ФОП

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Обговорення питань про податки та систему оподаткування на фінансовому форумі Finance.UA - податковий кодекс, податки з доходів фізичних осіб, транспортний податок, ставки, види податків і зборів
  #<1 ... 252627282930>
Повідомлення Додано: Чет 16 чер, 2022 11:13

Re: ФОП

  Ромасик написав:А с тех пор ВВП вырос в 6 раз.

Что? Может в 1000 раз? Пруфы будут?
BIGor
Аватар користувача
 
Повідомлень: 8765
З нами з: 19.09.10
Подякував: 1316 раз.
Подякували: 1719 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Чет 16 чер, 2022 15:21

Ромасик так пруфы будут?
BIGor
Аватар користувача
 
Повідомлень: 8765
З нами з: 19.09.10
Подякував: 1316 раз.
Подякували: 1719 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: П'ят 17 чер, 2022 15:43

  BIGor написав:
  grape написав:striped

Якийсь % виїзду IT спеціалістів, я маю на увазі мужчин які зараз не можуть виїхати з юридичних причин, буде. Але це не буде масово. Я не мужчина, але також в IT і дивлюсь по собі та своєму професійному оточенню - більшість, навіть з жінок які виїхали, хотіли би повернутись. З початку війни я виїхала в столицю одної з Європейських країн. Поки до 180 днів я податковий резидент України я залишаюсь в Європі, після, якщо не буде якогось військового форс-мажору, повертаюсь в Україну.
Так, я тут в фізичній безпеці. Але якщо говорити про фінансову сторону, то жити IT спеціалісту в Європі в порівнянні з Україною зовсім не вигідно.
1 - Чи я знаходжусь в Європі, чи я в Україні сума зарплати в Євро (на рахунок приходить еквівалент в гривні або можна оформити напряму із головним офісом і тобі буде приходити в євро, я всеодно зараз у Європі і таким чином "двоєкурсіє" мене не хвилює зараз) приходить та сама яка вказана в контракті в гросс (це поки український ФОП). Відповідно поки я в Європі до 180 днів то можу платити в Україну 5% податку тільки. Після 180 днів я стаю податковим резидентом європейської країни із величезними європейськими податками. Сума грошей чистими на руки до 180 днів і після 180 днів дуже!!! сильно відрізняється і є набагато менше(.
Далі - в Україні в багатьох IT спеціалістів вже є своє житло. Тут в Європі мало в кого з наших IT спеціалістів є своє житло. Варіант або орендувати (що дуже дорого в столиці). А я порівнюю в даному випадку столиці України та Європейської країни в якій я зараз. Другий варіант - іпотека. Але іпотеку так зразу тільки приїхавшому IT спеціалісту вряд чи дадуть. Виходимо знову на ринок оренди. А оренда тут дуже дорога. Відповідно, з тої меншої частини що залишилась після європейських податків ще треба велику частину віддати за оренду житла. Грошей залишається ще менше. Далі - проїзд. Абонемент на транспорт на місяць тут тільки центром (зона А) майже 60 євро. Якщо далі в межах міста то ще дорожче (порівняйте з українськими цінами). Далі - інтернет достатній мені для роботи пакет на місяця 20 євро (знову порівняйте з Україною). Продукти та одяг ціни приблизно в середньому як в Україні. Я маю на увазі бренди типу ZARA.
Зарплати в місцевих IT компаніях приблизно такі самі як в нормальних, не шарашкіних конторах, IT компаніях в Україні (виняток становлять хіба європейські філії FAANG там вище).
Отже, якщо брати фінансово, виїжджати IT спеціалістам за кордон не вигідно. Вигідно мати прямі контракти з великими IT компаніями, жити і платити податки в Україні. Більше грошей залишається на руки. Тут важливий нюанс - замовники (компанії) мають бути впевнені в безпеці! працівників і що робота буде зроблена вчасно хоч з бомбосховища. Деякі компанії бояться працювати з людьми (наймати людей) з територій де проходять бойові дії. Маємо їх переконувати що робота буде зроблена самою людиною або її підстрахує інша людина, в будь-якому випадку.
Плюс є фактори особисті (сім'я, родина, друзі, менталітет) щоб залишатись в Україні.

Зараз дуже багато пропаганди лльється направленої щоб ІТ-шники лишились...і платили. Я особисто вирішив коли будуть випускати - поїхати. Може воно і дешевше в Україні - то і в Сомалі теж дешевше жити.

просто оставлю эту простыню здесь. Она наивно, но детально раскрывает вопрос фопов-итшников.
Ромасик
Аватар користувача
 
Повідомлень: 6063
З нами з: 30.03.15
Подякував: 1387 раз.
Подякували: 816 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: П'ят 26 сер, 2022 20:28

Вітаю.
Враховуючи, що вже майже вихідні (можна офтопити) маю питання яке теоретично (в залежності від відповіді) може бути ідеєю для податкової.
Стосується теми спрощенки.
От дивіться. Є супермаркети, ресторани чи готелі. Не маленькі. Із солідними обертами. Так от, ліміт ФОПа на 2-й групі вони можуть вибирати за Місяць, два, квартал, пів року. Одним словом, на рік потрібно використати послуги кількох ФОПів. Бо інакше не вкладешся.
Власне питання, чи може податкова відстежувати наскільки швидко вичерпується ліміт ФОПа? Будь-якого. Адже фіскальні чеки у всіх цих Закладах (якщо вони порядні) видають.
І якщо податкова це може, то чому б не зробити так. Використав річний ліміт за місяць - сплати стільки то податків понад те, що ти платиш як ФОП. Використав за квартал - доплати, але трохи менше. Використав за пів року - ще менше. Логіка проста. Як мінімум вона дозволить збільгити кількість ФОПів, а відповідно і податків і навіть частково відділити "зерна от плевел"
Бо багато хто реально користується ФОПами через простоту ведення бухгалтерії. І ФОПи це не зло. Це добре для Держав в цілому, адже стимулює займатись власною справою. І реально проблема лише в тому, що ті бонуси які мали би стимулювати населення працювати на себе використовує зрілий бізнес як офіційну можливість заплатити менше податків.
Хто в темі, підкажіть чи ідея має підґрунтя бути реалізована?
Realist
 
Повідомлень: 1712
З нами з: 23.01.09
Подякував: 2950 раз.
Подякували: 2134 раз.
 
Профіль
1
1
1
Повідомлення Додано: П'ят 26 сер, 2022 20:43

  BIGor написав:Все фопы дают ежеквартально все данные налоговой. Но чего-то налоговая не чешется. Значит все всех устраивает или таких фопов уже нет.

Кстати, вторая группа, на которой основные злоупотребления потенциально происходят, отчёт по ЕН сдаёт только за год. Но то такое.

  Realist написав:Власне питання, чи може податкова відстежувати наскільки швидко вичерпується ліміт ФОПа? Будь-якого. Адже фіскальні чеки у всіх цих Закладах (якщо вони порядні) видають.

Наверное, технически может, хотя сейчас что-то подобное делается только при проверках предпринимателя. Но толку? Во-первых, исчерпать годовой лимит за квартал - это всё же по презумпции невиновности неподсудно. Во-вторых, не думаю, что у злоупотребляющих такая уж проблема обороты размазывать по нескольким ФЛП постоянно (сегодня чек выписывает один, завтра другой, послезавтра третий, далее опять первый) и тогда вся эта хитрая система обирания ФЛП всё равно пасанёт.
moveton
Аватар користувача
 
Повідомлень: 4401
З нами з: 23.03.18
Подякував: 26 раз.
Подякували: 494 раз.
 
Профіль
2
Повідомлення Додано: П'ят 26 сер, 2022 21:10

  Realist написав:Стосується теми спрощенки.
От дивіться. Є супермаркети, ресторани чи готелі. Не маленькі. Із солідними обертами. Так от, ліміт ФОПа на 2-й групі вони можуть вибирати за Місяць, два, квартал, пів року. Одним словом, на рік потрібно використати послуги кількох ФОПів. Бо інакше не вкладешся.
Власне питання, чи може податкова відстежувати наскільки швидко вичерпується ліміт ФОПа?

Может, поэтому у фопов обороты всегда Х.999.999 грн
Еда по фопу 2 группы
Алкоголь по фопу 3 группы
Но ничего не докажешь. Может у него летом сезон, а у второго осенью сезон. А по закону нет ограничений, как быстро ты должен выбрать годовой лимит
Ромасик
Аватар користувача
 
Повідомлень: 6063
З нами з: 30.03.15
Подякував: 1387 раз.
Подякували: 816 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: П'ят 26 сер, 2022 23:03

  Shaman написав:
  BIGor написав:
  Ромасик написав:пока вы думаете, я вам подскажу: рро, ликвидация упрощенцев, и если вам все равно будет мало - понемногу повышать налоги

Ну ликвидируете вы вместе с Гетьманцевым фопы - фопы ответят налоговым резидентством Польши. Что дальше? Самая главная проблема этой страны - торговцы арбузами на базаре и ИТ-шники? Просто смешно.

опять двадцать пять. в плане, что только одну сторону смотрите.

а сколько бизнеса с млрд оборотами под ФОП маскируется?

тут вопрос, как отделить зерна от плевел. а так претензии к псевдоФОПам реальны.

У мене інше питання... чому ФОПи, та й інші платники податків мають оплачувати банкет паразитів, що засіли в ОВДП і не платять нікопійки в бюджет з паразитування на казнокрадській моделі держави?

Держава має оголосити по піраміді дефолт. Хай викидуються з вікон чи протестують разом з Фурсою та Кухарем в наметі... мені все-одно що буде з фінансовими кровопивцями Неньки.

Особисто я, якщо взують третю групу, перейду в систему пейонір. Ні копійки на піраміду ОВДП я не дам. Та й гусаки потроху розлітаються по світам.
Moneta
 
Повідомлень: 3134
З нами з: 26.06.11
Подякував: 80 раз.
Подякували: 1524 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Чет 01 вер, 2022 08:42

ФОП без кассового аппарата.

Нужна помощь. ФОП 3-я гуппа. Кассового аппарата нет, принимаю оплату только по безналу на расчётный счёт. Счёт открыт в монобанке, там же фоповская карта. Может ли частное лицо в качестве оплаты услуг пополнять мне фоповскую карту через терминал? Кассового аппарата нет (не хочу заморачиваться).
Если вопрос не по теме, то подскажите форум, где могут помочь.
klokol
 
Повідомлень: 149
З нами з: 26.06.08
Подякував: 32 раз.
Подякували: 12 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 01 вер, 2022 09:28

  Moneta написав:У мене інше питання... чому ФОПи, та й інші платники податків мають оплачувати банкет паразитів, що засіли в ОВДП і не платять нікопійки в бюджет з паразитування на казнокрадській моделі держави?

Я вам уже говорил и повторю еще раз: фопы ничего не платят. Несколько процентов от бюджета, при чем в местные бюджеты. Поэтому если уж так хотите надо писать так:
чому платники податків, та й інші ФОПи мають оплачувати банкет
Ромасик
Аватар користувача
 
Повідомлень: 6063
З нами з: 30.03.15
Подякував: 1387 раз.
Подякували: 816 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 01 вер, 2022 09:29

  klokol написав:Нужна помощь. ФОП 3-я гуппа. Кассового аппарата нет, принимаю оплату только по безналу на расчётный счёт. Счёт открыт в монобанке, там же фоповская карта. Может ли частное лицо в качестве оплаты услуг пополнять мне фоповскую карту через терминал? Кассового аппарата нет (не хочу заморачиваться).
Если вопрос не по теме, то подскажите форум, где могут помочь.

А терминал позволяет?
Ромасик
Аватар користувача
 
Повідомлень: 6063
З нами з: 30.03.15
Подякував: 1387 раз.
Подякували: 816 раз.
 
Профіль
  #<1 ... 252627282930>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість
Модератори: Ірина_, Модератор
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама