Купуємо для себе, а не в ОРЕНДУ, закордонну нерухомість

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Ринок нерухомості. Ціни на квартири та земельні ділянки, аналітика, прогнози. Купівля та продаж нерухомості, оренда квартир та офісів, пропозиції комерційної нерухомості. Ріелтори та агентства нерухомості в Україні
  #<1 ... 34567 ... 1129>
Повідомлення Додано: Пон 09 кві, 2018 13:33

  akurt написав:Честно говоря, даже не понял, чего это Вы забрели на эту ветку с ветки фондового рынка...

это разве эксклюзив? или закрытый чат для почитателей таланта?
я многие ветки читаю.
эта не исключение.
много умных мыслей.
буду готовиться к тихой пенсии - обязательно воспользуюсь практическими советами.

  akurt написав:У порівнянні із панами, які пишуть не з великої букви ... перші слова в реченнях...

подскажите, кто еще так пишет, и я буду здесь вечным читателем.
Yuri_T
Аватар користувача
1

 
Повідомлень: 15047
З нами з: 09.10.08
Подякував: 2079 раз.
Подякували: 4497 раз.
 
Профіль
5
2
Повідомлення Додано: Пон 09 кві, 2018 13:50

Я, к сожалению, не учитель словесности.
Если развивать идеи Coder, то неизбежно возникнет вопрос:
Безграмотный=умный?
На YouTube есть видео парня из Латвии, который отвечает россиянам на вопрос: "Может ли нормальный человек выучить латышский язык за 30 (тридцать) лет".
Очень интересное видео.

По поводу ошибок и безграмотности ждём вердикт greenzone - это он нашёл опечатки в моем тексте и сделал мне замечание, я перечитал и исправил. Вроде бы все...
akurt
Аватар користувача
 
Повідомлень: 9629
З нами з: 12.02.09
Подякував: 3576 раз.
Подякували: 1262 раз.
 
Профіль
2
Повідомлення Додано: Пон 09 кві, 2018 14:01

Патриотизм=300 гривен?

(Мысли, которые пришли в автобусе по дороге от улицы Гюллюк до Бульвара Богачей в Анталии. Мысли на тему, упомянутую на этом форуме)

Эпиграф:
"Необхідність захищати (а на практиці це часто означає "жертвувати своїми інтересами") не закінчилась в лютому 2014 року, вона існує і досі." (Coder, 08.04.2018)

Кто-то из наивных читателей может подумать, что история государства Украина вершится/создаётся в Киеве, Вашингтоне или в Москве.
Это не так.
История Украины, как я верно написал автору эпиграфа, окончательно сформируется к 2098 году, максимум к 2099-му, и творится она в эти минуты (!!) ВОВСЕ не в Киеве, а в маленьком почти никому не известном селе Пещанка, что в Днепропетровский области, в Новомосковском районе.
То, как имено читатель встретит 2098 год, в эти минуты определяется именно там.

Автор следит за началом истории уже год, сегодня апогей, от которого без преувеличения зависит ваша жизнь.
Мне история видна издалека: места не чужие, на местном кладбище покоится родной дядя, родная тётя и двоюродный брат (инсульт).
Все начиналось незаметно: жители трех сел на основании Закона Украины решили объединиться в "ТЕРРИТОРИАЛЬНУЮ ГРОМАДУ" и построить украинский рай на украинской земле на территории трех отдельно взятых, расположеных в основном на болотах, реке Самара и остатках разграбленного банкирами и сотрудниками правоохранительных органов соснового леса...
Тут-то и началось...
Представляете, села с "Шевченковыми хатами" решили построить рай!
А попытка повлияет и на жизнь каждого форумчанина...

Как построит рай на территории села или даже трех сел?
Очень просто. Селу повезло, не все жители его покинули в последние 30 лет, а остались, и так получилось, что самыми неравнодушными оказались одноклассники-одногодки выпуска, точно не скажу, года 1985-1990. Ребята имели общую страсть: играть в футбол на школьном стадионе и праздновать вместе Пасху.
А, кроме того, торговать на рынке мясом, запчастями к мотоциклом, работать в больнице, торговать Секонд-хендом, работать сельским электриком, водителем ассенизационной машины, ну, как и все мы - кто на форуме...
У всех - отличные семьи, на сегодня почти все дети переженились и очень удачно, закончили университеты, и очень престижные, и - трудно поверить - работают по специальностям диплома.
Сельский электрик между прочим, имел Золотую медаль школы, да и другие парни и девчата были ребятами ОБРАЗОВАННЫМИ.
Начали с того, что еще лет 10 назад добились строительства в Пещанке супер-современной школы, в Киеве такой - и то нет!
Во Львове есть в Пустомытах - сам Президент открывал ее!

Будучи украинцами от украинцев и патриотами от патриотов, конечно, задумывался над тем, "Как жить дальше?"
Ну, часть отправила детей на жительство в страны Европы, часть работают в Днепре или в селе.
А тут подмога вышла, государство решило помочь неравнодушным и приняли Закон о создании Территориальных громад!
Энтузиазма - хоть отдаляй!
Начали дело делать, не дожидаясь бумаг: в селе - мусорные урны, наняли мусоровоз - вывозит мусор, заключили договор об очистке сельских дорог от снега, добились включения сельских дорог на ремонт во всеукраинский план, энтузиасты делают облавы на нерадивых сжигателей осенних листьев, задумались о том, куда исчезли зайцы и лисы из остатков леса - оказалось всех выбили пьяные бригады из местного Общества защиты животных (председатель там председателем уже 25 лет)... Ну и так далее.
Рай был виден на горизонте.
Отправили и инициативные группы в разные регионы страны - там изучают опыт обустройства мусороперерабатывающего завода в селе, там изучают солнечные батареи, там...
"Я планов наших люблю громадье!"
Первая попытка регистрации ОТГ оказалась неудачной - в пачке документов в 1200 листов на одной странице отсутствовала печать нотариуса. Хотя документ был "правильный".
Переделали.
Вернули, ибо какой-то слесарь-сантехник из ближайшего хлебозавода подал иск в суд о том, что его не уведомили о собрании трех сел, где будет рассматриваться вопрос, а "Он право имеет!"
Короче, было 6 (шесть!!!) судов. Все отменяли решения жителей трех сел о создании ТГ. В дело вмешалось ОБСЕ и Верховная рада, вопрос рассматривался на Комитете Верховной рады.
Сам Власенко рассматривал вопрос! По ТВ шел прямой репортаж!
Седьмой раз суды Днепропетровщины не осмелились - даже за большие деньги - завернуть регистрацию ОТГ.
Спросите, что так? Почему суды отказывают?
Ну, просто. Весь Новомосковский район принадлежит народному депутату. Ну как принадлежит...
Девки не все принадлежат... Но все все все все все все (подчеркиваю - ВСЕ) предприятия принадлежат ему. Лично.
И вот вдруг какие то три села возьмут и откажутся покупать хлеб, который выпекают его 2 (два) хлебозавода?
Не-хо-ро-шо! В суды без конца подавали иски сотрудники его предприятий, а работали ЛУЧШИЕ ЮРИСТЫ ИЗ КИЕВА И ЛЬВОВА. ЛУЧ_ШИ_Е! Против сельских электриков. трактористов и медсестер! ПРОТИВ НИХ! Патриоты? Да! Киевляне? Да! Украинцы? Да!
Эй, форумчане-киевляне! Вы- лучшие! Ваши лючшие киевские юристы работали днями и ночами, чтобы не допустить строительства рая на территории трех сел!!!! Трех!
МО_ЛОД_ЦЫ! Киевляне - вы сила!

Вы не поверите - сельчане победили, наконец-то ОТГ зарегистрировали и даже разрешили провести выборы депутатов и председателя ОТГ.
Пусть, типа, строят рай. Посмотрим!

Ага...
Дальше в эту субботу была реализована - впервые в Украине - уникальная схема. Никто такого не ожидал! Новинка сезона-2018. Репетиция сезона-2019.
Не подумайте, не гречка.
1. Основной кандидат на голову ОТГ был за неделю до этого вызван лично к губернатору и поддался на уговоры стать не "самовисуванцем", а- губернатор просит - от главной в стране партии. Как же без партии-то? Была проведена партийная конференция и 100 (СТО) процентов делегатов поддержали кандидатуру от партии именно эту. Меня тогда насторожили 2 вещи, на ютюбе все есть - ну очень грустный вид у Николая - бывшего самовыдвиженца - а теперь облеченного доверием 100 (ста) процентов делегатов. Было ощущение, что его мать, последние 10 лет прикованная к постели инсультом, уже не открыла глаза сегодня утром. И второе - руку пожал выдвинутому партией тот - не поверил никто - "народный депутат". Типа "умеем и мы признавать ошибки"!
2. Регистрация кандидатов заканчивалась в 20-00 в субботу. Как и ожидалось, кроме Николая, подал заявы еще кто-то: директор образцовой школы, чего бы и нет, еще инициатор сооружения станции солнечных батарей - все сельчане, все свои.
3. Ровно в 18-00 - как раз стемнело - к Участковой избирательной комисси подъехал такой себе неказистый автобус. Вы не подумайте - не "титушки", нет, все - граждане "добропорядочные" наши, свои, украинцы. Патриоты свой страны: пенсионеры из Никополя, студенты из Каменского, безработные из Сурско-Литовского (село возле самого большого в Украине кладбища на восток от Днепра). Всего - 22 (двадцать два !!!) человека.
Все как один изъявили желание зарегистрироваться кандидатом на Голову ОТГ и начать строить рай в этих селах, которые видели впервые - прямо с понедельника.
4. За 2 часа напряженной работы всех 22-х зарегистрировали. Все по закону, а как же...
5. На утро воскресенья оказалось, что все кандидаты имеют право на одного члена участковой комиссии и таких членов "ночных" оказалось конечно - большинство (все по Закону).
6. Избирательную комиссию большинством переизбрали и председателем выбрали человека, которого в селе ВООБЩЕ НИКТО НЕ ЗНАЕТ (но очень умно все сделано - оказалось, он там "прописан" все же). Все по Закону!
7. Ну, переизбрали и переизбрали - все по Закону.
8. Как только переизбрали - телеграмма. Ночью состоялась Внеочередная "ночная" конференция самой главной в Украине партии и она отозвала выдвинутого кандидата. Все 100 (сто!!!) процентов делегатов проголосовали, чтобы отозвать. Того, кого 100 (сто) процентов выдвинули неделю назад.

Что бы Вы сделали, узнав прямо сейчас, что намеченный с понедельника на строительство в вашем дворе рай - отменяется? Как минимум вышли бы на улицу осмотреться.
Все жители всех сел вышли на улицы и хотели задать вопрос: "Откуда дровишки? Из лесу ль, вестимо?" Что интересно, новоизбранная из представителей кандидатов комиссия отсутствовала на работе. Как стало известно, она заседает в тайном никому не известном месте и большинством голосов принимает решение об удовлетворении решения партийной конференции о снятии основного кандидата.

Антракт. Занавес. Объявление:
РАЯ НЕТ И НЕ БУДЕТ!

P.S. В шоу участвуют, граждане Украины - патриоты, студенты, пенсионеры, безработные, разнорабочие. Всего 22 человека.
Театральная сцена - 3 (три) села. Страна - Украина.

Примітка 1. Текст почав писати в міському автобусі на смартфоні, купленому в Турції для використання тільки турецької СІМ-картки. Смартфон має розкладку англійську та російську.
Примітка 2. Згаданий народний депутат має прізвище суто українське, патріотичне, закінчується на "-ко", коли починає пити українську горілку та закусювати її українським салом нібі-то завжди (я не стверджую цього) одягає вишиванку.
Востаннє редагувалось akurt в Пон 09 кві, 2018 16:05, всього редагувалось 3 разів.
akurt
Аватар користувача
 
Повідомлень: 9629
З нами з: 12.02.09
Подякував: 3576 раз.
Подякували: 1262 раз.
 
Профіль
2
Повідомлення Додано: Пон 09 кві, 2018 14:26

Re: Купуємо для себе, а не в ОРЕНДУ, закордонну нерухомість

  akurt написав:Тут хоч би знати, що буде через рік. Або через годину.

Погоджуюсь, але це ж не привід відмовлятися від стратегії взагалі (при інвестуванні Ви також не знаєте як зміниться вартість Ваших активів за місяць, або за рік). Стратегія - це орієнтири, а не "изваяние в камне", тобто вона піддається коригуванню при потребі. Якщо за годину, чи за рік ситуація суттєво зміниться, можна переглянути стратегію.

  akurt написав:Так само, як Ви поділили всіх активних людей на 2 категорії, так і я можу поділити тих самх людей теж на 2 категорії:

Тут є нюанс. Я говорив про людей (1) активних і (2) із розвинутим критичним мисленням. Тримати п'ять магазинів - це спосіб виживання, або в найкращому випадку, забезпечення середньго (або вище середнього) достатку, але далеко не завжди ознака розвинутості критичного мислення. Ваш приклад про хлопців з щомісячним доходом в 3-5К, на Ауді А6, як на мене дуже яскравий приклад активності без наявності критичного мислення. Хоча, як на мене, для країни активні без КМ, все одно краще ніж пасивні (через внесок в економіку).

  akurt написав:Це невірне судження. 4 квартири під здачу моїх приятелів дають виручку щомісяця в 48 000 гривень.

Зараз так, але я говорив по те, що якщо критична маса активних людей з КМ виїде за кордон, або перейде від активних дій в статус рант'є, то, за 10 років, знайти орендарів на нерухомість, тобто отримувати такий самий рівень доходу з нерухомості в Україні, буде важко. Через банальне погіршення стану економіки загалом, і, як наслідок, падіння платоспроможності. Тобто модель не є життєздатною в довгостроковій перспективі.

  akurt написав:Щось я дуже сумніваюсь, що в ці дні пан Coder працює в державній установі на зарплатню в 6 800 на місяць та жертвує недоїданням на користь держави.

Ні, я не працюю в державній установі, але ж це не єдиний спосіб приносити користь державі, чи не так?

  akurt написав:Мне кажется, что территория бывшего СССР - это заколдовання территория. Заколдованная крепко и навечно. Здесь кого не назначай президентом - хоть Кравчука, хоть Кучму, хоть Ющенко, хоть Вацлава Гавела, хоть Ангелу Меркель, хоть Иисуса Христа - толку никакого не будет.

Мені здається, що я знаю, що необхідно для того, щоб зняти ті чари. Точніше, я знаю умови, але нажаль, не знаю як це здійснити в масштабі країни.

Президента не призначають, а обирають. Але ж, як відомо, кожен народ має тих правителів, на яких він заслуговує. Тобто правителі - це віддзеркалення народу. І "золотий батон" Януковича - це умовна сума несплачених штрафів за парковку на газонах. Принципова різниця між діями Януковича, і пересчного українця не дуже велика - і там, і там - порушення закону. Різниця лише в масштабі. Просто "йому вдалося". "Щоб не було корупції, і щоб кум міг порішати" - це квінтесенція відносин влади і народу в Україні. А з себе починати ніхто не хоче (за рідким виключенням). Звідси висновки:
1) Потрібно "почати із себе".
2) Потрібно розширити зону комфорту за межі дермантину на дверях своєї квартири, до меж всієї країни (це згідно статті, яку я згадував в іншій гілці). Чомусь в нас часто можна почути термін "євроремонт", але дуже рідко терміни "європід'їзд", "євросмітник", "єврогазон" (ті що з "более зеленой травой"), "євровулиця", і знову часто "європейське місто" і "європейська країна". Тобто є певний вакуум між "євроремонтом" і "єврокраїною", але більшості в тому вакуумі ніби комфортно, принаймі ніхто не хоче "починати з себе" з тим щось робити, всі чекають, що хтось їм щось винен.
3) Таких людей потрібна критична маса.
Тоді є ймовірність зняти чари. Принаймі це речі, в які вірю, і які намагаюся робити я.

Ви розповідаєте багато історій, я також спробую. Я є засновником невеличкої компанії. Ми орендуємо офіс в будівлі, власником якої є власник невеликої будівельної компанії. Я дивлюсь з вікна на паркінг, бачу автівки компанії власника: Toyota Land Cruiser 150 - власника, BMW X5 - дружини власника (вона ж бухгалтер), Mercedes A Class - юриста, Skoda Octavia - головного інженера, ВАЗ 2106 - начальника охорони, для всіх будівельників організований доїзд на старенькому автобусі ПАЗ. Перевожу погляд на іншу частину, де запарковані мої колеги: на 30 співробітників - 18 авто (дехто добирається на роботу на велосипеді - в офісі є душ; плюс є декілька студентів, які ще на авто не доробилися, хоча це вже покоління shared economy, я не впевнений, що в них авто в пріорітетах) віком від 1 до 7 років, вартістю (будучи новими) від 15 до 30 тис. Моє авто не потрапляє в топ-3 (а може й в топ-5) по вартості в компанії. Я дивлюсь, і мене ця картина дуже тішить.

Чому? Мені б не було комфортно в Лексусі, коли мене оточують люди які вийшли з ПАЗіка. Мені б не було комфортно за двометровим цегляним парканом в будинку з євроремонтом і на ділянці з єврогазоном, коли за воротами мене чекає розбита дорога, засмічені узбіччя, та похмурі погляди. Мені комфортно, коли мене щодня оточують люди, з якими ми працюємо разом, дружимо сім'ями, разом іздимо на відпочинок в Європу (а не я - на Мальдіви, а вони - в Коблєво), ми разом обговорюємо, як дати кращу освіту своїм дітям, як ми можемо допомогти школам, університетам, армії. Мій колега назвав це "будувати кращий світ навколо себе". В нас не завжди збігаються погляди, в нас трапляються запеклі суперечки, (з останніх, наприклад, щодо правил паркування і про "polskie blachy"), але в цих суперечках я бачу наявність критичного мислення, тобто я знаю, що вони не підуть голосувати "за гречку". Так, це не створить критичної маси людей, але принаймі це маленький крок в тому напрямку. Чим більше людей роблять такі кроки, тим кращі в нас шанси.

Повертаючись до Вашого питання вище. Можна сказати, що я пожертвував дорожчим авто, дорогим будинком за містом, відпочинком на Мальдівах... ой... лише мені здається, що це мета пересічного українця і портрет типового депутата? Але ні, насправді, це не є мої інтереси, тому не можу сказати що я ними пожертвував. Я хочу завершення війни, сильну економіку, як наслідок, більшу кількість незалежних людей навколо, і як ultimate goal - я хочу щоб, моя дитина хотіла залишитися жити в Україні.
Coder
 
Повідомлень: 135
З нами з: 28.02.14
Подякував: 99 раз.
Подякували: 167 раз.
 
Профіль
2
Повідомлення Додано: Пон 09 кві, 2018 14:35

Re: Купуємо для себе, а не в ОРЕНДУ, закордонну нерухомість

akurt Вы немного невнимательно читали мой пост. Какой пассивный бизнес в Украине надо иметь,чтобы получая 1000 долл, жить на них в Турции? ( сдача недвиги не в счет)
mann
Аватар користувача
 
Повідомлень: 62
З нами з: 07.04.18
Подякував: 8 раз.
Подякували: 2 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Пон 09 кві, 2018 15:45

Re: Купуємо для себе, а не в ОРЕНДУ, закордонну нерухомість

  akurt написав:По поводу ошибок и безграмотности ждём вердикт greenzone - это он нашёл опечатки в моем тексте и сделал мне замечание, я перечитал и исправил. Вроде бы все...


От дідько :)
це був а-ля комплімент
я мав на увазі не граматичні помилки, а своєрідний акцент в письмі, от як "люде" і тд!
greenozon
 
Повідомлень: 16194
З нами з: 01.06.14
Подякував: 426 раз.
Подякували: 1595 раз.
 
Профіль
1
1
3
Повідомлення Додано: Пон 09 кві, 2018 16:18

Читав Coder"а і аплодував!
Ще не вмерла України і слава, і воля!

Про необхідність ТОЧНОГО планування на 10 років наперед.
Людина сіла сьогодні у літак у Дніпрі о 7-00, щоби пересісти у Борисполі на літак до Нью Йорка об 11-35.
Літак вилетів з Борисполя о 13-35...
Пересадка в Нью-Йорку на рейс до Сан Францисько - 2 години (зазор між рейсами).
Тю-тю... А так планували, так планували...
akurt
Аватар користувача
 
Повідомлень: 9629
З нами з: 12.02.09
Подякував: 3576 раз.
Подякували: 1262 раз.
 
Профіль
2
Повідомлення Додано: Пон 09 кві, 2018 16:23

Re: Купуємо для себе, а не в ОРЕНДУ, закордонну нерухомість

Все ясно с целями, неясно почему именно Турция? Президент провел референдум и выбил диктаторские полномочия, заигрывает с маргиналами-муслимами, сплачивает общество поиском внешних угроз - Израэль, США и Евросоюз и получил внутренних противников, в том числе курдов. Начал войну. Что будет с экономикой и политикой внутри страны не ясно.

Если была задача получить вид на жительство с минимальной инвестицией в удобном климате то по мне так это Доминиканская республика, реально рай на земле. https://www.molnet.ru/mos/ru/purchase_a ... 0%BA%D0%B0
Если вопрос - быть при этом еще и в Европе и комфортно себя чуствовать то это Черногория, тем более вы знаете 3 славянских языка. http://emigranto.ru/spravochnaya/emigra ... .html#i-10

Так что, Турция не привлекает в этом смысле.
Kripo
Аватар користувача
 
Повідомлень: 1365
З нами з: 24.07.10
Подякував: 454 раз.
Подякували: 253 раз.
 
Профіль
1
Повідомлення Додано: Пон 09 кві, 2018 16:30

Re: Купуємо для себе, а не в ОРЕНДУ, закордонну нерухомість

  Coder написав:1) Потрібно "почати із себе".
2) Потрібно розширити зону комфорту за межі дермантину на дверях своєї квартири, до меж всієї країни
.........
ніхто не хоче "починати з себе" з тим щось робити, всі чекають, що хтось їм щось винен.
3) Таких людей потрібна критична маса.
Тоді є ймовірність зняти чари. Принаймі це речі, в які вірю, і які намагаюся робити я.

Вибачте, та ще я пару речень напишу......
Як тут(чи то на іншій гілці) писав пан Акурт: "голодна людина - небезпечна людина!"
Тобто, людина, має бути, для початку - СИТА(!), а вже тоді вона буде думати про навколишнє: під"їзди, дороги і т. п.
- а то, у тому "вирі життя", пересічному роботязі, нема коли про це, навіть, подумати, не те, щоб щось зробити! - пересічний, весь час задуманий РУТИННИМИ проблемами: де заробити, не втратити роботу, забезпечити сім'ю(нагодувати/одягнути/садік/школа/репетитори і т. д) сплатити комуналку, відкласти на відпочинок... і ще, відкласти(якщо ще щось залишиться) на майбутнє...

І от від того всього, в пересічного, "пухне" голова і йому зовсім не до того(хоч він і руками і ногами - "за"!), як покращити стан доріг, під'їздів.....і загалом, КРАЇНИ!

Так, Ви скажете, що Я, вище описав, життя якогось "невдахи"..... - так, я Вам скажу більше, що так живе більша половина населення нашої країни!
...і розумію, що "на блюдечку" ніхто в тому, житті нічого не принесе..... та й не повинен.... - але! — якщо б було достатньо НОРМАЛЬНИХ робочих місць з НОРМАЛЬНИМИ зарплатами, щоб люди менше думали, де б заробити і як взагалі, вижити, - то б тоді вони мали більше вільного часу і "вільної голови" подумати про навколишнє!(подумати і зробити щось для покращення!)
Долярчик
Аватар користувача
 
Заблокований
Повідомлень: 9719
З нами з: 19.10.15
Подякував: 593 раз.
Подякували: 633 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Пон 09 кві, 2018 16:52

Re: Купуємо для себе, а не в ОРЕНДУ, закордонну нерухомість

  Долярчик написав:і ще, відкласти(якщо ще щось залишиться) на майбутнє...


в мене це на 1ому місці (10 чи > %)
все решта - на решту :)
greenozon
 
Повідомлень: 16194
З нами з: 01.06.14
Подякував: 426 раз.
Подякували: 1595 раз.
 
Профіль
1
1
3
  #<1 ... 34567 ... 1129>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей
Модератори: Faceless, Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
Інвестуємо в нерухомість закордоном 1 ... 887, 888, 889
Anonymous » Вів 02 чер, 2009 10:24
8885 6934766
Переглянути останнє повідомлення
Нед 28 кві, 2024 01:20
cherchiltank
24798 16561008
Переглянути останнє повідомлення
П'ят 26 кві, 2024 19:50
ihorkyiv
10012 6258726
Переглянути останнє повідомлення
П'ят 19 кві, 2024 12:22
Bolt
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама