Валютний ринок в контексті ДС

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Валютний ринок України. Курс валют: Євро, Долар, рубль. Обмін валют, прогноз курсу долара, євро, рубля, аналітика.
  #<1 ... 1143111432114331143411435 ... 11488>

Який курс долара Ви прогнозуєте на 01.07.2024?

Опитування проводиться до Нед 30 чер, 2024 12:57

Валютний ринок в контексті ДС 7 5 71
Менше 38,00
1%
1
38,00-38,50
1%
1
38,50-39,00
3%
2
39,00-39,50
4%
3
39,50-40,00
10%
7
40,00-40,50
18%
13
40,50-41,00
23%
16
41,00-41,50
15%
11
41,50-42,00
15%
11
42,00-42,50
3%
2
42,50-43,00
1%
1
Більше 43,00
4%
3
Всього голосів : 71
Повідомлення Додано: Чет 23 тра, 2024 16:46

Re: Валютний ринок в контексті ДС

й трохи про гроші 8)

«Сорі — але це жахлива робота Національного банку». Валерія Гонтарева про монетарні збитки, військову економіку та лідерство
для доступу до статті необхідно ввести email
За ці сім років, як я пішла з Нацбанку, я ніколи публічно не критикувала НБУ. Але настав час. Тому що неправильна монетарна та валютна політика призводять до неправильного результату й, на жаль, тільки підвищують ризики та накопичують дисбаланси в економіці. Ще в листопаді 2022 року я про це говорила, ви можете знайти інтервью (NV — Ред.), яка є у вас про банки, — жирні коти.

Так, пам’ятаю, йшося про депозитні сертифікати, на яких українські банки добре заробляють, не кредитуючи економіку та сплачуючи за депозитами відсотки, менші за інфляцію.

Як всім відомо, центральні банки — це ті, хто робить політику наперед. Коли у вас вийшло те моє інтерв'ю, мені зателефонували з кількох найбільших банків і сказали: «Ні, ми не жирні коти, ми взагалі дуже бідні нещасні банки під час війни, а ти там у своєму Лондоні нас обзиваєш жирними котами…». Я сказала: хлопці, послухайте, я просто попереджаю, якщо буде неправильна монетарна політика, то будуть неправильні наслідки. А тепер бачимо цей результат — банківська система найприбутковіша за всю історію незалежної України. Вийдіть і спробуйте це пояснити комусь із макроекономістів у світі. Всі скажуть, напевно, потрібна війна, щоб нарешті банківська система отримала найбільший прибуток, так?

Далі банківська система після того, як вже було зроблено аналіз якості активів і стрес-тестування після початку війни, має показник адекватності капіталу Н2 (норматив достатності (адекватності) регулятивного капіталу) майже 21%, а адекватність основного капіталу Н3 (норматив достатності основного капіталу) — майже 13%. Тобто у нас вдвічі вищий капітал, ніж потрібно.

Пояснить міжнародній спільноті, як банківська система під час війни отримала найбільший прибуток у своїй історії? І це, після страшної фази війни. Я про це ще говорю, бо дивлюся, що банкіри вже потирають ручки, бо вони кажуть: о, ми з таким прибутком закінчили, тепер ми собі випишемо великі бонуси, адже ми молодці.

За цей час, з початку війни, ми вижили фінансово виключно тому, що наші міжнародні партнери дали нам 83 мільярди доларів. З яких Національний банк уже продав на ринку 60 мільярдів доларів. Продаючи цю валюту, НБУ чітко розуміє, що ринок перебуває під його повним контролем. І тому НБУ повинен був завжди пам’ятати, що треба тримати гнучкий валютний курс. Є таке поняття у фінансових ринках як outright forward. Це розрахункова величина: ставка НБУ 25% - ставка FedRes 5% = 20%. Я це все спрощую, щоб усі зрозуміли. У вас є ці 20% різниці, і якщо ви так і не відпускаєте курс, то він буде переоцінений на ці 20 відсотків.

Наступне − це кредитна ставка 5−7−9%. Різниця сплачується банкам Мінфіном з бюджету. Ви ставите облікову ставку 25%. Хто вам повинен цю різницю платити? Мінфін, у якого й так у бюджеті 50% запозичених грошей наших іноземних спонсорів.

Ще я хотіла сказати про баланси наших банків на сьогодні. Торік я розуміла, що баланси банків перетворяться в основному на портфель ОВДП і депозитних сертифікатів Національного банку. Пропорція минулого року була близько, напевно, 60%. До кінця війни я думала, що вона буде 80−90%. Зверніть увагу, це не дуже добре, але це не дуже страшно. Просто Нацбанку це треба розуміти. І Мінфіну зокрема. Наприклад, візьмемо портфель Ощадбанку — половина це ОВДП та депозитні сертифікати Нацбанку, 25% - обов’язкові резерви та гроші на коррахунку. І 25% - це кредитний портфель. Ось така наближена схема банківської системи на сьогодні. На жаль, крім операційної підтримки державної програми 5−7−9 банки мало що роблять. Та й і програма ця була започаткована для кредитування малого та середнього бізнесу, а не великим компаніям, як це сталося…

На початку війни мене часто запитували про олігархів, і я відповідала: в Україні немає жодних олігархів зараз. Але головне — уникнути виникнення нових після результатів війни та реконструкції.

як на мене, дуже розумні думки. я теж казав про ці речі.

але чекаю навали хейтерів 8)
Shaman
Аватар користувача
 
Повідомлень: 6230
З нами з: 29.09.19
Подякував: 599 раз.
Подякували: 1427 раз.
 
Профіль
2
4
Повідомлення Додано: Чет 23 тра, 2024 17:16

  vitaliiangel написав:
  Xenon написав:це до росту чи до падіння курсу?

Нацбанк введе обмеження на банківські перекази: до 30 операцій на місяць і до 100 тис грн, – ЗМІ з посиланням на НБУ.

Це стосується р2р переказів з рахунків фізосіб. Обмеження мають намір впровадити впродовж місяця.

https://minfin.com.ua/ua/2024/05/23/127516978/

это шоб поскорее всё поснимали со счетов.

Так, схоже на максимально тупе рішення. Може 5-10% цих грошей перейде на ФОПи і обкладатиметься мінімальними податками, але 95% тупо зніметься в кеш. І швидше за все доларовий, чекаємо підвищення попиту на синенькі
zerocool
Аватар користувача
 
Повідомлень: 537
З нами з: 22.03.11
Подякував: 110 раз.
Подякували: 109 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 23 тра, 2024 18:20

  sens написав:
  Xenon написав:це до росту чи до падіння курсу?

Нацбанк введе обмеження на банківські перекази: до 30 операцій на місяць і до 100 тис грн, – ЗМІ з посиланням на НБУ.

Це стосується р2р переказів з рахунків фізосіб. Обмеження мають намір впровадити впродовж місяця.

https://minfin.com.ua/ua/2024/05/23/127516978/

Останнє попередження для всіх з резервації

Попередження до чого? По всій Європі є схожі закони, навіть найближчим родичам переказуєш трохи більше ліміту і відразу банк цікавиться навіщо.
А в США взагалі p2p не переказати так просто, тому кеш дуже цінують.

Інше питання що Україна не США, і ситуація зовсім інша, умовна свобода переказів іноді людям життя рятує. Швидше за все побачать розмір відтоку з карт і скоригують ліміт, ну або самі собі в ногу вистрілять, теж не вперше.
zerocool
Аватар користувача
 
Повідомлень: 537
З нами з: 22.03.11
Подякував: 110 раз.
Подякували: 109 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 23 тра, 2024 18:38

  Дюрі-бачі написав:
  zerocool написав:Попередження до чого?
що пора гроші виводити із системи

Як вже сказали, більшість 95% населення все одно живе до цього ліміту, гроші за оренду перекинути або борг до зарплати все це вписується. Навіть зарплату на кілька осіб у чорну розкидати можна, ну максимум кілька карток у різних банках завести, не така проблема.
Але, наприклад, перекупам корчі за довіркою вже не купити, потрібно тягати папір, з квартирами та ін. швидше за все буде як раніше, через договір та фінмон.

Ну а взагалі так, купа народу хто живе з сірих схем вийде в кеш, податки тільки впадуть і тінь сильно підросте. Долар по 45 вже не така далека перспектива.
zerocool
Аватар користувача
 
Повідомлень: 537
З нами з: 22.03.11
Подякував: 110 раз.
Подякували: 109 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 23 тра, 2024 19:09

  zerocool написав: з квартирами та ін. швидше за все буде як раніше, через договір та фінмон.
.
зачем финмон? а как же "передача денег продавцу уже осуществлена ранее, до оформления документов нотариусом" :)
flysoulfly
 
Повідомлень: 5000
З нами з: 13.01.09
Подякував: 1641 раз.
Подякували: 285 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 23 тра, 2024 19:29

  Дюрі-бачі написав:
  zerocool написав:Попередження до чого?
що пора гроші виводити із системи

‼️ Національний банк України готує проєкт рішення щодо обмеження карткових переказів і запровадження граничних лімітів переказу грошей з карти на карту між фізичними особами.

🔸 Вищезазначене обмеження буде базуватись на доволі свіжому рішенні РНБО, яке було прийняте з метою протидії нелегальному гральному бізнесу.

🔸 НБУ розглядає можливість впровадити обмеження саме для вихідних р2р-переказів з рахунків фізосіб в 100 000 грн на місяць та обмежити кількість таких переказів 30 впродовж місяця. Водночас, саме обмежень для вхідних платежів не планується.

📌 Зверніть увагу, що це обмеження стосується саме 1 банківського рахунку. Тобто за наявності кількох рахунків в різних банках Ви зможете «обійти ліміт».
sens
Аватар користувача
 
Повідомлень: 16944
З нами з: 12.09.13
Подякував: 34 раз.
Подякували: 927 раз.
 
Профіль
3
Повідомлення Додано: Чет 23 тра, 2024 19:58

где нбу с социальным баксом по 36.6 на депозит
konstantin kirovograd
Аватар користувача
 
Повідомлень: 1363
З нами з: 20.01.09
Подякував: 49 раз.
Подякували: 244 раз.
 
Профіль
1
2
Повідомлення Додано: Чет 23 тра, 2024 20:15

Re: Валютний ринок в контексті ДС

Забудьте. Берите по чем есть. Далее будет только вверх.
dimo_0n
 
Повідомлень: 421
З нами з: 21.10.18
Подякував: 15 раз.
Подякували: 107 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 23 тра, 2024 20:23


Це свого роду лицемірство.
Вся ця тема із дохідністю по депосертифікатам (дохідністю банків) була виключно задля стабілізації курсу. Щоб всі дивились на гривню, а не на валюту, а бізнес в той час мав якусь стабільність та працював (планував) і наповнював бюджет.
Ніякого повноцінного кредитування в умовах війни бути не може бо не можливо порахувати ризики. Ризик прильоту Калібру чи Іскандеру чи КАБу на територію підприємства що можна прорахувати? От для прикладу запитати у Ігора Григоровича Гуменного чи брав він кредити в Україні на релокацію підприємства із Харкова у Вінницю? Чи цікаві були йому такі відсотки і чи банки готові були його кредитувати.

А те що банки заробили надприбутки - так їх же ж додатково оподаткували. Тим більше що приблизно 55% банківської системи - це держбанки. Серед них такі стовпи як Приват та Ошад. Тобто фактично гроші через дивіденди все-одно повернулись в бюджет.

Так. Не кредитують банки бізнес. Банкам не цікаво, а бізнес не цікавлять такі відсотки. Щоб бізнесу стало цікаво, треба було радикально знижувати облікову ставку. Але тоді вже бізнес два рази би подумав, чи працювати чи вкласти всі обігові кошти у валюту яка вистрілила б як ракета після зниження дохідності гривні.
Отакі думки...

ПС: Офіційний курс нижче 36,6 після відміни фіксованого курсу напевне мав показати нам всім, що у нас ніби є валютний ринок. Але насправді в чому пані Гонтарева права - це в тому, що як НБУ захоче - так і буде, а відповідно ОФ курс в районі 36 - то була помилка.
Realist
 
Повідомлень: 1742
З нами з: 23.01.09
Подякував: 2989 раз.
Подякували: 2158 раз.
 
Профіль
1
1
1
Повідомлення Додано: Чет 23 тра, 2024 20:40

  dimo_0n написав:Забудьте. Берите по чем есть. Далее будет только вверх.
Да, но с таким расчётом что гривневые депо
отобьют этот рост))
asti
 
Повідомлень: 4049
З нами з: 24.11.12
Подякував: 42 раз.
Подякували: 725 раз.
 
Профіль
1
  #<1 ... 1143111432114331143411435 ... 11488>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей
Модератори: Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
34285 36952086
Переглянути останнє повідомлення
Суб 15 чер, 2024 20:42
shpatel
1965 13255941
Переглянути останнє повідомлення
Сер 05 чер, 2024 13:42
flysoulfly
Валютний ринок у світі 1 ... 796, 797, 798
Anonymous » Суб 13 чер, 2009 23:15
7978 23195766
Переглянути останнє повідомлення
Суб 23 гру, 2023 00:55
Hotab
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама