Сьогодні за $100 можна купити вдвічі менше товарів, ніж у 20

+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Обговорення матеріалів з фінансово-економічних та політичних тем. Новини економіки, наукові статті з економіки, ціни на золото, податковий кодекс, кредит МВФ та інші.
Для обговорення Новин, Статей та Оглядів, розміщених на FINANCE.UA
  #<1 ... 4567
Повідомлення Додано: Пон 29 кві, 2013 15:49

  tiscov написав:zeleniy
А если взять картошку или лук, помню по 10 грн. за кг. был когда-то. Спор в общем бесполезный, надо брать ширше и период больше, тогда более наглядно.


Статтю можна охарактеризувати однією фразою: "Нутром відчуваю, а сказати не можу". Автор спробував висловити свої внутрішні відчуття, але зробив це на зовсім неадекватних фактах.
В реальності ж, жити стало набагато дорожче. І телевізори, чи вартість золота тут ні до чого (можна подумати, кожен з нас мало не щороку затарюється телевізорами). Це не показник.
Показник - 1) ціна продуктового кошика - тут десь +50%. Ціна хліба +30%, тут можна і не сперечатись, зростання ціни відбулось півроку тому. Молочні продукти +50-60%, я купував в Ашані кефір, сметану у 2009-2010 за 7-8 грн, сьогодні це 12-14 грн і не інакше. Сири - те саме. Ціна "Гауди" в "Метро" була на рівні 35-40 грн. Зараз цін нижче 60-70 просто немає (хіба що на сирний продукт), який у 2009 коштував на рівні 30 грн. Та ж сама гречка 7 грн - 12-14 грн. Тільки не треба порівнювати з періодом, коли через дебілізм влади гречка скакнула за місяць до 20 грн, беріть до уваги загальний тренд, а не сезонні коливання. Те ж саме - відносно олії, масла тощо. Що ще? Комуналка, питання є? Ті самі мінімум +50%. Бензин, а відповідно й транспорт (знову ж таки не беремо до уваги дотований "товар" - проїзд в метро, який з останніх сил, як і долар, утримується владою, щоб не допустити соціального вибуху). В 2009 95-й бензин - 6-6,5 грн (без прив'язки до цін на нафту, оскільки в 2008 літом ціна нафти 140 баксів - максимум, а ціна бензину 6 грн), сьогодні 95-й коштує 11 грн. при цьому усілякі там дорожні збори, загнані в ціну бензину, на якості доріг не позначаються.
Єдина відрада - овочі і цукор.
Про ціни на телевізори, іншу техніку і золото я вже казав. По-перше, їх важко порівнювати, оскільки основна складова ціни - це мода, або технічна досконалість. Досить сказати те, що сьогодні робочий ЕЛТ монітор 15дюймів ви продасте хіба що за 50 грн. Але при цьому, якби компанія-виробник надумала такий випускати, його собівартість сьогодні була б ніяк не менше 50 доларів. Тобто ціна застарілої техніки, це приблизно те саме, що ціна зачерствілого хліба. По-друге,порахуйте, лише одного хліба ми купуємо за 2-3 роки на більшу суму, ніж коштує той же телевізор. От вам і відповідь, яку частку в підрахунку інфляції треба відводити телевізору.
Bestal_N
 
Повідомлень: 712
З нами з: 09.01.12
Подякував: 121 раз.
Подякували: 372 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: Вів 26 кві, 2016 10:25

Смысл в том, что штаты, печатают доллары и сбрасывают инфляцию на другие страны, посредством фрс, вто и кредитов мвф. Цены растут у всех, уровень жизни падает у всех(у кого больше, у кого меньше, зависит от аппетитов местных "элит"), благодаря этому уровень жизни в самих США не падает и цены не растут...
varakuta19
Аватар користувача
 
Повідомлень: 1
З нами з: 26.04.16
Подякував: 0 раз.
Подякували: 0 раз.
 
Профіль
 
Повідомлення Додано: Вів 26 кві, 2016 16:04

  Александр_Охрименко написав:Относительно... 100 долларов можно сказать такими словам
"Сколько сейчас дают за доллар?
- Точно не знаю, но завтра будет давать по морде..."


Эх, эксперты, эксперты...
Whatever
 
Повідомлень: 1794
З нами з: 09.10.15
Подякував: 1211 раз.
Подякували: 669 раз.
 
Профіль
 
  #<1 ... 4567
Форум:
+ Додати
    тему
Відповісти
на тему
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей
Модератори: Ірина_, Модератор

Схожі теми

Теми
Відповіді Перегляди Останнє
1 1116
Переглянути останнє повідомлення
Нед 14 чер, 2026 22:30
maxim4009
1 1353
Переглянути останнє повідомлення
П'ят 12 чер, 2026 13:24
Nickoss1
1 795
Переглянути останнє повідомлення
Чет 11 чер, 2026 11:23
cynep_xepb
Топ
відповідей
Топ
користувачів
реклама
Реклама