Нацбанк заговорив про "мильну бульбашку" на ринку українсько

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Розділ для авторських текстів еспертів різних галузей економіки, фінансів, нерухомості та інше
  #<1 ... 9101112>
Повідомлення Додано: Вів 04 лип, 2017 19:37

  ЛАД написав:3. Простите, не понял - каким образом из сложности оформления кредита следует "все що Ви бачите збудованим будівельниками - вже кимось проплачене"? Если можно, разъясните, пожалуйста, Вашу мысль.
Пряме порівняння
1 Якщо для мене отримати кредит проблематично - значить і для інших отримати кредит(зовнішній) так само проблематично
2 Будівництво занадто ресурсоємкий процес , а тому без грошей тривалий час вестись не може.


Таким чином все що збудоване - збудоване
або
а - за власні кошти будівельників
або
б - за кошти інвесторів , які є або кінцевими споживачами ,або повязаними з будівельниками особами(фінансовими групами)

А раз так , то одна з ознак бульбашки - це можливість луснути, а що буде лускати при виконанні вищеприведених аргументів?
budivelnik
Аватар користувача
 
Повідомлень: 27422
З нами з: 15.01.09
Подякував: 278 раз.
Подякували: 2942 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Вів 04 лип, 2017 19:53

  budivelnik написав:Якщо для мене отримати кредит проблематично - значить і для інших отримати кредит(зовнішній) так само проблематично


Плохо вы не депутат. Дейдей из Народного Фронта вон с такими же доходами как у вас спокойно купил за год две новых люксовых Ауди, и не в кредит, а так просто, плюс попросил у знакомого пять миллионов гривен, тот конечно дал.
Bayern
 
Повідомлень: 401
З нами з: 03.06.17
Подякував: 238 раз.
Подякували: 139 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Сер 05 лип, 2017 01:53

  budivelnik написав:.........
Пряме порівняння
1 Якщо для мене отримати кредит проблематично - значить і для інших отримати кредит(зовнішній) так само проблематично
2 Будівництво занадто ресурсоємкий процес , а тому без грошей тривалий час вестись не може.


Таким чином все що збудоване - збудоване
або
а - за власні кошти будівельників
або
б - за кошти інвесторів , які є або кінцевими споживачами ,або повязаними з будівельниками особами(фінансовими групами)

А раз так , то одна з ознак бульбашки - це можливість луснути, а що буде лускати при виконанні вищеприведених аргументів?

Допускаю, что крупным строительным фирмам получить кредит проще. В таком случае, строительство может вестись за кредитные средства. Но это мои предположения, так что спорить не буду.
Но я вообще-то писал, что оцениваю ситуацию не как стандартный ценовой пузырь (его реально нет), а как возможный кризис перепроизводства. Если опасения НБУ не напрасны, то это приведёт к массовому сокращению строительства, соответственно, сокращению рабочих, заказов со стороны строителей в смежных отраслях (металл, цемент, кирпич и т.д.). Да и у строительных фирм убытки будут серьёзные. Во-первых, замороженные средства в построенных домах, во-вторых, поддержание незаселённых домов в нормальном состоянии тоже требует, насколько понимаю, немалых средств.
Не очень себе представляю, что будет в домах, где продадут 20-30-...-50% квартир. Тоже, думаю, проблемы не маленькие.
ЛАД
2
 
Повідомлень: 28674
З нами з: 31.08.10
Подякував: 5288 раз.
Подякували: 4828 раз.
 
Профіль
2
2
6
Повідомлення Додано: Сер 05 лип, 2017 11:42

Re: Нацбанк заговорив про "мильну бульбашку" на ринку україн

  ЛАД написав:Допускаю, что крупным строительным фирмам получить кредит проще. В таком случае, строительство может вестись за кредитные средства. Но это мои предположения, так что спорить не буду.
1 Так ніхто і не сперичається - просто кожен приводить своє бачення
2 Не питання отримати кредит( в кінці кінців я кредит отримав) , питання на яких умовах і в кого....
Так от - кредити необхідні будівельникам виражаються в мільонах(або десятках-сотнях) мільйонів гривень , а такі кредити можна отримати тільки у власній ФПГ , тому й пишучи про проблеми кредитування я й звернув увагу приміткою (зовнішні)
  ЛАД написав:Но я вообще-то писал, что оцениваю ситуацию не как стандартный ценовой пузырь (его реально нет), а как возможный кризис перепроизводства. Если опасения НБУ не напрасны, то это приведёт к массовому сокращению строительства, соответственно, сокращению рабочих, заказов со стороны строителей в смежных отраслях (металл, цемент, кирпич и т.д.). Да и у строительных фирм убытки будут серьёзные. Во-первых, замороженные средства в построенных домах, во-вторых, поддержание незаселённых домов в нормальном состоянии тоже требует, насколько понимаю, немалых средств.
Не очень себе представляю, что будет в домах, где продадут 20-30-...-50% квартир. Тоже, думаю, проблемы не маленькие.
Ще раз
1 Перевиробництво , при виробництві в 2-5 разів меншому ніж в навколишніх країнах - не можливо по визначенню ( хіба признати що ми марсіани і нам не притаманні бажання росіян, поляків, німців, венгрів, чехів..... )
2 Будівництво це своєрідний стерилізатор капіталу , тобто найбільші вкладення відбуваються на момент самого будівництва , але від того що гроші в будову вклали - практично не збільшуються вкладання в експлуатацію цих будов
Порівняйте
Авто - середня вартість 300 000 грн , річні вкладення в паливо+обслуговування-40000 грн
Квартира - середня вартість 800 000 грн- річні вкладення в обслуговування 20000 грн

Таким чином
Будівництво розвивається при наявності вільних коштів стерилізуючи ці кошти і скорочується при економічних негараздах , але при будь яких негараздах існує 10% населення,яке живе в рази краще від середньостатистичних а значить потребує покращення(зміну) житлових умов. тому при обємах в 20-30% від середніх по оточуючим країнам ніякою бульбашкою пахнути не може- сильно мало будуємо.
budivelnik
Аватар користувача
 
Повідомлень: 27422
З нами з: 15.01.09
Подякував: 278 раз.
Подякували: 2942 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Сер 05 лип, 2017 14:27

budivelnik, согласен со всем, кроме этого:
1 Перевиробництво , при виробництві в 2-5 разів меншому ніж в навколишніх країнах - не можливо по визначенню ( хіба признати що ми марсіани і нам не притаманні бажання росіян, поляків, німців, венгрів, чехів..... )

Бажання-то нам притаманні, а вот их доходов у нас нет.
Поэтому в принципе перепроизводство может быть даже при в 10 раз меньшем производстве.
Не буду, правда, утверждать, что у нас такой кризис будет - не имею достаточных данных, чтобы оценить соотношение платежеспособного спроса и объёмов строительства. Могу только полагаться на мнение НБУ.
ЛАД
2
 
Повідомлень: 28674
З нами з: 31.08.10
Подякував: 5288 раз.
Подякували: 4828 раз.
 
Профіль
2
2
6
Повідомлення Додано: Сер 05 лип, 2017 16:31

  ЛАД написав:budivelnik, согласен со всем, кроме этого:
1 Перевиробництво , при виробництві в 2-5 разів меншому ніж в навколишніх країнах - не можливо по визначенню ( хіба признати що ми марсіани і нам не притаманні бажання росіян, поляків, німців, венгрів, чехів..... )

Бажання-то нам притаманні, а вот их доходов у нас нет.
Поэтому в принципе перепроизводство может быть даже при в 10 раз меньшем производстве.
Не буду, правда, утверждать, что у нас такой кризис будет - не имею достаточных данных, чтобы оценить соотношение платежеспособного спроса и объёмов строительства. Могу только полагаться на мнение НБУ.
Я люблю спрощувати і порівнювати , хоча частенько ці мої спрощення/порівняння вважаються оточуючими не коректними, але
Якщо сам термін перевиробництво - емоційний - то його можна використовувати, а якщо абсолютний - то не можна використовувати
Уявіть собі перевиробництво хліба в країні в якій виробники хліба ( і інші мешканці країни) хліба недоїдають і голодні.

Такі випадки бували в історії (хліб палили/топили/гноїли) але не годували - чи можна говорити що це було перевиробництво ? - як на мене то ні - бо це що хочеш(неправильна економічна політика , чи геноцид...чи ще якийсь термін) - але не перевиробництво.

Тому
Якщо будуємо в 2-5 разів менше ніж будують інші(навколишні в близькому оточенні , бо порівнювати правила/бажання Європи і Африки - справа невдячна) - то перевиробництво може бути тільки емоційним терміном.а не абсолютним.
budivelnik
Аватар користувача
 
Повідомлень: 27422
З нами з: 15.01.09
Подякував: 278 раз.
Подякували: 2942 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Сер 05 лип, 2017 16:46

  Bayern написав:
  budivelnik написав:Якщо для мене отримати кредит проблематично - значить і для інших отримати кредит(зовнішній) так само проблематично


Плохо вы не депутат. Дейдей из Народного Фронта вон с такими же доходами как у вас спокойно купил за год две новых люксовых Ауди, и не в кредит, а так просто, плюс попросил у знакомого пять миллионов гривен, тот конечно дал.

Це, коли тільки вводили е-декларування, хтось із форумчан радів, що тепер виведуть їх на чисту воду. А я тоді казав: "Ніфіга, вони скажуть, що це їм знайомі мільонери дали чи позичили." :)
Луценко вже не питає -Де взяв?-, а каже -Заплати податки і спи спокійно-. Біла Африка, а до чогось, схожего на Європу, ще, як мінімум, років п'ять.
lapay
 
Заблокований
Повідомлень: 13797
З нами з: 01.08.15
Подякував: 1203 раз.
Подякували: 1453 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 06 лип, 2017 13:27

ЛАД "Можно несколько уточнений?"
1. Графики доступны, например тут: http://domik.ua/nedvizhimost/dinamika-cen.html (моя первая линка в гугле, не сочтите за какую-то рекламу и т.п). Это довольно открытые данные, так что их можно много где получить.
2. "Срок окупаемости 7-8 лет вполне нормальный". Сильно не соглашусь. Как ниже уже хорошо подметили, в странах с нестабильной экономикой доход возможен тогда, когда разница в цене превышает риски. Я лично это хорошо прохожу на Африканских и Арабских странах, где доходы от 500% покрывают "особенности" ведение бизнеса там. С моей субъективной и практической точки зрения, - цена недвиги у нас сейчас (почти) соизмерима с ЕСовскими. Так что где лучше приобрести её с "мировым" сроком окупаемости 7-8 лет вопрос для меня риторический.
3. "прямо сейчас по 8к" "не подскажете, где?" Запросто, в личке пример. И он не один.
4. "Возможно ошибаюсь, но не думаю, что безвиз сильно повлияет на количество заробитчан, кто хотел, ехал и раньше". Увы, ошибаетесь. С июня месяца лично я "чувствую" отток кадров на 15% и уменьшение количества откликов на новые вакансии до 50%. И это не строители или сборщики урожая. Увы, особенности менталитета "тут всегда плохо, а там всегда хорошо" у нас в крови. Это отдельная тема, но факт негативного влияния на рынок кадры я вижу.

Называть ситуацию пузырём, кризисом или перепроизводством как по мне - отдельная история. Факт в том, что наше строительство сейчас глобально столкнулось с тем, что новострои перестали покупать - это факт, который конечно многие пытались прикрыть долгое время. Сейчас прикрывать реально нечем. А к чему это приведёт - посмотрим )
nikitash
 
Повідомлень: 256
З нами з: 17.09.10
Подякував: 65 раз.
Подякували: 65 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 06 лип, 2017 14:01

Re: Нацбанк заговорив про "мильну бульбашку" на ринку україн

"Говорить о "гривневом пузыре", по-моему, бессмысленно - у нас никогда пока что цена квартир в гривнах не считалась, всегда была привязка к доллару."
Тут боюсь Вас тоже разочаровать. Как раз таки цена квартир за м2 всегда идёт в гривнах. То, что она привязана к доллару - это понятно. Вопрос именно в том, что цена в гривнах на м2 росла медленне курса, что и позволяло играть на инвестиционном рынке тем, у кого валютные доходы. Раньше )

Имхо, сейчас недвига как инвестиционный портфель стала (очень) сомнительна на нашем рынке, а значит её цена будет ровно (мечтательно) пропорционально спросу. Тут звучали хорошие мнения, мол будут покупать ибо спрос выше предложения? Так вот нет) Иначе не видели бы мы подавляющее большинство тёмных окон. И заметте, что число этих тёмных окон вот уже на протяжении лет 5 никак не уменьшается. У молодёжи нет спроса, а у "постарше" - желания. Ну и численность населения страны (пока) не растёт.
Я тоже хочу быть оптимистом, честно хочу, но "пока рано".
nikitash
 
Повідомлень: 256
З нами з: 17.09.10
Подякував: 65 раз.
Подякували: 65 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: П'ят 07 лип, 2017 04:14

  Slavyanin35 написав:Лично я, в2005 -2008 зарабатывал 1200у.е в месяц(6000грн.),на ремонтах квартир.

И за 50000 у.е. в 2008(без ремонта и мебели), купить даже однокомнатную хрущевку не смог.(Харьков)

А теперь,я зарабатываю где-то 9000-12000 в месяц (работа теперь с перебоями) грн(около 300-400у.е),то за 23000 у.е(600000грн) ,однушка на салтовке ,(с мало-майским ремонтам,техникой и мебелью) конечно, теперь совсем мне, купить не реально .


так в 2005-2008 это было 3 средних зарплаты по Киеву (если усреднить за годы)
а сейчас 9-12к это в районе одной средней зарплаты, чуть больше.
неудивительно что уже больше половины не отложишь.
galex
Аватар користувача
 
Повідомлень: 2709
З нами з: 20.04.16
Подякував: 109 раз.
Подякували: 473 раз.
 
Профіль
  #<1 ... 9101112>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість
Модератори: Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
165 57329
Переглянути останнє повідомлення
Пон 30 січ, 2017 10:46
Faceless
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама