В Україні «оживає» іпотека

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Обговорення матеріалів з фінансово-економічних та політичних тем. Новини економіки, наукові статті з економіки, ціни на золото, податковий кодекс, кредит МВФ та інші.
Для обговорення Новин, Статей та Оглядів, розміщених на FINANCE.UA
  #<12345>
Повідомлення Додано: Вів 26 чер, 2018 18:00

Re: В Україні «оживає» іпотека

... ооооооо, а я збираюсь через 3-4р. наважитись на іпотеку, щоб взяти квартиру для здачі в оренду(так сказати: створити свій пенсійний фонд) ))

.... он мої думки:
...взяв цифру 800 000грн(це ціна однухи з жлобремонтом в новобуді +/- в нормальній локації м. Лева) і поклацавши на калькуляторі, вийшло, що потрібно ~ 60% своїх коштів(перший внесок) і ~ 40% кредитних(на 5р.), щоб +/- орендар за вас покривав ваш кредит кожного місяця - ПОВНІСТЮ!
...то так вигідно, чи ні?))
(тільки не порівнювати з гривнедепо, бо ніхто так ризикувати не буде :D...... хіба що можна - з долародепо)

... для розрахунків взято %% по іпотеці Привату(там від 18%)
Долярчик
Аватар користувача
 
Заблокований
Повідомлень: 9719
З нами з: 19.10.15
Подякував: 593 раз.
Подякували: 633 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 27 чер, 2018 19:18

Re: В Україні «оживає» іпотека

Раз моє повідомлення видалили, то повторю ще раз, теперішні умови кредитування ніщо інше, як легалізований грабіж від банків.

Елементарна математика. Якщо орендний платіж = 0,5% від вартості житла, а це 5 тис для квартири вартістю 1 млн грн.

Взявши кредит під 17,9% на 20 років в Приваті, ти будеш сплачувати 7 774 грн щомісяця і додатково 7 500 в рік страхових платежів, що в сумі дає 8 400 грн.

Маючи 500 тис грн, та можливість витрачати на житло 8 400 грн щомісяця, винаймаєш квартиру за 5000 грн, відкриваєш доларовий депозит під 3% і щомісячно поповнюєш його на 3400. Вже за 8 років у тебе буде 1 млн в доларовому евіваленті. В 2,5 рази швидше за кредит. Навіть без депозиту, просто складаючи валюту у матрац, потрібну суму ти назбираєш за 12,5 років. Це якщо розглядати ануїтет.

Якщо ж розглядати класичну схему погашення, то початкові витрати за кредитом будуть 10 200 грн. Відкривши депозит, і поповнюючи його на різницю можливими витрататми по кредиту та орендою, потрібний 1 млн у валютному еквіваленті у тебе буде вже через 7,5 років.
Giroi
 
Повідомлень: 401
З нами з: 03.11.15
Подякував: 8322 раз.
Подякували: 67 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 27 чер, 2018 21:49

Giroi
Я ж мав на увазі, що взявши кредит на 5р. на 500тис.(для купівлі квартири для здачі в оренду) далі ВСЕ! - за тебе сплачує %% і тіло кредиту КВАРТИРАНТ!
Долярчик
Аватар користувача
 
Заблокований
Повідомлень: 9719
З нами з: 19.10.15
Подякував: 593 раз.
Подякували: 633 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 27 чер, 2018 23:13

Re: В Україні «оживає» іпотека

Giroi написав:Раз моє повідомлення видалили, то повторю ще раз, теперішні умови кредитування ніщо інше, як легалізований грабіж від банків.

Елементарна математика. Якщо орендний платіж = 0,5% від вартості житла, а це 5 тис для квартири вартістю 1 млн грн.

Взявши кредит під 17,9% на 20 років в Приваті, ти будеш сплачувати 7 774 грн щомісяця і додатково 7 500 в рік страхових платежів, що в сумі дає 8 400 грн.

Маючи 500 тис грн, та можливість витрачати на житло 8 400 грн щомісяця, винаймаєш квартиру за 5000 грн, відкриваєш доларовий депозит під 3% і щомісячно поповнюєш його на 3400. Вже за 8 років у тебе буде 1 млн в доларовому евіваленті. В 2,5 рази швидше за кредит. Навіть без депозиту, просто складаючи валюту у матрац, потрібну суму ти назбираєш за 12,5 років. Це якщо розглядати ануїтет.

Якщо ж розглядати класичну схему погашення, то початкові витрати за кредитом будуть 10 200 грн. Відкривши депозит, і поповнюючи його на різницю можливими витрататми по кредиту та орендою, потрібний 1 млн у валютному еквіваленті у тебе буде вже через 7,5 років.


Головна різниця - 8 або 12.5 років - колосальний час - жити в орендованому або весь цей час у власному.
Це вже не кажучи про системну помилку у розрахунках: оренда за 8 років здорожчає, і зовсім не факт, що вийде відкладати ту саму суму у валюті щомісяця. В той же час кредит буде рік за роком знецінюватися.
І ніхто не каже що кредитувати я треба на 100% вартості нерухомості.
Довгостроковий кредит - це купівля часу за гроші.
Faceless
Аватар користувача
Модератор
 
Повідомлень: 34801
З нами з: 24.01.12
Подякував: 1443 раз.
Подякували: 7975 раз.
 
Профіль
4
7
3
Повідомлення Додано: Чет 28 чер, 2018 06:38

  Долярчик написав:Giroi
Я ж мав на увазі, що взявши кредит на 5р. на 500тис.(для купівлі квартири для здачі в оренду) далі ВСЕ! - за тебе сплачує %% і тіло кредиту КВАРТИРАНТ!

  Faceless написав:Це вже не кажучи про системну помилку у розрахунках: оренда за 8 років здорожчає,


Я бы не был так категоричен в расчетах. В Украине возможны любые сюрпризы. 5 лет назад, если бы мне сказали, что Россия завоюет Крым, я бы поржал.
Вариант, что недвижимость и арендная плата подешевеет в 2 раза в $, как по мне, более вероятен, чем вариант, что они подорожают в 2 раза. Ещё и постоянное поднятие коммуналки, снижение спроса за счёт убыли населения, ну и конечно же налог на недвижимость, которые будут отнимать всё больше денег у арендодателей.
Как по мне, недвижимость - худшее вложение денег в текущих условиях.

Ипотека в гривне - классная штука, если её брать перед обвалом гривны. Тогда можно сэкономить просто немеряно денег. Только не нужно забывать, какие бы ни были условия, банки сейчас просто не кредитуют. Т.е., нет смысла считать то, чего нет.
safonovstanislav
 
Повідомлень: 3471
З нами з: 10.05.14
Подякував: 375 раз.
Подякували: 642 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 28 чер, 2018 08:48

Re: В Україні «оживає» іпотека

  safonovstanislav написав:Только не нужно забывать, какие бы ни были условия, банки сейчас просто не кредитуют.

Чому? - он на сайтах Привату, Ощаду, Кредо, Б-Львів... - все гарно пише і іпотечний калькулятор у кожного там є! - дають під заставу того ж таки житла з внесенням власних коштів від 20%
....тільки, не знаю, як на практиці.... - але, якщо у Вас нормальна кредитна історія(ніде нічого не заборговували/протерміновували) - то думаю, що кредит швидше дадуть, ніж навпаки!))
Долярчик
Аватар користувача
 
Заблокований
Повідомлень: 9719
З нами з: 19.10.15
Подякував: 593 раз.
Подякували: 633 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 28 чер, 2018 15:50

Re: В Україні «оживає» іпотека

safonovstanislav написав:
  Долярчик написав:Giroi
Я ж мав на увазі, що взявши кредит на 5р. на 500тис.(для купівлі квартири для здачі в оренду) далі ВСЕ! - за тебе сплачує %% і тіло кредиту КВАРТИРАНТ!

  Faceless написав:Це вже не кажучи про системну помилку у розрахунках: оренда за 8 років здорожчає,


Я бы не был так категоричен в расчетах. В Украине возможны любые сюрпризы. 5 лет назад, если бы мне сказали, что Россия завоюет Крым, я бы поржал.
Вариант, что недвижимость и арендная плата подешевеет в 2 раза в $, как по мне, более вероятен, чем вариант, что они подорожают в 2 раза. Ещё и постоянное поднятие коммуналки, снижение спроса за счёт убыли населения, ну и конечно же налог на недвижимость, которые будут отнимать всё больше денег у арендодателей.
Как по мне, недвижимость - худшее вложение денег в текущих условиях.

Ипотека в гривне - классная штука, если её брать перед обвалом гривны. Тогда можно сэкономить просто немеряно денег. Только не нужно забывать, какие бы ни были условия, банки сейчас просто не кредитуют. Т.е., нет смысла считать то, чего нет.
В долларах может и подешеветь, а а гривне за этот период вырастет, а доход то в гривне как правило. И доход может вырасти меньше чем аренда и прочие базовые расходы. Плюс прочие риски накопления тоже нельзя не учитывать.
Faceless
Аватар користувача
Модератор
 
Повідомлень: 34801
З нами з: 24.01.12
Подякував: 1443 раз.
Подякували: 7975 раз.
 
Профіль
4
7
3
Повідомлення Додано: Чет 28 чер, 2018 16:35

  Imp написав:
  Cler написав:о какой ипотеке можно говорить при ставках более 10%?...

Вот наконец-то прозвучал правильный вопрос в этой теме.
Какая "ипотека", если наши ставки по "ипотеке" (18-28%) выше , чем обыкновенные потребительские кредиты в европейских странах (7-10%)?..

Вспоминаю 2016 год: зарплату пересматривали раза 3, в итоге выросла процентов на 30. Цены выросли примерно на те же 20-30%. Какие 7-10% вы хотите?
Gastarbaiter
 
Повідомлень: 3189
З нами з: 26.02.18
Подякував: 671 раз.
Подякували: 535 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 28 чер, 2018 19:13

  Giroi написав:Раз моє повідомлення видалили, то повторю ще раз, теперішні умови кредитування ніщо інше, як легалізований грабіж від банків.

Елементарна математика. Якщо орендний платіж = 0,5% від вартості житла, а це 5 тис для квартири вартістю 1 млн грн.

Взявши кредит під 17,9% на 20 років в Приваті, ти будеш сплачувати 7 774 грн щомісяця і додатково 7 500 в рік страхових платежів, що в сумі дає 8 400 грн.

Маючи 500 тис грн, та можливість витрачати на житло 8 400 грн щомісяця, винаймаєш квартиру за 5000 грн, відкриваєш доларовий депозит під 3% і щомісячно поповнюєш його на 3400. Вже за 8 років у тебе буде 1 млн в доларовому евіваленті. В 2,5 рази швидше за кредит. Навіть без депозиту, просто складаючи валюту у матрац, потрібну суму ти назбираєш за 12,5 років. Це якщо розглядати ануїтет.

Якщо ж розглядати класичну схему погашення, то початкові витрати за кредитом будуть 10 200 грн. Відкривши депозит, і поповнюючи його на різницю можливими витрататми по кредиту та орендою, потрібний 1 млн у валютному еквіваленті у тебе буде вже через 7,5 років.


Ви неправі. Поясню..

1. Скільки за 8 років ви заплатите орендодавцю? Якщо оренда не буде рости (а вона буде) - то 480 тис. грн підуть ЧУЖОМУ ДЯДІ, а ви і ваші діти будуть жити в поганих умовах (за 5000 хорошими вони бути не можуть).
2. То чому ж ви ЧУЖОМУ ДЯДІ не шкодуєте грошей, а банку по відсоткам - шкодуєте.
3. За той час, що ви будет збирати, ціни на нерухомість можуть і подвоїтись. То вам уже не 1 млн, а 2 млн потрібно буде.
4. Якщо є достатній офіційний дохід і ви орендуєте житло, а не живете з батьками - беріть іпотеку. Тут і думати не має про що. Ваша поточна оренда більша за відсотки по іпотеці.
Viktor
 
Повідомлень: 273
З нами з: 23.05.16
Подякував: 82 раз.
Подякували: 73 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 28 чер, 2018 21:04

Re: В Україні «оживає» іпотека

два чувства - хорошо, что оживает. Значит, Украина двигается вперед. Второе - х******))) Никак не продам свои хатынки))
PSPoldman
Аватар користувача
 
Повідомлень: 619
З нами з: 07.03.09
Подякував: 141 раз.
Подякували: 68 раз.
 
Профіль
  #<12345>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей
Модератори: Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
4 1080
Переглянути останнє повідомлення
Чет 18 кві, 2024 18:14
Moneta
4 658
Переглянути останнє повідомлення
Чет 18 кві, 2024 17:21
Moneta
2 747
Переглянути останнє повідомлення
Пон 15 кві, 2024 12:35
vitaliiangel
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама