Що станеться з банками у випадку державного дефолту

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Макроекономіка України, розвиток регіонів і макроекономічні показники: індекс цін, платіжний баланс, експорт, імпорт, рівень промислового виробництва, ВВП, торговельний баланс і рівень безробіття. Політика, що межує з темою бізнесу та фінансів. Політика яка пов`язана з грошима - аспекти політики у грошовому контексті. Політекономія. Корупція. Хабарі.
  #12>
Повідомлення Додано: П'ят 22 кві, 2011 09:16

Що станеться з банками у випадку державного дефолту

Я не спеціаліст в економіці, тому прошу пояснити (або поділитись лінком) що стається з банками у випадку державного дефолту. Наскільки я розумію державні банки мали би звільнятись від зобовязань по сплаті депозитів та відсотків (щось на зразок банків Надра та Родовід), а недержавні банки мали б функціонувати нормально як і раніше і сплачувати свої зобовязання. Банки, які вкладали свої кошти в облігації національної позики (чи як вони там називаються), тобто позичали державі, мали б мати фінансові труднощі через неповернення коштів по зобовязанням. Чи мав би дефолт якийсь сильний вплив на курс гривні?? Наскільки я розумію, після оголошення дефолту основна маса людей почала б забирати свої заощадження і переводити їх в іноземну валюту, що значно підняло б курс гривні та дестабілізувало банківську систему України загалом.

Якщо допустити, що імовірність дефолту є значною, чи є найкращим варіантом не класти кошти на депозит в Україні, а тримати їх на рахунку в іноземному банку зі стабільною економікою, або вкласти в акції якихось іноземних компаній??

І ще одне запитання: чи є українські дочірні банки великих європейських банків (таких як Райфайзен, Сведбанк, СЕБ) більш надійними у плані повернення своїх коштів? У випадку дефолту і банківської кризи, чи будуть основні банки помагати коштами своїм дочечкам?
malovanyy
 
Повідомлень: 8
З нами з: 05.04.10
Подякував: 0 раз.
Подякували: 1 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: П'ят 22 кві, 2011 09:33

Неплохой наброс, можно пообсуждать 8) :D
big539
Аватар користувача
 
Повідомлень: 8082
З нами з: 05.12.08
Подякував: 1622 раз.
Подякували: 1405 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: П'ят 22 кві, 2011 09:57

malovanyy дефолт страны нельзя связывать с банковской системой - обязательствами банков перед вкладчиками. Но сам дефолт страны обрушит любую сформировавшуюся на данный момент стабильность, в т.ч. и в банковском секторе. Результатом чего будет инфляция и отток средств из банков, что в свою очередь в очередной раз повлечет за собой банкротство ряда банков.
ТупУм
Аватар користувача
Критикан
 
Повідомлень: 4928
З нами з: 25.01.06
Подякував: 25 раз.
Подякували: 451 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Вів 26 кві, 2011 15:21

  malovanyy написав:Наскільки я розумію, після оголошення дефолту основна маса людей почала б забирати свої заощадження і переводити їх в іноземну валюту, що значно підняло б курс гривні та дестабілізувало банківську систему України загалом.

це вже відбулось в 2008 :twisted:
розумні люди заощадження в гривні вже не тримають, як можна заощаджувати в грошах з інфляцією в 20-30% на рік і ставкою по депо в 8-11%?
Всі товари довготривалого користування (авто, нерухомість, активи) давно торгуються тільки за валюту.
tobias
 
Повідомлень: 5133
З нами з: 21.01.08
Подякував: 396 раз.
Подякували: 252 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Вів 26 кві, 2011 16:09

  malovanyy написав:Наскільки я розумію, після оголошення дефолту основна маса людей почала б забирати свої заощадження і переводити їх в іноземну валюту, що значно підняло б курс гривні та дестабілізувало банківську систему України загалом.

Тут малося на увазі, що заощадження почнуть забирати всі, і в валюті і в гривні, а зайву гривню переводити в валюту. Тобто акцент на відтоці коштів з банків і підвищенні попиту на долар і євро а не на переведенні депозитів з гривні в долар.
  tobias написав:це вже відбулось в 2008 :twisted:
розумні люди заощадження в гривні вже не тримають, як можна заощаджувати в грошах з інфляцією в 20-30% на рік і ставкою по депо в 8-11%?

Інфляція - це ріст цін на продукти а не співвідношення гривні до долара та євро. І тому порівнювати ціну на капусту з відсотками на депозит не зовсім правильно. Треба ставити запитання інакше - скільки я "зароблю" якщо поставлю одну і ту ж саму суму грошей в банк в доларах, гривні і євро?
Зробив невеличке дослідження. Маємо 1000 грн 26 квітня 2010р. Скільки гривень будемо мати сьогодні якщо минулого року ми поставили їх на депозит у гривні, євро і долару?
Старі курси валют беремо на сайті Укрексімбанка
Вираховуємо середнє арифметичне між курсом продажу та купівлі, щоб знівелювати програш на конвертуванні валюти.
Відсоткові ставки беремо тут:
ньюс.фінанс.уа/ru/~/1/20/all/2010/04/28/195295
І так, при вкладі в гривні, отримуємо з тисячі 1170 гривень, в доларі - 1122 грн, в євро - 1217 грн.
Як бачимо не все так погано з вкладом в гривні, курс гривні до долара за рік майже не змінився і тому заробили ми менше, з євро навпаки - євро "підріс" в порівнянні з доларом і тому в євровалюті виграш найкращий.
Висновок: не зважаючи на інфляцію (на укр. ринку) в минулому році було вигідніше тримати заощадження в гривні а не в доларі
malovanyy
 
Повідомлень: 8
З нами з: 05.04.10
Подякував: 0 раз.
Подякували: 1 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 27 кві, 2011 15:07

  malovanyy написав:як можна заощаджувати в грошах з інфляцією в 20-30% на рік і ставкою по депо в 8-11%?

8-11% це ще дуже добре. взагалі-то у всьому світі ставки за депозитами нижчі за інляцію, причому набагато. депозити не призначені для заробляння грошей за великим рахунком.
JS
 
 
Повідомлення Додано: Вів 17 тра, 2011 15:27

Re: Що станеться з банками у випадку державного дефолту

Бумажные валюты на мой взгляд себя исчерпали, краткосрочно - гривна, год - три долар, а сохрнить и приумножить это уже вопрос
Одно если Украина как Белорусия сьедет а если в мире опять мондраж пойдет то не известно что в цене будет. Хотя Азаров сказал - лопаты и на картошку, вот наверное "фазенды" и будут цениться.
YViktor78
 
 
Повідомлення Додано: Сер 06 лип, 2011 22:01

Я всегда выбираю тактику трех корзин. 1 корзина - гривны (доходность). 2 корзина - доллар/евро (надежность).3 корзина - английский фунт (супернадежность). В зависимости от ситуации, предчуствий и прочих, процентное соотношение этих корзин меняется. подробнее тут
financeducation.com/?p=58

гривне чето не верю в последннее время. стремные настроения по гривне.
Про банки еще более помороченая схема. Раньше больше всех нравились Укрексим и ВТБ. Сейчас никого даже советовать не буду.

Успехов всем! 8)
drmorze
 
 
Повідомлення Додано: Сер 06 лип, 2011 22:54

  drmorze написав:Я всегда выбираю тактику трех корзин. 1 корзина - гривны (доходность). 2 корзина - доллар/евро (надежность).3 корзина - английский фунт (супернадежность). В зависимости от ситуации, предчуствий и прочих, процентное соотношение этих корзин меняется. подробнее тут
financeducation.com/?p=58

гривне чето не верю в последннее время. стремные настроения по гривне.
Про банки еще более помороченая схема. Раньше больше всех нравились Укрексим и ВТБ. Сейчас никого даже советовать не буду.

Успехов всем! 8)

Про супернадёжность фунта улыбнуло 8)
big539
Аватар користувача
 
Повідомлень: 8082
З нами з: 05.12.08
Подякував: 1622 раз.
Подякували: 1405 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 06 лип, 2011 23:51

  big539 написав:Про супернадёжность фунта улыбнуло 8)

Внешний долг Великобритании летом 2009 г. - 416% ВВП.
mortimer
Аватар користувача
 
Повідомлень: 36347
З нами з: 25.07.08
Подякував: 2441 раз.
Подякували: 2811 раз.
 
Профіль
  #12>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей
Модератори: Ірина_, Модератор
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама
cron