Налогообложение физ. лица после продажи акций

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Ринок цінних паперів, аналітика фондового ринку, покупка і продаж акцій, котирування і дивіденди, а також акції-неліквіди. Інтернет-трейдинг на фондовій біржі і брокерські послуги.
  #<1 ... 808182838485>
Повідомлення Додано: Вів 28 кві, 2015 00:41

  Філ написав:За попередні роки є незадекларований збиток за торгівлею цп, а за 14 - прибуток. Чув, що є можливість декларування збитку за попередні роки через сплату штрафу і подальшого врахування цих збитків у результаті за 14 рік. На скільки це реально і як це робиться на практиці?

наскільки я розумію, є можливість подати уточнюючу декларацію.
якщо її приймуть, і фінансовий результат за 2013р. буде визначений як "-", ніщо не завадить встигнути подати декларацію за 2014р. і зменшити розмір прибутку саме на цей задекларований мінус.

ось стаття ПК. ознайомтесь уважно. рекомендую зателефонувати на гарячу лінію податкової для консультації.
Стаття 50. Внесення змін до податкової звітності
50.1. У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 цієї статті:
а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;
б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку.
Якщо після подачі декларації за звітний період платник податків подає нову декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період або подає у наступних податкових періодах уточнюючу декларацію внаслідок виконання вимог пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу, то штрафи, визначені у цьому пункті, не застосовуються.

50.2. Платник податків під час проведення документальних планових та позапланових перевірок не має права подавати уточнюючі розрахунки до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний (податковий) період з відповідного податку і збору, який перевіряється контролюючим органом.
Це правило не поширюється на випадки, встановлені статтею 177 цього Кодексу.

50.3. У разі якщо платник податків подає уточнюючий розрахунок до податкової декларації, поданої за період, що перевірявся, або не подає уточнюючий розрахунок протягом 20 робочих днів після дати складення довідки про проведення електронної перевірки, якою встановлено порушення податкового законодавства, відповідний контролюючий орган має право на проведення позапланової перевірки платника податків за відповідний період.
Yuri_T
Аватар користувача
1

 
Повідомлень: 15047
З нами з: 09.10.08
Подякував: 2079 раз.
Подякували: 4497 раз.
 
Профіль
5
2
Повідомлення Додано: Вів 28 кві, 2015 07:23

  Філ написав:За попередні роки є незадекларований збиток за торгівлею цп, а за 14 - прибуток. Чув, що є можливість декларування збитку за попередні роки через сплату штрафу і подальшого врахування цих збитків у результаті за 14 рік. На скільки це реально і як це робиться на практиці?


Я так понимаю за 2013 год вообще не сдавалась декларация? Теоретически сдать можно, но на ветке полно примеров, как принимать не хотят с убытками за текущий период, сдать декларацию с убытками за 2013 это было бы интересно. Ведь у вас будет штраф только за несвоевременную подачу декларации, штраф 10 и 20 процентов за несвоевременную неуплату налога на прибыль у вас нет. Я бы попробовал.
Rokus
Аватар користувача
 
Повідомлень: 1793
З нами з: 03.01.12
Подякував: 1544 раз.
Подякували: 573 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Вів 28 кві, 2015 10:33

Re: Налогообложение физ. лица после продажи акций

  Rokus написав:но на ветке полно примеров, как принимать не хотят с убытками за текущий период

и как сдать такую декларацию тоже было полно примеров - заказным письмом с доставкой о вручении и описью вложения
DmitryZP
 
Повідомлень: 4493
З нами з: 04.11.11
Подякував: 19 раз.
Подякували: 812 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Вів 28 кві, 2015 10:40

Дякую друзі за поради. Проконсультувався із ДФС в Києві. Сказали, потрібно подати декларацію за попередній рік, коли були збитки (у моєму випадку це 12 рік, у 13 не торгував) і декларацію за цей рік із врахуванням задекларованих у першій декларації збитків. Прозріваю :roll: невже все так просто :roll:
Філ
 
Повідомлень: 1764
З нами з: 17.08.10
Подякував: 2229 раз.
Подякували: 363 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Вів 28 кві, 2015 11:01

  DmitryZP написав:
  Rokus написав:но на ветке полно примеров, как принимать не хотят с убытками за текущий период

и как сдать такую декларацию тоже было полно примеров - заказным письмом с доставкой о вручении и описью вложения

Я же не говорю, что это невозможно, я говорю, что люди жаловались, я просто пришел и сдал с убытками, без всяких писем, по-моему еще проще сдать по электронке.
Rokus
Аватар користувача
 
Повідомлень: 1793
З нами з: 03.01.12
Подякував: 1544 раз.
Подякували: 573 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Вів 28 кві, 2015 11:59

По убыткам прошлых лет.
Переплату налоговая не возвращает – отсутствует механизм, по крайней мере, пока – так мне прямым текстом ответили в налоговой, с милой улыбочкой.
Насколько я понимаю, зачесть убытки можно одним-единственным алгоритмом.
Вся фишка в том, что по существующей инструкции в момент вывода средств брокер обязан посчитать прибыль и уплатить налог. Поэтому нужно сделать так, чтобы он не смог посчитать прибыль.

Алгоритм.
1. Подать декларацию с зафиксированными убытками прошлых лет.
2. Если на протяжении текущего года появилась инвестиционная прибыль – в декабре месяце войти полностью в бумаги и не выходить весь январь. В таком случае брокер не сможет уплатить за вас налог, и обязанность оплаты перейдет к вам.
3. Подать налоговую декларацию за текущий год, в которой зачесть часть прибыли (или всю прибыль) убытками прошлых лет.
4. Перевести бумаги к другому брокеру.
5. Продать бумаги и вывести деньги. В этом случае этот брокер не будет знать цену покупки и не сможет автоматически «снять» налог, как было бы в случае первого брокера.

ЗЫ. Геморрой, но другого способа я, например, не вижу.

ЗЗЫ. Наверное, пункт 2 можно модифицировать так:
2. Если на протяжении текущего года появилась инвестиционная прибыль – в декабре месяце войти полностью в бумаги и перевести их другому брокеру. В таком случае брокер не сможет уплатить за вас налог, и обязанность оплаты перейдет к вам.

Главное, чтобы у первого брокера не было ваших денежных средств.

ЗЗЗЫ. По-хорошему, методику надо усовершенствовать – дать возможность возвращать излишне уплаченные налоги, как, например, это можно сделать по подоходному налогу (не знаю, как сейчас, а я лет 10 назад вернул себе переплату по подоходному). Но вот кто бы пошевелился из наших профучастников?
Dimar
 
Повідомлень: 1147
З нами з: 31.08.09
Подякував: 425 раз.
Подякували: 606 раз.
 
Профіль
1
1
Повідомлення Додано: Вів 28 кві, 2015 23:28

Если новый брокер не будет знать цены приобретения бумаг, то он посчитает её как ноль.
У меня был такой случай. Я посылал новому брокеру отчёт о выполненных заявках от старого.
Chup
Аватар користувача
 
Повідомлень: 146
З нами з: 18.06.11
Подякував: 46 раз.
Подякували: 30 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 29 кві, 2015 09:56

  Філ написав:Дякую друзі за поради. Проконсультувався із ДФС в Києві. Сказали, потрібно подати декларацію за попередній рік, коли були збитки (у моєму випадку це 12 рік, у 13 не торгував) і декларацію за цей рік із врахуванням задекларованих у першій декларації збитків. Прозріваю :roll: невже все так просто :roll:

а де вони поділи Вашу декларацію за 2012 рік?
дані з декларацій в базу не вносяться?
щось тут не те :(
bobobo
Аватар користувача
 
Повідомлень: 1495
З нами з: 09.02.15
Подякував: 151 раз.
Подякували: 90 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 29 кві, 2015 09:58

Re: Налогообложение физ. лица после продажи акций

  Chup написав:Если новый брокер не будет знать цены приобретения бумаг, то он посчитает её как ноль.
У меня был такой случай. Я посылал новому брокеру отчёт о выполненных заявках от старого.

100%, тому не спрацює
bobobo
Аватар користувача
 
Повідомлень: 1495
З нами з: 09.02.15
Подякував: 151 раз.
Подякували: 90 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Нед 10 тра, 2015 21:11

  d_krasnik написав:San написал в ветке выше, как я дозвонился в фискальную службу... спрашивал как вернуть налог уплаченный Агентом, ответили пишите письма... как вернуть военный налог удержанный агентом, если у меня не было прибыли согласно финансового результата, ответили - никак. у меня одного такие проблеммы? я готов запросы в разные органы МИНФИН, МИНЮСТ, НАЛОГОВУЮ писать... пусть растолкуют, почему удерживают налог с убытков?

Похожая проблема. В 2013г был убыток, в 2014г прибыль. Брокер естественно уплатил налог с прибыли, а убыток за 2013г не учел. В итоге налоговая мне должна. Немного, но неприятно.

Вообще это не дело, что каждый в одиночку пытается это разрулить. Это косяк с налогообложением, и по-нормальному его должна решить биржа, раз и навсегда.
vvv
 
Повідомлень: 480
З нами з: 31.03.10
Подякував: 91 раз.
Подякували: 65 раз.
 
Профіль
  #<1 ... 808182838485>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей
Модератори: Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
3 7030
Переглянути останнє повідомлення
Сер 20 лип, 2022 17:57
greenozon
3 8364
Переглянути останнє повідомлення
Суб 23 жов, 2021 14:33
sinowi
140 46474
Переглянути останнє повідомлення
Вів 29 тра, 2018 11:06
lrs7719
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама