Точка зору: Уряду не варто знижувати ставку ПДВ, бо це бю...

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Обговорення статей з фінансово-економічних та політичних тем. Новини економіки, наукові статті з економіки, ціни на золото, податковий кодекс, кредит МВФ та інші.
Для обговорення Новин, Статей та Оглядів, розміщених на FINANCE.UA
Повідомлення Додано: Сер 07 кві, 2010 16:30

Точка зору: Уряду не варто знижувати ставку ПДВ, бо це бю...

Пропонуємо до обговорення:

Уряду не варто знижувати ставку ПДВ, бо це бюджетоутворюючий податок, про це повідомив під час прес-клубу "Оподаткування в Україні: ключові проблеми та шляхи їх усунення" заступник директора з наукової роботи Науково-дослідного фінансового інституту "Академія фінансового управління" Алла Соколовська...


Дивися повний текст <a href="http://news.finance.ua/ua/~/1/2010/04/07/192926" target="_blank">Точка зору: Уряду не варто знижувати ставку ПДВ, бо це бюджетоутворюючий податок</a>.
R2
Аватар користувача
Робот новин
 
Повідомлень: 87945
З нами з: 14.05.04
Подякував: 0 раз.
Подякували: 123 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 07 кві, 2010 16:52

Ставку ПДВ пропонують підвищити до 25%

Ставку ПДВ доцільно підвищити до 25%. Так вважає директор Департаменту макроекономічного прогнозування Міністерства фінансів України Володимир Парнюк.

На його думку, підвищення ставки допоможе захистити вітчизняний ринок від імпорту без порушення умов СОТ та кредитної підтримки вітчизняних підприємств за рахунок сплаченого їм споживачами ПДВ.

Він нагадав, що існує різниця між часом сплати податку на додану вартість на внутрішньому ринку і при імпорті. При ввезенні товару до країни ПДВ сплачується у день, коли перетинається митний кордон, а на внутрішньому ринку податкові зобов’язання відстрочуються на 30—60 днів.

"Фактично я отримую кредит від держави на внутрішньому ринку. На сьогоднішній день це практично 60 днів. Порахуйте: 60 днів на середню ставку, яка у нас сьогодні є по кредиту, - і ми отримуємо кредитування економіки. Збільшивши ставку з 20 до 25 відсотків, ми одночасно захищаємо внутрішній ринок і збільшуємо кредитування вітчизняного виробництва, тому що ці кошти, які мають надійти до бюджету, фактично використовує виробник", - наголосив чиновник.

Парнюк також запропонував замінити податок на прибуток підприємств податком на витрати підприємств та ввести податок з обігу в якості джерела формування пенсійного фонду та інших соціальних фондів замість нарахувань на фонд заробітної плати.

За словами Парнюка, існуюча на сьогодні податкова система призвела до пригнічення розвитку галузей економіки з високим рівнем доданої вартості у структурі випуску та переваг для розвитку матеріало- та енергоємних видів економічної діяльності.

За оцінками Парнюка, зокрема, через високу частку матеріальних витрат, з одиниці отриманого доходу підприємства металургії сплачують на 10% пункти менше податків та відрахувань до соціальних фондів, ніж підприємства машинобудування.

Парнюк також зазначив, що у структурі випуску товарів та послуг проміжне споживання зараз складає 56%, тоді як у розвинених країнах ця частка є значно нижчою.

"Треба змінити цю структуру, дати поштовх для розвитку наукомістких галузей", - підкреслив він, запропонувавши перейти до оподаткування не прибутків, а витрат підприємств на придбання ресурсів.

Парнюк також зауважив, що оподаткування прибутку створює мотивацію для його приховування та мінімізації.

За словами чиновника, такі матеріаломісткі галузі, як металургійний комплекс чи хімічна галузь, фактично переклали відповідальність за формування пенсійного та соціальних фондів на галузі з високою часткою заробітної плати.

За його даними, у 2008 році хімічна галузь з обсягом реалізованої продукції 55,6 млрд грн. сплатила до пенсійного та соціальних фондів 1,6 млрд грн., тоді як підприємства з надання комунальних та індивідуальних послуг, підприємства у сфері культури та спорту з у тричі меншим обсягом реалізації (17 млрд грн.) сплатили до зазначених фондів майже стільки — 1,3 млрд грн.

Саме через таке оподаткування в Україні не розвиваються наукомісткі галузі, де заробітна плата з нарахуваннями складає до 40–50%, зазначив чиновник.

"Запровадження податку з обороту у розмірі 3% практично розв’язує проблему наповнення пенсійного та соціальних фондів. Це також усуне існуючу диференціацію в оподаткуванні структурних елементів витрат у залежності від їх цільового призначення - на заробітну плату чи на матеріальні ресурси", - переконаний чиновник.

http://www.ukrbiznes.com/news/business/65570.html
таких економістів в дитсадку треба з рогатки ...
newsru.ua/finance/21feb2008/stavka.html
час публікації: 21 лютого 2008 р., 11:10
останнє оновлення: 21 лютого 2008 р., 11:46
версія для друку зберегти як файл відправити поштою перегляд фотоілюстрацій


Петро Порошенко відзначив, що скорочення дефіциту держбюджету-2008 може стати істотним антиінфляційним чинником

Уряд України має можливість понизити ставку податку на додану вартість (ПДВ) з 20% до, як мінімум, 17% ще в поточному році. Про це повідомив глава Ради НБУ Петро Порошенко на прес-конференції 20 лютого, передає Інтерфакс-Україна.
13 думки містять творчу енергію, корисно відправити у Всесвіт добру думку
past performance does not guarantee future results
tobias
 
Повідомлень: 4988
З нами з: 21.01.08
Подякував: 390 раз.
Подякували: 229 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 07 кві, 2010 18:02

Ставку по НДС надо однозначно снижать или заменять этот налог простым и прозрачным налогом с продаж в размере до 3%.
Тракторист
Аватар користувача
 
Повідомлень: 3996
З нами з: 06.08.08
Подякував: 225 раз.
Подякували: 656 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 07 кві, 2010 18:21

Давайте уволим Парнюка, пока не поздно?
Free
 
Повідомлень: 2680
З нами з: 03.01.09
Подякував: 3 раз.
Подякували: 447 раз.
 
Профіль
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей
Модератори: ТупУм, Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
1 54
Переглянути останнє повідомлення
Пон 11 бер, 2019 12:26
p_a_l
1 148
Переглянути останнє повідомлення
Суб 09 бер, 2019 14:53
Juna
5 303
Переглянути останнє повідомлення
Пон 04 бер, 2019 11:52
semenoh
Топ
відповідей
Топ
користувачів
Реклама