Эксперты: Цены на овощи в Украине растут "аномально" быстро

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Обговорення статей з фінансово-економічних та політичних тем. Новини економіки, наукові статті з економіки, ціни на золото, податковий кодекс, кредит МВФ та інші.
Для обговорення Новин, Статей та Оглядів, розміщених на FINANCE.UA
  #12>
Повідомлення Додано: Чет 11 лют, 2010 20:20

Эксперты: Цены на овощи в Украине растут "аномально" быстро

Предлагаем к обсуждению:

Цены на овощи в Украине растут "аномально" быстро. Как сообщили в ассоциации "Украиснкий клуб аграрного бизнеса", в Украине в 2009 г. аграрии увеличили производство овощей на 5% против 2008 г. – до 8,3 млн. тонн...


Смотри полный текст <a href="http://news.finance.ua/ru/~/1/2010/02/11/187035" target="_blank">Эксперты: Цены на овощи в Украине растут "аномально" быстро</a>.
R2
Аватар користувача
Робот новин
 
Повідомлень: 88486
З нами з: 14.05.04
Подякував: 0 раз.
Подякували: 123 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 11 лют, 2010 20:27

"В УКАБ считают, что такая стремительная динамика роста цен связана в первую очередь со структурными недостатками в отрасли, в частности, большой долей личных крестьянских хозяйств в структуре производства. Как следствие, на рынке недостает крупных продавцов, которые могут предложить поставки высококачественной продукции на протяжении года по долгосрочным контрактам."

*** как задрали эти бестолковые "эксперты".... такие "структурные недостатки" появились месяц назад? а что мешало так рости ценам до этого???
cns
 
 
Повідомлення Додано: Чет 11 лют, 2010 22:45

Ну по перше, місяць тому ціни вже зростали

А по-друге, якщо порівнювати із ситуацією трьохмісячної давності, то обсяги пропозиції були набагато більшими - люди після збирання врожаю масово виносили продукцію на ринки.

Якщо говорити економічною мовою, то слабка еластичность попиту поєднується із високою сезонністю пропозиції

можливо це щось скаже любителям обговорити структурні недоліки...
forumer
 
 
Повідомлення Додано: Чет 11 лют, 2010 23:26

forumer написав:Ну по перше, місяць тому ціни вже зростали

А по-друге, якщо порівнювати із ситуацією трьохмісячної давності, то обсяги пропозиції були набагато більшими - люди після збирання врожаю масово виносили продукцію на ринки.

Якщо говорити економічною мовою, то слабка еластичность попиту поєднується із високою сезонністю пропозиції

можливо це щось скаже любителям обговорити структурні недоліки...

Вибачте, шановний, але сезонність пропозиції з'явилась не раптово у 2009-2010 роках. Та й слабка еластичність попиту тут недоречна, адже ніхто не варить борщ, скажімо, з бананів та яблук. Чому ціни на "борщовий набір" зростають "аномально" швидко тільки в Україні? Чи у 2009-му році був неврожай на овочі? Чи буде у 2010-му році таке ж стрімке зниження цін у сезон?

P.S. Помітив, що ціни на овочі "приватники" змальовують з цінників супермаркетів великих торговельних мереж. :wink:
stalker-7
 
 
Повідомлення Додано: П'ят 12 лют, 2010 08:47

Сезонність пропозиції є постіним явищем, так само як майже постійним явищем є значне сезонне коливання цін. Просто змінюється база. Колись ціни зростали від 40 копійок, тепер від грівні - півтори.

Споживча логіка така, що зниження цін проходить майже непомітно, в той час як зростання привертає увагу. Але треба дивитись на дві сторони медалі. Це не проблема 2009-2010 року, це системне питання.

Що стосується виключно україснького зарактеру сезонності, то це не так - дивіться - http://www.gks.ru/bgd/free/b04_03/IssWW ... d04/22.htm

Звичайно, в розвинутих країнах динаміка не така вражаюча, але там і структура виробництва більш організована. Саме про це йшлося в статті. Не кажучи вже про потужності по зберіганню, логістику і т.п.

А вплив суперсмаркетів і приватників насправді взаємний. Ці ринки перетинаються на рівні дрібнооптової торгівлі і очевидно, що закупівельники супермаркетів стажеть за цинами на ринках не менеше, ніж бабусі з базару за супермаркетами.

Зниження цін так само буде, але вже після надходження чергового врожаю. Інколи, якщо запаси на кінець сезону досить високі, зниження починаєтьсявже з надходженням тепличної продукції.
forumer
 
 
Повідомлення Додано: П'ят 12 лют, 2010 09:22

forumer написав:Сезонність пропозиції є постіним явищем, так само як майже постійним явищем є значне сезонне коливання цін. Просто змінюється база. Колись ціни зростали від 40 копійок, тепер від грівні - півтори.
Просто... Чи не просто?:wink: Гадаю, що база змінюється не на копійки чи гривні, а у відсотках. А відсотки у сезоні 2009-2010 чималі - 100-200%.
forumer написав:Споживча логіка така, що зниження цін проходить майже непомітно, в той час як зростання привертає увагу. Але треба дивитись на дві сторони медалі. Це не проблема 2009-2010 року, це системне питання.
Хто сказав, що зниження цін проходить непомітно? Зниження - на відсотки, зростання - в рази! Принаймні, взимку 2009-2010.
forumer написав:Що стосується виключно україснького зарактеру сезонності, то це не так - дивіться - http://www.gks.ru/bgd/free/b04_03/IssWW ... d04/22.htm
Ви помиляєтесь, шановний, бо про "виключно український характер сезонності" ніхто й не писав.:wink:
forumer написав:Звичайно, в розвинутих країнах динаміка не така вражаюча, але там і структура виробництва більш організована. Саме про це йшлося в статті. Не кажучи вже про потужності по зберіганню, логістику і т.п.
Ви навели статистику з Росії. Чи вважаєте Україну більш недорозвиненою? Можливо, нам, українцям, потрібно згадати досвід СРСР з його овочевими базами...
forumer написав:А вплив суперсмаркетів і приватників насправді взаємний. Ці ринки перетинаються на рівні дрібнооптової торгівлі і очевидно, що закупівельники супермаркетів стажеть за цинами на ринках не менеше, ніж бабусі з базару за супермаркетами.
Згоден, адже гуртова торгівля овочами в Україні не розвинена.
forumer написав:Зниження цін так само буде, але вже після надходження чергового врожаю. Інколи, якщо запаси на кінець сезону досить високі, зниження починаєтьсявже з надходженням тепличної продукції.
Перефразовуючи знамениту фразу, можна сказати - два кроки вперед і півкроку назад.
stalker-7
 
 
Повідомлення Додано: П'ят 12 лют, 2010 09:36

" Звичайно, в розвинутих країнах динаміка не така вражаюча, але там і структура виробництва більш організована. Саме про це йшлося в статті. Не кажучи вже про потужності по зберіганню, логістику і т.п. "

Якщо в Україні була б інша структура виробництва овочів, та багато відносно великих підприємств, зростання було таке ж саме. Як приклад можно привести зростання цін на бензин в Україні - це завжди "світові тенденції", але коли ці тенденції йдуть в протилежному напрямку, ціни на бензин, в Україні, якось забувають знижувати і в цьому вина великих компаній та їх монопольної змови.

Тому ця стаття, скоріш про щось таке загальне, як добре було б якщо все було добре.
cns
 
 
Повідомлення Додано: П'ят 12 лют, 2010 17:15

ДО cns

Чому ми так любимо говорити про крайноші. Зараз по окремих видах продукції овочівницвва і картоплярства лише 3% виробництва перипадає на юридичні особи, а з іншого боку наводиться приклад ринку нафтородуктів, де всього 3 виробника або ненабагато більше.

Оптимальні варіанти завжди посередині

ДО stalker-7

База - це не масштаби змін, а цінове дно, від якого відштовухуються ціни. Воно рік від року зростає, про це я писав. І гобального повернення назад не буде. Будуть постійні сезонні явища із загальним трендом поки що вгору. Якщо є потреба, можу пояснити чому.

Приклад Росії наведений саме тому, щоб показати, що в схожих економічних умовах проявляютсья схожі проблеми. Там, де економічні умови інші, і проблематика інша. Наприкад, багато розвинутих країн побоювались дефляції протягом 2009 року.

Що стосується повернення до овочесховищ, то воно буде, просто заміть радянських будуть будуватись сучасні. Процес був би набагато скоршим, якби не нинішній фінансовий і інвестиційний голод. І, звичайно, паралельно буде розвиватись гуртова торгівля. Це, серед іншого, і буде подолання тих структурних недоліків, про якій йшлося в самій новині.

Ясно, що процес це не швидкий, тому очікувати "покращення життя вже сьогодні" складно, скільки ми б не нарікали на "дзеркало" нашої економічної політики у вигляді індексу споживчих цін.
forumer
 
 
Повідомлення Додано: П'ят 12 лют, 2010 18:02

forumer написав:База - це не масштаби змін, а цінове дно, від якого відштовухуються ціни. Воно рік від року зростає, про це я писав. І гобального повернення назад не буде. Будуть постійні сезонні явища із загальним трендом поки що вгору. Якщо є потреба, можу пояснити чому.

1. Це Ви так зрозуміли (про масштаби змін).
2. Чому "поки що" (про загальний тренд)?
3. Пояснювати Вашу думку з приводу пункту 2 - не потрібно. :wink:
forumer написав:Приклад Росії наведений саме тому, щоб показати, що в схожих економічних умовах проявляютсья схожі проблеми. Там, де економічні умови інші, і проблематика інша. Наприкад, багато розвинутих країн побоювались дефляції протягом 2009 року.
Приклад Росії, наведений Вами, на мою думку - не дуже вдалий. :wink: Чому? Можу пояснити, але не вважаю за потрібне...
forumer написав:Що стосується повернення до овочесховищ, то воно буде, просто заміть радянських будуть будуватись сучасні. Процес був би набагато скоршим, якби не нинішній фінансовий і інвестиційний голод. І, звичайно, паралельно буде розвиватись гуртова торгівля. Це, серед іншого, і буде подолання тих структурних недоліків, про якій йшлося в самій новині.

А хіба в Україні ще залишилися радянські овочесховища? Чи Ви маєте на увазі будівлі періоду СРСР? Щодо процесу будування нових овочесховищ, розвитку гуртової торгівлі - чи Ви не той, хто буде безпосередньо цим займатись? Просто... ....спало на думку.:wink:
forumer написав:Ясно, що процес це не швидкий, тому очікувати "покращення життя вже сьогодні" складно, скільки ми б не нарікали на "дзеркало" нашої економічної політики у вигляді індексу споживчих цін.
Звичайно, але ж Україні, як державі, вже 18-ть років! Скільки потрібно часу? Невже економічна політика вибудовується десятиріччями чи, навіть, сторіччями? :wink: Риторичне питання...
stalker-7
 
 
Повідомлення Додано: Суб 13 лют, 2010 17:04

1. Це Ви так зрозуміли (про масштаби змін)


Питання зняте
.
2. Чому "поки що" (про загальний тренд)?


Загальний тренд змінитсья при хоча б відносній стабілізації економіки (ну хочаб при меншій вартості грошей для інвестування), за відсутності девальваційних стрибків і т.п. Це серед іншого дозволить тримати під контролем структуру собівартсоті. "Поки що" тому, що є сподівання, що колись ситуація зміниться. Нинішній стан до певної міри консерсує ситуацію.

3. Пояснювати Вашу думку з приводу пункту 2 - не потрібно.


питання зняте

Приклад Росії, наведений Вами, на мою думку - не дуже вдалий. Чому? Можу пояснити, але не вважаю за потрібне...


відповідно мої обгрунтування залишаються в силі

А хіба в Україні ще залишилися радянські овочесховища? Чи Ви маєте на увазі будівлі періоду СРСР? Щодо процесу будування нових овочесховищ, розвитку гуртової торгівлі - чи Ви не той, хто буде безпосередньо цим займатись? Просто... ....спало на думку.


радянських трохи ще є , хоча стан вискликає питання
раніше їх розвалювали, тепер скоріш за все будуть модернізувати
сам цим бізнесом не займаюсь

Звичайно, але ж Україні, як державі, вже 18-ть років! Скільки потрібно часу? Невже економічна політика вибудовується десятиріччями чи, навіть, сторіччями? Риторичне питання...


По-перше, зміна економічної політики дісйно досить тривалий процес, навіть з точки зору бюрократичного супроводу
По-друге, в нас на жаль замість створення системних умовх для розвитку намагаються щось порегулювати, коли припече. Такий собі потраданський синдром, і виявляетсая 18 років тут недостатньо.
Хоча справа не в кількості років а в якості політики

[/quote]
forumer
 
 
  #12>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей
Модератори: ТупУм, Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
4 525
Переглянути останнє повідомлення
П'ят 08 лют, 2019 10:38
walexko123
8 1004
Переглянути останнє повідомлення
Вів 17 лип, 2018 11:19
ST_11
2 811
Переглянути останнє повідомлення
Чет 01 лют, 2018 09:46
Rainbow
Топ
відповідей
Топ
користувачів
Реклама