Міфи на ринку нерухомості

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Авторська тема користувача budivelnik. Форум Будівельник завжди правий на Finance.UA. Ринок будівництва і будівельних матеріалів, обговорення зміни цін на ринку житла. Аналітичні дані, прогнози і тенденції, вартість будівельних матеріалів.
  #<1234 ... 8>
Повідомлення Додано: П'ят 19 лют, 2010 10:49

budivelnik написав:2 Навіщо Ви пропонуєте мені висмоктати з пальця якусь цифру , з якою Ви однозначно не згодитесь , а якихось аргументів в підтвердження цієї цифри в мене не буде :?:

Не совсем из пальца, можно оценить эту цифру хотя бы по доходам населения из госкомстата.
sxanep
 
 
Повідомлення Додано: П'ят 19 лют, 2010 17:44

Вы постоянно уходите от обсуждения пузыря (или пирамиды - как угодно). С 2001 по 2007 доходы выросли в 5 раз, а недвига - в 15. Почему?

Спочатку не правильні вихідні данні і як наслідок неможливо щось пояснити .
А як Вам такий приклад :?:
В 1997 я продав однокімнатну у Рясне-1 у Львові 30 кв м за 4 000 доларів ( 130 доларів квадрат )
В 2008 квадрат в такій квартирі коштував 1500 , зараз коштує 1200 , тобто ріст з 1997 по 2009 - 9 разів . В той самий час я працював в державній будівельній організації і отримував 20-30 доларів . Зараз я працюю на себе і отримую 4 000 в місяць - ріст 200 разів .
Відповідь проста , не потрібно порівнювіти ріст доходів всього населення з ростом цін на житло , тому що квартир збудовано за цих 12 років приблизно 1 000 000 Тобто тільки для 3 -5 % населення , отже для того щоб отримати відповідь потрібно поцікавитись як змінились доходи саме у цієї категорії , а не списувати на якісь міфічні бульбашки
А в целом я бы сказал так: население бедной страны с падающим ВВП и не заслуживает на рост метража на душу населения.

Бачите цим своїм твердженням Ви признаєте правильність моєї відповіді абзацом вище

в ній завжди були 120 000 - 150 000 осіб які могли купити/отримати квартиру. В кризовий 2009 рік кількість таких людей опустилась до приблизно 50 000 .

Я думаю, что богатых людей, способных купить жилье, заметно больше чем 50 000. Просто многим из них это не нужно.

Я також говорив що таких людей приблизно 4 000 000 ( 9-10 % від загального населення держави), але в рік купують 100 000 - 150 000 ( тобто 2-3% від тих хто може собі це позволити ) , таким чином ця група повністю оновлює своє житло на протязі 30-50 років .
Не совсем из пальца, можно оценить эту цифру хотя бы по доходам населения из госкомстата.

Давайте оцінимо , але тоді всі цифри будемо брати держкомстатівські
Середня заробітна плата в Україні - 2 000 грн в місяць
Прожитковий мінімум -869 грн
Середня величина сімї - 2,3 особи
Середня вартість квадратного метра в Україні ( Київ не беремо , бо там і середня зарплата вища ) - 6 000 грн
Отже сімя тратить на все необхідне 2,3 х 869 = 2000 грн ,
заробляє 2 х 2000 = 4 000 грн в місяць ,
в стані відкласти на житло 2 000 в місяць що позволяє за рік купити 4 кв м .
В спадщину отримала 30 кв м ( однокімнатна квартира ) , відкладаючи 5 років може поміняти свою однокімнатну на двохкімнатну .
З іншого боку в Україні 10 млн працюючих , що може становити 5 млн сімей ,для того щоб кожна сімя 1 раз в 5 років могла купити 20 кв м потрібно будувати 5 млн / 5 років х 20 кв м = 20 млн кв м
Ми будуємо в 2-4 рази менше , тобто не має резону відкладати 50 % доходу на протязі 5 років , бо все одно така кількість житла не буде збудована
Достатньо середньостатистичній сімї відкладати 25% доходу на протязі 10 років( при будівництві 10 млн кв м в рік ) , або 12,5 % доходу на протязі 20 років ( при будівництві 5 млн кв м в рік ) , щоб все збудоване житло було викупленно.
budivelnik
Аватар користувача
 
Повідомлень: 27408
З нами з: 15.01.09
Подякував: 278 раз.
Подякували: 2942 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Суб 20 лют, 2010 10:46

budivelnik написав:Спочатку не правильні вихідні данні і як наслідок неможливо щось пояснити .
А як Вам такий приклад :?:
В 1997 я продав однокімнатну у Рясне-1 у Львові 30 кв м за 4 000 доларів ( 130 доларів квадрат )
В 2008 квадрат в такій квартирі коштував 1500 , зараз коштує 1200 , тобто ріст з 1997 по 2009 - 9 разів . В той самий час я працював в державній будівельній організації і отримував 20-30 доларів . Зараз я працюю на себе і отримую 4 000 в місяць - ріст 200 разів .

Вы опять манипулируете цифрами. Причем тут рост доходов отдельного человека? Я об этом не говорил. Любой человек в молодости развивается и растет - как следствие рост его з/пл. А в старости рост доходов как правило падает - пенсия. Я же говорю о росте в целом, так как это справедливо.
И при чем тут сколько построено? Я говорю о всем рынке и о вторичке так же!
Зарплаты выросли в 5 раз. И для огромного количества профессий квартиры 2008-го стали недоступны.
Цены в 3200 за метр в Киеве, 2000 в облцентре - сделали квартиры доступными для 1 % населения. И они выполняли план. Гребли по квартире в год. О каких 10% речь с такими ценами? Цены на начало 2004-го года я считаю достаточно справедливыми. И рост цен в 3 раза за 4 года сохранил бы доступность жилья для 5-10% населения. А рынок рос на ожиданиях... На спекуляциях. Непропорционально доходам - намного быстрее. "Надо срочно покупать. т.к. завтра будет еще дороже".
Когда это выходит за пределы здравого смысла это и называют пузырь - его рост неконтролируемый подобен панике...
А сейча он сдувается. И будет сдуваться быстрее доходов, на ожидании падения РН. "Зачем покупать сейчас если завтра будет дешевле"

Посмотрим. Я ожидаю первые существенные коррекции в минус (падение цен) весной этого года.
Отрицательный тренд сохранится до конца года (исключением м.б. 1-2 месяца с 0 падением).
Осень - начало паники. Рост квартплат в 3 раза вынудит людей продавать пустующие квартиры.
jde
 
Повідомлень: 2665
З нами з: 03.12.09
Подякував: 12 раз.
Подякували: 53 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Суб 20 лют, 2010 11:19

Причем тут рост доходов отдельного человека?

При тому що розраховувати потрібно тільки ту частинку населення яке являється потенційним покупцем житла , я вважаю що це вік 35-45 років , тому не буде нічого дивного якщо виявиться що доходи цієї частки населення в порівнянні зїхніми ж доходами в 20-25 років більші в 10 і більше разів.
И при чем тут сколько построено? Я говорю о всем рынке и о вторичке так же!

Не уважно читаєте .
Як правило зміна власника на вторинному ринку проходять або в вигляді передачі житла в спадок ( тобто безкоштовно ) , або з метою змінити свої житлові умови ( фактично також безкоштовно , бо сума виручена від продажу старого як правило в повному обсязі направляється на покупку нового ) , тому нікого не цікавить ціна житла яке збудоване , за нього було проплачено в попередніх періодах і додаткових вливань коштів воно не потребує .
З іншого боку , внаслідок того що продаж на вторинному ринку все одно повязаний з покращенням житлових умов , а покращити можна виключно за рахунок новобудов , то ціна на вторинному ринку завжди привязана до цін новобудов.
Цены на начало 2004-го года я считаю достаточно справедливыми

Будь яка ціна по якій відбулась угода - є справедливою , не залежно від думок аналітиків .
Отрицательный тренд сохранится до конца года (исключением м.б. 1-2 месяца с 0 падением).
Осень - начало паники. Рост квартплат в 3 раза вынудит людей продавать пустующие квартиры

Це Ваша думка , якщо впевнені , зафіксуйте її в підписі :D
Вы постоянно уходите от обсуждения пузыря (или пирамиды - как угодно).
.....
Когда это выходит за пределы здравого смысла это и называют пузырь - его рост неконтролируемый подобен панике...
А сейча он сдувается. И будет сдуваться быстрее доходов, на ожидании падения РН

Я не уникаю обговорення однїєї з можливих причин росту цін на житло ( піраміди - бульбашки ) , просто на мою думку вплив цієї причини явно перебільшений . Мою правоту підтверджує стабілізація цін практично вже на протязі року , що говорить або про надзвичайну міцність бульбашки , або про відсутність її впливу на ціноутворення .
budivelnik
Аватар користувача
 
Повідомлень: 27408
З нами з: 15.01.09
Подякував: 278 раз.
Подякували: 2942 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Суб 20 лют, 2010 19:14

до 03- 2010 Дешевшати не буде+далі ріст 1-3 % в місяць
95% продаж буде в діапазоні $_7,40-8,40
Грн за кв м на територіях де є новобудови
Київ _7210 - 20000 Обл центр_5150 - 15000 Село__3090 - 10000
Топ-5_6180 - 18000 Рай центр_4120 - 12000
-----------------------------------------------------------
А что появилось много людей с горячими деньгами и возможностью покупать. Хотелось бы чтобы было так....Но пока это абсолютно не так.
vlv
 
 
Повідомлення Додано: Суб 20 лют, 2010 23:15

Люди і не зчезали :!:
Просто на час кризи їх стало менше в 2-2,5 рази , але житло не псується на протязі року , тому затримка в 15-20 місяців не критична . Були і гірші часи .

Для лінивих - Щоб не потрібно було листати сторінки :D
Міфи на ринку нерухомості

1 За рахунок смертності населення житлове питання вирішиться самостійно
1 Зменшення населення держави на 1 000 000 осіб збільшує середню забезпеченість житлом з 22,8 кв м до 23,3 кв м , тобто на 0,5 кв м

2 Житло повинно різко подешевшати у національній валюті
2 Житло не можливо ні експортувати ні імпортувати , тому зміни курсу грн до твердих валют мають менший вплив ніж зміни в доходах населення. Доходи населення 2009 до 2008 впали приблизно на 15% , тому й ціна в грн опусти-лась з 16 000 грн до 13 500 грн .

3 В Україні набудовано достатньо житла , за рахунок якого можна роками покращувати житлові умови не будуючи нового
3 З 1066,6 млн кв м існуючого житла , у 45 % - 480 млн кв м не підведений водопровід і каналізація

4 Різке зниження ціни на житло позволить всім бажаючим покращити свої житлові умови
4 Не позволить , бо покращення умов стримуються не ціною , а малими обємами будівництва . За допомогою високої ціни проводиться справедливий розподіл ресурсу
З точки зору держави купує той хто більше працює і таким чином більше сплачує податків


5 Молодій сімї потрібно за кілька років зібрати гроші для покупки як мінімум 50 кв м ( двох кімнатна )
5 Не вірно , тому що щорічно в Україні помирає приблизно 760 000 осіб , а народжується приблизно 450 000 , таким чином в спадок передається 760 000 х 15 кв м( рівень забезпеченністю житлом на 1960 рік , тобто осіб з приблизною датою народження 1935-1945 рік ) / 450 000 = 25 кв м кожному новонародженному. Тому якщо внуки не міняють місце проживання , то вони відразу забезпеченні житлом в розмірі 50 кв м на сімю .

6. Стоимость всей недвижимости в Украине, по данным аналитиков, превышает ВВП страны в 400 раз. Для сравнения, в США стоимость недвижимости превышает ВВП в 150 раз
6 вартість нерухомості України в 8 разів більша ніж ВВП держави 1 066,6 млн кв м х 6 100 грн / 800 млрд грн = 8 разів

7 В звязку з тим що вартість житла в Україні становить 8 ВВП , а в США становить 1,5 ВВП - ціна на житло в Україні опуститься
7 Не вірно , набагато ймовірніший варіант , що ВВП України зростатиме за рахунок поступового підняття внутрішніх цін на товари і послуги до світового рівня .

Додано 22-02-2010 20:14
8 Відсоток вікон які не світяться в будинках дорівнює відсотку заселенності цього будинку.
8 Не вірно . Як правило вікна однієї квартири виходять на різні фасади , а в новобудовах в 3-кімнатній квартирі як правило живе 3 чоловіка , хоча вікон 4 , тобто практично в будь якому варіанті 25 % вікон світиться не буде , якщо додати до цього наприклад те що вся сімя сидить коло телевізора то в цієї сімї не буде освітлено 75 % вікон + хтось в гостях , тому за виключенням гуртожитків в яких всі вікна освітлені і хрущовок де в одній квартирі живе 5-6 чоловік - в новобудовах освітленність 50 % вікон говорить про 100 % заселенності квартир
Для перевірки цього твердження вигляніть у вікно і порахуйте кількість освітленних вікон в будинку про який Ви точно знаєте , що він заселений вже на 95-100 %
Востаннє редагувалось budivelnik в Пон 22 лют, 2010 21:19, всього редагувалось 1 раз.
budivelnik
Аватар користувача
 
Повідомлень: 27408
З нами з: 15.01.09
Подякував: 278 раз.
Подякували: 2942 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Нед 21 лют, 2010 19:12

Давайте спробуємо порахувати на якомусь простому прикладі :wink:
Всі ми користуємось послугами перукарів і для нас це коштує нехай в середньому 50 грн і стрижемось ми 1 раз в 2 місяці . Отже послуги на ринку стрижки для України становлять :
45 000 000 х 12/2 місяців х 50 грн = 13 500 000 000 грн = 0,7 % сьогоднішнього ВВП
Ця сама послуга на Заході буде коштувати від 15 $ = 120 грн , при чому ні якість обслуговування ні затратна частина тут і там не відрізняються , відрізняються тільки оплата робочої години .
Тепер згадаємо що 70 % ВВП складається з сфери послуг і тільки 30 % з матеріального виробництва . Сфера послуг це обмін роботою , тому якщо хтось оцінює Вашу роботу дорого то і Ви також в стані заплатити за ті послуги що Вам потрібно також дорого , таким чином просто при наведенні порядку в оподаткуванні можна наростити ВВП гігантськими темпами ( в грошовому виразі ) , додатково не виробляючи жодних товарів фізично
budivelnik
Аватар користувача
 
Повідомлень: 27408
З нами з: 15.01.09
Подякував: 278 раз.
Подякували: 2942 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Вів 23 лют, 2010 13:06

budivelnik написав:Давайте оцінимо , але тоді всі цифри будемо брати держкомстатівські
Середня заробітна плата в Україні - 2 000 грн в місяць
Прожитковий мінімум -869 грн
Середня величина сімї - 2,3 особи
Середня вартість квадратного метра в Україні ( Київ не беремо , бо там і середня зарплата вища ) - 6 000 грн
Отже сімя тратить на все необхідне 2,3 х 869 = 2000 грн ,
заробляє 2 х 2000 = 4 000 грн в місяць ,
в стані відкласти на житло 2 000 в місяць що позволяє за рік купити 4 кв м .
В спадщину отримала 30 кв м ( однокімнатна квартира ) , відкладаючи 5 років може поміняти свою однокімнатну на двохкімнатну

Вы что, издеваетесь? :) Или действительно считаете, что на эту абстрактную цифру 869 грн можно жить? Точнее, можно выжить :lol:
Поверьте, что семья (из 3-х человек) с общим доходом 5-6 тыс тратит абсолютно все деньги, им откладывать нечего.
Я имел ввиду посмотреть на сайте госкомстата количество людей с большим доходом - более 4-5 тыс. Эти люди могут что-то откладывать. Остальные - нет. И по-моему, где-то на этом форуме я уже кидал эту цифру.
sxanep
 
 
Повідомлення Додано: Вів 23 лют, 2010 15:32

sxanep написав:
budivelnik написав:
Я имел ввиду посмотреть на сайте госкомстата количество людей с большим доходом - более 4-5 тыс. Эти люди могут что-то откладывать. Остальные - нет. И по-моему, где-то на этом форуме я уже кидал эту цифру.

:D Да не эти люди откладывают, а те, что в тени работают!
Кроме того, учтите девальвацию доллара http://news.finance.ua/ru/toplist/~/2/2/188173.
Так что, возм budivelnik прав... :cry:
Kvitka
Аватар користувача
 
Повідомлень: 242
З нами з: 24.01.09
Подякував: 11 раз.
Подякували: 4 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Вів 23 лют, 2010 15:37

Kvitka написав: :D Да не эти люди откладывают, а те, что в тени работают!
Кроме того, учтите девальвацию доллара http://news.finance.ua/ru/toplist/~/2/2/188173.
Так что, возм budivelnik прав... :cry:

Вы преувеличиваете доходы людей в "тени". Точно так же как некоторые писали про программистов, которые скупят всю недвижимость :)
sxanep
 
 
  #<1234 ... 8>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей
Модератор: Ірина_

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
78 62515
Переглянути останнє повідомлення
Суб 14 лип, 2012 09:44
budivelnik
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама