Налогообложение физ. лица после продажи акций

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Ринок цінних паперів, аналітика фондового ринку, покупка і продаж акцій, котирування і дивіденди, а також акції-неліквіди. Інтернет-трейдинг на фондовій біржі і брокерські послуги.
  #<1 ... 8182838485>
Повідомлення Додано: Пон 11 тра, 2015 10:04

  vvv написав:Вообще это не дело, что каждый в одиночку пытается это разрулить. Это косяк с налогообложением, и по-нормальному его должна решить биржа, раз и навсегда.

а биржа тут при чем? в большинстве случаев человеку важнее вывести деньги по первой необходимости, чем сначала тратить время на оптимизацию.
потому, пока закон определяет брокера налоговым агентом, эта проблема никуда не денется.
Yuri_T
Аватар користувача
1

 
Повідомлень: 15047
З нами з: 09.10.08
Подякував: 2079 раз.
Подякували: 4497 раз.
 
Профіль
5
2
Повідомлення Додано: Нед 03 січ, 2016 14:53

Бланки декларации, насколько я понимаю, опять новые, и "наш" додаток теперь стал Ф2.
minemax
Аватар користувача
 
Повідомлень: 6949
З нами з: 14.12.10
Подякував: 701 раз.
Подякували: 675 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 13 кві, 2016 16:49

Залишу ще тут. Буду вдячний за коменти по суті
  starmaks написав:Лабораторна робота: "ДФС і податкові агенти"
Завдання: "Дослідити як ДФС буде враховувати по фізику збитки по-одних контрагентах на фоні прибутків по-інших"
Хід роботи:
Є перехідний збиток по фізику за результатами попереднього (2014) фінансового року.
В 2015-му створено (зізнаюся, штучно) прибуток по КУА - тобто позитивний фінансовий результат.
КУА є податковими агентами.
КУА не бачить, звісно, ані збитків фізика за попередній фінансовий рік, ані збитків фізика за звітній рік по інших податкових агентах. 2014 Прибуток в сумі меншій аніж збиток.
КУА утримують податки по фізику за звітній рік.
Фізик пробує подати декларацію та повернути податки, бо вони не мали сплачуватися, а мали бути покриті перехідним збитком попереднього (2014) фінансового року.
Результат: Негативний
підтвердилися найгірші очікування.
Словом, якщо у вас:
1) один брокер та три КУА
2) два КУА і два брокера
3) просто два КУА, тощо
то:
- з усіх прибутків будуть утримані податки
- усі збитки не будуть враховані і збитки будуть просто накопичуватися


Тобто якщо ви впродовж року по одному податковому агенту заробили 100 грн, а по-іншому втратили 100 грн, то ДФС вам запише
- податків утримано 20 грн.
- сума значення перехідного збитку 100 грн

P.S. Знаю, що хтось вже судиться з Шевченківською ДФС Києва через схожу ситуацію. Буду дуже вдячний за вводну по своїй ситуації, можно в приват.

P.S.P.S. Не знаю в кого як, але таке враження що нас навмисно роблять банановою республікою.
starmaks
 
Повідомлень: 1401
З нами з: 09.01.15
Подякував: 272 раз.
Подякували: 209 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Вів 26 кві, 2016 12:04

Пришел сдавать годовую декларацию чтобы зафиксировать убытки предыдущих периодов. В 2014 и 2015 г. не торговал. Заполнил строки 3 и 4 додатка 2 - вписал туда свой убыток (полученный в 2013 г.). Инспектор говорит, что такую декларацию принять не может, потому что при вводе в компьютер их программа видите ли не принимает значения строк 3 и 4 если не заполнена строка 1 (расчет инвестприбыли). Аналогичную декларацию с переносом убытков сдавал в прошлом году, вопросов у инспектора не было (правда инспектор был другой). Залезли в базу, оказалось, что в их базе у меня числится задекларированный убыток только в год его получения (2013). В их данных за 2014 год убытка нет, хотя декларация с убытком прошлых периодов мной подавалась (есть экз. с отметкой налоговой). Начали мне наваливать, что убыток я вообще перенести на следующий год не могу. В общем пожелал им "удачного трудового дня". :evil:
Не поленился - распечатал выдержку из НК и инструкции по заполнению декларации, в которых сказано, что отрицательный результат от инвестдеятельности переносится с прошлых периодов до его полного погашения. Пошел к начальнику отдела по работе с физиками. Она долго читала выдержки (как будто видит их в первый раз), но аргументы были железобетонные и ей не оставалось ничего другого, как принять декларацию :D .
Гарри
 
Повідомлень: 322
З нами з: 15.12.11
Подякував: 124 раз.
Подякували: 84 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: П'ят 06 тра, 2016 12:20

:(
відсилав декларацію 26/04/2016, чомусь податкова її отримала тільки 05/05/2016, тобто лист йшов в межах Львова 5 робочих днів, податкова грозить штрафом :(.
Є якийсь регламент щодо доставки кореспонденції Укрпоштою (я знайшов тут: https://issuu.com/ukrposhta/docs/______ ... __________ , що мало б бути Д+3, хоча в регламенті і не вказано, що дні робочі)?
Питання по додатку Ф2: в 2014 році задекларував збиток, в 2015 отримав прибуток, що не перекрив збиток 2014 року, в 2016 році взагалі не торгував (дурню зробив), на торговому рахунку були кошти, з яких брокер утримав податок і військовий збір, згідно роз'яснень заповнив декларацію, вийшло, що податкова повинна повернути переплату, але інспектор не хоче про це нічого й чути, грузить, що треба "замазати" суми повернень, так ніби й їх і не було.
Як тоді правильно відобразити це добро в декларації?
Логічно було б, що податкова повертає переплату, за 2016 рік враховується різниця збитку між 2014 і 2015 роками.
Чи переплату податків враховувати як податки 2016 року, хоча тут збиток буде ще більшим судячи з реалій УБ 2016 :(
d_12
Аватар користувача
 
Повідомлень: 1777
З нами з: 19.04.16
Подякував: 118 раз.
Подякували: 77 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Вів 10 тра, 2016 18:25

starmaks, заповнив згідно інструкції Ф2 і декларацію, за 2014 рік був збиток, в 2015 вийшов прибуток, який не перекрив збиток 2014 року, на моєму рахунку у брокера було достатньо коштів для сплати податків (не обнулив я його на січень :(), брокер податок успішно сплатив, математично за Ф2 та інструкцією із заповнення декларації в мене вийшло, що я повинен би сплатити податки із знаком "мінус", логіка підказує, що цей "мінус" є поверненням переплати, але податкова трактує це як неправильно заповнений додаток, бо "як може бути "підлягає сплаті платником ... самостійно", коли знак "мінус" (хоча в даних рядках 5.2. і 6.2. не наголошено, що має бути проставлено тільки додатне значення :(), аргумент, що знак "мінус" вважається переплатою, відбивався, що податковий агент в Києві, тому повернути переплату також не можуть. Як включити в наступні сплати - не знають, як варіант запропонували в декларації за 2016 рік включити збитки за 2014 рік, бо податки за 2015 рік сплачені, логіка підказує, що так можливо, але як у них це відображено в обліку (якесь би підтвердження надавали чи що?)?
При надсиланні декларації поштою у майбутньому, зверніть увагу на статтю 49 п.5 ПК, відсилання до податкової не пізніше ніж за п'ять днів до закінчення граничного терміну, хоч пошта мене й промурижила, але вдалось вкластися в цю вимогу. Хоч в чомусь повезло :)
Трохи сумбурно :(
d_12
Аватар користувача
 
Повідомлень: 1777
З нами з: 19.04.16
Подякував: 118 раз.
Подякували: 77 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 12 тра, 2016 07:54

Вчера звонят из налоговой (подавал в этом году декларацию и додаток по инвест доходам ф2) и говорят: "... а вам еще надо подать справки подтверждения операций".
Ментально выругавшись, решил спросить у нее: "А какая именно форма требуется?".
На что в ответ секундная пауза и замешательство, а потом: "...ну, вот у вас тут идет покупка акций, надо подтвердить эти операции."

Йоханый бабай! Скажите, зачем тогда сделали брокеров налоговыми агентами? Просто чтобы они деньги (налоги) забирали? Забирали, даже не дожидаясь конца года (если деньги выводишь)? А если подтверждать доходы, так это я снова должен бегать собирать какие-то "справки с печатями"?

Насколько, в общем, это требование ("предоставить справки") вообще законно?
minemax
Аватар користувача
 
Повідомлень: 6949
З нами з: 14.12.10
Подякував: 701 раз.
Подякували: 675 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: П'ят 13 тра, 2016 13:17

Re: Налогообложение физ. лица после продажи акций

  minemax написав:"...ну, вот у вас тут идет покупка акций, надо подтвердить эти операции."

а продаж не просили підтвердити?
d_12
Аватар користувача
 
Повідомлень: 1777
З нами з: 19.04.16
Подякував: 118 раз.
Подякували: 77 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: П'ят 13 тра, 2016 13:22

Да, она имела в виду именно продажу.
minemax
Аватар користувача
 
Повідомлень: 6949
З нами з: 14.12.10
Подякував: 701 раз.
Подякували: 675 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Пон 13 лют, 2017 15:19

є якісь зміни в бланку податкової декларації для декларування за 2016 рік?
d_12
Аватар користувача
 
Повідомлень: 1777
З нами з: 19.04.16
Подякував: 118 раз.
Подякували: 77 раз.
 
Профіль
  #<1 ... 8182838485>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість
Модератори: Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
3 7016
Переглянути останнє повідомлення
Сер 20 лип, 2022 17:57
greenozon
3 8364
Переглянути останнє повідомлення
Суб 23 жов, 2021 14:33
sinowi
140 46452
Переглянути останнє повідомлення
Вів 29 тра, 2018 11:06
lrs7719
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама