Відповіді на питання про недержавні пенсійні фонди (НПФ).

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Обговорення питань про пенсії і питань пенсійної реформи 2011, пенсійний вік та інші питання на фінансовому форумі Finance.UA.
  #<1 ... 1112131415 ... 24>
Повідомлення Додано: Суб 24 жов, 2015 21:16

Останні 2 роки нічого їм (НПФ) не сплачую, бо вражений мінусовою дохідністю НПФ (тупо "проїли" внески), хоча за 2014 рік "відбили" мінус, але не бачу куди реально їм вкладати кошти: акції - впали, ринку немає, депозити - сам можу розмістити під більшу ставку, ніж вони, облігації - ризиковано для них, а за державними дохідність менша, ніж за депо банків, золото (?) - не всі НПФ з ним працюють.
Теоретично зараз досить цікаво самому спробувати сформувати свій інвестиційний портфель, але потрібно бути готовим до його значних "просадок".


Це – як у приказці: «на зло кондуктору, куплю білет і піду пішки». Ви і білет не купили, і пішки не пішли. Якщо і нашкодили, то тільки собі. Час зниження вартості активів – найсприятливіший для збільшення розміру пенсійних внесків, а ви його прогавили.

Участь у НПФ не має альтернатив, бо альтернатива – це одна можливість, що виключає іншу. Ми можемо мати кілька пенсійних рахунків у кількох НПФ, ми можемо вільно перекладати гроші з одного НПФ до іншого. Участь в НПФ не обмежує використання нами інших інструментів, як спільного, так і самостійного інвестування.

У декого склалося враження, що участь в НПФ – це варіант пасивного інвестування для тих, хто не розуміється і, головне, не хоче розумітись на фінансах. Ця омана природно тягне за собою необхідність довіри до керуючих, якихось гарантій, захисту з боку держави, тощо. На мій погляд, так думати шкідливо і небезпечно, бо і довіру, і гарантії, і захист, можна легко вигадати і «намалювати» в нашій уяві. Приклади відомі.

НПФ, як і взагалі, інститути спільного інвестування (ІСІ), призначені для людей з нестачею коштів, а не фінансових знань.


Певний рівень знань потрібен, аби нас не вражали не очікувані результати їхньої діяльності, і НПФ, такі знання нам надає. Саме тому, участь в НПФ я вважаю фінансовою школою і сходинкою до самостійного інвестування, за такого бажання. Також, без відповідного рівня знань, складно контролювати діяльність НПФ і обслуговуючих компаній, а такий контроль потрібен для налагодження в НПФ зворотного зв’язку. Без нього, будь-яка система, з часом розбалансується і втратить перспективи розвитку.

Фінансові ринки мають значні розміри, тож звичайні наші накопичення виглядають, як капля у морі, їхні можливості значно обмежені. Зібравши тисячі подібних накопичень до купи, можна ефективніше ними керувати. Тим більше, на початку роботи, у нас взагалі може не бути накопичень; ми починаємо з відрахувань частини поточного доходу. Власне, і продовжуємо такі відрахування на протязі трудового життя. Самостійне інвестування, подібних можливостей не надає, - це все-таки справа заможних людей, яких в Україні не так багато. Всі розмови про вдале інвестування кількох тисяч гривень, ведуться посередниками-продавцями і професійними гравцями, ласими до тих самих гривень.

Яким має бути склад інвестиційного портфелю НПФ, яким він є і чому саме таким, – питання непересічні. За звичкою, ми акцентуємо увагу на його прибутковості і нерідко помиляємось, не розуміючи, що призначення окремих активів може бути різним. І у різних фондах, і за різних обставин.

Але до такого рівня розуміння і такого рівня запитань, ми ще не піднялися, бо наш досвід інвестування з НПФ, як був, так і залишається мізерним. Зараз, для більшості з нас, головне – почати: http://pensioneriya.blogspot.com/search ... 00%2B03:00, а марення про самостійне інвестування краще відкласти на майбутнє.
pensionerija
Аватар користувача
 
Повідомлень: 166
З нами з: 11.04.15
Подякував: 0 раз.
Подякували: 5 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Нед 25 жов, 2015 12:07

Pensionerija, повинні прийти такі часи, що вкладення в НПФ будуть вигідні.
Але для цього потрібна стабільна українська гривня.
Хто 8 років тому купив долар по 5 і поклав під матрас він виявився кращим інвестором ніж всі КУА всіх НПФ....виграш десь біля 2 раз. Ні?
Я не стверджую, що така стратегія буде виграшна в майбутньому, але перспективи швидкого виходу з кризи економіки України не проглядаються.
З іншої сторони вкладення в НПФ це і є опосередкована підтримка нашого уряду і економіки.
Але КУА НПФ можуть помилятися.
Зокрема КІНТО помилився з банком Данієль, і тут прийшлося фіксувати збитки.
Квесторе_поверніться
 
Повідомлень: 38223
З нами з: 22.11.13
Подякував: 2 раз.
Подякували: 1918 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Нед 25 жов, 2015 12:20

Рensionerija, ОТППенсія пише.
За услуги предоставленные негосударственному пенсионному фонду Администратор НПФ получает разовою комиссию от пенсионных взносов, сделанных в пользу всех участников фонда на протяжение года.

Сумму комиссии устанавливает «Государственная комиссия регулирования рынков финансовых услуг» и она не может превышать 6%.
__________________________________________
А який це відсоток комісій був по роках? Суми виплат? По КІНТО та ОТППенмії?
Яке джерело цих виплат?
Це є публічна інформація?
Квесторе_поверніться
 
Повідомлень: 38223
З нами з: 22.11.13
Подякував: 2 раз.
Подякували: 1918 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Нед 25 жов, 2015 21:18

Re: Відповіді на питання про недержавні пенсійні фонди (НПФ)

  Квесторе_поверніться написав:Рensionerija, ОТППенсія пише.
За услуги предоставленные негосударственному пенсионному фонду Администратор НПФ получает разовою комиссию от пенсионных взносов, сделанных в пользу всех участников фонда на протяжение года.

Сумму комиссии устанавливает «Государственная комиссия регулирования рынков финансовых услуг» и она не может превышать 6%.
__________________________________________
А який це відсоток комісій був по роках? Суми виплат? По КІНТО та ОТППенмії?
Яке джерело цих виплат?
Це є публічна інформація?

Винагорода обслуговуючих компаній береться з ЧВА фонду. Звідки ж ще її взяти? Максимум обмежений державою, а конкретні цифри - результат перемовин з фондом. Думаю, вони можуть змінюватись в залежності від результату. Інформація публічна і є у звітності, можна пошукати. Я цим не займався, бо не бачу сенсу. Як учасника, мене цікавить кінцева прибутковість фонду після всіх видатків. Якщо вона мене задовільняє, я не проти заохочення тих, хто її забезпечив; якщо ні, я міняю фонд на інший.
Щоб зрозуміти, чи відповідає прибутковість мого НПФ середньоринковому, треба порівнювати НПФ між собою.
pensionerija
Аватар користувача
 
Повідомлень: 166
З нами з: 11.04.15
Подякував: 0 раз.
Подякували: 5 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Пон 26 жов, 2015 12:47

  Квесторе_поверніться написав:Pensionerija, повинні прийти такі часи, що вкладення в НПФ будуть вигідні.
Але для цього потрібна стабільна українська гривня.
Хто 8 років тому купив долар по 5 і поклав під матрас він виявився кращим інвестором ніж всі КУА всіх НПФ....виграш десь біля 2 раз. Ні?
Я не стверджую, що така стратегія буде виграшна в майбутньому, але перспективи швидкого виходу з кризи економіки України не проглядаються.
З іншої сторони вкладення в НПФ це і є опосередкована підтримка нашого уряду і економіки.
Але КУА НПФ можуть помилятися.
Зокрема КІНТО помилився з банком Данієль, і тут прийшлося фіксувати збитки.


Сьогодні я відповім вам афоризмами.

Не буде часів, кращих за нинішні. Це – загальне правило, безвідносно НПФ.

Гроші під матрацом – це не інвестиції, а втрата динаміки і зупинка руху енергії. Добра з того не буде. Матрацники зможуть порахувати прибутки не раніше, ніж продадуть свою валюту. Так от, вони її не продадуть ніколи. Від жадібності, страху, очікування кращих або гірших часів, будь чого іншого. І зрештою, програють навіть консервативному НПФ.

Насамперед, гроші люблять не тишу, а рух. З потоку можна напитись, з болота – не раджу.
Так, НПФ вигідні країні і її економіці, то чуму б їх і не підтримувати?

Помилки не тільки можливі, але і необхідні. Не буває абсолютного успіху, є перевищення вдалих спроб над невдалими. А коли спроб не робити, то звідки візьметься успіх?
pensionerija
Аватар користувача
 
Повідомлень: 166
З нами з: 11.04.15
Подякував: 0 раз.
Подякували: 5 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Вів 27 жов, 2015 20:40

  pensionerija написав:
  Квесторе_поверніться написав:Pensionerija, повинні прийти такі часи, що вкладення в НПФ будуть вигідні.
Але для цього потрібна стабільна українська гривня.
Хто 8 років тому купив долар по 5 і поклав під матрас він виявився кращим інвестором ніж всі КУА всіх НПФ....виграш десь біля 2 раз. Ні?
Я не стверджую, що така стратегія буде виграшна в майбутньому, але перспективи швидкого виходу з кризи економіки України не проглядаються.
З іншої сторони вкладення в НПФ це і є опосередкована підтримка нашого уряду і економіки.
Але КУА НПФ можуть помилятися.
Зокрема КІНТО помилився з банком Данієль, і тут прийшлося фіксувати збитки.


Сьогодні я відповім вам афоризмами.

Не буде часів, кращих за нинішні. Це – загальне правило, безвідносно НПФ.

Гроші під матрацом – це не інвестиції, а втрата динаміки і зупинка руху енергії. Добра з того не буде. Матрацники зможуть порахувати прибутки не раніше, ніж продадуть свою валюту. Так от, вони її не продадуть ніколи. Від жадібності, страху, очікування кращих або гірших часів, будь чого іншого. І зрештою, програють навіть консервативному НПФ.

Насамперед, гроші люблять не тишу, а рух. З потоку можна напитись, з болота – не раджу.
Так, НПФ вигідні країні і її економіці, то чуму б їх і не підтримувати?

Помилки не тільки можливі, але і необхідні. Не буває абсолютного успіху, є перевищення вдалих спроб над невдалими. А коли спроб не робити, то звідки візьметься успіх?

Відповідь сподобалась. Вона оптимістична.
Гроші повинні бути в активах. От якби можна було вкладатися в валюті, щоб нівелювати валютні ризики.
Бачу тут тільки мене зацікавили НПФ і трішки постарався розібратись.
А якісь регіональні представництва є НПФ, щоб очі в очі поспілкуватися з живою людиною?
Квесторе_поверніться
 
Повідомлень: 38223
З нами з: 22.11.13
Подякував: 2 раз.
Подякували: 1918 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Вів 27 жов, 2015 22:19

Re: Відповіді на питання про недержавні пенсійні фонди (НПФ)

  Квесторе_поверніться написав:А якісь регіональні представництва є НПФ, щоб очі в очі поспілкуватися з живою людиною?


Це - рідкісний птах. Приїздіть до мене у Дніпропетровськ, або зберіть людей у своєму місці - я приїду.
pensionerija
Аватар користувача
 
Повідомлень: 166
З нами з: 11.04.15
Подякував: 0 раз.
Подякували: 5 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Сер 28 жов, 2015 21:22

Вложение в пенсионное накопление должно быть лишь одной из альтернатив сбережения и небольшого накопления средств. Нужно иметь несколько вариантов... в нашей стране - $ под матрац тоже имеет право на жизнь
По-моему сейчас в больших городах есть много представителей и офисов НПФ
enimp3000
Аватар користувача
 
Повідомлень: 1
З нами з: 23.06.15
Подякував: 0 раз.
Подякували: 0 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 29 жов, 2015 11:57

  enimp3000 написав:Вложение в пенсионное накопление должно быть лишь одной из альтернатив сбережения и небольшого накопления средств. Нужно иметь несколько вариантов... в нашей стране - $ под матрац тоже имеет право на жизнь
По-моему сейчас в больших городах есть много представителей и офисов НПФ

На жаль, всі розмови про альтернативи, розмовами і лишаються. Хто про них каже, насправді, їх не має.

Тримати представництва - дорого, натомість, існує пошта і інтернет: http://pensioneriya.blogspot.com/2015/0 ... ost_7.html
pensionerija
Аватар користувача
 
Повідомлень: 166
З нами з: 11.04.15
Подякував: 0 раз.
Подякували: 5 раз.
 
Профіль
Повідомлення Додано: Чет 29 жов, 2015 12:14

pensionerija
Яка пошта, який інтернет? Ви хочете, щоб люди несли гроші, а самі навіть не хочете орендувати маленький офіс, де людині розкажуть що і скільки вона має вносити і які гарантії? Ви особисто би віддали свої гроші "по пошті та по інтернету"? Це непростий бізнес фін. посередника ( в Україні - в зародковому стані) - яка може бути "пошта,інтернет"?
manko74
 
Повідомлень: 470
З нами з: 29.09.14
Подякував: 3 раз.
Подякували: 124 раз.
 
Профіль
  #<1 ... 1112131415 ... 24>
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей
Модератори: Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
67 27313
Переглянути останнє повідомлення
Суб 21 тра, 2016 21:39
insta
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама