Українська енергетика по ціні двох квартир Ахметова

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Огляд найбільш важливих новин нафтогазового комплексу (НГК) світу та України, оцінка та аналіз їх впливу на пересічних громадян. Дослідження ретроспективи галузевих подій та показників, прогноз їх подальшої динаміки. Цифри, технічні показники проектів/об’єктів інфраструктури, ціни, тарифи та аналітика.
Повідомлення Додано: Вів 31 січ, 2012 17:41

Українська енергетика по ціні двох квартир Ахметова

Нашел такую статейку, мне было интересно, вот и Вам рекомендую.
31 січня 2012
http://nashigroshi.org/2012/01/31/ukraj ... -ahmetova/

Виявляється, що Ахметов скупив українську енергетику по ціні двох своїх лондонських квартир. Контрольні пакети акцій цієї зими коштували:

«Західенерго» – 1,93 млрд грн.
«Дніпроенерго» – 1,17 млрд грн.
«Київенерго» – 0,45 млрд грн.
«Донецькобленерго» – 0,47 млрд грн.

При цьому разом з повним контролем над «Західенерго» Ахметов отримав і контроль над Бурштинським енергоостровом, через який йде експорт електроенергії на Захід. Це той самий експорт, який Ахметов нещодавно отримав в свої руки, дякуючи чудесному збавленню від конкуренції в образі Жеваго.

Отже загальна ціна контролю над майже всією тепловою електрогенерацією України склала 4,02 млрд грн. (Залишились недобитими «Донбас-» та «Центренерго», та ще неформалізовано існуючий де-факто контроль над «Крименерго» та «Дніпробленерго».)

Комусь ця сума видається надзвичайно потужною, а тому нібито справедливою ціною. 4 020 000 000 гривень. В нулях справді можна ногу зламати.

А ось вам інша цифірь – 1 713 600 000. Теж очі розбігаються? Саме стільки гривень коштували Ахметову триповерховий пент-хаус в Лондоні з видом на Гайд-парк.

А вся придбана ним енергетика коштувала як дві квартири.

Я не округлюю цифри на користь своєї арифметики. Історія з придбанням апартаментів за неймовірні 136 мільйонів фунтів стерлінгів побачила світ божий рік тому (дякуємо англійським журналістам). У Ахметова були змушені визнати цей факт. Але повідомили, що квартиру купили ще в 2007 році яко інвестиційну нерухомість. А після цього вона нібито подорожчала на 20%. Тож саме ці 20 відсотків і піднімають ціну квартири до двох мільярдів, або рівно половини від вартості нових енергоактивів головного олігарха України.

Побічне спостереження. Ахметівці купували квартиру в 2007 році – на передкризовому піку світових цін на нерухомість. Зараз вони кажуть що квартира подорожчала ще. Однак відомо, що в усьому світі житло для людей подешевшало, бо люди не мають за що купувати. Тож варіанти два – або ріелтори Ахметова брешуть, аби не втратити обличчя (і в це я особисто не вірю, Рінат Леонідович вміє рахувати гроші, йому так запросто не втюхаєш щось втридорога), або ріелтори кажуть правду. І тоді стає очевидним – елітна нерухомість на відміну від звичайної прекрасно пережила кризу. Це є відображенням того, як пережили кризу різні шари суспільства в цивілізованому світі. Ті, хто і до кризи міг купити квартиру за 136 мільйонів фунтів, можуть купити її зараз вже за 160. А ті, хто до кризи не міг купити звичайну квартиру, не можуть купити її і зараз навіть за меншими цінами. Тобто під час світової кризи бідні стали біднішими, багаті – багатшими.

Блог від: Юрій Ніколов (ідея порівняння ціни енергетики і квартири Ахметова – Ігор Маскалевич)
gas expert
 
Повідомлень: 762
З нами з: 29.07.11
Подякував: 66 раз.
Подякували: 34 раз.
 
Профіль
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей
Модератори: ТупУм, Ірина_, Модератор
Топ
відповідей
Топ
користувачів
Реклама