Отрицательное сальдо внешней торговли товарами составило ...

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Обговорення матеріалів з фінансово-економічних та політичних тем. Новини економіки, наукові статті з економіки, ціни на золото, податковий кодекс, кредит МВФ та інші.
Для обговорення Новин, Статей та Оглядів, розміщених на FINANCE.UA
  #12>
Повідомлення Додано: Пон 14 лис, 2011 12:21

Отрицательное сальдо внешней торговли товарами составило ...

Пропонуємо до обговорення:

В январе-сентябре импорт товаров превысил экспорт на 9 543 млн долларов...


Дивися повний текст Отрицательное сальдо внешней торговли товарами составило 9,5 млрд долл..
R2
Аватар користувача
Робот новин
 
Повідомлень: 99901
З нами з: 14.05.04
Подякував: 0 раз.
Подякували: 150 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Пон 14 лис, 2011 12:37

Ничего себе! Почти 10 ярдов!
По итогам 12 месяцев, с учетом новогодних праздников, отрицательное сальдо по товарам наверное будет 14-15 ярдов. Надежд на улучшение ситуации нет, платежный баланс из других источников (инвестиции, внешние займы и т.д.) мы не перекроем, при этом поступления от экспорта продолжат снижаться из-за падения спроса на металлургию и химию. Значит негативное сальдо будут перекрывать за счет резервов - по 2-3 ярда в месяц. И надолго их, резервов, хватит при таких раскладах? В общем, принципиально гривне - хана. Вопрос только в сроках - до Нового года или в январе-феврале (в марте резервы пересекут черту в 24 ярда и их снижение станет видно невооруженным глазом, что в любом случае спровоцирует панику).
Адам Смит
Аватар користувача
16

Гуру
 
Повідомлень: 1834
З нами з: 02.06.11
Подякував: 402 раз.
Подякували: 4950 раз.
 
Профіль
3
5
1
Повідомлення Додано: Пон 14 лис, 2011 12:48

Мне кажется, что паника уже есть. Так называемая "тихая паника".
Сужу по своим родственникам, знакомым и коллегам по работе:
идет скупка валюты, а кто не покупает валюту, боясь потрясений из-за Греции и Италии - вкладывают деньги в машины, технику, участки земли.
Раньше на работе обсуждали банки, их условия депозитов. Теперь - стоимость участков, домиков, дач под Киевом, удаленность от города, кол-во земли.
Сотрудник не имея машины купил гараж.
На мой вопрос: "Зачем?"
Ответ: "Сдавать буду, а когда деньги нужны будут продам за валюту. А что мне сбережения хранить в гривнЕ? Дак потом я ей подотрусь. А сейчас я спокоен."

Не знаю, прав он или нет. Не мне судить. Но общая тенденция, в моем мирке общения с людьми, которых знаю - очевидна.
dd13
 
Повідомлень: 122
З нами з: 06.09.11
Подякував: 24 раз.
Подякували: 28 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Пон 14 лис, 2011 13:55

Адам Смит
"Вопрос только в сроках - до Нового года или в январе-феврале"
Я думаю, будуть будь-яким способом тримати до літа, бо потрясіння перед проведенням Євро небажане.
Закупка перед святами частково буде за рахунок продажу валюти. Уряд вже давав НБУ доручення розробити заходи по обмеженню споживчого кредитування, тому на подарунки треба буде здавати свою (/привезену заробітчанами) валюту.
По оплаті ж за газ маємо приклад епопеї 7-9/11/2011, коли росіяни самі собі заплатили кредитом, у нас тільки борг з одного контрагента на іншого перекинули (ну вже з відсотками звичайно), а це був тільки жовтень, опалювальний сезон тільки півмісяця, і температури цієї осені не дуже низькі.Оплата кредитами буде і далі тривати.
Головний ризик - переоцінка резервів у Євро, але хто знає зараз їхню структуру?
Але ще є козирний туз у рукаві - перевести всі валютні депозити в грн по курсу НБУ (це вже кілька разів обговорювалося в 2008-9рр)
kmg
Аватар користувача
 
Повідомлень: 329
З нами з: 09.09.11
Подякував: 26 раз.
Подякували: 154 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Пон 14 лис, 2011 14:29

это попадалово...
tyreinua
 
Заблокований
Повідомлень: 4989
З нами з: 17.02.09
Подякував: 40 раз.
Подякували: 278 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Пон 14 лис, 2011 14:43

Re: Отрицательное сальдо внешней торговли товарами составило

Я так понимаю, что это статистика только по товарам, без услуг. С услугами должно быть чуть оптимистичнее, если правильно помню, то летом по услугам сальдо было положительным порядка +3.5 ярда $. Нужно отдавать России ГТС и договариваться о нормальных ценах на газ. Иначе скоро останемся и без денег, и с ржавыми трубами.
IgorR
 
Повідомлень: 269
З нами з: 26.11.08
Подякував: 24 раз.
Подякували: 132 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Пон 14 лис, 2011 14:52

kmg
Я і згоден, і не згоден. З точки зору політики, дійсно, курс бажано за будь-яку ціну тримати до виборів (які, скоріше за все, відбудуться у жовтні). Проте до жовтня може елементарно не вистачити грошей. За найбільш вірогідним сценарієм інтрвенції мають йти за нарастаючою, тобто 2-3-4 ярди на місяць. Тому ще на 11 місяців резервів за номіналом просто не вистачить - навіть при найбільш сприятливій ситуації на зовнішніх ринках та пролонгації/перекредитуванні всіх зовнішніх боргів. Тому можлива ситуація, коли курс зірветься за три місяці до виборів - а це буде велика лажа. Тим більше, що після падіння резервів нижче 20 ярдів (а це квітень-травень за найбільш оптимістичними прогнозами) всім все стане зрозуміло.
Споживче кредитування не забороняли, його просто обмежили монетарними інструментами; проте для банків потребкредитування - це поки що найбільш вигідний заробіток. Отже, поки кредитний міжбанк не досяг 50%, споживкредити будуть видавати.
На подарунки люди будуть витрачати гривню; проте оскільки 98% подарунків виготовляється за кордоном - комерсанти будуть закуповувати їх за валюту, яку придбають на міжбанку.
А переоцінка депозитів в гривню за будь-яким курсом - це фактично дефолт. Після цього потрібно вводити повний банківський мортаторій. Паралельно - валютна паніка, масові безлади тощо.
Я до чого. У монетарної влади, незважаючи на всі політичні резони, немає можливості тримати курс до літа чи до осені. Якщо вибори влаштують у березні - то до виборів можна, зципивши зуби, потриматися. Проте не більше. А верогідність виборів навесні дуже-дуже незначна - просто технічно не встигнемо все організувати...
Адам Смит
Аватар користувача
16

Гуру
 
Повідомлень: 1834
З нами з: 02.06.11
Подякував: 402 раз.
Подякували: 4950 раз.
 
Профіль
3
5
1
Повідомлення Додано: Пон 14 лис, 2011 14:56

Тенденция, однако...

IgorR
Да, услуги сильно в плюсе, но "Нордстрим" все несколько подпортит. А еще курс спасают заробитчане. Другое дело, что поступление от услуг и заробитчан - величина относительно постоянная или уменьшающаяся, а сальдо по торговле растет по-нарастающей (особенно из-за начавшегося падения экспорта металла). Общее и абсолютно объективное валютное сальдо можно видеть по валютным интервенциям НБУ, которые глубоко и хронически отрицательные.
Адам Смит
Аватар користувача
16

Гуру
 
Повідомлень: 1834
З нами з: 02.06.11
Подякував: 402 раз.
Подякували: 4950 раз.
 
Профіль
3
5
1
Повідомлення Додано: Пон 14 лис, 2011 14:57

Адам Смит

Из всего вышесказанного выглядывает вариант с удержанием не настоящего, а липового "официального" курса. Вводятся еще более жесткие ограничения на покупку валюты, реальный обмен полностью переходит в тень со своим курсом, который властями игнорируется.
Catcher
 
 
Повідомлення Додано: Пон 14 лис, 2011 15:10

Catcher
Так народ же не дураки и понимает, по какому курсу он может купить доллары. Параллельные курсы, конечно, будут в случае срыва - но срыв и паника первичны!
Адам Смит
Аватар користувача
16

Гуру
 
Повідомлень: 1834
З нами з: 02.06.11
Подякував: 402 раз.
Подякували: 4950 раз.
 
Профіль
3
5
1
  #12>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей
Модератори: Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
14 3724
Переглянути останнє повідомлення
Чет 16 січ, 2020 10:52
Sam17a
10 2291
Переглянути останнє повідомлення
Сер 18 гру, 2019 23:35
ecollia
1 458
Переглянути останнє повідомлення
Вів 19 лис, 2019 12:29
fernandeschmelzer78
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама