MC, Visa и Антимонопольный комитет Украины: приплыли?

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
ФінТех, Міжнародні платіжні системи, Пластикові картки Visa, MasterCard, American Express, обмін та переказ грошей, еквайрінг та прийом платежів. Електронні грошові системи PayPal, WebMoney, Яндекс-Деньги, РБК-money питання придбання тощо.
Повідомлення Додано: Пон 17 тра, 2010 23:01

MC, Visa и Антимонопольный комитет Украины: приплыли?

Зашел сегодня к нам запрос, точнее два: Заявление и Депутатское обращение о нарушении MC, Visa антимонопольного законодательства.
ЗАявление
Депутатское обращение
Додаток 3
Додаток 4
Додаток 7
Додаток 8

Господа банкиры! Подскажите, какие еще вопросы целесообразно задать платежным системам, кроме указанных ниже:

Питання до платіжних систем:

1. В зв’язку з чим в період 2006 -2010 рр. MasterCard / Visa було введено нові (додаткові) плати за послуги, що сплачують учасники платіжних систем? Які саме плати було введено? Механізм розрахунку нових плат? Собівартість відповідних послуг?
2. Які плати за послуги учасникам MasterCard / Visa та з яких причин було підвищено протягом 2006 -2010 рр.? З яких причини, в розрізі кожної з послуг? Зміни механізму (принципів) розрахунку плат? Собівартість відповідних послуг?
3. В якій формі MasterCard та Visa узгоджували між собою введення нових плат, підвищення плат з українських учасників?
4. Яким є вплив фінансовий виплат, які протягом 200-х років за позовами платіжних систем AmEx, Discovery, інших ПС; асоціацій торгівців, колективних позовів торгівців /користувачів платіжних карток; антимонопольних та інших регуляторних органів різних країн на тарифікацію послуг, які Ваша платіжна система (MasterCard / Visa) надає банкам України? Які виплати за згаданими позовами спричинили найбільший вплив на зміну Ваших тарифів? Яким є (у відсоткових долях) вплив виплат від позовів, класифікованих «за позивачами»?
5. Чи відповідає дійсності інформація про те, що MasterCard в 2008 році розпочав розраховувати плати з кожного з банків учасників з урахуванням операцій банку в власній мережі банку (термінали, банкомати тощо)? З якої причини це зроблено? На скільки зросли доходи MasterCard ( в розрізі кожного українського банка, учасника MasterCard) після введення нового принципу тарифікації операцій?
6. Чи відповідає дійсності інформація про те, що Visa в 2010 році розпочне розраховувати плати з кожного з банків учасників з урахуванням операцій банку в власній мережі банку (термінали, банкомати тощо)? Чи пов’язано це з відповідними діями MasterCard в 2008 році? Чи існують інші причини для зазначених дії Visa?
7. Чи відповідає дійсності інформація про те, що MasterCard в 2010 році змінив плати (ставки) внутрішнього взаємообміну (domestic interchange)? Чи були зазначені плати зменшені, збільшені? З якої причини це зроблено? Яким є механізм розрахунку ставок внутрішнього взаємообміну? Що включене до «собівартості»? Чи приймають банки участь в обговоренні, затвердженні ставок? Яким є співвідношення ставок внутрішнього взаємообміну та відповідних ставок для трансграничних операцій (інтер регіональних, інтра регіональних)? З якої причини ставки для різних регіонів не є однаковими? Які чинники впливають на цей процес? Що включене до «собівартості»? Чим відрізняється «собівартість» для різного типу операцій (внутрішньодержавних (українських), інтер регіональних, інтра регіональних)?
8. Чи відповідає дійсності інформація про те, що Visa в 2010 році змінить плати (ставки) внутрішнього взаємообміну (domestic interchange)? Чи будуть зазначені плати зменшені, збільшені? З якої причини це буде зроблено? Яким є механізм розрахунку ставок внутрішнього взаємообміну? Що включене до «собівартості»? Чи приймають банки участь в обговоренні, затвердженні ставок? Яким є співвідношення ставок внутрішнього взаємообміну та відповідних ставок для трансграничних операцій (інтер регіональних, інтра регіональних)? З якої причини ставки для різних регіонів не є однаковими? Які чинники впливають на цей процес? Що включене до «собівартості»? Чим відрізняється «собівартість» для різного типу операцій (внутрішньодержавних (українських), інтер регіональних, інтра регіональних)? Чи пов’язані зміни Visa це з відповідними діями MasterCard в 2008 році? Чи Visa може довести, що існують інші причини для зазначених дії, ніж коригування ставок MasterCardом?
9. Яким чином впливає на рівень комісійних, що сплачують торгівці та держателі карток, плати (ставки) внутрішнього взаємообміну (domestic interchange)? Чи збільшаться комісійні, що сплачують торгівці та держателі карток після підвищеня платіжними системами ставок за взаємообмін (доместік інтерчендж)?
10. Яким чином банки набувають право на здійснення еквайрингу торгівців? Скільки коштує відповідний дозвіл (ліцензія)? Якою є політика MasterCard / Visa з ліцензування еквайрів в інших країнах? З яких причин вартість ліцензії Visa для українських банків було збільшена в 5 разів протягом 2006 -2010 рр.?
11. Якою є політика MasterCard / Visa в сфері забезпечення технологічної надійності використання карток MasterCard / Visa в Україні? В разі технологічних проблем з надання послу маршрутизації, клірингу з застосуванням інфраструктури, що знаходиться поза територією України яким чином MasterCard / Visa забезпечать в міжбанківському режимі (операції типу domestic) роботу платіжних карток громадян України? В разі пред’явленні позовів громадянами України банкам учасникам MasterCard / Visa щодо незабезпечення роботи платіжних карток в міжбанківському режимі, MasterCard / Visa передбачають свою участь в судових процесах в якості третіх осіб або співвідповідачів?
12. Якою є політика MasterCard / Visa в сфері забезпечення безпеки використання карток MasterCard / Visa з магнітною смугою в Україні? Чи відповідає дійсності інформація, що конфіденційні дані, які містяться на магнітній смузі карти можуть бути считані та перезаписані з використанням загальнодоступних дешевих пристроїв, що дає змогу будь-якій особі з кримінальними здібностями займатися шахрайством з застосуванням платіжних карток громадян України? Чи вважають MasterCard / Visa що послуги маршрутизації операції з картами з магнітною стрічкою, які MasterCard / Visa надають банкам-учасникам не забезпечують збереження конфіденційних даних фізичних осіб? В разі пред’явленні позовів громадянами України банкам учасникам MasterCard / Visa щодо відшкодування збитків, за результатами шахрайського використання інформації з магнітної смуги карток чи MasterCard / Visa передбачають свою участь в судових процесах в якості третіх осіб або співвідповідачів?
13. Якою є політика MasterCard/Visa щодо можливої незгоди банків-учасників MasterCard/Visa з односторонньою зміною умов угод з банками в частині перегляду тарифної сітки? Як будуть діяти MasterCard/Visa в разі, якщо банк-учасник не буде сплачувати підвищені тарифи? Чи буде зазначеного банка-учасника виключено з банків-учасників MasterCard/Visa? Хто прийме зазначене рішення? В разі пред’явленні позовів громадянами України банкам учасникам MasterCard / Visa щодо незабезпечення роботи платіжних карток банка в міжбанківському або закордонному режимі, MasterCard / Visa передбачають свою участь в судових процесах в якості третіх осіб або співвідповідачів?[url][/url][url][/url]
AM_CU
 
 
Повідомлення Додано: П'ят 01 лип, 2011 15:33

MasterCard снизит стоимость услуг своей платежной системы

"Во исполнение рекомендаций АМКУ компания MasterCard Incorporated (Вилмингтон, США) обязалась снизить стоимость отдельных услуг собственной платежной системы", - сказано в сообщении.

Компания разработала комплекс мер для снижения отдельных тарифов для украинских банков.

В частности, до 2012 года MasterCard снизит в 2 раза стоимость лицензий и плату за карты Maestro, что позволит удешевить стоимость услуг для потребителей.

Снижение платы за лицензии будет стимулировать вступление украинских банков в программы международных платежей MasterCard.

Как сообщало агентство, в июле 2010 года АМКУ заявил о том, что подозревает международные платежные системы Visa и MasterCard в злоупотреблении монопольным положением на украинском рынке и начал расследование по этому делу.

АМКУ является государственным органом со специальным статусом, целью деятельности которого является обеспечение государственной защиты конкуренции в сфере предпринимательской деятельности.
fundmarket.ua/news/mastercard-snizit-stoimost-uslug-svoyey-platyezhnoy-sistyemy-20110701113451
Само плывёт в руки только то, что не тонет. :mrgreen:
octopus
Аватар користувача
 
Повідомлень: 3613
З нами з: 16.10.08
Подякував: 95 раз.
Подякували: 135 раз.
 
Профіль
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість
Модератори: ТупУм, Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
5 22744
Переглянути останнє повідомлення
Вів 01 вер, 2020 21:28
MASolomko
15 11473
Переглянути останнє повідомлення
Пон 07 тра, 2018 12:36
Faceless
45 62833
Переглянути останнє повідомлення
Нед 10 лип, 2016 22:10
octopus
Топ
відповідей
Топ
користувачів
Реклама