Спам, флейм, флуд, троллінг, оффтоп, бан

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Підтримка та супровід всіх сервісів Finance.UA
Повідомлення Додано: Сер 15 чер, 2011 08:45

Спам, флейм, флуд, троллінг, оффтоп, бан

Інформація до відома.

Спам -

Спам (англ. spam) - це масове, неперсоніфіковане розсилання, з використанням спеціальних програм, комерційної, політичної та іншої реклами або іншого виду повідомлень людям, що не висловили бажання їх отримувати.

Флейм -

Флейм (від англ. flame - вогонь, полум'я) - обмін повідомленнями в інтернет-форумах і чатах, що становить словесну війну, що нерідко вже не має відношення до початкової причини суперечки. Повідомлення флейма можуть містити особисті образи, і найчастіше направлені на подальше розпалення сварки. Іноді застосовується в контексті троллінга, але частіше флейм спалахує просто через образу на віртуального співрозмовника.

Троллінг -

Троллінг (від англ. trolling - блеснування, лов риби на блешню) - написання в Інтернеті (на форумах, у групах новин Usenet, у вікі-проектах та ін.) провокаційних повідомлень із метою викликати флейм, конфлікти між учасниками, порожню балаканину, образи, війну виправлень і т.і.

Флуд -

Флуд (від англ. flood (вимовляється флад, /fl?d/) - «повінь») - розміщення однотипної інформації, однієї повторюваної фрази, однакових графічних файлів або просто коротких безглуздих повідомлень на веб-форумах, чатах, блогах.
Детальніше на ru.wikipedia.org

Більш докладно про флуд та ін.
Flood - флуд
rusyaz.ru/is/ns/flood.html

«Мусорный ветер, дым из трубы…» Саме «сміттєвим вітром», точніше, «сміттєвим трафіком», можна назвати флуд. Флуд і флейм не тільки співзвучні, але й взаємозамінні. Хоча flame - це полум'я, а flood - потік, потоп: у такому парадоксальному місці, як інтернет, протилежності сходяться.

Чому у всіх цих слів - флуд, флейм, спам - такі близькі значення, чому ці слова так «зрослись корінням», що не розплутаєш?
Нічого дивного, це характерно для будь-якого жаргону. А флуд і флейм - справжнісінькі жаргонізми, які не живуть поза вузькомережевим контекстом.

Флуд може вживатися в декількох значеннях. У першу чергу, для людей, що мало що розуміють у тонкощах протоколів, флуд - це той же спам, але «прилюдний», у форумах, чатах і конференціях, і далеко не завжди комерційний. Просто мутний потік нісенітниці, що заполонив комунікаційний простір. Флейм більш агресивний, ніж такий флуд, інших розходжень між ними немає.

Друге, хакерське значення таке: флуд - автоматично генерований трафік, що забиває мережеві канали (у тому числі при DoS-атаках).
Таємничі хакери на відстані зомбують комп'ютер, і він (у складі цілої армії
зомбі) береться посилати помилкові запити на атакований сервер доти, поки той під натиском флуда не відмовиться працювати.

Третє значення, переносне і найбільш розпливчасте, - «брехня, дурниця, нісенітниця».

Оффто́пік (інакше офто́пік, оффтоп від англ. off topic) — будь-яке мережеве повідомлення, що виходить за рамки заздалегідь установленої теми спілкування. Офтопік розглядається як порушення мережевого етикету, оскільки розмиває заздалегідь оголошене обмеження теми спілкування, що приводить до неозорості кола обговорюваних питань і відлякує тих читачів, які не мають часу на прочитання повідомлень, що віддаляються від їх власного кола інтересів.

Бан (англ. ban, /bæn/ — забороняти, оголошувати поза законом) — один із прийнятих в Інтернеті способів контролю над діями користувачів. Як правило, бан полягає в позбавленні або обмеженні будь-яких прав користувача (на створення/відправлення нових повідомлень або створення нових тем на веб-форумі, на відправлення повідомлень у чаті, на коментування в блогах та ін.). Можливість введено з метою захистити інтернет-ресурс від тролів, спамерів, вандалів та інших осіб, чиї повідомлення шкодять продуктивній роботі ресурсу.
Зображення
Бажаєте встановити кнопку "Подякувати"? Вам сюди - topic193734.html
ТупУм
Аватар користувача
Критикан
 
Повідомлень: 5344
З нами з: 25.01.06
Подякував: 24 раз.
Подякували: 443 раз.
 
Профіль
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей
Модератори: ТупУм, Ірина_, flom, Модератор
Топ
відповідей
Топ
користувачів
Реклама