Проекти, події та конкурси на порталі Finance.UA. Фінанси України, курси валют, котирування акцій, ставки кредитів і депозитів, економічні новини в Україні та фінансовий аналіз.
shapo написав:С этого места можно подробнее. Как и на чем поднимался Петр Алексеевич с 1991г по 1998
В 90-х я їздив в Києв і купував у нього шоколад. Тоді він його возив з Угорщини і з Чехословаччини (тоді вона ще не була розділена на Чехію та Словакію). Були всі атрибути 90-х - 600-і мерси, бритоголові качки-охоронці, оплата за товар валютою, накладні лише на дорогу, сертифікати якості на угорський та чешській. Так тоді працювали всі. Але возив він шоколад вагонами, ціна була смішна, по пам"яті 0,3$ на гурті, тобто заробляв на обороті. Потім купив компанію "Укрпромінвест" (шоколад "Чайка","Оленка")- її продавали відкрито за 180000$. Будь-хто міг купити, але не наважувалися, бо тоді все було розвалено і треба було ще купу грошей вкласти щоб те все підняти. Порошенко наважився.
Ну да, у "будь-кого" в 90-е были лишние 180.000$ + "купа грошей ... щоб те все підняти".
Те саме було і з фабрикою К. Маркса (де київський торт роблять). Вона була банкрутом і з страшенними боргами, бо продукція була дорогою і неконкурентною. Ніхто не наважився їх купувати. Порошенко ризикнув. Будь-хто міг бути на його місці в той час. І ми могли би, але ми не ризикнули.
То же самое. У любого из форумчан в то время были такие деньги.
Так, що в його становленні немає ніякого дива, звичайна підприємницька жилка, розум та фантастична працездатність. Більше нічого, абсолютно.
Востаннє редагувалось ЛАД в Вів 12 лют, 2019 22:56, всього редагувалось 1 раз.
shapo написав:С этого места можно подробнее. Как и на чем поднимался Петр Алексеевич с 1991г по 1998
В 90-х я їздив в Києв і купував у нього шоколад.
Только один вопрос - кому продавался шоколад, который, как вы пишете, "возив він шоколад вагонами"? В начале 90-х была массовая остановка предприятий (развал связей), зарплаты, пенсии не выплачивались месяцами, люди, чтобы выжить, работали "челноками" (возили электротовары, инструменты, часы, да любую малогабаритную технику, в основном в Польшу).
Мова іде не тільки про 90-91, але і про інші 90-ті. Човникування давало нормальний зиск - вистачало не тільки на шоколад, а якщо ще трошки ширше діяти, то і на різні приємні речі. Я в 92-94 фурами возив телевізори та сателітарки і не було проблем з реалізацією, та платив 60% прогресивного податку з прибутку. Люди з кіоску на базарі мали +500$, тоді як на роботі 10-20$. Це зараз вже торгівля структуризована та глобалізована.
ЛАД написав:А у нас, как всегда, виновата "раша". Но, между прочим, там пока только пытаются поднять пенс. возраст. И это вызвало большое возмущение и протесты. В результате Путин пока (во всяком случае, на публику) высказался против. У нас пенс. реформы, ухудшающие условия, проходят спокойно.
Пока ещё пытаются ? У вас альтернативная реальность ? Пенсионный возраст в России уже поднят 65 лет для мужчин и 60 лет для женщин (изначально для женщин планировали 63. Но Путин добрым жестом уменьшил до 60 лет)
freeze написав:Кстати странновато, в стране около десятка организаций и контор, которые специализируются на соцопросах и экзитполлах, и за последние 6 дней не опубликован ни один.
І хто з сьогоднішніх кандидатів асоціюється у вас з цими особами?
Особы стали такими уважаемыми после того, как отработали президентами. А так конкретно сказать сложно, вроде сантехников и писателей нет среди кандидатов на эти выборы, полковник есть правда.
Я к тому, что успешность на таком высоком посту зависит не от бабла в списках Форбс, а от моральных качеств кандидатов.
yanyura написав:В начале 90-х была массовая остановка предприятий (развал связей), зарплаты, пенсии не выплачивались месяцами, люди, чтобы выжить, работали "челноками" (возили электротовары, инструменты, часы, да любую малогабаритную технику, в основном в Польшу). В магазинах были пустые полки, даже часть продуктов продавалась по талонам, выданным местными органами власти (в моем поселке в месяц норма сливочного масла была от 95г до 140 г, сахар - 1 кг, мясо только инвалидам). Киев не предлагать, там все это было без ограничений в продаже.
Сколько людей тогда могло позволить себе есть столько шоколада, что для этого потребовались везти его вагонами?
https://tass.ru/info/1242494 - С 1986 г. начал заниматься бизнесом. Сначала организовал компанию по разработке и настройке компьютерных программ, на 4-5 курсах университета стал торговать на бирже.
Кто-то помнит такого айтишника?
В 1990-91 гг. заместитель генерального директора Объединения малых предприятий и предпринимателей "Республика".
А это что,дает возможность что-то заработать?
В начале 1990-х занимался поставками какао-бобов на Украину. По окончании института вместе с отцом и братом приобрел Винницкую кондитерскую фабрику, на базе которой впоследствии была создана корпорация Roshen. Петр Порошенко в 1989 г. окончил факультет международных отношений и международного права Киевского государственного университета им. Т.Г. Шевченко по специальности "экономист-международник". В 1990 г. - аспирантуру Киевского государственного университета им. Т.Г. Шевченко.
Занятно. Аспирантура за 1 год, это ладно. Но купить фабрику то ли в 1989г, то ли в 1990г. Они разве тогда продавались? И откуда взялись огромные по тем временам деньги у бывшего студента и аспиранта?
Ой+ написав:Мова іде не тільки про 90-91, але і про інші 90-ті. Човникування давало нормальний зиск - вистачало не тільки на шоколад, а якщо ще трошки ширше діяти, то і на різні приємні речі. Я в 92-94 фурами возив телевізори та сателітарки і не було проблем з реалізацією, та платив 60% прогресивного податку з прибутку. Люди з кіоску на базарі мали +500$, тоді як на роботі 10-20$. Це зараз вже торгівля структуризована та глобалізована.
Я тоже был челноком как и миллионы других, но фурами из-за границы возить это нечто. Как границу проходили? Фабричку не прикупили как Порошенко? В киосках никто 500 баксов не получал,хотя реализация была намного проще.
Востаннє редагувалось shapo в Вів 12 лют, 2019 21:45, всього редагувалось 1 раз.
shapo написав:В 1990-91 гг. заместитель генерального директора Объединения малых предприятий и предпринимателей "Республика".
А это что,дает возможность что-то заработать?
В університеті у нас було понад 90 курсів у програмі. І головне, що нас відрізняло, - нас вчили вчитися. Ми знали, як виставляти акредитиви, як відкривати і підписувати контракти, які прописувати вимоги, арбітражні застереження. Ми володіли унікальними знаннями, щоб консультувати підприємства, які хотіли вийти на зовнішні ринки", - пояснив Порошенко, додавши, що це були різні підприємства - металургійні заводи, управління будівництва електростанцій, оборонні підприємства. За словами бізнесмена, він з партнерами робив для таких компаній аналіз зовнішніх ринків, а також допомагав укладати контракти, брали при цьому 0,5-1,5% від суми контракту. "Я був першим, кому університет надав право вільного відвідування лекцій. Це було дуже відповідально. Тому що варто було здати один іспит на четвірку, і ти позбавлявся цього права. Зате на п'ятому курсі у мене з'явилася можливість купити легально зароблену Волгу. Тоді студент на Волзі - це було щось надзвичайне", - розповів Порошенко про бізнес, який приніс перший мільйон.
Но купить фабрику то ли в 1989г, то ли в 1990г. Они разве тогда продавались?
ЇЇ приватизували в 1996 році.
У той же час, говорячи про Вінницьку кондитерську фабрику, він повідомив, що коли прийшов туди, "у неї склади були забиті продукцією, і весь колектив перебував у відпустці за свій рахунок. І це не було державне підприємство". У структурі Roshen немає приватизованих фабрик, запевнив нардеп. Всі фабрики були орендними, їх приватизували ще "червоні директори" і трудові колективи. "Ми купували їх на вторинному ринку або в процесі банкрутства. Люди приходили і просили - ми півроку сидимо без роботи, у нас немає грошей", - сказав він Forbes. Він вважає, що FMCG - це не зовсім чіткий сектор, і половина радянських кондитерських фабрик, розташованих на території України, збанкрутували. Відповідаючи на запитання, скільки тоді коштували кондитерські фабрики, Порошенко сказав: "Десятки мільйонів доларів. Це були великі гроші. За Вінницьку ми заплатили $ 7 млн, притому що Полтавський ГЗК коштував тоді $ 5 млн. Гірничо-збагачувальні комбінати в Донецьку коштували $ 5-8 млн. Тільки до них ніхто не допускав". Також він розповів, що мав контрольний пакет у створеній в 1993 році компанії Укрпромінвест.
Свій перший мільйон доларів Порошенко, за його словами, заробив на торгівлі спеціями. «У 1991 році ми закупили 4% світового виробництва чорного перцю, оскільки вирахували, що ціни на перець йдуть угору, − згадує він. − Потім ми 70% цих закупівель перепродали на західних ринках».