Ми просто так скаржимось (за звичкою), чи ми дійсно бідні?

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Макроекономіка України, розвиток регіонів і макроекономічні показники: індекс цін, платіжний баланс, експорт, імпорт, рівень промислового виробництва, ВВП, торговельний баланс і рівень безробіття. Політика, що межує з темою бізнесу та фінансів. Політика яка пов`язана з грошима - аспекти політики у грошовому контексті. Політекономія. Корупція. Хабарі.
  #<1 ... 1819202122 ... 26>
Повідомлення Додано: Нед 05 чер, 2022 22:58

Re: Ми просто так скаржимось (за звичкою), чи ми дійсно бідн

Можна. Хоча, це, мабуть, надспоживацтво...
Bobua
Аватар користувача
 
Повідомлень: 2073
З нами з: 24.08.10
Подякував: 111 раз.
Подякували: 135 раз.
 
Профіль
3
Повідомлення Додано: Пон 06 чер, 2022 08:24

  cohan написав:не читал, но кратко: на $100 в месяц все еще кому-то можно жить?

Це з комунальними чи без?
BIGor
Аватар користувача
 
Повідомлень: 8883
З нами з: 19.09.10
Подякував: 1330 раз.
Подякували: 1731 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Пон 06 чер, 2022 08:32

Re: Ми просто так скаржимось (за звичкою), чи ми дійсно бідн

сравнение забугорья :
1) Швеция. Все жители Швеции чувствуют себя безопасно и социально защищенно. Медицина на высшем уровне, социальной пенсии достаточно чтобы встретить старость (при условии, что ты пахал всю жизнь). Из минусов: налоги 35-40%. Всю жизнь снимают жилье в комнатах с друзьями, т к мало кто может себе позволить арендовать квартиру лично. Не заключают оф брак,чтобы получать бОльшие пособия на детей .
Большинство шведов очень любят выпить. Отпуск 25 дней. Остальное время - только труд!!

2) Ирландия .. Аграрная страна с волшебной сказочной архитектурой (как из фильма Властелин Колец).
Аренда - безумно дорогая. Дома экономически дорого топить и технологии неэнергоэффективны. С каждым домом идет брошурка от хозяина с указанием рекомендаций по отоплению и конечной стоимости.
Половина жилого фонда находится на радоновых почвах. Дома ежегодно проходят проверки на уровень радиации, а он в 4 раза выше нормы.
Медицина на 32 месте в Европе. Специализированного врача в среднем надо ожидать до 18 мес. Лечить стоматологию летают обычно в Польшу.
Транспорт нереально дорогой.
80% страны алкоголики (без преувеличения). Ирландская культура все свободное время проводить в пабах и пить до состояния "в дрова"..
Много агрессивных подростков, нормальным считается развлечение тянуть старый хлам в поле и жечь мега костры ..

3) Британия
Жители и работающие в Лондоне, как оказалось, живут вообще НЕ в Лондоне, а в 50 км агломерации.. Электричка до Лондона и обратно 25 фунтов ( ну недорого так). Большинство домов топят эпизодически и только спальни, и НЕ газом.
Работу негражданину Британии можно найти сразу, но только в сфере уборки. Со старта предлагают 7 фунтов в час ( 4 фунта стоит проезд в Метро или чашка кофе Латте ).
Дипломы наши подтвердить дорого и практически нереально. Девушка фармацевт работает несколько лет на уборке, и пытается найти работу по специальности. А фармация - одна из востребованных..
Все очень дорого. Все живут впритык.

4) Германия. Это борьба за каждый евро в кошельке и строгий, холодный подсчет бюджета ...)
Куда -то выехали большинство трудоспособных ребят из маленьких провинциальных городов.
Немного грустное зрелище - города одних пенсионеров с пустыми, вымытыми шампунем улицами...
Дома топят газом, но ооочень экономят. Топят нормально только спальни, в коридорах и туалете может быть +10. Электричество самое дорогое в ЕС .
Медицина бесплатная ( страховая) только базовая.
Поезд Лейпциг - Берлин (1 час в дороге) 50 евро .
Продукты дороже чем в украине +- на 20% , что в принципе норм!
Молодежь всю жизнь снимает жилье в районе, где удастся найти работу. 1к кв на окраине Лейпцига 700 евро.
Зарплаты средние 1500...
Считается всё. ... Я не мог принимать душ каждый день, тк хозяин говорил, что дорого.
Стрижка, маникюр любимой, сигареты - роскошь...
5)
Польша , Чехия. Жизнь почти как у нас во Львове!!!)
6) Франция. ..когда я задал вопрос о жизни и иммиграции одному достаточно успешному преподавателю одного из ведущих университетов Парижа и первое, что он мне сказал: мясо 25-50 евро. Я не могу себе позволить кушать мясо каждый день. Только трижды в неделю.. Рыба - дороже.

Оказывается МЫ ещё ОЧЕНЬ ДАЖЕ НЕКУЕВО ЖИЛИ В УКРАИНЕ!!!!!

Оказывается
- 2 недели в очереди на запись к лору - это нормально.
- пломба 80 дол - это дешево
- Метро по 8 грн - это бесплатно. . когда я приеду в Киев я первые 2 дня буду десяток раз пересаживаться на Метро и кататься гулять по городу..
- старые фасады домов - это винтаж..
- пробки на дорогах - это пульс жизни!!!!...( лучше чем молчаливые города пенсионеров в Европе)
- неожиданно оказалось что Одесса один из самых зеленых городов Европы. Столько зелени, парков и аллей НЕ видел нигде...
- Латте XL в Сильпо за 0.7 евро - это дешевле воды.
- мясо вырезка Novus 115 грн - это счастье кушать "ведро"..)))
- новая профессия " за копейки" - это пожалуйста...
6000 грн и ты сертифицированный барбер, фотограф, массажист, мастер маникюра, педикюра, йога - инструктор, фитнес тренер, тату мастер, веб дизайнер, иллюстратор, кондитер тортиков, smm ...и тд.и тд .
И идешь спокойно зарабатывать на себя ...
-
+23 градуса зимой в квартире в отопительный сезон - это непозволительная роскошь..

- 80% населения имеют так или иначе свое собственное жилье, или готовы его купить ..

Это реалии Украины несоизмеримые с возможностями аналогичными в ЕС..©
Мизантрóп
Аватар користувача
 
Повідомлень: 7426
З нами з: 03.12.14
Подякував: 1559 раз.
Подякували: 1427 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Пон 06 чер, 2022 08:35

  cohan написав:не читал, но кратко: на $100 в месяц все еще кому-то можно жить?

на багатих селах,де все своє існують і за менше.Звісно,що замість крабів раки та не стерлядь,а коропчик))
Мизантрóп
Аватар користувача
 
Повідомлень: 7426
З нами з: 03.12.14
Подякував: 1559 раз.
Подякували: 1427 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Пон 06 чер, 2022 09:16

  Мизантрóп написав:сравнение забугорья :
1) Швеция. Все жители Швеции чувствуют себя безопасно и социально защищенно. Медицина на высшем уровне, социальной пенсии достаточно чтобы встретить старость (при условии, что ты пахал всю жизнь). Из минусов: налоги 35-40%. Всю жизнь снимают жилье в комнатах с друзьями, т к мало кто может себе позволить арендовать квартиру лично. Не заключают оф брак,чтобы получать бОльшие пособия на детей .
Большинство шведов очень любят выпить. Отпуск 25 дней. Остальное время - только труд!!

2) Ирландия .. Аграрная страна с волшебной сказочной архитектурой (как из фильма Властелин Колец).
Аренда - безумно дорогая. Дома экономически дорого топить и технологии неэнергоэффективны. С каждым домом идет брошурка от хозяина с указанием рекомендаций по отоплению и конечной стоимости.
Половина жилого фонда находится на радоновых почвах. Дома ежегодно проходят проверки на уровень радиации, а он в 4 раза выше нормы.
Медицина на 32 месте в Европе. Специализированного врача в среднем надо ожидать до 18 мес. Лечить стоматологию летают обычно в Польшу.
Транспорт нереально дорогой.
80% страны алкоголики (без преувеличения). Ирландская культура все свободное время проводить в пабах и пить до состояния "в дрова"..
Много агрессивных подростков, нормальным считается развлечение тянуть старый хлам в поле и жечь мега костры ..

3) Британия
Жители и работающие в Лондоне, как оказалось, живут вообще НЕ в Лондоне, а в 50 км агломерации.. Электричка до Лондона и обратно 25 фунтов ( ну недорого так). Большинство домов топят эпизодически и только спальни, и НЕ газом.
Работу негражданину Британии можно найти сразу, но только в сфере уборки. Со старта предлагают 7 фунтов в час ( 4 фунта стоит проезд в Метро или чашка кофе Латте ).
Дипломы наши подтвердить дорого и практически нереально. Девушка фармацевт работает несколько лет на уборке, и пытается найти работу по специальности. А фармация - одна из востребованных..
Все очень дорого. Все живут впритык.

4) Германия. Это борьба за каждый евро в кошельке и строгий, холодный подсчет бюджета ...)
Куда -то выехали большинство трудоспособных ребят из маленьких провинциальных городов.
Немного грустное зрелище - города одних пенсионеров с пустыми, вымытыми шампунем улицами...
Дома топят газом, но ооочень экономят. Топят нормально только спальни, в коридорах и туалете может быть +10. Электричество самое дорогое в ЕС .
Медицина бесплатная ( страховая) только базовая.
Поезд Лейпциг - Берлин (1 час в дороге) 50 евро .
Продукты дороже чем в украине +- на 20% , что в принципе норм!
Молодежь всю жизнь снимает жилье в районе, где удастся найти работу. 1к кв на окраине Лейпцига 700 евро.
Зарплаты средние 1500...
Считается всё. ... Я не мог принимать душ каждый день, тк хозяин говорил, что дорого.
Стрижка, маникюр любимой, сигареты - роскошь...
5)
Польша , Чехия. Жизнь почти как у нас во Львове!!!)
6) Франция. ..когда я задал вопрос о жизни и иммиграции одному достаточно успешному преподавателю одного из ведущих университетов Парижа и первое, что он мне сказал: мясо 25-50 евро. Я не могу себе позволить кушать мясо каждый день. Только трижды в неделю.. Рыба - дороже.

Оказывается МЫ ещё ОЧЕНЬ ДАЖЕ НЕКУЕВО ЖИЛИ В УКРАИНЕ!!!!!

Оказывается
- 2 недели в очереди на запись к лору - это нормально.
- пломба 80 дол - это дешево
- Метро по 8 грн - это бесплатно. . когда я приеду в Киев я первые 2 дня буду десяток раз пересаживаться на Метро и кататься гулять по городу..
- старые фасады домов - это винтаж..
- пробки на дорогах - это пульс жизни!!!!...( лучше чем молчаливые города пенсионеров в Европе)
- неожиданно оказалось что Одесса один из самых зеленых городов Европы. Столько зелени, парков и аллей НЕ видел нигде...
- Латте XL в Сильпо за 0.7 евро - это дешевле воды.
- мясо вырезка Novus 115 грн - это счастье кушать "ведро"..)))
- новая профессия " за копейки" - это пожалуйста...
6000 грн и ты сертифицированный барбер, фотограф, массажист, мастер маникюра, педикюра, йога - инструктор, фитнес тренер, тату мастер, веб дизайнер, иллюстратор, кондитер тортиков, smm ...и тд.и тд .
И идешь спокойно зарабатывать на себя ...
-
+23 градуса зимой в квартире в отопительный сезон - это непозволительная роскошь..

- 80% населения имеют так или иначе свое собственное жилье, или готовы его купить ..

Это реалии Украины несоизмеримые с возможностями аналогичными в ЕС..©

А есть источник, откуда это?
BIGor
Аватар користувача
 
Повідомлень: 8883
З нами з: 19.09.10
Подякував: 1330 раз.
Подякували: 1731 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Пон 06 чер, 2022 09:20

  Мизантрóп написав:Оказывается МЫ ещё ОЧЕНЬ ДАЖЕ НЕКУЕВО ЖИЛИ В УКРАИНЕ!!!!!

боян

а метро да, я после Швеции, а потом и Дании первое время киевские цены на транспорт смеялся, а рестораны переспрашивал
cohan
Аватар користувача
 
Повідомлень: 6498
З нами з: 27.09.19
Подякував: 112 раз.
Подякували: 535 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Пон 06 чер, 2022 09:43

Re: Ми просто так скаржимось (за звичкою), чи ми дійсно бідн

BIGor написав:
  Мизантрóп написав:сравнение забугорья :
1) Швеция. Все жители Швеции чувствуют себя безопасно и социально защищенно. Медицина на высшем уровне, социальной пенсии достаточно чтобы встретить старость (при условии, что ты пахал всю жизнь). Из минусов: налоги 35-40%. Всю жизнь снимают жилье в комнатах с друзьями, т к мало кто может себе позволить арендовать квартиру лично. Не заключают оф брак,чтобы получать бОльшие пособия на детей .
Большинство шведов очень любят выпить. Отпуск 25 дней. Остальное время - только труд!!

2) Ирландия .. Аграрная страна с волшебной сказочной архитектурой (как из фильма Властелин Колец).
Аренда - безумно дорогая. Дома экономически дорого топить и технологии неэнергоэффективны. С каждым домом идет брошурка от хозяина с указанием рекомендаций по отоплению и конечной стоимости.
Половина жилого фонда находится на радоновых почвах. Дома ежегодно проходят проверки на уровень радиации, а он в 4 раза выше нормы.
Медицина на 32 месте в Европе. Специализированного врача в среднем надо ожидать до 18 мес. Лечить стоматологию летают обычно в Польшу.
Транспорт нереально дорогой.
80% страны алкоголики (без преувеличения). Ирландская культура все свободное время проводить в пабах и пить до состояния "в дрова"..
Много агрессивных подростков, нормальным считается развлечение тянуть старый хлам в поле и жечь мега костры ..

3) Британия
Жители и работающие в Лондоне, как оказалось, живут вообще НЕ в Лондоне, а в 50 км агломерации.. Электричка до Лондона и обратно 25 фунтов ( ну недорого так). Большинство домов топят эпизодически и только спальни, и НЕ газом.
Работу негражданину Британии можно найти сразу, но только в сфере уборки. Со старта предлагают 7 фунтов в час ( 4 фунта стоит проезд в Метро или чашка кофе Латте ).
Дипломы наши подтвердить дорого и практически нереально. Девушка фармацевт работает несколько лет на уборке, и пытается найти работу по специальности. А фармация - одна из востребованных..
Все очень дорого. Все живут впритык.

4) Германия. Это борьба за каждый евро в кошельке и строгий, холодный подсчет бюджета ...)
Куда -то выехали большинство трудоспособных ребят из маленьких провинциальных городов.
Немного грустное зрелище - города одних пенсионеров с пустыми, вымытыми шампунем улицами...
Дома топят газом, но ооочень экономят. Топят нормально только спальни, в коридорах и туалете может быть +10. Электричество самое дорогое в ЕС .
Медицина бесплатная ( страховая) только базовая.
Поезд Лейпциг - Берлин (1 час в дороге) 50 евро .
Продукты дороже чем в украине +- на 20% , что в принципе норм!
Молодежь всю жизнь снимает жилье в районе, где удастся найти работу. 1к кв на окраине Лейпцига 700 евро.
Зарплаты средние 1500...
Считается всё. ... Я не мог принимать душ каждый день, тк хозяин говорил, что дорого.
Стрижка, маникюр любимой, сигареты - роскошь...
5)
Польша , Чехия. Жизнь почти как у нас во Львове!!!)
6) Франция. ..когда я задал вопрос о жизни и иммиграции одному достаточно успешному преподавателю одного из ведущих университетов Парижа и первое, что он мне сказал: мясо 25-50 евро. Я не могу себе позволить кушать мясо каждый день. Только трижды в неделю.. Рыба - дороже.

Оказывается МЫ ещё ОЧЕНЬ ДАЖЕ НЕКУЕВО ЖИЛИ В УКРАИНЕ!!!!!

Оказывается
- 2 недели в очереди на запись к лору - это нормально.
- пломба 80 дол - это дешево
- Метро по 8 грн - это бесплатно. . когда я приеду в Киев я первые 2 дня буду десяток раз пересаживаться на Метро и кататься гулять по городу..
- старые фасады домов - это винтаж..
- пробки на дорогах - это пульс жизни!!!!...( лучше чем молчаливые города пенсионеров в Европе)
- неожиданно оказалось что Одесса один из самых зеленых городов Европы. Столько зелени, парков и аллей НЕ видел нигде...
- Латте XL в Сильпо за 0.7 евро - это дешевле воды.
- мясо вырезка Novus 115 грн - это счастье кушать "ведро"..)))
- новая профессия " за копейки" - это пожалуйста...
6000 грн и ты сертифицированный барбер, фотограф, массажист, мастер маникюра, педикюра, йога - инструктор, фитнес тренер, тату мастер, веб дизайнер, иллюстратор, кондитер тортиков, smm ...и тд.и тд .
И идешь спокойно зарабатывать на себя ...
-
+23 градуса зимой в квартире в отопительный сезон - это непозволительная роскошь..

- 80% населения имеют так или иначе свое собственное жилье, или готовы его купить ..

Это реалии Украины несоизмеримые с возможностями аналогичными в ЕС..

А есть источник, откуда это?


В ФБ гуляє. Там чимало моментів, з якими я б ніяк не погодився.
І про медицину в ЄС не зовсім так, точніше зовсім не так. І про м'ясо натринділи (і про 25-50 євро - хіба для стейків, так воно і в нас від 1000 грн; і в Новусі по 115 грн вже ніякої вирізки давно нема)
І про "містечка пенсіонерів" явно прибрехали - можливо і є такі, але ж ніяк не більшість, в мене і одноклассники, і сокурсники, і колеги там є.
І за 6000 грн ти ще не станеш ніким, пройти якість курси не означає стати профі.
Faceless
Аватар користувача
Модератор
 
Повідомлень: 34795
З нами з: 24.01.12
Подякував: 1443 раз.
Подякували: 7974 раз.
 
Профіль
4
7
3
Повідомлення Додано: Пон 06 чер, 2022 11:46

Re: Ми просто так скаржимось (за звичкою), чи ми дійсно бідн

  Faceless написав:В ФБ гуляє. Там чимало моментів, з якими я б ніяк не погодився.
І про медицину в ЄС не зовсім так, точніше зовсім не так. І про м'ясо натринділи (і про 25-50 євро - хіба для стейків, так воно і в нас від 1000 грн; і в Новусі по 115 грн вже ніякої вирізки давно нема)
І про "містечка пенсіонерів" явно прибрехали - можливо і є такі, але ж ніяк не більшість, в мене і одноклассники, і сокурсники, і колеги там є.
І за 6000 грн ти ще не станеш ніким, пройти якість курси не означає стати профі.

Знайшов першоджерело, короче дуже багато маніпуляцій + незнання основ економіки.
Дешеві послуги = низька якість та низькі доходи і стандарти праці працівників.
Дешеві послуги і житло можна знайти і в Сомалі.
BIGor
Аватар користувача
 
Повідомлень: 8883
З нами з: 19.09.10
Подякував: 1330 раз.
Подякували: 1731 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Суб 13 сер, 2022 14:39

  Bobua написав:Не той вже держ.стат., ой не той...
Мало того, що він і досі не дав дані за увесь 2021рік, то ще й про перші 11міс пише, ніби-то було якесь зростання цін на їжу -- майже на 11%!
"А Баба-Яга проти!!"

Річного курсу теж ще нема: www​.bank.gov.ua/files/Exchange_r.xls

Як вже дехто може знати -- я майже десятиліття всі свої витрати записую в ел.таблицю.
Їжа -- то основне. Крім того, відколи перестав рости вгору -- їм майже незмінно. Тому ці витрати можуть бути хоч якось порівнювані з оф.статистикою.

Мої витрати на їжу (гривневі):
2013 – базовий (відносно нього рахую сумарну інфляцію ("сум" і "разів").
рік; інфляція моїх витрат // офіційна інфл.: сум.зростання
2014 +15% (+15%сум) // 12.1% 1.121 разів
2015 +24% (+43%сум) // 48.7% 1.667 разів
2016 +14% (+63%сум) // 13.9% 1.899 разів
2017 +19% (+94%сум) // 14.4% 2.172 разів
2018 +14% (121%сум) // 10.9% 2.409 разів
2019 +7.0% (137%сум) // 7.9% 2.599 разів
2020 +2.3% (143%сум) // 2.7% 2.669 разів
2021 -2.4% (136%сум). // ???

Що, що я робив не так!?
Та я ж навіть дорогоцінну гречку щодня їм (вже місяць чи два...)
І олію (ще дорогоціннішу).
І навіть креветки були (таке...) і червона риба (таке...)
От лише кілька днів на рік не їв (було не до того), але решту часу сумлінно нарощував пузико -- тепер треба буде на все літо 2022 піти в гори. Запас вже є.

Схаменися держ.стат.!
У тебе є ще цілий 12-й місяць аби все зробити правильно. Я все пробачу і прощу...
То й що, що вони всі скиглять? Тримайся! Не піддавайся! Правда -- понад усе!! Навіть якщо то приголомшливо гірка правда...
Важко буде. А хто обіцяв, що легко?
Незвично. Жити у світі, ще ціни щороку знижуватимуться.
Але ж до падіння депозитних ставок звикли? До 0.01%. І навіть доплачувати банкам за депозити (німці) -- хоча то таки перебір...
То й до дефляції звикнуть :) Хоч і нитимуть попервах, що зниження зарплат -- то "геноцид".
Багато складних питань і викликів постане перед людством. Як, наприклад, знищувати зайві гроші у профіцитних бюджетах!?
Або ж, якщо у ₴ -- дефляція, а у $ вираженні -- маленька інфляція, то як рахувати середнє?
Але людство впорається.

Бо найголовніше, що дефляція докорінно змінить споживацькі звички. Змінить на краще.
Якщо є 1000грошей, і є товар за 1000грошей -- то навіщо стрибати на нього як заєць на кульбабку, якщо можна почекати рік-два -- і стане дешевше...
А отже, і наявні речі не таким бурхливим потоком йтимуть на смітники.
І, можливо, колись таки вдасться перемістити день екологічного боргу з посеред літа (нині) за межі року.
2019: https://responsiblefuture.com.ua/dlya-u ... ogo-borgu/
і
2021:
"
День екологічного боргу для всіх жителів Землі настав сьогодні, 29 липня. Це означає, що на цей момент людство витратило всі ресурси, які може відновити наша планета за рік.
Чим ближче День екоборгу до кінця року – тим краще, оскільки ми витрачаємо ресурси, призначені для наступних поколінь. Для порівняння, в 2020 році День екоборгу настав 22 серпня (тимчасове покращення екологічної ситуації через карантинні заходи), а в 2019 році – теж 29 липня.
"





Ох, жаль, що цього року інфляції не буде -- у війську їжа бзплатна...
Лише перші 2.2місяці витрачав гроші на їжу. Вийшло (в середньому) на 2.5% більше, аніж у січні-лютому 2021р. Але не люблю я порівнювати такі короткі періоди. Це ні про що...
А ділити ті 2.2міс на середнє за 2021 -- теж не точний результат буде. Бо зимові витрати і середні за рік -- відмінні.

Сподіваюсь, що демобілізують до 31грудня, і тоді зможу хоч за 2023 точно порахувати інфляцію відносно 2021. І порівняти її з двома річними від держстату.
Точні числа -- вселяють спокій :)


Але от подумалось про інше. Про дивний, підозрілий збіг...
2013 і 2021 роки.
2013 -- був роком від'ємної інфляції (частки %, але таки ж мінус). Це дефляція.
2021 -- офіційно було трошки інфляції, але мої виміри (я їм довіряю більше :)) показали аж 2% дефляції!

А дивний, підозрілий збіг -- вже двічі (з того, що я знаю; непманські, козацькі часи не досліджував) наступного року за дефляційним (в Україні) у кремлядського карлика зривало клямку і він гнав до України орди зомбаків... :(
Причому -- розумних причин для такого свинства він не мав ні у 2014 тоді, ні тим більше у 2022.
Зовсім не мав. Ні він, ні його клептократська банда. Вони накрали, і на Заході сховали -- і 2трлн$, і потомство. От який сенс ризикувати всім цим???

І це змушує мене згадати окрему категорію фантастичних книг, яку можна класифікувати як "паразити свідомості". Це, до речі, назва фант.роману Коліна Вілсона (він є українською і є в інеті). Ще на цю тему читав цикл книг під назвою "Нопалгарт".
Якщо коротко -- існують якісь невидимі й невідчутні літаючі тварюки, які живляться людськими стражданнями, і тому капають нам всім на мозок (засилають гнилі ідеї), аби ми наробили біди й мучились.
А ще була книга, де в людські мозки телепатично вселялись (для "розваги") якісь іншопланетяни і саме так, напр., у США відбувались розстріли в школах, крамницях і т.п.

Путлєр і невеличка зграйка його посіпак, як і всі інші диктатори на Землі -- ідеальний об'єкт для такого впливу. Мінімальною обробкою (якщо оцінювати кількісно) можна тримати в страху всю Землю.
Це ж таки стосується і фінансового керівництва решти світу (в т.ч. і "вільного"). Крихітна зграйка людиняк "вирішує", що у світі має бути інфляція, що люди повинні боятись втрати купівельної здатності заощаджень, що повинні багато працювати, а потім бігати як вжалені, купуючи всілякий мотлох (поки не здорожчав), а потім мають жити посеред того мотлоху, не маючи змоги навіть пилюку легко повитирати вдома. Або викидати не використавши. І страждати-страждати-страждати...
А ще -- крихітна купка рекламних агентів теж працює на цій "ниві".
Якщо є спосіб влізти в мозок -- то зовсім не багатьох людей на Землі треба контролювати, аби вони гарантовано виїли мізки всьому людству...


І тут вигулькує Україна з її дефляцією. Двічі.
З дефляцією, яка, ставши постійною, дала би змогу людям заспокоїтись, відкласти всі закупи на післязавтра, подумати, чи вони потрібні, ще раз подумати, і ще раз, і полюбити хоч якісь зі вже наявних речей, і виробити власний смак, і не бути маріонеткою... І все це -- замість метушитись, гризти Землю, дивитись як вона вкривається сміттям, і, чомусь, "не могти зупинитись".

І от, одразу, щойно у нас дефляція, хворий на голову сусід (малюсінька голова на 140мільйонному тулубі -- це апріорі хвора голова...) -- скаженіє. Чомусь.

Може на Землі є ще якісь дефляційні країни, але вони, можливо, непомітні світові, або просто "так ся стало", що саме ми маємо дуже-дуже дебільного сусіда. І йому легко придумати привід аби напасти...

Як все це перевірити?
Дуже ж просто! :)
Просто треба дуже переконливо попросити (петиція?) керівників у "вільному" світі замінити інфляцію на дефляцію. Наприклад, всього на 2% посунути: з 1% здорожчання на 1% здешевлення. Щороку. Просто трохи менше друкувати і "кількісно пом'якшувати".
І виборці там у них не мали би бути проти...
І от цікаво, якщо зробити це масово (ЄС+США) і довго (пару років), то чи будуть тоді проблеми в України з московією? Чи, може, вже й не буде сенсу нас збивати на кожній спробі злету...?
Bobua
Аватар користувача
 
Повідомлень: 2073
З нами з: 24.08.10
Подякував: 111 раз.
Подякували: 135 раз.
 
Профіль
3
Повідомлення Додано: Суб 27 сер, 2022 03:43

Ще дорахував 2021, глянув офіц.інфляцію, і дописав середній курс долярів (НБУ) для кожного року.

Мої витрати на їжу (гривневі):
2013 – базовий (відносно нього рахую сумарну інфляцію ("сум" і "разів").
рік; інфляція моїх витрат // офіційна інфл.: сум.зростання
2014 +15% (+15%сум=1.15разів) // 12.1% (1.121 разів
2015 +24% (+43%сум=1.43разів) // 48.7% (1.667 разів
2016 +14% (+63%сум=1.63разів) // 13.9% (1.899 разів
2017 +19% (+94%сум=1.94разів) // 14.4% (2.172 разів
2018 +14% (121%сум=2.21разів) // 10.9% (2.409 разів
-----
2019 +7.0% (137%сум=2.37разів) // 7.9% (2.599 разів
2020 +2.3% (143%сум=2.43разів) // 2.7% (2.669 разів
2021 -2.4% (136%сум=2.36разів) // 10.8% (2.958 разів



В $ вираженні ціни на їжу (знову ж таки моя статистика!) такі (відносно 2013р):
2013 – базовий, курс 799.3
-----
2014 77% (в 1.29рази зниження) курс 1188.665950505
2015 52% (1.91р) курс 2184.4694266606
--
2016 51% (1.96р) курс 2555.1334234714
2017 58% (1.72р) курс 2659.6606422619
2018 65% (1.54р) курс 2720.0492375749
-----
2019 73% (1.37р) – але середній курс 25.8456... (+1.15% відносно 2016) – то була якась дика аномалія (навіть у таблиці НБУ цей рік зробили окремою вкладкою..., мабуть і вони шоковані :)
2020 72% (1.39р) – середн.курс все ще трохи занижений = 26.9575 (+1.36% відносно 2017)
2021 69% (1.44р) -- середн.курс все ще трохи занижений = 27.2862 (+0.32% відносно 2018)
-----
Таке враження від курсу -- ніби за 19-21рр пройшли 16-18рр по другому колу. Дивовижно. І в політиці, і у війську, і навіть у валюті -- всюди стрибнули в минуле. Мдя.
І оце фактичне замороження курсу (у стрибку 21р/18р) -- якраз і може пояснювати аж таке сповільнення інфляції. За три роки (сумарно) для мене їжа здорожчала на 6.85% Якщо розділити це пропорційно по роках (кубічний корінь з 1.0685), то буде по 2.23% інфляції на рік -- до болю схоже на звичайненьку річну інфляцію у всіляких США чи Європах. Kroot-o, що ми так непомітно глобалізувались, і знову мали хоч кілька років невелику інфл...
А що цікаво -- хоч доларові витрати у 2021 й були ледь вищі 2/3 від 2013 року -- а вже було помітно як польські сири стали дешевші українських. Дивовижно. Мабуть, у 2013 ми вже мали неабияк завищені ціни...
Але ще дивніше -- майже увесь народ України одностайно і мало чи не щомісяця стогнав "все подорожчало вдвічі-втричі..."
Та "камон"..., "камоніще!"... -- курс долара за останні повні три роки зріс на 0.32%, то звідки ж в Україні могла взятись інфляція більша аніж у країн Заходу?
Всі числа мені кажуть, що інфляції майже не було. А потім приходять "потерпілери", починають скиглити, не наводять жодних статистичних підтвержень -- і понеслись плачі Ярославн...

У 2022 році точного середнього курсу не буде, на жаль. НБУ зовсім самоусунувся. :(
Як усереднювати чорний ринок -- не уявляю.
Але якщо припустити, що середній курс буде 36.6 :), то це приріст курсу 34%, а от інфляція може бути як, напр., 40% (вся їжа імпортна) або і всього лише 10% -- якщо піти за аналогією 2014р. І ще й урахувати блокаду портів. От справді -- як у нас може бути інфляція по їжі, якщо ми завалені зерном по горло, і х.з. чи вивеземо хоч цьогорічний врожай, не кажучи вже про минулорічний? От як воно може подорожчати всередині країни? За рахунок якої зернової чорної діри буде усунений надлишок пропозиції?
Bobua
Аватар користувача
 
Повідомлень: 2073
З нами з: 24.08.10
Подякував: 111 раз.
Подякували: 135 раз.
 
Профіль
3
  #<1 ... 1819202122 ... 26>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей
Модератори: Ірина_, Модератор
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама