невичерпна, і завжди є ризик, що висновки у рамках одного посту можуть здаватися "махровою популістською джинсою" (С)
headshaker
 
Повідомлень: 1139
З нами з: 08.05.15
Подякував: 2954 раз.
Подякували: 1613 раз.
 
Профіль
4
4
Повідомлення Додано: Нед 24 лис, 2019 23:43

  headshaker написав:
  orest написав:Чим експорт сг гірше ніж експорт металургійної продукції?

Він не гірший, але принципово інший. СГ надто залежить від примх природи, і той самий Act of God, що я згадував, іншим разом може з легкістю подіяти у протилежному напрямку. Якби не це, то я б був готовий погодитися, що він навіть кращий за експорт металів, принаймні, з екологічних міркувань (ріпак прохання не згадувати :D ).

P.S. На власний детальний аналіз я не зазіхаю. Я тільки натякаю, що Вам ще лишається що сказати, ця тема майже невичерпна, і завжди є ризик, що висновки у рамках одного посту можуть здаватися "махровою популістською джинсою" (С)

Щодо сг і неврожаю, для критичного неврожаю має бути природній катаклізм, що мало імовірно. Також, підозрюю, ми ще маємо запас в родючості, включаючи тіньовий запас, адже у нас врожайність у двічі!!!!!! менша ніж у світі https://www.radiosvoboda.org/a/26691688.html І це на найкращих чорноземах в світі. Отже, щось ще можна наростити і над цим активно працюють, а щось треба просто показати і не ховати. Тут виходить, що новий рекордний врожай більш імовірний ніж не врожай. Не тільки наступного року.
П.С. Я колись писав тут великі, розгорнуті тексти, багато розжовуючи детально. Зараз для цього немає часу, та й я припускаю, що на найкращому фінансовому форумі дописувачі є того рівня, для яких не треба розжовувати як для учнів.
orest
Аватар користувача
10

Форумчанин року
 
Повідомлень: 4199
З нами з: 10.03.14
Подякував: 7392 раз.
Подякували: 6632 раз.
 
Профіль
3
14
1
19
Повідомлення Додано: Нед 24 лис, 2019 23:47

  дарий написав:Очень трудно возразить Оресту в чем -либо...
Но, будем стараться.... :wink: :!:

Завжди радий конструктивному діалогу і обгрунтованій критиці.
П.С. На цьому на якийсь час відкланяюся.
orest
Аватар користувача
10

Форумчанин року
 
Повідомлень: 4199
З нами з: 10.03.14
Подякував: 7392 раз.
Подякували: 6632 раз.
 
Профіль
3
14
1
19
Повідомлення Додано: Нед 24 лис, 2019 23:52

Re: Валютный рынок в контексте ДС

  edvardd написав:Libo
золотой червонец сейчас можно сдать за 450 баксов


Червонцы ныне очень разнятся...
10 тыщ грн. хорошая цена, смотря на какой..
Блин, смешно, полчервонца недавно так оценивались...
Ужос!
дарий
Аватар користувача
 
Повідомлень: 1832
З нами з: 21.01.17
Подякував: 1061 раз.
Подякували: 294 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Нед 24 лис, 2019 23:54

  orest написав:
  дарий написав:Очень трудно возразить Оресту в чем -либо...
Но, будем стараться.... :wink: :!:

Завжди радий конструктивному діалогу і обгрунтованій критиці.
П.С. На цьому на якийсь час відкланяюся.


Дякую!
дарий
Аватар користувача
 
Повідомлень: 1832
З нами з: 21.01.17
Подякував: 1061 раз.
Подякували: 294 раз.
 
Профіль
  #<1 ... 27902791279227932794 ... 11379>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей
Модератори: Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
1951 13219316
Переглянути останнє повідомлення
Чет 18 кві, 2024 09:30
Модератор
34121 36854716
Переглянути останнє повідомлення
Сер 17 кві, 2024 23:23
чик
Валютний ринок у світі 1 ... 796, 797, 798
Anonymous » Суб 13 чер, 2009 23:15
7978 23167648
Переглянути останнє повідомлення
Суб 23 гру, 2023 00:55
Hotab
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама