ЕКОНОМІКА ПРОСТИМИ СЛОВАМИ

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Як заощаджувати та економити
  #<1 ... 1112131415>
Повідомлення Додано: Пон 11 гру, 2023 02:52

  vitaliiangel написав:
  ЛАД написав:А откуда эта валюта у контрабандистов взялась бы?
не все деньги принадлежат государству. Есть огромный чёрный рынок к которому государство отношения не имеет, там в ходу наличный доллар. Весь опт 7го км, весь рынок б/у авто, большая часть рынка недвижимости облуживется наличным долларом (реже евро).

В конечном итоге весь этот товар продаётся за грн.
Задумайтесь на пару минут. Откуда возьмутся доллары? Весь этот наличный доллар появляется полуофициальными путями через безнал. Если бы не это, наличка в Украине давно исчезла бы.

Слишком много экономических свобод появилось со 2й мировой. Запретите рос.нефть так её купят Индия или СА. Вы же не запретите им покупать или продавать? На внутреннем рынке тоже самое. Если запретить что-то чуть-чуть - найдутся обходные пути. Если полностью... последствия непредсказуемы. Чуть чуть подзапретить или подограничить уже не выйдет. Или жесткие запреты с расстрельной статьёй, облавами, обысками или не тратить на это время.

С нефтью принципиальных изменений нет. Сильно увеличилось потребление и количество источников.
С запретами росс. нефти сложно - если серьёзно хотя бы ограничить, цены взлетят. Будет больно и Европе, и США.
И никто не запрещает "с расстрельной статьёй, облавами, обысками".

недавно читал как обходят запреты на поездки в рф, едут украинским автобусом куда-то в прибалтику, там пересаживаются в другой автобус и далее едут в рф. Вроде и запрет есть, тем не менее, если есть спрос за ннную сумму эти запреты обходят. Повторюсь, если хотите что-то запретить (ограничить), то надо запрещать (ограничивать) всему миру. Иначе запрещенное легко или сложно приедет от соседей.

Ездят, наверное. Естественно, статистики нет, но уверен, что ездят гораздо (несравнимо) меньше, чем раньше.

И да, если Вы считаете, что я буду рад нормированию, то нет. Но я ещё меньше рад бесконечной войне. Это разрушает Украину. Тяжёлые времена требуют жёстких мер.
Сколько можно тянуть войну.
Тяжелоатлет поднимает штангу рывком. Тот же вес медленно он не поднимет.
ЛАД
2
 
Повідомлень: 28674
З нами з: 31.08.10
Подякував: 5288 раз.
Подякували: 4828 раз.
 
Профіль
2
2
6
Повідомлення Додано: Пон 11 гру, 2023 05:32

  ЛАД написав:
  rjkz написав:............
алкоголь, который называли "жидкой валютой" (аллюзия на "твердую валюту", которой были доллары и дойчмарки). В обмен на водку можно было достать все. Это при союзе.

Было такое. В результате кампании борьбы с пьянством. Тогда и виноградников много вырубили.
Сейчас уж не помню, были ли талоны на водку. Для меня это не было актуальной проблемой.
Как "жидкую валюту" использовал.


В Киеве талонов на водку не было.
Были ограничения по продаже в одни руки и по времени продажи.
При этом был черный рынок.
При цене в гастрономе в 10 рублей, у таксистов можно было купить за 25рэ.
Я до поступления в институт был идейным трезвенником, но как валюту покупал в магазине. Про таксистов знаю, у бабушки сосед был таксистом.
rjkz
Аватар користувача
 
Повідомлень: 16597
З нами з: 31.01.12
Подякував: 8341 раз.
Подякували: 5214 раз.
 
Профіль
5
3
4
Повідомлення Додано: Пон 11 гру, 2023 13:22

  rjkz написав:
  ЛАД написав:
  rjkz написав:............
алкоголь, который называли "жидкой валютой" (аллюзия на "твердую валюту", которой были доллары и дойчмарки). В обмен на водку можно было достать все. Это при союзе.

Было такое. В результате кампании борьбы с пьянством. Тогда и виноградников много вырубили.
Сейчас уж не помню, были ли талоны на водку. Для меня это не было актуальной проблемой.
Как "жидкую валюту" использовал.


В Киеве талонов на водку не было.
Были ограничения по продаже в одни руки и по времени продажи.
При этом был черный рынок.
При цене в гастрономе в 10 рублей, у таксистов можно было купить за 25рэ.
Я до поступления в институт был идейным трезвенником, но как валюту покупал в магазине. Про таксистов знаю, у бабушки сосед был таксистом.

Не буду утверждать насчёт талонов, написал, не помню точно. Но ограничения были жёсткие, зайти и свободно купить нельзя было.
ЛАД
2
 
Повідомлень: 28674
З нами з: 31.08.10
Подякував: 5288 раз.
Подякували: 4828 раз.
 
Профіль
2
2
6
Повідомлення Додано: Пон 11 гру, 2023 13:27

  ЛАД написав:В конечном итоге весь этот товар продаётся за грн.
Задумайтесь на пару минут. Откуда возьмутся доллары? Весь этот наличный доллар появляется полуофициальными путями через безнал. Если бы не это, наличка в Украине давно исчезла бы.
вы расширили и поменяли тему. Ок есть рынок и наличная гривна. Как государство может там что-то запретить? К каждому продавцу приставить полицейского? у каждого покупателя востребовать справку о доходах?

на опте 7км вообще понятия "безнал" нет. примут наличными гривну (по курсу) и доллар.

Возможности что-то запрещать очень скромные. Слишком много продавцов и покупателей, кроме локации (где их можно поймать) есть интернет, защищенные мессенджеры, анонимные симкарты. Как вы будете запрещать что то продавать продавцу с анонимной симкартой? Представляете какие нужны затраты на тотальный контроль? Миллион силовиков только этим должны будут заниматься.

Если запретить наличные деньги, безнал уже можно брать под контроль, и то затратно из-за огромного количества продавцов.
vitaliiangel
Аватар користувача
 
Повідомлень: 23153
З нами з: 06.04.16
Подякував: 2396 раз.
Подякували: 3342 раз.
 
Профіль
2
Повідомлення Додано: Пон 11 гру, 2023 14:01

vitaliiangel
Простите, ничего не понял.
О чём это Вы?
ЛАД
2
 
Повідомлень: 28674
З нами з: 31.08.10
Подякував: 5288 раз.
Подякували: 4828 раз.
 
Профіль
2
2
6
Повідомлення Додано: Сер 13 гру, 2023 22:44

Хлопці! Ну хіба можна про горілку - та простими словами....
Є питання важливіші і пан Shaman нам обіцяв все розтлумачити:
  Shaman написав:коли я кажу, що ринок акцій трохи поламався - зараз у світі шалена купа грошей, нема стільки активів, куди їх можна інвестувати - тому надуваються бульбашки та інвестують у будь-які ризиковані активи.
а от в Україні цього інструменту - ринку акцій немає від слова зовсім. тому й пенсійні фонди не можуть існувати, бо куди робити інвестиції?

Пане Шаман - а як навчитися нашим людям, які не бачили в очі тих акцій - чи синього вони кольору, чи зеленого, м"які чи тверді - ними оперувати.
Якось же ви навчилися...
akurt
Аватар користувача
 
Повідомлень: 9629
З нами з: 12.02.09
Подякував: 3576 раз.
Подякували: 1262 раз.
 
Профіль
2
Повідомлення Додано: Суб 16 гру, 2023 18:58

  akurt написав:Хлопці! Ну хіба можна про горілку - та простими словами....
Є питання важливіші і пан Shaman нам обіцяв все розтлумачити:
  Shaman написав:коли я кажу, що ринок акцій трохи поламався - зараз у світі шалена купа грошей, нема стільки активів, куди їх можна інвестувати - тому надуваються бульбашки та інвестують у будь-які ризиковані активи.
а от в Україні цього інструменту - ринку акцій немає від слова зовсім. тому й пенсійні фонди не можуть існувати, бо куди робити інвестиції?

Пане Шаман - а як навчитися нашим людям, які не бачили в очі тих акцій - чи синього вони кольору, чи зеленого, м"які чи тверді - ними оперувати.
Якось же ви навчилися...

таки питання трохи дивно написано...

з іншого боку, треба вміти відповідання навіть на дитячі питання ;)

якщо правильно зрозумів питання, мова йде про американські акції - ринку акцій в класичному розумінні в Україні на жаль немає - найближчий у Варшаві.

тому нашим людям не треба вчитися оперувати з акціями. їм треба вчитися щось робити якісно. й отримувати за свою роботу не 10 т грн (як пишуть на форумі - хоча це дурість), а 20-30-40 т грн (й це ще не керівні посади). більшість, які заробляють гроші, мають чудову можливість для інвестицій - це власний бізнес. бо з мого досвіду, якщо бізнес не масштабується, то рано чи пізно він починає занепадати, коли в цю сферу заходять системні гравці. й лише невелика частина найманих працівників, які отримують великі зп (а деякі форумчани вважають, що таких не існує :D ), яких достатньо для інвестицій в акції - гадаю вони мають уявлення як це робити.

й пан Akurt, я ж не брокер - за технічними деталями, як купувати акції, треба звертатися до них. взагалі з питаннями краще звертатися до профі, а не до тих, хто готовий давати поради з різних питань.

а щоб оцінити переоцінені акції чи ні - я даю дуже простий інструмент - вартість акцій переводити в річні Ebitda. й якщо ця цифра більше 10 - треба дивитись, через що вона така велика. це може бути обґрунтовано, частіше ні. щоб знати що 2 * 2 = 4, не обов'язково кожен день читати математичні журнали. просто оскільки ви не знаєте економіки, вам важко відрізнити таблицю множення від інтегралів чи теорії поля 8)

особисто вам пан Akurt, я ба радив ознайомитися з ідеєю рожевих папірців. напевне, ви пропустили важливу деталь - там коміс до 50%. а у вас дуже пасувати буде - людина лише приїхала до США, а ви їй - вкладайте гроші саме сюди, й через рік вже на власній Теслі - має зайти. до рівня Белфорта ви звісно не дотягнете, але 50% коміс 8)
Shaman
Аватар користувача
 
Повідомлень: 5981
З нами з: 29.09.19
Подякував: 578 раз.
Подякували: 1402 раз.
 
Профіль
2
3
Повідомлення Додано: Суб 16 гру, 2023 19:17

Re: ЕКОНОМІКА ПРОСТИМИ СЛОВАМИ

  Shaman написав:тому нашим людям не треба вчитися оперувати з акціями

Шанс був і Сенс й Моно запустили сервіси, які могли зробити акції доступними всім, як ОВДП.
Правда з точки зору держави наші інвестиції в чужі ринки - це маленька шкода, яка негативно діє на торгівельний баланс...
Ну і з моєї точки зору купівля малої кількості акцій - це як букмекерські ставки. Потрібно або великий пакет різних акцій брати (на десятки тисяч $), або індекс (наприклад S&P 500 ETF ), який диверсифікує ризик за Вас.
Дюрі-бачі
Аватар користувача
 
Повідомлень: 2968
З нами з: 29.07.22
Подякував: 531 раз.
Подякували: 385 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Нед 17 гру, 2023 09:24

  Дюрі-бачі написав:Ну і ще щоб не відходити від теми вітки треба б схему пояснення: навіщо державі 2 кишені: НБУ і мінфін, як між ними переходять кошти і чий ЗВР. Ну і можливо в контексті про грошові агрегати М0-М3

про питання, про Мінфін та НБУ я пам'ятав, але грошові агрегати збільшують відповідь у кілька разів. спробуємо по шматочках :)

ці дві державні структури виконують зовсім різні функції.

мінфін - це простіше - це бюджет. скільки держава отримала коштів (податки та інші надходження), стільки й має витратити. бюджетний дефіцит, а він є - закривають за рахунок позик - або ОВДП у нашому випадку, або якись міждержавні позики.

а ось центробанк - його функція умовно кажучи друкувати гроші, й слідкувати за інфляцією - тобто не друкувати надто багато. бо якщо поєднати це в одній структурі, то виникає спокуса фінансувати державний дефіцит за рахунок емісії коштів.

я так розумію цей механізм державних фінансів є стандартом на поточний момент. є певні нюанси у США, де ФРС є й центробанком, й комерційним банком. до речі, одне з головним питань теорії змови - хто володіє ФРС? є нюанси у Європі, де центробанк не належить жодній державі.

є знавці історії, які знають історію цього питання? коли саме виник розділ на дві структури? про ФРС та 1913 рік більшість знає, а от детальніше. бо коли раніше друк грошей був обмежений наявною кількістю дорогоцінних металів, потреби у розділі не було - бо більше, ніж є можливість не надрукуєш.

а про перетік коштів дуже просто. у кожної структури є баланс. коли вони обмінюються валютою наприклад, то мають передати відповідну кількість гривні проти валюти. різниця між мінфіном та НБУ лише в тому, що мінфін більше, ніж у нього є на рахунку, передати гривні не може. а НБУ може - просто емітуючи гривню та збільшуючи грошову базу. але відповідно валюта на рахунках НБУ - це вже не кошти бюджету, мінфін вже не може їх використовувати. тому оце твердження - у країни великі ЗВР, ми їх не витрачаємо - воно хибне, хоча чомусь розповсюджене на форумі :oops:

ось це останнє питання може словами й важкувато пояснити, якщо що давайте спробуємо на конкретному прикладі й цифрах - питайте 8)
Shaman
Аватар користувача
 
Повідомлень: 5981
З нами з: 29.09.19
Подякував: 578 раз.
Подякували: 1402 раз.
 
Профіль
2
3
Повідомлення Додано: Нед 17 гру, 2023 09:25

  Дюрі-бачі написав:
  Shaman написав:тому нашим людям не треба вчитися оперувати з акціями

Шанс був і Сенс й Моно запустили сервіси, які могли зробити акції доступними всім, як ОВДП.
Правда з точки зору держави наші інвестиції в чужі ринки - це маленька шкода, яка негативно діє на торгівельний баланс...
Ну і з моєї точки зору купівля малої кількості акцій - це як букмекерські ставки. Потрібно або великий пакет різних акцій брати (на десятки тисяч $), або індекс (наприклад S&P 500 ETF ), який диверсифікує ризик за Вас.

я гадаю на невеличких обсягах комісії все з'їдять
Shaman
Аватар користувача
 
Повідомлень: 5981
З нами з: 29.09.19
Подякував: 578 раз.
Подякували: 1402 раз.
 
Профіль
2
3
  #<1 ... 1112131415>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей
Модератори: Ірина_, Модератор
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама