Купуємо для себе, а не в ОРЕНДУ, закордонну нерухомість

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Ринок нерухомості. Ціни на квартири та земельні ділянки, аналітика, прогнози. Купівля та продаж нерухомості, оренда квартир та офісів, пропозиції комерційної нерухомості. Ріелтори та агентства нерухомості в Україні
  #<1 ... 553554555556557 ... 1129>
Повідомлення Додано: Вів 31 бер, 2020 11:52

akurt досить часто консультує нашу українську діаспору з різних питань юридичного/правового/фінасового плану.
Це не тому, що він дуже вумний, а тому, що переважна кількість нашої діаспори - жінки - і вони - звісно - мають менше часу для дослідження таких питань.
Вчора виникло питання від нашої українки, як в наш складний час дістатися з Туреччини в Україну.
Питання ускладнювалося тим, що пані має власний мікроавтобус та хоче вивезти з Туреччини своє власне майно. Я не розпитував подробиць, чому саме вона хоче виїхати, але питання здалося цікавим.
Те, що раніше було дуже легким та приємним - для мене подорож Львів-Чернівці-Бухарест-Стамбул-Анталія просто була величезним задоволенням (2 200 км) - раптом стало дуже важким та проблемним.
Треба віддати належне нашому посольству (посол пан Андрій Сибіга - akurt з ним пару раз пив каву) та консульствам в Стамбулі та в Анталії. Вони весь час піклувалися про наших громадян та ретельно інформували про можливість виїзду. Останній прямий рейс з Анталії був 27 березня, вилетіло - якщо не помиляюся - 60 українців, ціна авіаквитка була 170 доларів, останнім паромом в Чорноморськ виїхало 35 осіб, ціну не знаю.

На сьогодні українець на власній автівці може виїхати з європейських країн:

З Німеччини, Австрії, Чехії можна доїхати до України через транзитний коридор через Австрію та Угорщину. Транзит з Німеччини дозволено трасою А1 Мюнхен-Зальцбург. Він працює з 17.00 до 01.00.
Рух територією Австрії можливий з 17.00 до 01.00.
Перетинати чесько-австрійський кордон потрібно з повним баком бензину та проїхати територію Австрії транзитом, без зупинок, аж до кордону з Угорщиною.
До Угорщини можна в’їхати через пункт пропуск Нікелсдорф-Хед’єшхалом (Nickeldorf- Hegyeshalom). На території Угорщини коридор працює з 21:00 до 5:00. В’їзд до України через пункт пропуску Чоп-Захонь.

З Туреччини - за тим, що я, допомогаючи нашій українці, знайшов на сайтах Дорожньої поліції та Прикордонних служб:
- Проїзд автошляхами Туреччини до Стамбулу та в бік кордону з Болгарією відкритий, але за попредніми даними треба отримати дозвіл на пересування автівкою (мета поїздки). Дозвіл видають, наприклад, в Анталії на центральному автовокзалі.
- Кордон "Туреччина-Болгарія" відкритий виключно для громадян Туреччини, які мають ВНП в Болгарії, та для громадян ТРЕТІХ країн. ВАЖЛИВО: зазначені громадяни можут скористатися правом виїзду з Туреччини та в"їздом до Болгарії ТІЛЬКИ ОДИН раз (!!!) - таке обмеження діє до завершення цієї біди. В Болгарії від вчорашнього дня є суворо ОБОВ"ЯЗКОВИМ застосування всіма людьми захисних масок.
- Кордон "Болгарія - Румунія" відкритий в багатьох місцях, але для нашої людини є цікавим - незалежно - рухаються в бік Молдови і далі на Ізмаїл, чи в бік Закарпаття) тільки прикордонний перехід в Русе (міст "Дружба" через Дунай). Проїзд відкрито, черг немає або не більше 10 хвилин.
Зображення
- Кордон "Румунія-Україна" був відкритий до вчорашнього дня тільки в напрямку Чернівців (Порубне-Сірет). Сьогодні з"явилося повідомлення, що ніби-то відкрили перехід Дякове-Халмеу).
Зображення

Нагадаю:
- проїзд автошляхами Туреччини - безкоштовний за виключенням невеликих ділянок швидкісних трас перед Стамбулом, перетину мостів в Стамбулі або проїзду тунелем "Avrasya" під Босфором (23 ліри або 100 гривень) та швидкісною трасою Стамбул-Едірне (приблизно 220 км, проїзд коштує приблизно 13 лір або 52 гривні).
- проїзд автошляхами Болгарії платний - 8 ойро, пільгова ціна є на проїзд з 12-00 п"ятниці до ранку понеділка).
- проїзд автошляхами Румунії платний - 3 ойро. Проїзд мостом "Дружба" платний - 2 ойро.
За повідомленнями Прикордонної служби України черг на кордонах станом на 31 березня немає.

Ціни на пальне в Анталії станом на 31 березня:
- бензин А95 5,30 ліри (долар 6,57)
- дизельне пальне 5,62 ліри.
- газ для авто 2,92 ліри.

Не захворійте!
Востаннє редагувалось akurt в Вів 31 бер, 2020 12:16, всього редагувалось 1 раз.
akurt
Аватар користувача
 
Повідомлень: 9584
З нами з: 12.02.09
Подякував: 3561 раз.
Подякували: 1255 раз.
 
Профіль
2
Повідомлення Додано: Вів 31 бер, 2020 12:13

А обязательную 2-недельную самоизоляцию эта украинка собирается соблюдать?
Вкладчик1234
Аватар користувача
Форумчанин року
 
Заблокований
Повідомлень: 16230
З нами з: 18.04.15
Подякував: 9350 раз.
Подякували: 4481 раз.
 
Профіль
3
2
3
Повідомлення Додано: Вів 31 бер, 2020 12:21

Насколько я читаю украинские новости - обязана и таки да.
В Турции обязательным есть соблюдение 14-ти дневной самоизоляции.
Проверку производит полиция. Реально. Штрафы большие:
- за нарушение режима самоизоляции после возвращения из-за границы - 3 150 лир или примерно 500 долларов.
- за выход на Набережную Анталии (дежурят полицейские на мотоциклах) или проведение пикников на природе - штраф 3 150 лир или примерно 500 долларов.
Я строго соблюдаю карантин и покидаю квартиру 2 раза в день на 10 минут.
Не испытываю никакого дискомфорта, так как смотрю сериалы и занимаюсь работой удаленно.

Что такое для турка 3150 лир?
- это 2 (две) минимальные пенсии (по 1500 лир или примерно 300 долларов).
- это более зарплаты за месяц (минималка 2 460 лир на руки).
- это 1 ТВ Самсунг или LG с диагональю 50 дюймов.
Зображення
- это очень приличный 2-х камерный холодильник.
- это 3 (три) стиральный машины.
- это диван-кровать + обеденный стол + стулья.
akurt
Аватар користувача
 
Повідомлень: 9584
З нами з: 12.02.09
Подякував: 3561 раз.
Подякували: 1255 раз.
 
Профіль
2
Повідомлення Додано: Вів 31 бер, 2020 13:16

akurt
Чи може пан Акурт при необхідності переміститись з Анталії у Львів?

  akurt написав:я живу у власній квартирі в Анталії - ніколи цього не приховував - і суворо дотримуюся карантину - не виходжу з квартири зовсім


Молодець пан Акурт. Геній!

Питання - чи потрібна саме анталійська квартира для самоізоляції?
Чи те само можна зробити у Дніпрі, Вінниці, Львові?
Сидіти у чотирьох стінах і байдикувати.

Квартиранти пана Акурта в Львові і Дніпрі - не збунтувались?
Не вимагають орендної скидки 50% за березень-квітень?
Frant
Аватар користувача
 
Повідомлень: 23823
З нами з: 12.09.11
Подякував: 1660 раз.
Подякували: 2536 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Вів 31 бер, 2020 13:44

  Frant написав:akurt
Чи може пан Акурт при необхідності переміститись з Анталії у Львів?

  akurt написав:я живу у власній квартирі в Анталії - ніколи цього не приховував - і суворо дотримуюся карантину - не виходжу з квартири зовсім


Молодець пан Акурт. Геній!

Питання - чи потрібна саме анталійська квартира для самоізоляції?
Чи те само можна зробити у Дніпрі, Вінниці, Львові?
Сидіти у чотирьох стінах і байдикувати.

Квартиранти пана Акурта в Львові і Дніпрі - не збунтувались?
Не вимагають орендної скидки 50% за березень-квітень?

Таки так, щоб 2 доби пиляти на авто купити нерухомість в Анталії...
Не хочеться жити вна неньці, візьми в Польщі. До/зі Львова за день можна туди і назад махнути і порішати діла.
flyman
Аватар користувача
 
Повідомлень: 34695
З нами з: 09.03.14
Подякував: 1580 раз.
Подякували: 2767 раз.
 
Профіль
3
Повідомлення Додано: Вів 31 бер, 2020 15:56

Дуже слушна порада від пана flyman пановi Frant'y.

Там арифметика така: пан Frant живе у нормальный 1-к вартирі без балкона - орієнтир ціни станом на грудень 2019 року - 19 000 доларів.
Я було йому підшукав - писав в минулому році на цій гілці - у тому ж районі Києва нормальну двушку за 36 000 доларів. Але треба було влаштуватися на роботу та якось заробити різницю в 17 000 доларів - то й раніше була справа для нього не підйомна - як кажуть в Одесі "До 45 років не заробив на кубло - то вже й не заробиш!" - а зараз що вже говорити...
А якщо продати та за ті гроші дійсно можна взяти нормальну кавалєрку у Польщі та їсти землЯки із маслом.
Я би тут порадив - і гадаю пан flyman мене в тому підтримає, взяти десь в непоганому містечку - я би рекомендував Piotrków Trybunalski.
Там логіка була б така:
- люди живуть прості і чемні.
- на схід трохи - чудове озеро.
- на північ - поважний Лодзь.
- PKS Piotrków Trybunalski забезпечує прийом транзитних автобусів на Київ (!!!).

Ну і головне: Lodz SA Breweries.
Старопольське лодзьське ясне пелне - то класна річ!
А ще Tkackie Marсowe... аромат - що мені подобається - сильно солодовий, солодкий, навіть медовий аромат. У роті приємне, солодке, повне, трохи-трохи кисле. Все гаразд, але друзі, смакуючи та критикуючи, говорили, що насправді не "marcowe" пиво.
Ех, слава Богу - я застав у Польщі чудові часи: кожна вкладена в Польщі єдна тищьонца доларів приносила в Україні мінімум тжи тищьонци... Закрив фірму, коли два рази підряд на місяць кожна вкладена єдна тищьонца почала приносити виручку в єдну тищьонцу... Зробив це майже миттєво.
А якшо ще й взяти Sarmackie Mocne...
akurt
Аватар користувача
 
Повідомлень: 9584
З нами з: 12.02.09
Подякував: 3561 раз.
Подякували: 1255 раз.
 
Профіль
2
Повідомлення Додано: Вів 31 бер, 2020 17:04

  akurt написав:Дуже слушна порада від пана flyman пановi Frant'y.

Там арифметика така: пан Frant живе у нормальный 1-к вартирі без балкона - орієнтир ціни станом на грудень 2019 року - 19 000 доларів.
Я було йому підшукав - писав в минулому році на цій гілці - у тому ж районі Києва нормальну двушку за 36 000 доларів. Але треба було влаштуватися на роботу та якось заробити різницю в 17 000 доларів - то й раніше була справа для нього не підйомна - як кажуть в Одесі "До 45 років не заробив на кубло - то вже й не заробиш!" - а зараз що вже говорити...
А якщо продати та за ті гроші дійсно можна взяти нормальну кавалєрку у Польщі та їсти землЯки із маслом.
Я би тут порадив - і гадаю пан flyman мене в тому підтримає, взяти десь в непоганому містечку - я би рекомендував Piotrków Trybunalski.
Там логіка була б така:
- люди живуть прості і чемні.
- на схід трохи - чудове озеро.
- на північ - поважний Лодзь.
- PKS Piotrków Trybunalski забезпечує прийом транзитних автобусів на Київ (!!!).

Ну і головне: Lodz SA Breweries.
Старопольське лодзьське ясне пелне - то класна річ!
А ще Tkackie Marсowe... аромат - що мені подобається - сильно солодовий, солодкий, навіть медовий аромат. У роті приємне, солодке, повне, трохи-трохи кисле. Все гаразд, але друзі, смакуючи та критикуючи, говорили, що насправді не "marcowe" пиво.
Ех, слава Богу - я застав у Польщі чудові часи: кожна вкладена в Польщі єдна тищьонца доларів приносила в Україні мінімум тжи тищьонци... Закрив фірму, коли два рази підряд на місяць кожна вкладена єдна тищьонца почала приносити виручку в єдну тищьонцу... Зробив це майже миттєво.
А якшо ще й взяти Sarmackie Mocne...

Дякую за турботу, але в мене "кожен пан має свій план".
Так що в мене поки що незакінчено "оточення Києва кавалірками". Не вистачає реперної точки на синій гілці метро.
Щодо Польщі, вже писав, розглядав би Ченстохову (2..3 год електричком до Вудзі, Катовіц, Кракува, Вроцлавя, В-ви).
Мав пропозицію в Лодзь колись, то розглядав пригород навколо із рейковим транспортом (в тому числі згаданий Пьйотркув), але не зійшлися гвязди.

Подивимся, зараз тре перечекати карантин, а там далі будем складати стратегії.
Може знову поїду в Польщу і буду висилати репортажі із убитими кавалірками в старувці.
Востаннє редагувалось flyman в Вів 31 бер, 2020 17:10, всього редагувалось 1 раз.
flyman
Аватар користувача
 
Повідомлень: 34695
З нами з: 09.03.14
Подякував: 1580 раз.
Подякували: 2767 раз.
 
Профіль
3
Повідомлення Додано: Вів 31 бер, 2020 17:10

Пане flyman"e!
Запрошую Вас в якості експерта - не жартую - пограти в "ділову гру".
Вихідні дані розраховані на "нашу людину":
- працювати не хоче або має "віддалену роботу", маючи приблизно 1000 доларів на місяць.
- маємо нахом"ячених 75 000 доларів або за 75 000 доларів продали трьошку-панельку в районі метро "Житомирьска". Цифра в 75 000 доларів взята мною із "Довідника зі стелі" в трьох томах.
- зірок з неба на хватаємо та не ліземо в Краків або в Варшаву.
- купуємо в Piotrków Trybunalski щось пристойне.
- не пристойним вважаємо кавалєрку в будинку 1930 року побудови в 42 квадрати (для українця то не квартира, а сміх) вартістю в цінах кінця 2019 в 80 000 злотих (приблизно 20 000 доларів).
- пристойним вважаємо:
а) Apartament Piotrków Trybunalski 66 кв. метрів за 322 000 злотих (менше за 5 000 злотих квадрат) 3 pokoje; stan: bardzo dobry - 2020 (!!!) рік.
б) Apartament Piotrków Trybunalski 64 кв. метрів за 300 000 злотих (менше за 5 000 злотих квадрат) 3 pokoje; stan: bardzo dobry - 2020 (!!!) рік.
в) Mieszkanie Piotrków Trybunalski 72 кв. метрів за 330 000 злотих (менше за 5 000 злотих квадрат) 3 pokoje; stan: do wykończenia - 2019 рік.

Питання в діловій грі:
- це "правильне" вкладення коштів?
- які вбачаються "підводні камені"?
- головне питання витікає з тексту:
  flyman написав:Таки так, щоб 2 доби пиляти на авто купити нерухомість в Анталії...
Не хочеться жити вна неньці, візьми в Польщі. До/зі Львова за день можна туди і назад махнути і порішати діла.


В перекладі на зрозумілу мову:
- що там робити - так схоже на клімат Києва та так близько від Києва, що реально можна було сісти в рейсовий автобус з Лодзя до Києва і всього через добу або "...щоб 2 (уточнення - одну) доби пиляти на авто" та опинитися в Києві.
- що там з "картою побиту".
- що там в смислі життя в осередку ідеально "чистої" етнічної польської нації (на 98% - поляки)?
akurt
Аватар користувача
 
Повідомлень: 9584
З нами з: 12.02.09
Подякував: 3561 раз.
Подякували: 1255 раз.
 
Профіль
2
Повідомлення Додано: Вів 31 бер, 2020 18:12

  akurt написав:Пане flyman"e!
Запрошую Вас в якості експерта - не жартую - пограти в "ділову гру".
Вихідні дані розраховані на "нашу людину":
- працювати не хоче або має "віддалену роботу", маючи приблизно 1000 доларів на місяць.
- маємо нахом"ячених 75 000 доларів або за 75 000 доларів продали трьошку-панельку в районі метро "Житомирьска". Цифра в 75 000 доларів взята мною із "Довідника зі стелі" в трьох томах.
- зірок з неба на хватаємо та не ліземо в Краків або в Варшаву.
- купуємо в Piotrków Trybunalski щось пристойне.
- не пристойним вважаємо кавалєрку в будинку 1930 року побудови в 42 квадрати (для українця то не квартира, а сміх) вартістю в цінах кінця 2019 в 80 000 злотих (приблизно 20 000 доларів).
- пристойним вважаємо:
а) Apartament Piotrków Trybunalski 66 кв. метрів за 322 000 злотих (менше за 5 000 злотих квадрат) 3 pokoje; stan: bardzo dobry - 2020 (!!!) рік.
б) Apartament Piotrków Trybunalski 64 кв. метрів за 300 000 злотих (менше за 5 000 злотих квадрат) 3 pokoje; stan: bardzo dobry - 2020 (!!!) рік.
в) Mieszkanie Piotrków Trybunalski 72 кв. метрів за 330 000 злотих (менше за 5 000 злотих квадрат) 3 pokoje; stan: do wykończenia - 2019 рік.

Питання в діловій грі:
- це "правильне" вкладення коштів?
- які вбачаються "підводні камені"?
- головне питання витікає з тексту:
  flyman написав:Таки так, щоб 2 доби пиляти на авто купити нерухомість в Анталії...
Не хочеться жити вна неньці, візьми в Польщі. До/зі Львова за день можна туди і назад махнути і порішати діла.


В перекладі на зрозумілу мову:
- що там робити - так схоже на клімат Києва та так близько від Києва, що реально можна було сісти в рейсовий автобус з Лодзя до Києва і всього через добу або "...щоб 2 (уточнення - одну) доби пиляти на авто" та опинитися в Києві.
- що там з "картою побиту".
- що там в смислі життя в осередку ідеально "чистої" етнічної польської нації (на 98% - поляки)?

можливо в Польщі ціни дали 2х+ за останні роки, але я в Щецині мав можливість купити більше як в два рази дешевше 3к квартиру в будинку із цегли з стінами товщиною 0,5м++ (міжвоєнна будова, але не з ракушняка/вапняка який ось-ось розсиплеться, а з німецької цегли, чи як у Львові кажуть, австрійської якости)

По демографічний динамиці, Лодзь і регіон не є привабливим.

Добу потягом до Києва. Чому б не Катовіци-Битом, там ловкости літають.

Щодо покупки, продати 3к в Києві біля метро і купити в польских іпенях, не знаю, це щось не зрозуміле для мене.
Чому не здавати в Києві і на отриману оренду знімати в Польщі, ще й здача буде.
Якщо дуже кортить купувати, то краще було би взяти іпотеку в Польщі, але для цього тре там поробити на умове о праце півроку.
Без карти сталого побита, або карти поляка, х.з., чи є зміст купувати.

Ще один ньюанс, якщо він не буде брати спулдєльчу власносць (тобто земля прикріплена до будинку а частина пайки до квартири), то прийдеться ще півроку чекати дозволу на покупку, що теж є не добре, так як тре ще знайти продавця, який стільки часу готовий чекати.

В Польщі йому прийдеться вивчити мову, щоб більш-менш бєгло мувіць по-польськи, щоб сприймали хоча б за словака не українця. А це ще мінімум рік. А до того часу, він не зможе спілкуватися легко з продавцями нерухомості, і відповідно до нього будуть відноситися насторожено.

Тобто я би радив пожити спочатку рік в оренді, роздивитися по сторонам, і тоді тільки починати думати про те, чи не влазити копитами в польський бетон.

І я би радив все ж приглядатися до людних агломерації. Як на мене таких 3:
В-ва,
Труймясто,
Шльонск.

Перші два переоцінені, а от околиці Катовіц, і містечка можна приглядати.
Єдине що Сосновєц, там "дзівнє людзє", так як колись то були іпеня РІ і туда засилали всякий непотріб, так що менталітет гдіби колись обмоскаленої вати, на рівні Горлівки/Макієвки в наших поняттях, у порівнянні із сілезьким менталітетом опрусаченої колись Сілезії.
flyman
Аватар користувача
 
Повідомлень: 34695
З нами з: 09.03.14
Подякував: 1580 раз.
Подякували: 2767 раз.
 
Профіль
3
Повідомлення Додано: Вів 31 бер, 2020 18:45

Пану flyman - "п'ять балів"!

Крім того, просто чудова відповідь на питання: чому при всіх рівних умовах якщо і варто було купувати квартиру - то на березі Середземного моря!
Я, пропрацювавши досить вдало в Польщі приблизно 6 років (і заробивши свій перший капітал) це зрозумів, і не купив нічого в Битомі під Катовицями, які дуже люблю, ні в Кракуві Подгорже, ні в Бєльсько-Б"яла (чудове місто), ні в Любліні, які знаю як свої 5 пальців, і в які приіздив у справах "вечірньою конячкою" прямо з Парижа (йшов прямий автобус "Париж-Люблін" - треба було бачити водія того автобуса: метелик, біла сорочка, рукавички на руках - просто маркіз), ні у Віслі (гірськолижний центр, саме там, у Віслі, мене вперше поставили на гірські лижі) майже на кордоні із Чехією.
А всі ті варіянти там розглядав ретельно.
До речі, в Sosnowiec и в Dąbrowa Górnicza бував пару разів - хороші місця тільки для карантину. В Dąbrowa Górnicza пам"ятаю купив собі бардзо вигОдно кожану куртку - поносив пару-трійку років і продав одному прорабу - він себе відчував у ній начальником. Хі-хі.
Правда, носа занадто високо задрав і в маршрутці йому порізали її і витягли гаманець.

Класна ділова гра получилася.
Пан flyman - респект і уважуха.
Всім раджу кожен абзац прочитати по 2 рази.
І про мову теж. Я вже 2 роки не був у Польщі - забуваю, а говорив досить легко.
Особливо здивував раз поляка, застосувавши випадково у реченні слово "дИха".
akurt
Аватар користувача
 
Повідомлень: 9584
З нами з: 12.02.09
Подякував: 3561 раз.
Подякували: 1255 раз.
 
Профіль
2
  #<1 ... 553554555556557 ... 1129>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей
Модератори: Faceless, Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
Інвестуємо в нерухомість закордоном 1 ... 881, 882, 883
Anonymous » Вів 02 чер, 2009 10:24
8828 6919421
Переглянути останнє повідомлення
Пон 15 кві, 2024 09:45
BIGor
9994 6247147
Переглянути останнє повідомлення
Чет 11 кві, 2024 10:24
Bolt
24757 16536918
Переглянути останнє повідомлення
Пон 08 кві, 2024 22:36
барабашов
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама