Еміграція, заробітчанство

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Ринок нерухомості. Ціни на квартири та земельні ділянки, аналітика, прогнози. Купівля та продаж нерухомості, оренда квартир та офісів, пропозиції комерційної нерухомості. Ріелтори та агентства нерухомості в Україні
  #<1 ... 34013402340334043405>
Повідомлення Додано: Нед 28 чер, 2026 16:38

  Дюрі-бачі написав:Faceless https://www.investopedia.com/why-the-mi ... d-12000039

Там же посилання на https://www.investopedia.com/middle-cla ... me-8756634
Зверніть увагу, що оці цифри, 71% в 1971 і 51% в 2023, це результати опитування Pew Research Center, як я розумію це опитування, як по "відчуттям" респонденти себе зараховують.
Там же в статті наводиться "From 2002 to 2006, 61% of Americans thought they were living in middle-class or upper-middle-class households, according to Gallup.". Може тоді вважати на базі цього, що з 1971 по 2006 оцінка середнього класу не змінилася, а основне зниження припало на період вже після кризи 2007?
Знову ж там же, "In a 2024 study, Gallup found that 54% of Americans think they are middle class". Це на 3% вище, ніж в 2023. Тобто цей показник може коливатися на кілька відсотків з року в рік.
Реальної статистики щодо того, яка кількість людей в кожному регіоні попадає в діапазон від 2/3 до двох середніх, на жаль, немає, тим більше за такий період.
Ну і це тільки США.
Faceless
Аватар користувача
Модератор
 
Повідомлень: 37895
З нами з: 24.01.12
Подякував: 1510 раз.
Подякували: 8333 раз.
 
Профіль
 
4
9
3
Повідомлення Додано: Нед 28 чер, 2026 16:40

  Shaman написав:
  Дюрі-бачі написав:Вже наводив цей графік, наведу ще раз:
з 1948 по 1973 продуктивність праці зросла на 97%, зарплата працівників на 91%. Тобто власники капіталу і працівники збагатіли вдвічі, майже рівномірно.
з 1973 по 2013 продуктивність праці зросла ще 143%, а оплата праці - на 9%. Тобто власники і надалі багатіють прискореними темпами за рахунок працівників.
https://www.epi.org/publication/chartin ... tagnation/

а як з приводу того, що продуктивність зростає за рахунок обладнання, тобто капіталу? скоро взагалі будуть одні роботи - й?

Так зиск з продуктивності праці йде власникам капіталу, та і все. А через підвищення продуктивності праці - стільки багато працівників вже не треба, звідси по правилу попиту/пропозиції доходи працівників навіть зменшаться.

Приклад, бував на одному підприємстві твого власника - Ахметова.
Він приватизував совкове підриємство де працювало 1000 людей (в доволі депресивному місті). Трохи вклався в автоматизацію, і звільнив 800 працівників з 1000, тим 200 що лишились - трошки добавили. В результаті на ринок депресивного міста вийшли 800 нових шукачів роботи, що стало тиском на і так маленькі доходи працівників.

Виходить продуктивність праці взагалі не прямопропорційно доходам працівників. А по факту взагалі не залежить.
BIGor
Аватар користувача
 
Повідомлень: 10720
З нами з: 19.09.10
Подякував: 1550 раз.
Подякували: 1968 раз.
 
Профіль
 
2
2
Повідомлення Додано: Нед 28 чер, 2026 16:41

  Дюрі-бачі написав:
  Water написав:Гонконг — 22% власників → 78% орендарів

до слова це дуже цікавий випадок: там основний власник житла - держава, яка здає його за заниженими цінами, але з купою додаткових умов, навіть регулюють національність сусідів, щоб не утворювались індійські чи китайські квартали.

Гонконг — найдорожчий ринок нерухомості у світі.
Ціни на квартири настільки високі, що навіть середній клас не може дозволити собі купівлю.

Причини:

обмежена територія (місто між морем і горами);

величезний попит;

інвестиційний тиск з боку Китаю;

житло — популярний інвестиційний актив.

У результаті квадратний метр коштує дорожче, ніж у Нью-Йорку чи Лондоні.

2) 90% землі належить уряду
У Гонконзі земля не продається у приватну власність — лише здається в довгострокову оренду (leasehold).
Water
 
Повідомлень: 4397
З нами з: 06.03.12
Подякував: 76 раз.
Подякували: 302 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: Нед 28 чер, 2026 16:42

  Дюрі-бачі написав:
  flyman написав:не зовсім так, ніхто ж не забирає "надлишок" (між доходом і "$150 "на життя") і не заважає його інвестувати, в тіж ОВДП, чи класти на депозити, або купувати кавалірки, назбиравши з десяток-другий тис. USD

Це за наявності власного відносно безкоштовного житла. А якщо жити в оренді чи в іпотеці, то банк чи власник житла відбере майже все на % по іпотеці.

Ну це теж неправда. Якщо ще якось можна зрозуміти, коли весь дохід йде на їжу та оренду, то на їжу+іпотеку - то взагалі незрозуміло.
Також, врахуйте, що у випадку іпотеки ота сама вами ненависна інфляція збільшує і вартість виших активів (того ж житла в іпотеці), водночас знецінюючи борг відносно нього і відносно ваших доходів
Faceless
Аватар користувача
Модератор
 
Повідомлень: 37895
З нами з: 24.01.12
Подякував: 1510 раз.
Подякували: 8333 раз.
 
Профіль
 
4
9
3
Повідомлення Додано: Нед 28 чер, 2026 16:51

Re: Еміграція, заробітчанство

  Shaman написав:а як з приводу того, що продуктивність зростає за рахунок обладнання, тобто капіталу? скоро взагалі будуть одні роботи - й?

Так вона і раніше зростала за рахунок механізації та капітальних інвестицій, але до 70-х власники ділились зростанням з працівниками, а з 70-х перестали, бо виявилось, що достатньо "індексувати" зарплату на рівні інфляції і робітники будуть далі працювати

  Water написав:Ну а інші- Німеччина, Австрія, Швейцарія, Японія, не можуть собі дозволить, чи не хочуть?

Раніше не хотіли, а зараз, особливо після 2008, вже не можуть
Востаннє редагувалось Дюрі-бачі в Нед 28 чер, 2026 16:53, всього редагувалось 1 раз.
Дюрі-бачі
Аватар користувача
 
Повідомлень: 6390
З нами з: 29.07.22
Подякував: 968 раз.
Подякували: 678 раз.
 
Профіль
 
1
Повідомлення Додано: Нед 28 чер, 2026 16:53

  Дюрі-бачі написав:Вже наводив цей графік, наведу ще раз:
з 1948 по 1973 продуктивність праці зросла на 97%, зарплата працівників на 91%. Тобто власники капіталу і працівники збагатіли вдвічі, майже рівномірно.
з 1973 по 2013 продуктивність праці зросла ще 143%, а оплата праці - на 9%. Тобто власники і надалі багатіють прискореними темпами за рахунок працівників.
https://www.epi.org/publication/chartin ... tagnation/

Оце хороший приклад маніпуляцій.
Тобто, для оцінки продуктивності беруть реальну статистику вартості вироблених товарів і послуг в економіці, і вочевидь ділять на середньорічну кількість зайнятих.
А для оцінки динаміки зарплат беруть "типову зарплату працівників не керівної ланки". Десь інженер впроваджує рішення, що збільшує продуктивність праці, але ми в порівняння беремо значножю мірою офіціянта і таксиста, які роблять те саме що робили. На діапазонах в десятки років навіть невеликі різниці в %% звісно дають чималий кумулятивний приріст, от тільки ви чогось сміливо його записали в збагачення власників, ніяк не враховуючи ні зміни в капіталомісткості, ні капіталовкладення. Якось підпорченим марксизмом в гірших інтерпретаціях попахує
Faceless
Аватар користувача
Модератор
 
Повідомлень: 37895
З нами з: 24.01.12
Подякував: 1510 раз.
Подякували: 8333 раз.
 
Профіль
 
4
9
3
Повідомлення Додано: Нед 28 чер, 2026 16:55

  Сибарит написав:
  Дюрі-бачі написав:
  Faceless написав:на оцю єдину функцію,

основна функція ненульової облікової ставки відібрати у бідних (які живуть в борг) і віддати їх гроші багатим (які живуть за рахунок % від інвестицій)

Настоящее богатство определяется не суммой на счетах, а размером долгов.
Просто в долги нужно влазить правильно.

Ідеальне фінансове планування - то чек гробарю, який не буде прийнятий банком
Faceless
Аватар користувача
Модератор
 
Повідомлень: 37895
З нами з: 24.01.12
Подякував: 1510 раз.
Подякували: 8333 раз.
 
Профіль
 
4
9
3
Повідомлення Додано: Нед 28 чер, 2026 17:00

Faceless Почитайте детальніше, хоч дослідження і старе (бо після Ковіду все значно гірше). Для топ менеджерів (1% найвищих ЗП) ріст доходів +138%, як і продуктивність праці, а для всіх решти працівників (90% найнижчих зарплат) +15% за 40 років.
Дюрі-бачі
Аватар користувача
 
Повідомлень: 6390
З нами з: 29.07.22
Подякував: 968 раз.
Подякували: 678 раз.
 
Профіль
 
1
Повідомлення Додано: Нед 28 чер, 2026 17:01

  Water написав:
  Дюрі-бачі написав:Треба будувати нормальну соціальну державу, найкраще, але далеко не ідеально, це ходить в Данії/Норвегії/Швеції/Швейцарії...

А що там в Данії/Норвегії/Швеції/Швейцарії, безкоштовно сир з рибою роздають?

Там податки що капець, для середнього класу точно. Все дорого. Тому ІТ-інженери, наприклад, стараються обходити стороною ці "соціальні" країни.

Зараз в Західній Європі взагалі дивна ситуація назріває - молоде покоління має менші доходи з праці, ніж пенсіонери (а вони живуть дуже довго на пенсії). При тому, що молодь ще має платити за житло лендлордам або корпораціям.
BIGor
Аватар користувача
 
Повідомлень: 10720
З нами з: 19.09.10
Подякував: 1550 раз.
Подякували: 1968 раз.
 
Профіль
 
2
2
Повідомлення Додано: Нед 28 чер, 2026 17:08

лежати лежачи

  Дюрі-бачі написав:
  flyman написав:не зовсім так, ніхто ж не забирає "надлишок" (між доходом і "$150 "на життя") і не заважає його інвестувати, в тіж ОВДП, чи класти на депозити, або купувати кавалірки, назбиравши з десяток-другий тис. USD

Це за наявності власного відносно безкоштовного житла. А якщо жити в оренді чи в іпотеці, то банк чи власник житла відбере майже все на % по іпотеці.

ліжкомісце або "кімната з холодильником" - фуфу, краще "лежати лежачи"
flyman
Аватар користувача
 
Повідомлень: 43158
З нами з: 09.03.14
Подякував: 1650 раз.
Подякували: 2896 раз.
 
Профіль
 
1
4
  #<1 ... 34013402340334043405>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Дюрі-бачі і 2 гостей
Модератори: Faceless, Ірина_, Модератор
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама