Подвійна конвертація UAH-USD-UAH при оплаті UAH-UAH закордон

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Валютний ринок України. Курс валют: Євро, Долар, рубль. Обмін валют, прогноз курсу долара, євро, рубля, аналітика.
  #<123>
Повідомлення Додано: Вів 26 кві, 2022 14:16

  dimazah30 написав:Я описав вам як мені підтримка монобанку сказала, що продавець отримує гривні по курсу Віза.
Поясніть, будь-ласка, якщо продавець не отримує гривні звідки тоді подвійна конвертація?

Т.е. списание в Авале, а поддержка из Моно за нее рассказывает? :shock:

Куда он гривні отримує -- если у него _только_ валютные счета есть? :roll:

Оттуда, что МПС нужно где-то взять валюту, которую она зачислит на валютный счет продавца, который выставил счет в гривнах...
_hunter
 
Повідомлень: 7820
З нами з: 22.03.15
Подякував: 15 раз.
Подякували: 484 раз.
 
Профіль
2
Повідомлення Додано: Вів 26 кві, 2022 14:28

  dimazah30 написав:Ось pdf виписка. Не знаю чим допоможе. Дані ті самі.
https://x0.at/kfj3.png
В точності пояснюються, якщо продавець отримав 8000 грн.
Не бачу ніякого пояснення крім того, що продавець все таки отримує гривні. Може він їх там одразу у себе конвертує, але яка різниця нашим банкам? Запит у грн, вони відповідають візі що мій рахунок не у грн і пропонують долар.

Наведіть мені альтернативне походження суми 8146 грн при запиті на 8000 будь-ласка, якщо ви такі експерти.

Вот с этой выпиской в поддержке банка и выясняйте как так получилось: с гривневого счета списывали 8к гривен, а списали 8.1к -- пусть альтернативне походження наводять.
_hunter
 
Повідомлень: 7820
З нами з: 22.03.15
Подякував: 15 раз.
Подякували: 484 раз.
 
Профіль
2
Повідомлення Додано: Вів 26 кві, 2022 16:52

Re: Подвійна конвертація UAH-USD-UAH при оплаті UAH-UAH зако

  _hunter написав:Т.е. списание в Авале, а поддержка из Моно за нее рассказывает?


Пояснення моно по іншій аналогічній транзакції. Вона одразу біла відмінена, оскільки в налаштуваннях відімкнена подвійна конвертація. Я просто надав вам чесно джерело інформації

  _hunter написав:Оттуда, что МПС нужно где-то взять валюту, которую она зачислит на валютный счет продавца, который выставил счет в гривнах...

Яку валюту, скажіть будь-ласка?
Бо якщо подивитись на ваше посилання https://www.prostobank.ua/plastikovye_k ... _voznikaet, то там у продавця рахунок у фунтах стерлінгів, відповідно іде подвійна конвертація UAH-USD-GBP ( «гривна-доллар-фунт» (если у клиента гривневая карта Visa). ). Продавець отримує GBP - це наче логічно.
У моєму випадку іде конвертація UAH-USD-UAH, але ви кажете що продавець не UAH отримує, а якусь валюту. Дуже хочу знати яку.
dimazah30
Аватар користувача
 
Повідомлень: 41
З нами з: 09.07.19
Подякував: 8 раз.
Подякували: 3 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Вів 26 кві, 2022 17:12

  dimazah30 написав:\\\
У моєму випадку іде конвертація UAH-USD-UAH, але ви кажете що продавець не UAH отримує, а якусь валюту. Дуже хочу знати яку.

Нет: конвертация идет UAH-UAH-USD-xxx (просто МПС берет больше).
Именно это и кажу: ну нет у продавца гривневого счета -- чисто физически гривну он получить не может -- сколько это можно объяснять?
Какую валюту продавец получает -- лучше всего узнавать у продавца. Скорее всего евро.
Ихний центробанк, кстати, гривну напрямую не меняет (вот сюрприз!):
https://www.bankofcyprus.com.cy/en-gb/currency/
-- сильно сомневаюсь, что для корреспондента ситуация иная. Но, при сильном желании можете, опять же, повыяснять у продавца...
_hunter
 
Повідомлень: 7820
З нами з: 22.03.15
Подякував: 15 раз.
Подякували: 484 раз.
 
Профіль
2
Повідомлення Додано: Вів 26 кві, 2022 18:49

_hunter
Виясняти у продавців нема сенсу. Я питав у декількох продавців крипти. Вони всі кажуть що конвертацію ініціює еквайр. Наші банки теж підтверджують в роз'ясненнях, що зарубіжність банку автоматично призводить до конвертації. Ніяких дописок, що якщо у еквайру буде рахунок в гривнях, то не буде конвертації.

Тоді ще декілька питань.



Ви кажете що існує деяка валюта ххх. Ігноруємо, що в СМС підтвердженні було написано "8000 UAH". Вкажіть будь-ласка свої розрахунки по конвертації цієї ххх, щоб отримати 8146 з 8000. Мої відрізняються лише на декілька копійок (можливо через помилки округлення).

Не всі продавці крипти пропонують гривню (Mercuryo, Simplex пропонують, а Banxa - ні), чого б вони не пропонували всі валюти світу якщо їм МПС все одно дасть валюту по курсу?

Навіщо зарубіжні продавці взагалі пропонують оплату у національній валюті і "гарантують" https://x0.at/Gid7.png відсутність курсових коливань?

Мені все-таки здається, що з іншими національними валютами такого дурдому нема і саме тому продавець гарантує що зніме з клієнтів без конвертації
dimazah30
Аватар користувача
 
Повідомлень: 41
З нами з: 09.07.19
Подякував: 8 раз.
Подякували: 3 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Вів 26 кві, 2022 19:07

  dimazah30 написав:_hunter
Виясняти у продавців нема сенсу. Я питав у декількох продавців крипти. Вони всі кажуть що конвертацію ініціює еквайр. Наші банки теж підтверджують в роз'ясненнях, що зарубіжність банку автоматично призводить до конвертації. Ніяких дописок, що якщо у еквайру буде рахунок в гривнях, то не буде конвертації.

Тоді ще декілька питань.



Ви кажете що існує деяка валюта ххх. Ігноруємо, що в СМС підтвердженні було написано "8000 UAH". Вкажіть будь-ласка свої розрахунки по конвертації цієї ххх, щоб отримати 8146 з 8000. Мої відрізняються лише на декілька копійок (можливо через помилки округлення).

Не всі продавці крипти пропонують гривню (Mercuryo, Simplex пропонують, а Banxa - ні), чого б вони не пропонували всі валюти світу якщо їм МПС все одно дасть валюту по курсу?

Навіщо зарубіжні продавці взагалі пропонують оплату у національній валюті і "гарантують" https://x0.at/Gid7.png відсутність курсових коливань?

Мені все-таки здається, що з іншими національними валютами такого дурдому нема і саме тому продавець гарантує що зніме з клієнтів без конвертації

Ну да -- еквайр -- продавца.

А дописка, что конвертации не будет, если президентом Украины будет марсианин -- есть? :roll: -- события примерно равной вероятности...

В смысле "Ігноруємо"? -- я же прямо сказал -- пытаем свой банк на предмет "что за нафиг".

Навіщо? -- а зачем арабы на рынки кричат "Дрюг! Пакупай! Пакупай харашьо, дрюг!"? -- финансового смысла тут примерно столько же. Как я уже говорил -- почему продавец свои же гарантии нарушает -- узнавать нужно у продавца.

С некоторыми (по которым в "моем" списке не нули -- не будет), с некоторыми -- будет.
_hunter
 
Повідомлень: 7820
З нами з: 22.03.15
Подякував: 15 раз.
Подякували: 484 раз.
 
Профіль
2
Повідомлення Додано: Вів 26 кві, 2022 21:22

  _hunter написав:Именно это и кажу: ну нет у продавца гривневого счета -- чисто физически гривну он получить не может -- сколько это можно объяснять?

От ви так пінитеся, але у темі плаваєте, при тому, що обом достатньо просто відкрити Вікіпедію. Продавцю зовсім не потрібно мати рахунок у гривні, бо динамічну конвертацію за нього виконує 3-я сторона - DCC-оператор, який встановлює курс, стягує свою комісію (якою ділиться з мерчантом) та приймає на себе валютні ризики.
If the cardholder chooses to pay in their home currency, the DCC provider will cause the cardholder's account to be debited by the transaction amount in the home currency, and the merchant's account to be credited with the amount in the local currency.

Тобто, рахунок у гривні (та інших валютах, з якими він працює) відкриває посередник, а не мерчант, він же й виставляє суму до сплати нашому банку. А от далі цікаво. Для виконання такого розрахунку на боці платіжної системи наш банк повинен підтримувати гривню у якості валюти для міжнародних розрахунків та тримати у системі відповідний депозит. NB: Трансакції у гривні у межах країни обробляються локально, тому розглядаються окремо.

Більшість наших банків у якості валюти для міжнародних розрахунків підтримують лише USD та EUR (та й EUR вже не всі), окремі ще можуть підтримувати кілька валют сусідніх країн. Тому, щоб оплатити виставлену у гривнях суму, відбувається конвертація у валюту розрахунку - USD (щоб знати, скільки реально треба відправити валюти), а у потім назад у гривню, бо картка-то гривнева. Я не готовий з упевненістю сказати, чи на етапі UAH-USD курс МСП чи курс банку, але схиляюся до того, що МПС, а от на етапі USD-UAH - це же картковий курс банку. Крім того, банк ще може взяти комісію за конвертацію валюти, якщо це передбачено тарифом, а у деяких банків є навіть окрема комісія за DCC.

До 2014-го року, курс МПС приблизно відповідав курсу у середині держави, тому часто банки закривали очі на різницю між курсом МПС та реальним. Коли у 2014-му офіційний курс (на який орієнтується МПС) став на багато нижчим за реальний, а народ почав масово конвертувати гривні або через банкомати, або через покупки за кордоном, банкам це різко стало не вигідно і вони швиденько підкрутили свої алгоритми обробки DCC таким чином, щоб враховувався реальний курс, бо саме за цим реальним курсом банк буде змушений купити валюту для покриття трансакції.

P.S. от ще є цікавий документ з правилами, що і як має показуватися клієнту при оплаті з використанням DCC.
klug
 
Повідомлень: 8435
З нами з: 18.08.14
Подякував: 357 раз.
Подякували: 1180 раз.
 
Профіль
3
Повідомлення Додано: Сер 27 кві, 2022 07:44

  klug написав:
  _hunter написав:Именно это и кажу: ну нет у продавца гривневого счета -- чисто физически гривну он получить не может -- сколько это можно объяснять?

От ви так пінитеся, але у темі плаваєте, при тому, що обом достатньо просто відкрити Вікіпедію. Продавцю зовсім не потрібно мати рахунок у гривні, бо динамічну конвертацію за нього виконує 3-я сторона - DCC-оператор, який встановлює курс, стягує свою комісію (якою ділиться з мерчантом) та приймає на себе валютні ризики.

А я что сказал?
  _hunter написав:Нет: конвертация идет UAH-UAH-USD-xxx (просто МПС берет больше).

И именно за волшебным словом DCC я и отправил человека в поддержку его банка:
  _hunter написав:Вот с этой выпиской в поддержке банка и выясняйте как так получилось: с гривневого счета списывали 8к гривен, а списали 8.1к -- пусть альтернативне походження наводять.

Но человек зачем-то продолжает упорствовать, что-то там на калькуляторе делит/умножает...
_hunter
 
Повідомлень: 7820
З нами з: 22.03.15
Подякував: 15 раз.
Подякували: 484 раз.
 
Профіль
2
Повідомлення Додано: Сер 27 кві, 2022 09:20

klug
Дуже дякую за професійну відповідь.
По курсу я вже написав 8000/29.254900=273.4584 - долари по курсу Візи. 273.4584*29.79=8146.32 гривні по курсу Райфайзен.
По валютним ризикам DCC, у Simplex що коштує 100 USD, якщо обрати гривні буде коштувати 3100 UAH, що вище банківських курсів.
Підскажіть, а в інших країнах те саме з оплатою національною валютою закордоном, чи як ви сказали "банки закривали очі на різницю між курсом МПС та реальним"?
Бо я бачу весь сенс підтримки національних валют, в тому що людина платить закордоном фіксовану суму, без валютних коливань. Якщо конвертація все одно йде в усьому світі, то це неадекватно.
dimazah30
Аватар користувача
 
Повідомлень: 41
З нами з: 09.07.19
Подякував: 8 раз.
Подякували: 3 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 27 кві, 2022 09:28

Re: Подвійна конвертація UAH-USD-UAH при оплаті UAH-UAH зако

  _hunter написав:И именно за волшебным словом DCC я и отправил человека в поддержку его банка:

DCC відбувається на етапі, коли я в продавця обираю ГРН замість доларів, правильно?
Тоді сума 100 доларів перетворюється в ~3100 грн. При чому тут мій банк?
Я плачу 3100грн і СМС отримую код для підтверження оплати 3100 грн, але потім мій банк ініціює конвертацію в долари і з мене стягують 3100/курс Візи*курс банку.
dimazah30
Аватар користувача
 
Повідомлень: 41
З нами з: 09.07.19
Подякував: 8 раз.
Подякували: 3 раз.
 
Профіль
  #<123>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей
Модератори: Ірина_, Модератор
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама