Опалення інндивідуальне чи центральне

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Макроекономіка України, розвиток регіонів і макроекономічні показники: індекс цін, платіжний баланс, експорт, імпорт, рівень промислового виробництва, ВВП, торговельний баланс і рівень безробіття. Політика, що межує з темою бізнесу та фінансів. Політика яка пов`язана з грошима - аспекти політики у грошовому контексті. Політекономія. Корупція. Хабарі.
  #123>
Повідомлення Додано: Суб 17 лис, 2012 17:46

Опалення інндивідуальне чи центральне

В місті Овруч Житомирської області влада вирішила відмовитися від центрального опалення на користь індивідуального.

Міські котельні відключили, і в результаті близько 500 родин залишилися без тепла — малозабезпеченим і пенсіонерам ніде дістати 15 тисяч гривень на обладнання котельні в своїй квартирі, пише ZN.UA.

Місцева влада пропонує мізерні дотації — 1500 гривень матеріальної допомоги, які не можу вирішити проблему.

«Коли стане холодно, піду жити в міськраду. Індивідуальне опалення встановити не зможу. Нам, малозабезпеченим, обіцяють дати по півтори тисячі гривень на котли. Це ж насмішка! Котельні попродавали, а куди гроші поділи? Адже можна було б за рахунок цих коштів хоча б частково вирішити проблему! Але, по-моєму, нас, старих, попросту списали», — поскаржилася пенсіонерка Валентина Петрівна Самчук.

За інформацією овруцького правозахисника Сергія Корнійчука, близько 500 сімей міста так і живуть у холоді. При цьому близько 300 з них вже змонтували в своїх квартирах опалювальні системи, але газовики не квапляться подати газ. Зверталися овручани зі скаргами в Кабмін, Генеральну прокуратуру, адміністрацію президента, але поки звідти надходять лише повідомлення про те, що скарги отримали.

http://news.dt.ua/SOCIETY/pensioneri_ov ... 12194.html
коли в 2006 році в Алчевську відключилось центральне опалення, то в наступні 6 років ніхто не піднімав тему переводу міста на індивідуальне поквартирне опалення. Систему центрального опалення збережено в більшості українських міст. Нажаль відключення від опалення маленького українського міста на 17тисяч чоловік не пройшло гладко. Навіть попередження за 2 роки виявилось замало, щоб люди встигли назбирати грошей на встановлення індивідуальних систем. Адже 12-15 тис. гривень часто непідйомна сума для мешканців переферії.
Сергей Закусило, гендиректор КП "Комунальник":

- Борг був 1650 тисяч населення не платило. Фактично в цьому році повністю отключили опалення по місту.

Из 12-ти котелен оставили только три. Внедряя программу индивидуального отопления в Овруче, городские власти закрыли и демонтировали практически все котельни. Вот молчаливый и холодный свидетель былых теплых удобств. Эта котельная отапливала больше 10 домов. А те которые оставили будут обслуживать больницу садик и саму мэрию, внедрившую программу индивидуального отопления.

http://podrobnosti.ua/podrobnosti/2012/ ... 62952.html
http://www.youtube.com/watch?v=fdUwsO3r ... re=related
З якої суми боргу почнуть банкрутувати комунальні підприємства інших міст України? Чи не загрожує колапс, адже навіть Києві та містах мільйонниках КП мають багатомільйонні борги.
Сумарний борг житлових організацій Києва перед компанією «Київенерго» за поставлену теплоенергію, станом на 1 жовтня 2012 року, становив 1,028 мільярдів гривень, повідомляє прес-служба компанії.
Згідно з повідомленням, найбільші борги перед компанією мають ЖЕКи – 892,4 млн грн.

http://economics.unian.net/ukr/detail/142434
А на весну борги мають тенденцію зростати кратно
Борг Києва перед "Київенерго" станом на 1 квітня 2012 р. з компенсації різниці в тарифах на теплову енергію становить 2,8 млрд грн.

http://www.rbc.ua/ukr/newsline/show/dol ... 2012182200
Перехід на індивідуальне опаленя чекає на кожне українське місто?
13 думки містять творчу енергію, корисно відправити у Всесвіт добру думку
past performance does not guarantee future results
tobias
 
Повідомлень: 5058
З нами з: 21.01.08
Подякував: 395 раз.
Подякували: 243 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Вів 20 лис, 2012 10:11

Как Закарпатье отказалось от централизованного отопления

Прочувствовав плюсы нового вида обогрева, начиная с 2004 года жители Ужгорода стали массово переходить на индивидуальное отопление, и к 2011-му из 33 тыс. квартир здесь обогревались централизованно всего 2,3 тыс.

Местным властям ничего другого не оставалось, как поддержать инициативу снизу и провести децентрализацию теплоснабжения всей области, ведь содержать теплосети стало накладно.

Альтернативой послужили автономные газовые котлы либо электроконвекторы, которые жители устанавливали за свой счет. Бесплатно от государства их получили только малообеспеченные семьи. В целом на децентрализацию было потрачено 35 млн грн., а из областной и державной казны на них ушло лишь 4,5 млн грн.
Семья Кулик из тех немногих ужгородцев, кому улучшение температурных условий в квартире далось даром. Подавляющему большинству жителей многоквартирных домов пришлось раскошелиться: конвекторы обошлись в 4-6 тыс. грн., а котлы - в 14-16 тыс.
Потребителей тепла в многоквартирных домах привлекает возможность платить меньше. Существенный выигрыш возможен из-за разницы цен на газ для предприятий теплоснабжения и для населения - 1,3 тыс. грн. против 724 грн. за 1 тыс. кубометров.
К слову, в Западной Европе, наоборот, цены на газ для оптовых покупателей ниже, чем розничные. И хотя украинское правительство пока обещает газовые тарифы для населения не поднимать, эксперты убеждены: это ненадолго.
Идея поквартирного отопления пришла в Украину именно из Западной Европы, однако там, за исключением Италии и Германии, уже начался обратный процесс - возврат к централизованному отоплению.

Европейцы решили, что оно экологичнее, поскольку выбросы крупных ТЭЦ очищаются и рассеиваются в 30-километровой зоне за пределами городов, а выхлопы индивидуальных котлов оседают в городской черте.

http://korrespondent.net/business/econo ... n=Liga_inf
Для того щоб зробити автономне в квартирі потрібно ще витратити 2-3тисячі гривень на документацію (техумови, план газифікації, дозвіл на встановлення від міськради, утеплення стояків центрального опалення, якщо таке залишається, справки з ЖЕК чи комунгоспу). Для цього треба місяць-три оббивати пороги різних чиновників.
Автономне опалення потребує ТО котла раз на 1-3 роки (200-500грн), заміну котла через 5-10 років, та поточні ремонти після 3-5 років.
Після зрівняння цін на газ та електроенергію для підприємств та населення, окупність проектів розтягнеться на 10-20 років. 8)
Зимовими вечорами тепер в дворі буде не тиша, а рівномірне гудіння турбокотлів :D
13 думки містять творчу енергію, корисно відправити у Всесвіт добру думку
past performance does not guarantee future results
tobias
 
Повідомлень: 5058
З нами з: 21.01.08
Подякував: 395 раз.
Подякували: 243 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 21 лис, 2012 11:31

«Київоблгаз» відключив подачу газу в 16 з 19 котелень Борисполя. Влада міста обурена: боргів у них немає.
Майже все місто Бориспіль у Київській області з початком похолодання залишилося без опалення і гарячої води.
«Київоблгаз» відключив подачу газу на 16 з 19 котелень Борисполя. Як розповів «5 каналу» співробітник однієї з найбільших котелень міста Сергій Коцепул, газ був відключений вдень 14 листопада.

http://news.dt.ua/SOCIETY/z_pochatkom_h ... 12141.html
13 думки містять творчу енергію, корисно відправити у Всесвіт добру думку
past performance does not guarantee future results
tobias
 
Повідомлень: 5058
З нами з: 21.01.08
Подякував: 395 раз.
Подякували: 243 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Вів 22 січ, 2013 10:26

Перехід на індивідуальне опалення руйнує систему централізов

В Україні склалася ситуація, коли люди масово відмовляються від централізованого опалення на користь індивідуального через дешевизну останнього, що руйнує систему централізованого теплопостачання.
Про це в інтерв’ю ZN.UA повідомив голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, Валерій Саратов.

Справа в тому, що для індивідуального опалення використовується газ за ціною 725 грн за тисячу кубометрів. А в тариф на централізоване опалення закладена ціна газу 1309 грн. Відчуйте різницю. Так склалося історично”, – пояснив В.Саратов.

Однак, підкреслив голова Нацкомпослуг, люди не розуміють, що вигода існує тільки до тих пір, поки існує різниця в ціні газу.

“Ми впираємося в питання соціальної справедливості. Ціна обладнання для індивідуального опалення в багатоквартирному будинку становить близько 20-40 тис. грн. Зрозуміло, що далеко не кожен громадянин може дозволити собі встановити дорогу індивідуальну систему. Виходить, що держава дотує багатих, а бідні, ті ж літні та самотні люди залишаються за бортом. Це неправильно”, – заявив чиновник.

“Ну і найголовніше – перехід на індивідуальне опалення в багатоквартирних будинках руйнує систему централізованого теплопостачання. Україна вже практично повністю втратила систему централізованого гарячого водопостачання (тільки в 19 містах подається гаряча вода), і зараз стоїть питання про збереження системи централізованого теплопостачання. Адже ніхто не хоче якось прокинутися в квартирі з холодними батареями і розумінням того, що вони вже ніколи не стануть гарячими”, – зазначив В. Саратов.

http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2013/01/21/295123
починають прозрівати від перекосів в економіці :twisted:
13 думки містять творчу енергію, корисно відправити у Всесвіт добру думку
past performance does not guarantee future results
tobias
 
Повідомлень: 5058
З нами з: 21.01.08
Подякував: 395 раз.
Подякували: 243 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: П'ят 04 жов, 2013 11:11

- Может, быстрее перейти на индивидуальное отопление? Как, например, в некоторых странах Европы.

- Посмотрите, какая зима на Севере Франции и Севере Италии или Испании. Там зимой минусовые температуры редкость. И наши суровые, иногда затяжные зимы. Если в тех странах отопительный сезон длится месяц-два, то у нас - не меньше шести месяцев.

Все мудрствования об эффективности индивидуальных котлов, децентрализации отопления я всегда называю блудом. В Варшаве, например, категорически запрещено ставить индивидуальные котлы. Американцы во всех городах переходят на централизованное теплоснабжение и хладообеспечение.

Я все время был противником перехода на индивидуальное отопление. Но мы не могли запретить устанавливать котлы таким потребителям, как "Премьер-палас", дорогим офисным центрам. Они незаслуженно страдали из-за неплатежей государства, отсутствия газа и, как следствие, низких параметров теплосети.

Менеджмент пятизвездочного отеля рассуждает так: "Вам население не платит - у вас газа нет, а у меня люди заплатили немерено денег за номер, а в номере холодно".

- Логика в этом есть. Сегодня многие строят и сдают в эксплуатацию офисные здания со своими мини-котельнями. Как вы к этому относитесь?

- Отношусь спокойно. Экономика и экология всегда победят. Они рано или поздно подключатся к сетям "Киевэнерго", а их котельни останутся как резервный источник.

http://www.epravda.com.ua/publications/ ... /6/388117/
13 думки містять творчу енергію, корисно відправити у Всесвіт добру думку
past performance does not guarantee future results
tobias
 
Повідомлень: 5058
З нами з: 21.01.08
Подякував: 395 раз.
Подякували: 243 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Пон 07 жов, 2013 07:06

Re: Опалення інндивідуальне чи центральне

"Они рано или поздно подключатся к сетям "Киевэнерго", а их котельни останутся как резервный источник." - задавят и сьедят, а если не захотят так заставят отдать, потом все раскрадут и продадут. И дальше все будут мерзнуть, но плин гордиться что мерзнут они вроде как "еффективно".
vmlevchuk
 
 
Повідомлення Додано: Пон 07 жов, 2013 07:23

Re: Опалення інндивідуальне чи центральне

Львов, вся нормальная жилая недвижимость(австрии, польша, качественные новострои) только индивидуальное отопление, причем не котельня на дом, нах зависеть от какого то там управдома, а котлы в квартирах...другого для себя даже представить не могу
Мы сами создаем все свои переживания. И всё, что мы сами создали, мы сами можем и уничтожить.
© Ирвин Ялом
kos65
Аватар користувача
 
Повідомлень: 1381
З нами з: 10.06.12
Подякував: 87 раз.
Подякували: 209 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Пон 07 жов, 2013 08:41

  kos65 написав:Львов, вся нормальная жилая недвижимость(австрии, польша, качественные новострои) только индивидуальное отопление, причем не котельня на дом, нах зависеть от какого то там управдома, а котлы в квартирах...другого для себя даже представить не могу

Ідентично і в Лондоні. Всі будинки з індивідуальним опаленням. Інше питання, що держ мужам важче красти коли в країні працює індивідуальне опалення.
vmlevchuk
 
 
Повідомлення Додано: Пон 07 жов, 2013 10:01

Опалення інндивідуальне чи центральне


Центральное упразднить,
индивидуальное - не разрешить!
Изя Гуд
 
 
Повідомлення Додано: Вів 29 жов, 2013 19:04

Золочів

Золочів став першим містом в Україні, яке цього року «відмовилось» від газу, і повністю перейшло на альтернативний вид палива. В усіх котельнях міста тепер працюють котли для твердого палива, що вже допомогло заощадити кругленьку суму грошей. За словами міського голови Золочева Ігоря Гриньківа, чинників, що спонукали місто до такого кроку було чимало, але перш за все – високі ціни на російський газ та зростання заборгованості міста перед газопостачальниками. Золочів став шукати альтернативних джерел опалення, і весною 2012 року, прийняв революційну «Програму модернізації існуючих котелень МКП «Золочівтеплоенерго».

Переведення міста на альтернативну систему опалення відбувалося у два етапи.

«Перший – це переведення п’яти менших котелень на дрова, що ми зробили і успішно пройшли важкий період сніжної зими у минулому році. Ми зекономили 1 млн 400 грн бюджетних коштів. Другий етап – це цьогорічне переведення найбільшої котельні у місті, котра виробляє левову долю гігакалорій», – розповів Ігор Гриньків.

Вже цього сезону, коли на дрова переведено усі котельні, місто планує зекономити 3.5 мільйона гривень.

«Ми не могли й надалі опалювали газом – це для нас дуже дорого. Тепер ми зупинили нарощування боргів, адже за попередні опалювальні сезони, ми щорічно накопичували близько 3 мільйонів гривень боргу. Цього року цей борг не збільшився. Мало того на реконструкцію котелень з міського бюджету не було потрачено жодної гривні. Уся реконструкція відбулась коштом інвестора, якому було передано в оренду частину котелень, теплотрас та обладнання. Відтак навіть орендоване майно приносить гроші в бюджет нашого міста», – пишається мер.

За словами чиновника, дрова на котельні закуповують у місцевому лісовому господарстві, в якому передбачена планова вирізка 46 тисяч кубометрів деревини. З них 11 тисяч кубометрів – санітарна чистка. Загалом на опалювальний сезон в усіх котельнях міста необхідно 8 – 9 тисяч кубометрів дров.

http://www.real-estate.lviv.ua/news2425.html
Газпром та Нафтогаз ще довго будуть кусати лікті завдяки своїй ціновій політиці 2007-2013рр 8)
13 думки містять творчу енергію, корисно відправити у Всесвіт добру думку
past performance does not guarantee future results
tobias
 
Повідомлень: 5058
З нами з: 21.01.08
Подякував: 395 раз.
Подякували: 243 раз.
 
Профіль
  #123>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: bevzaalex, pesikot і 4 гостей
Модератори: ТупУм, Ірина_, Модератор
Топ
відповідей
Топ
користувачів
Реклама