З чого починати?

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Основи інвестування і допомога інвестору-початківцю. Як вкладати гроші в цінні папери? Портфельні інвестиції в акції та цінні папери та інвестиційний менеджмент в Україні.
  #12>
Повідомлення Додано: Нед 17 тра, 2009 12:50

З чого починати?

Ось таке питання. З чого почати вивчання фондового ринку, з перспективою бути приватним трейдером?

В мене є певний досвід торгівлі на forex, є розуміння, яким чином ринок валют реагує на новини. Але відсутнє системне бачення ринку цінних паперів.

Можна здобути фах економіста-міжнародника, або - організатора торгівлі цінними паперами в Українському Інституті Розвитку Фондового Ринку КНУ.
Складно зорієнтуватись, тому-що міжнародна економіка - щось віддалене від професїї трейдера ЦП, але це допоможе у фундаментальному баченні ринків. Чи це правильно?
Закінчення УІРФР КНУ за фахом торгівець або організатор торгівлі ЦП допоможе здобути знання тільки локального, тобто, українського ринку ЦП.
Мабуть цього недостатньо, враховуючи, що провідні події щодо ринків ЦП відбуваються у Європі та США. Вважаю обов`язковим, що час для навчання, це декілька років, які треба використовувати раціонально.

Разом з цім, вважаю, що без навчання неможлива продуктивна торгівля цінними паперами, тобто - ефективний аналіз фундаментальних даних. Неможна бути все життя "техником-скальпером", треба постійно збільшувати знання всіх ринків. Пройде, ймовірно, 3-5 років, мені необхідно вже з початку торгівли ЦП мати розуміння у цьому питанні. Тому вирішив запитати в експертів, з чого почати.
Мабуть є шлях у повній мірі здобути професію трейдера ЦП без університетської освіти? Чи є певний практичний шлях?

Ось єдине, що мені відомо.
Все починається з ринку казначейських зобов`язань. Це основа.
Від цього залежить ринок облігацій, а від них - ринок акцій підприємств, та інших ЦП.. Ринки сировини їснують десь посередині forex та ЦП. У випадку падіння ринку форекс або ЦП, інвестиції хеджирують у сировину та метали. Може трохи спрощено, або неправильно?

Я розумію, що загальний стан економіки країни (тобто ти показники, які трейдер аналізує кожного дня, тижня, місяця, півроку), у першу чергу відображується на ситуації по ринку зобов`язань Національного банку, оскількі змінюється відсоток по доходах з них. Чи впливає це на ринки інших ЦП? Як це аналізувати.
Ситуація по ринку акцій залежить від економічних показників певних підприємств, та економічних показників країни.

Далі саме найскладніше, тому-що час на приняття рішення обмежений. Щоб увійти в оборутку у ринку ЦП правильно, тобто з мінімальною просадкою, треба знати поточну ситуацію. Ось це мені незрозуміло.
У форексі, наприклад, змінення облікової ставки може змінювати тренди.
Які фактори у ринку ЦП є провідними? Що саме змінює тренди у ринках ЦП? На мою думку, ситуація по акціях впливає на курси валют, тому-що при відсутності «сильних» новин ринок форекс зорієнтовується на ринок ЦП. Зворотньої залежності мабуть немає?
Якщо я аналізую певну валютну пару, я враховую новини (тобто фундаментальні фактори), їх передбачувальний ефект, технічний аналіз, а також обьєми у зовні певного періоду. Це я називаю комплексний аналіз.
Яким чином все це правильно зробити щодо певной акції або індексу?
Заздалегідь вельми дякую за докладну відповідь.
heavyrain
 
 
Повідомлення Додано: Нед 17 тра, 2009 14:39

Re: З чого починати?

heavyrain написав:Ось таке питання. З чого почати вивчання фондового ринку, з перспективою бути приватним трейдером?

В мене є певний досвід торгівлі на forex, є розуміння, яким чином ринок валют реагує на новини. Але відсутнє системне бачення ринку цінних паперів.

Можна здобути фах економіста-міжнародника, або - організатора торгівлі цінними паперами в Українському Інституті Розвитку Фондового Ринку КНУ.
Складно зорієнтуватись, тому-що міжнародна економіка - щось віддалене від професїї трейдера ЦП, але це допоможе у фундаментальному баченні ринків. Чи це правильно?
Закінчення УІРФР КНУ за фахом торгівець або організатор торгівлі ЦП допоможе здобути знання тільки локального, тобто, українського ринку ЦП.
Мабуть цього недостатньо, враховуючи, що провідні події щодо ринків ЦП відбуваються у Європі та США. Вважаю обов`язковим, що час для навчання, це декілька років, які треба використовувати раціонально.

Разом з цім, вважаю, що без навчання неможлива продуктивна торгівля цінними паперами, тобто - ефективний аналіз фундаментальних даних. Неможна бути все життя "техником-скальпером", треба постійно збільшувати знання всіх ринків. Пройде, ймовірно, 3-5 років, мені необхідно вже з початку торгівли ЦП мати розуміння у цьому питанні. Тому вирішив запитати в експертів, з чого почати.
Мабуть є шлях у повній мірі здобути професію трейдера ЦП без університетської освіти? Чи є певний практичний шлях?

Ось єдине, що мені відомо.
Все починається з ринку казначейських зобов`язань. Це основа.
Від цього залежить ринок облігацій, а від них - ринок акцій підприємств, та інших ЦП.. Ринки сировини їснують десь посередині forex та ЦП. У випадку падіння ринку форекс або ЦП, інвестиції хеджирують у сировину та метали. Може трохи спрощено, або неправильно?

Я розумію, що загальний стан економіки країни (тобто ти показники, які трейдер аналізує кожного дня, тижня, місяця, півроку), у першу чергу відображується на ситуації по ринку зобов`язань Національного банку, оскількі змінюється відсоток по доходах з них. Чи впливає це на ринки інших ЦП? Як це аналізувати.
Ситуація по ринку акцій залежить від економічних показників певних підприємств, та економічних показників країни.

Далі саме найскладніше, тому-що час на приняття рішення обмежений. Щоб увійти в оборутку у ринку ЦП правильно, тобто з мінімальною просадкою, треба знати поточну ситуацію. Ось це мені незрозуміло.
У форексі, наприклад, змінення облікової ставки може змінювати тренди.
Які фактори у ринку ЦП є провідними? Що саме змінює тренди у ринках ЦП? На мою думку, ситуація по акціях впливає на курси валют, тому-що при відсутності «сильних» новин ринок форекс зорієнтовується на ринок ЦП. Зворотньої залежності мабуть немає?
Якщо я аналізую певну валютну пару, я враховую новини (тобто фундаментальні фактори), їх передбачувальний ефект, технічний аналіз, а також обьєми у зовні певного періоду. Це я називаю комплексний аналіз.
Яким чином все це правильно зробити щодо певной акції або індексу?
Заздалегідь вельми дякую за докладну відповідь.



В нашей стране рынок акций и рынок форекс никак не связаны,,,,
Вообще если вы хотите быть хорошим трейдером вам нужно было войти пару годиков тому в рынок и ощутить как оно когда все растет и как оно когда все падает :))))
Для аналитиков образование есть это СFA CEFA CIIA.
но оно скорее нужно для того что б нерезам запихивать акции и облигации зная их "систему кординат" если вы хотите торговать нашими акциями- заработать оно вам вряд ли поможет, но работодатель будет вам хорошо платить...
В любом случае вам нужно эконом образование...

Рынок ценных бумаг это в первую очередь состояние экономики
а состояние экономики это ВВП, одна и его основных частей "пром производство".( эти данные смотреть на госкомстате)
Это состояние банковской системы(кол во просроченой задолженности, денежные агрегаты)-данные смотреть на НБУ но они не всегда отвечают действительности, это конечно же платежный баланс страны важная часть которго это торговый баланс...
А во вторую очередь елси говорить об акцияхэто уже стоимость компаний - которую вам нужно оценить и сравнить с рыночной. Для этого используют сравнительный метод и метод дисконтирования будущих денежных потоков.. так или иначе здесь вам надо изучить буг учет и иметь дело с отчетностью предприятий и от этого никуда!
Если об облигациях это надежность компании(Или того же государства Украины) показатели надежности, ликвидности и тд и тп.
В третью очередь это тех анализ.... который надо применять понимая структуру рынка...

А самое главное надо понимать что рынок ценных бумаг это покупатели и продавцы это спрос и предложение, страх и жадность, и на нашем рынке под каждым продавцом и покупателем на 80% стоит не институционал безэмоциональный а конкретный человек который считает свой баланс и жадничает и боиться... И более того рынок Украины не ликвидный всего 10 покупцов и 10 продавцев а бывает и того 3 покупателя и 3 продавца...
купите ПФТС онлайн и загляните на рынок котировок на котором 80% торгов идут и вы все сами увидите...

а вообще спекулируйте на тех бумагах на которых вы ощущаете(знаете прибыль и верите в дивиденды этих предприятий) что сможете лет через 5 получать дивиденды и их размер будет значительно выше % по банковскому депозиту... в другие бумаги даже не лезте...
Lionnid
 
 
Повідомлення Додано: Вів 19 тра, 2009 10:23

2Lionnid Спасибі!

ps/ Сьогодні знайшов дві чудових книжки про основи фондового ринку. Для початку цього достатньо.

1. "Фондовий ринок" (Т`юлз Бредли);
2. "Аналіз цінних паперів" (Грем Додд).

С захопленням читаю.
heavyrain
 
 
Повідомлення Додано: Вів 19 тра, 2009 10:43

Книг разных и хороших много. Если хотите более-нименее целостную картинку сложить, советую почитать материалы к экзаменам CFA. 2/3 из изложенного там Вам пригодится и расширит понимание рынка и принципов анализа. Непосредственно к оценке акций там на втором уровне переходят.
Если хочется попроще и побыстрее - любую книгу про анализ ценных бумаг.
Kevin
 
 
Повідомлення Додано: Нед 07 чер, 2009 16:14

Kevin написав:Книг разных и хороших много. Если хотите более-нименее целостную картинку сложить, советую почитать материалы к экзаменам CFA. 2/3 из изложенного там Вам пригодится и расширит понимание рынка и принципов анализа. Непосредственно к оценке акций там на втором уровне переходят.
Если хочется попроще и побыстрее - любую книгу про анализ ценных бумаг.

Читал сегодня веб по поводу CFA и все такое. Честно говоря, я немного ошарашен увиденньім.
То, что все єто на английском, меня абсолютно не удивляет. Учиться всегда приятно.
То, что все єти квалифікации есть возможность (от владения программньіми продуктами ORACLE или Microsoft до финансовой аналитики) заполучить - єто просто фантастика.
Ибо єто устраняет проблему пригодности диплома укр вуза за рубежом. Не говоря уже о том, что єто уровень международной квалификации в узкой области знания.
Однако, читая форум посвященньій подготовке CFA, я бьіл удивлен тем, что на все вопросьі новичков, например о том, где взять программу обучения или книги, никто из присутствовавших, имеющих квалификацию, не пожелал предоставить прямьіе гиперссьілки. Все только, знай себе, посьілают на сайт организации.
Вот решил вьіложить, что сам нашел. Малополезно, но все-таки больше, чем ничего.
А буде кто из авторитетов в области CFA добр, прошу вас присоединиться к єтому начинанию. Ccьілки нормально не умею запостить, сорри.
Еще у меня есть Prep_Provider_Guidelines_Program_Manual. Єто единственное что я нашел полезного для новичка на сайте http://www.cfainstitute.org/.
Ссьілки на етом сайте по программе (тоесть что изучить для сдачи) оказались битьіе.. Както єто все дико. Или я дикий х))


Форум по сабжу
http://www.management.com.ua/forum_comm ... 5&t=22&v=f

Результатьі поиска в йандекс:
http://yandex.ru/yandsearch?date=&text= ... 0%BE%D0%BC)&spcctx=notfar&zone=all&wordforms=all&lang=ru&within=0&from_day=&from_month=&from_year=&to_day=7&to_month=6&to_year=2009&mime=all&site=&rstr=&ds=&numdoc=50&lr=187

Программа CFA русском:
http://www.gaap.ru/biblio/avtor/cfa_avtor/1.asp

Перша професійна спілка фінансових аналітиків:
http://www.training.com.ua/actionopen/2/693.html

Українське товариство Фін Аналітиків:
http://www.training.com.ua/actionopen/2/693.html

(CFA, DFA etc) Киїіський Інститут Шнвестеційного менеджмента: http://www.kimi.kiev.ua/

CFA Program: http://www.cfainstitute.org/
heavyrain
 
 
Повідомлення Додано: Нед 07 чер, 2009 20:09

Re: З чого починати?

heavyrain написав:Ось таке питання. З чого почати вивчання фондового ринку, з перспективою бути приватним трейдером?


Хотите стать трейдером - торгуйте.

Хотите стать дипломированным и сертифицированным специалистом - учитесь, получайте образование.

Одно другому не мешает, и никак между собой не связано.
зелот
 
 
Повідомлення Додано: Нед 07 чер, 2009 22:43

Re: З чого починати?

зелот написав:
heavyrain написав:Ось таке питання. З чого почати вивчання фондового ринку, з перспективою бути приватним трейдером?


Хотите стать трейдером - торгуйте.

Хотите стать дипломированным и сертифицированным специалистом - учитесь, получайте образование.

Одно другому не мешает, и никак между собой не связано.
Спасибо за совет. Я как раз занят торговлей.
Суть моих затруднений в том, что очень кстати материал по программе CFA искать заранее. Именно с такой целью я разместил ссьілки.
Потому, если вам не сложно, прошу посодействовать.
heavyrain
 
 
Повідомлення Додано: Сер 10 чер, 2009 08:39

Книжки высылают при оплате за обучение, но они слишком объемные и слишком подробно все разжевывают. В сети есть Швезер - конспектированный вариант, по нему обычно и учатся. Найти не проблема, в торрентсах есть все.
Kevin
 
 
Повідомлення Додано: Сер 14 лип, 2010 21:03

Також раджу шукати на торрентах. Сам там знайшов дуже багато відсканованої літератури і відеокурси для підготовки до CFA. Достатньо щоб отримати базові знання. Хоча, якщо потрібний диплом, то треба реєструватись на здачу тестів і вони вам вишлють багато товстих і цікавих книжок :-)))
Aiverson
 
 
Повідомлення Додано: Сер 14 лип, 2010 21:43

Якщо про книжки - крім всього почитайте літературу російських авторів - якось до наших реалій ближче. Ще раджу О.Нілл "Как сделать деньги на фондовом рінке"
А взагалі я б при роботі на себе сильно не заморочувався "офіційними" освітами типу економіст і т.д. Досвід і дисципліна...
yaropolk
 
 
  #12>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість
Модератори: Ірина_, Модератор
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама