Знищений Ленін – не європейський вчинок

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Інше та Різне для тем, які не підходять для жодного з Форумів. Популярні тут теми можуть бути винесені в окремі Форуми.
Повідомлення Додано: Чет 12 гру, 2013 22:31

Знищений Ленін – не європейський вчинок

Більшість киян висловлюють думку про те, що вандалізм – це не показник європейського духу. Навпаки, це показує дикунство та низький рівень цивілізованості суспільства. У багатьох соцмережах жителі столиці висловили протести та осуд несанкціонованого руйнування пам’ятника Леніну.

Хоча чимало хто й погоджується з тим, що Леніну тут було не місце, але спосіб усунення пам’ятника викликав обурення і серед затятих прихильників порвати з радянським минулим. Звучать і нагадування про художню цінність скульптури, а також про можливу радикалізацію суспільства.

«Треба мати на увазі теорію розбитих вікон, адже незначні радикальні дії провокують ще більший радикалізм», – зазначив киянин Віктор. - На даний момент є більш важливі справи, які об'єднують Україну. Так, пам’ятник зняти треба було, але законним шляхом, перемістивши у якийсь парк на околиці міста і заробляти на цьому гроші, як робляться це в Прибалтиці. Різниця тільки в тому, що вони вже стали європейцями».

«Це не Європа, а варварство! – пише у своєму блозі мешканець Позняків Тимур. – Чому ж у європейських країнах пам'ятки та меморіальні дошки Леніну не зносять? Але, навіть, не в тому річ. Цей монумент за визначенням українських мистецтвознавців, був твором монументального мистецтва. У запасниках музеїв України чимало картин з зображеннями подій комуністичної доби – шедеврів живопису. Варто спалити?»

Багато хто з киян висловлюється з приводу мирних мітингів у контексті, що разом з цим відбувається руйнація столиці. Зараз Ленін, а далі ще й будівлі можуть постраждати від кувалд радикально налаштованого крила бастуючи.

«Звістка про «покарання» пам’ятника мене розізлила, – розповіла киянка Надія. – Я сприймаю знищення пам’ятника Леніну таким варварським методом як знищення пам’яті про уроки з історії неосвіченими вандалами. Пам’ятники потрібні не тільки для возвеличення, а й щоб не забувати про дії та наслідки цих дій. До того ж саме цей пам’ятник мав певну мистецьку цінність. Закидають, що от комуністи самі руйнували, знищували, пам’ятник Леніну - символ тоталітаризму, тощо. Я не бачу жодної різниці у їхніх діях і діях вчорашніх руйнівників, хіба що маштаб поки значно менший».
Сергей Стрельников
Аватар користувача
 
Повідомлень: 117
З нами з: 19.11.13
Подякував: 39 раз.
Подякували: 12 раз.
 
Профіль
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість
Модератори: ТупУм, Ірина_, Модератор
Топ
відповідей
Топ
користувачів
Реклама