Стратегии

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Ринок цінних паперів, аналітика фондового ринку, покупка і продаж акцій, котирування і дивіденди, а також акції-неліквіди. Інтернет-трейдинг на фондовій біржі і брокерські послуги.
  #<1234 ... 11>
Повідомлення Додано: Сер 23 бер, 2011 08:26

проміжні результати

Всіх вітаю!

Повертаюсь до своїх лонг-шорт стратегій. (Збирався це зробити раніше, але було не до них...)

Отже, працюємо з Авдіївкою-Ясинівкою. На початку вересня спред виглядав так: треба купувати ЯСК, шортити АВДК. Сигнал був не надто сильний, але більш-менш. Ось графік (негативні значення за лонг ЯСК, шорт АВДК): http://i53.tinypic.com/xfudsm.png

Я тепер перерахував все з новими даними (по вівторок), ось що вийшло. Десь у грудні можна було брати профіт; з тих пір ситуація повернулася, і вже треба думати про зворотню позицію, лонг АВДК проти шорт ЯСК (але сигнал поки слабкий). Ось новий графік:http://i55.tinypic.com/2r76fl3.png

Що приємно, після перерахування усіх статистичних параметрів старий сигнал виглядає приблизно так само як і новий (я боявся щоб не вийшло так що алгоритм дає сигнал лонг ЯСК проти шорт АВДК у вересні, а після введення нових даних через кілька місяців він каже що помилився і у вересні треба було ставати в лонг АВДК проти шорт ЯСК :roll: ).

Трохи пізніше порахую у що це випливає в грошах. Шорт тут треба тримати кілька місяців, тому планка висока...

П.С. Поки що я тільки прикидаю чи можна на укр. ринку систематично торгувати маркет-н'ютрал стратегії, тому не питайте скільки я на них уже заробив, на практиці я поки що займаюся простішими речами.
mandelbrot
Аватар користувача
 
Повідомлень: 421
З нами з: 14.09.10
Подякував: 53 раз.
Подякували: 159 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 23 бер, 2011 09:36

mandelbrot
объединил :)

Спасибо. Очень интересно.
Есть еще предложение: USCB vs BAVL, ALMK vs AZST, DOEN vs CEEN. :)
San
Аватар користувача
 
Повідомлень: 33504
З нами з: 08.04.08
Подякував: 2332 раз.
Подякували: 2612 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 23 бер, 2011 09:38

mandelbrot
очень интересно, а в числах не считали какая прибыль выходит? я думаю если учесть что это типа арбитражная система, то профит там не должен быть очень большой, а если еще учесть что стоимость шорта 25% годовых, то эта стратегия на нашем рынке должна давать около 50% годовых чтобы сравняться с депозитом.

знаю человечка, который это делает в мире, там 5000 акций и есть с чего выбрать) сигналы чуть ли не каждый день.. денег много для этого нужно. и там в позиции нужно сидеть не месяцами, а до 2-х недель... вобщем идея интересная, хочется конкретных цифр)) вот этим и займемсяна неделе)))
San
ИМХО, DOEN vs CEEN будет интересно))
ASAN
 
Повідомлень: 1634
З нами з: 02.10.09
Подякував: 92 раз.
Подякували: 421 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 23 бер, 2011 10:02

  ASAN написав: ИМХО, DOEN vs CEEN будет интересно))

ну да, в этой паре больше всего общего из всех.

Еще вопрос к Мандельброту: Ваша стратегия учитывает "фундаментальные сдвиги" у эмитентов? :) У Яськи батарею в марте должны ввести.
San
Аватар користувача
 
Повідомлень: 33504
З нами з: 08.04.08
Подякував: 2332 раз.
Подякували: 2612 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 23 бер, 2011 10:08

  ASAN написав:mandelbrot
очень интересно, а в числах не считали какая прибыль выходит? я думаю если учесть что это типа арбитражная система, то профит там не должен быть очень большой, а если еще учесть что стоимость шорта 25% годовых, то эта стратегия на нашем рынке должна давать около 50% годовых чтобы сравняться с депозитом.


Асан, как тебе идея для инвестфондов или ДУ по схеме "ынвестор"?
Там все равно приходится лонги держать, ну и шортить нельзя. И есть лимиты на сектора. Так вот в рамках лимита на коксохимы работать по стратегии им. Мандельброта (модификация статарбитража). Т.е. в какие-то периоды сидеть в Яське, потом на весь лимит - в Авдеевку, потом - снова назад. Итого - 25% за шорты платить не надо. Значит, и доходность нужна не 50%, а 25%. А доходность "индекса коксовиков" и того меньше (допустим, 15-20%%). Т.е. при бычьем рынке (а он долгосрочно условно бычий) и стратегии игры от лонгов в рамках управления активами. А?
San
Аватар користувача
 
Повідомлень: 33504
З нами з: 08.04.08
Подякував: 2332 раз.
Подякували: 2612 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 23 бер, 2011 10:28

San
да, как вариант. в общем идея полезная, причесать только осталось)))
сделаю кучу графиков на разных таймфреймах, посмотрим что можно сделать с фундаментом, уже думал на эту тему, но опять же в разрезе мировых рынков, там фундамент не так сильно отыгрывают(ну опять же смотря какой))
ASAN
 
Повідомлень: 1634
З нами з: 02.10.09
Подякував: 92 раз.
Подякували: 421 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 23 бер, 2011 20:42

Порахував П&Л.

Всі параметри на вересень місяць, тобто максимально наближено до реальності. Відкриваю лонг ЯСК проти шорт АВДК 9 вересня (сигнал > 2), продаємо 1000 АВДК (notional 16,063 гривень), купуємо 4470 ЯСК (теж на 16,063). Закриваємо 27 грудня (не у зв'язку з Новим роком, а тому що сигнал < 0.5 на той момент). Ось яка бухгалтерія виходить. Профіт на лонг лег 2,954, профіт на шорт лег 1,393. Витрати на шортування 1,011 (109 днів, 25% річних). Загальний П&Л 3,336 на капітал 32,126 гривень, тобто 10.4%. Враховуючи що це market-neutral стратегія і без левереджу, як на мене непогано.

Питання: чи правильно я враховую вкладений капітал? Тут я припустив відсутність плеча, брокер бере 16,063 за лонг і заморожує стільки ж за шорт. Скільки реально блокуватимуть за шорт?

Ще, я можу списати витрати на шортування (1,011 гривень) при рахуванні прибутків для податкової?

Будь-ласка, критикуйте! :D
mandelbrot
Аватар користувача
 
Повідомлень: 421
З нами з: 14.09.10
Подякував: 53 раз.
Подякували: 159 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 23 бер, 2011 21:02

Сан, дякую за об'єднання тем, соррі за клопоти. :lol:

Щодо USCB vs BAVL, ALMK vs AZST, DOEN vs CEEN. USCB проти BAVL я ще тоді дивився, зараз знову гляну. А інші пари теж цікаві, треба подивитися, дякую за пропозицію!

Ні, фундаменту вона ніякого не враховує, ідея в тому щоб це робот торгував.

АСАН: згоден, вимоги до стратегії повинні бути високі, тут все-таки і ризик є, і працювати треба на відміну від депозиту. Я чому дивлюся на Україну - тут ринок менш ефективний, на Заході проблема в тому, що розходження дуже маленькі, треба великими сумами ризикувати щоб заробити на лонг-шорт арбі. Місяцями сидіти не треба, це плюс, але на Заході податки вищі. Офшору свого в мене нема. :cry:
mandelbrot
Аватар користувача
 
Повідомлень: 421
З нами з: 14.09.10
Подякував: 53 раз.
Подякували: 159 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 24 бер, 2011 09:12

  mandelbrot написав:Порахував П&Л.

Всі параметри на вересень місяць, тобто максимально наближено до реальності. Відкриваю лонг ЯСК проти шорт АВДК 9 вересня (сигнал > 2), продаємо 1000 АВДК (notional 16,063 гривень), купуємо 4470 ЯСК (теж на 16,063). Закриваємо 27 грудня (не у зв'язку з Новим роком, а тому що сигнал < 0.5 на той момент). Ось яка бухгалтерія виходить. Профіт на лонг лег 2,954, профіт на шорт лег 1,393. Витрати на шортування 1,011 (109 днів, 25% річних). Загальний П&Л 3,336 на капітал 32,126 гривень, тобто 10.4%. Враховуючи що це market-neutral стратегія і без левереджу, як на мене непогано.

Питання: чи правильно я враховую вкладений капітал? Тут я припустив відсутність плеча, брокер бере 16,063 за лонг і заморожує стільки ж за шорт. Скільки реально блокуватимуть за шорт?

Ще, я можу списати витрати на шортування (1,011 гривень) при рахуванні прибутків для податкової?

Будь-ласка, критикуйте! :D

по налогам тут: topic41687.html
Но кратко: затраты на шорт в расходы включить вряд ли выйдет (разве что если инспектор сквозь пальцы будет смотреть). Через суд. Главный довод - двойное налогообложение (брокер платит налог с полученных 1,011 грн и Вы)

Капитал вроде правильно расчитан.

Вообще, очень много упирается в то, что дорогой шорт. Были бы Вы брокером, то возможно за бумаги в долг Вам бы еще платили (в зависимости от условий РЕПО). Профучастником проще применить эту стратегию.

ЗЫ. Как посчитаете остальные пары, напишите. Все же интересно. Тема - супер :)
San
Аватар користувача
 
Повідомлень: 33504
З нами з: 08.04.08
Подякував: 2332 раз.
Подякували: 2612 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 24 бер, 2011 18:40

San
Про податки зрозумів.

З приводу капіталу, уточнення - тобто мені для того щоб купити акцій на 16 тис і зашортити на стільки ж треба тимчасово попрощатися з 32 тис? (забудемо про варіаційну маржу поки-що) Я правильно вас зрозумів?

Взагалі-то 25% річних у гривні за шорт - не так вже й дорого, все-таки ринок тут неліквід по суті.

Я сьогодні порахував інші пари, зараз напишу пост...
mandelbrot
Аватар користувача
 
Повідомлень: 421
З нами з: 14.09.10
Подякував: 53 раз.
Подякували: 159 раз.
 
Профіль
  #<1234 ... 11>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей
Модератори: Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
16 7274
Переглянути останнє повідомлення
Вів 28 лют, 2017 12:09
Nikolos
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама