Мертве озеро (Журавлине)

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Туризм в Україні, мандрівки світом, подорожі до цікавих місць
Повідомлення Додано: Сер 28 вер, 2016 11:18

Мертве озеро (Журавлине)

Зображення


Високо в Сколівських Бескидах розташоване Мертве озеро. Неправильна овальна форма, темна, як ніч, але достатньо прозора вода і бульбашки, що постійно підіймаються до поверхні — таким ви його побачите.
Довкола — багниста місцина з характерною рослинністю біля берегів. Тут можна знайти журавлину болотну та осику.
З усіх боків озеро обступив густий смереково-ялицевий ліс. Особливо гарно тут, напевно, восени, коли листяні дерева розфарбовують ліс у полум’яні відтінки, а ялиці, як і решту року, стоять насичено зелені. Різнобарв’я лісу тільки додає мальовничості темним водам Журавлиного, берегам, встеленим м’яким мохом та поверхні, вкритій легким павутинням зелені.
Мертве озеро справді “мертве”?
“Мертвим” Журавлине озеро називають через те, що вода в ньому насичена сірководнем, тому вищі живі організми тут не живуть. Про те, як утворилось озеро, ніхто достеменно не знає, як, власне, і про його глибину.
Люди кажуть, що в розщілину поміж пагорбами почала стікати тала вода, згодом в ній накопичились трухляві гілки, листя, повалені снігом чи буревієм дерева. Процес гниття завдяки стоячій воді тільки пришвидшувався.
Через дивні властивості озера місцеві дуже довго його оминали, даючи містичні пояснення дивному бульботінню на поверхні та аномально темній воді. Кажуть, що в тутешніх болотах після сніжних зим чи дощових літ безвісти зникали подорожні. Місцина подалі від туристичних стежок і справді болотиста — всяке могло бути. Проте сьогодні дорога до Журавлиного безпечна: стежки промарковані, є вказівники, тож заблукати в лісі, повному див, вам ніхто не дасть!
Таємничий острів
Велике скупчення гілок, корінь дерев, трави утворило острів посеред Мертвого озера. І, якщо добре придивитись, побачите, що острів ...рухається!
Потрапити на нього можна, але будьте обережні: тут легко загрузнути під власною вагою у трясовині, хай вона і здається безпечною.
Тим паче, що у Мертвого озера дна нема. Точніше, виміряти точну глибину Журавлиного майже неможливо через те, що дно щільно вкривають стовбури дерев.

Прогулянка до Мертвого не забере багато часу: від центру с. Сколе (Львівська обл.) до нього 8.5 км пішки.

Розташування
Журавлине, Сколівський район, Львівська областьЗображення
Пчёлка
 
Повідомлень: 1472
З нами з: 06.11.13
Подякував: 4 раз.
Подякували: 37 раз.
 
Профіль
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей
Модератори: ТупУм, Ірина_, Модератор
Топ
відповідей
Топ
користувачів
Реклама