Стратегии

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Ринок цінних паперів, аналітика фондового ринку, покупка і продаж акцій, котирування і дивіденди, а також акції-неліквіди. Інтернет-трейдинг на фондовій біржі і брокерські послуги.
  #<123456 ... 11>
Повідомлення Додано: П'ят 25 бер, 2011 23:37

плохо, что фундаментал и риски эмитентов не учитываются.. хотя если бумаги из индексной корзины - то риски уменьшаются здорово.
А то можно как нейтральную стратегию было MZVM vs SVGZ (Ленчику привет)
:shock: ну или фантазию СМЭШ - Мотор

а так интуитивно эти стратегии мы тоже юзаем. Например, у меня недавно: продажа из портфеля ММКИ по 84-87 и докупка АЛМК по 185-200. Тут как бы сработала стратегия ММКИ vs АЗСТ, но т.к. АЗСТ мне даром не нужна, а АЛМК упала где-то также, то взял АЛМК. :)

ММКИ брал по 85, когда АЗСТ была 3.2-3.3 и АЛМК 240-250. Мозг то все равно генерирует такие решения без формализации.
San
Аватар користувача
 
Повідомлень: 33504
З нами з: 08.04.08
Подякував: 2332 раз.
Подякували: 2612 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: П'ят 25 бер, 2011 23:50

  San написав:А то можно как нейтральную стратегию было MZVM vs SVGZ (Ленчику привет)
:shock: ну или фантазию СМЭШ - Мотор

неликвиды шортить вредно для депозита. да и технически напряг
unrokan_pff
 
 
Повідомлення Додано: П'ят 25 бер, 2011 23:52

  roman tr. написав:
  San написав:А то можно как нейтральную стратегию было MZVM vs SVGZ (Ленчику привет)
:shock: ну или фантазию СМЭШ - Мотор

неликвиды шортить вредно для депозита. да и технически напряг

СМЭШ был полуфишкой, не хуже ДОЕНа. Шортить необязательно, я приводил уже примеры модификации стратегии Мандельброта. Просто продажа из портфеля СВГЗ по 6, покупка МЗВМ по 35. Тут шортов нет - "безопасно" :mrgreen:

ЗЫ. Вспомнил пример. Коллега один (из нашей банды) шортанул МЗВМ от 20 и купил АЗГМ по 12 (точно не помню). Откуп МЗВМ на 12 грн. АЗГМ так и стоит сейчас. Т.е. стратегия работает и на неликвидах, и технически реализуется и невредно, а даже полезно для депозита.

ЗЫЫ. А так согласен - работа только с индексными бумагами. Неликвид - удел профессионалов.
San
Аватар користувача
 
Повідомлень: 33504
З нами з: 08.04.08
Подякував: 2332 раз.
Подякували: 2612 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Пон 28 бер, 2011 07:59

  San написав:плохо, что фундаментал и риски эмитентов не учитываются.. хотя если бумаги из индексной корзины - то риски уменьшаются здорово.


  roman tr. написав:неликвиды шортить вредно для депозита. да и технически напряг


Згоден, тут багато спрощення. Щоб мінімізувати ці проблеми, я намагаюсь брати папери компаній з однієї галузі (тоді багато фундаментальних шоків типу зростання ціни вугілля чи жд тарифів будуть симетрично впливати на обидві ноги спреду). В ідеалі, з однаковим мажоритарним власником - однією ФПГ чи державою і там і там (для мінімізації ризиків типу "виявилося що ІСД задихається від кредиторки, а в Ахметова все кул"). Ну і дивлюся майже винятково на індексні папери (хоч якась повага до міноритаріїв і менше шансів на кидок, ліквідність, дешевше шортувати).
mandelbrot
Аватар користувача
 
Повідомлень: 421
З нами з: 14.09.10
Подякував: 53 раз.
Подякували: 159 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 11 сер, 2011 09:24

Останній раз я тут писав з приводу маркет-ньютрал стратегій у березні. Підведу деякі підсумки для себе і для тих кому це теж цікаво.

АВДК-ЯСК. На кінець березня варто було подумувати про лонг АВДК і шорт ЯСК, але сигнал на той момент був недостатній по моїм мінімальним критеріям. Зараз видно що то була найкраща точка входу, з того моменту ЯСК порівняно з АВДК тільки падав. Ну далі про динаміку ЯСК писати немає чого, напрошуються тільки погані слова з усім відомих причин...

До речі - хтось був на момент припинення обігу в шортах по ЯСК? Чим це для них закінчилося, примусовим закриттям позиції, чи як?

Аваль-Укрсоц. Був слабенький, але недостатінй для входу сигнал на лонг Аваль проти шорт Укрсоц, з тих пір Укрсоц спочатку справді впав більше за Аваль, але зараз знову ситуація як у кінці березня - слабенький сигнал купувати Аваль проти Укрсоцу.

Алчевка-Азовсталь. На кінець березня був доволі сильний сигнал на лонг Азовсталь - шорт Алчевку. По моїй системі єдиний трейд який можна було б робити на той час - заходити 9 березня, виходити 14 квітня, за 36 днів виходить +13% (враховуючи витрати на шорт). Ну але я про це написав уже 24 березня, так що це не зовсім коректне тестування.

Центр-Доен. Там виходило дуже ризиковано, я б в реалі такий сигнал не торгував. Що й добре: навіть по оптимістичним підрахункам, лонг Доен проти шорт Центру з 24 березня по 5 серпня був збитковим (в основному через витрати на шортування).

Основний висновок собі роблю такий: свої мінімальні критерії мені послаблювати не варто, вони реально оберігають від невиправданого ризику.

У зв'язку з Центр-Доен виникла нова ідейка, спробую вдосконалити свій алгоритм, і тоді можна вже буде запускати на реальних грошах.
mandelbrot
Аватар користувача
 
Повідомлень: 421
З нами з: 14.09.10
Подякував: 53 раз.
Подякували: 159 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: П'ят 12 сер, 2011 17:02

mandelbrot
Есть маркет-нейтральная стратегия. арбитраж при возникновении контанго в 3% как сейчас 1800/1850. Беквордацию тяжело делать: дорогие шорты и нет возможности продать нафту. А контанго легко же.
San
Аватар користувача
 
Повідомлень: 33504
З нами з: 08.04.08
Подякував: 2332 раз.
Подякували: 2612 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: П'ят 12 сер, 2011 19:03

Неликвид - удел профессионалов.
инсайдеров
Мыцик
 
Повідомлень: 5098
З нами з: 26.09.05
Подякував: 53 раз.
Подякували: 299 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: П'ят 12 сер, 2011 20:28

San

Ну та-а-ак... Але це які обсяги потрібно ганяти, щоб заробити пристойні гроші?.. :shock:

Плюс, мудохатись зі збором індексного кошика (ETF по-моєму нереально для цього купувати - ліквідність, неточне наслідування індексу). Тут же для того щоб відарбітражувати пару процентів треба хеджінг рейшіос під мікроскопом підбирати. Врешті решт, враховуючи українську паршиву ситуацію з дивідендами, індекс дешевший за ф'ючерс - не така вже очевидна міспрайсинг.

Ну і взагалі, розробляти якийсь крутий алгоритм для того щоб він спрацював у рідкісні випадки коли там контанго...

Я напевно лінивий, але мені здається є простіші способи заробити гроші. Ні, монетки перед катком хай збирають маркет-мейкери, в них працівників багато, а я один. :roll:

Сан, ви не в курсі, було десь на форумі про те, у що конкретно вилилося рішення комісії для людей, які були у шорті по ЯСКу? Як це розрулили брокери? Я нічого не знайшов (але чесно кажучи шукав не дуже довго).
mandelbrot
Аватар користувача
 
Повідомлень: 421
З нами з: 14.09.10
Подякував: 53 раз.
Подякували: 159 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: П'ят 12 сер, 2011 21:02

mandelbrot
не, по ясе не в курсе. шортистов реально очень мало на рынке. а тех, кто не откупил после просадки на 35% еще меньше :)
San
Аватар користувача
 
Повідомлень: 33504
З нами з: 08.04.08
Подякував: 2332 раз.
Подякували: 2612 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Нед 14 сер, 2011 13:32

mandelbrot
SVGZ vs KVBZ?
если нужно индексные, то SVGZ vs MSICH
Сейчас вижу (не статарбитраж, а просто фунд.показатели) лонг Сич vs шорт Стаханов.
San
Аватар користувача
 
Повідомлень: 33504
З нами з: 08.04.08
Подякував: 2332 раз.
Подякували: 2612 раз.
 
Профіль
  #<123456 ... 11>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей
Модератори: Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
16 7270
Переглянути останнє повідомлення
Вів 28 лют, 2017 12:09
Nikolos
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама